Назад
Усвідомленість: що це таке і як її розвинути??

Навигация по разделу
осознанность

Що таке усвідомленість і навіщо вона потрібна?

Що таке уважність? 5 основних видів усвідомленості людини. 10 порад як її розвинути і чим це може бути корисно?

Пропонуємо розібратися в загадковому слові «усвідомленість». Що це таке? У чому користь цієї властивості нашої психіки? Чому розвиток усвідомленості настільки важливо для людини? Яким чином можна її розвивати? Що для цього необхідно? Які види усвідомленості бувають? Чи всі вони піддаються тренуванню? Чи є відмінності в їх розвитку? Оскільки нам важливі усвідомлені читачі, поспішимо відповісти на всі ці питання.

Що таке уважність?

Уважність — це зосередження уваги на поточних подіях, що відбуваються в житті. Протиставляється переживань минулого або роздумів про майбутнє. Усвідомленість пов'язана з умінням зосереджуватися, будучи елементом уважності . Це поняття відносно, адже тварини також можуть частково усвідомлювати події, що відбуваються.

Вищим ступенем усвідомленості можна вважати усвідомлення - здатність до осмисленого поведінки, властиве тільки людині. У всякому разі, наука дотримується такої думки.

Види усвідомленості.

Оскільки людина багатогранний, усвідомленість також не представляється чимось єдиним. Існує, як мінімум, п'ять видів усвідомленості:

  • Ментальна;
  • Емоційна;
  • Фізична;
  • Інтелектуальна;
  • Поведінкова.

Кожна з них допомагає осягати навколишній світ і самого себе, адекватно взаємодіяти з іншими людьми, оцінювати події, що відбуваються, приймати рішення.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

1. Ментальна усвідомленість.

Пов'язана з такими фундаментальними поняттями, як сенс життя і призначення . Допомагає вибрати свій життєвий шлях . Ймовірно, що ментальна усвідомленість формується не тільки психікою людини , а скоріше виникає в результаті інтерпретації мозком сигналів інформаційного поля Землі. Якщо воно існує. Хоча для багатьох інформаційне поле-факт, який не потребує наукових підтверджень. У будь-якому випадку, призначення виходить за рамки звичного сприйняття, а його усвідомлення вище наукових доктрин або постулатів.

2. Емоційна усвідомленість.

Визначає сприйняття інших людей і навколишнього світу, створює емоційний фон життя. Цей вид усвідомленості допомагає краще розібратися в собі, своїх емоціях, виробити свою систему цінностей або орієнтирів. емоції досить красномовно сигналізують людині про ті речі, які можуть не сприйматися його мозком. Іноді ми відчуваємо, що співрозмовник нам не приємний, але об'єктивних причин цьому не спостерігаємо. Проходить час і вони з'являються, підтверджуючи початкове враження.

3. Фізична усвідомленість.

Її ще називають тілесною. Заснована на розумінні і сприйнятті свого тіла, його можливостей і потреб в конкретний момент. Фізична усвідомленість пов'язана з умінням «чути» своє тіло, контролювати його. Допомагає краще розуміти самого себе, спілкуватися з іншими людьми. Дає можливість оцінити свою позу, жести, міміку, які іноді "зрадницьки" видають наш страх або невпевненість .

4. Інтелектуальна усвідомленість.

Постійний моніторинг або відстеження результатів своїх розумових зусиль. Залежить від пізнавальної активності індивідуума, його інтелектуального потенціалу , схильності до навчання або саморозвитку. Адекватна оцінка рівня своїх знань або досвіду, відповідність їх можливостей поставленим завданням. Така усвідомленість важлива не тільки працівникам розумової сфери, а й на побутовому рівні. Наприклад, банальний дзвінок сантехніку, коли стає зрозуміло, що самостійно труби не прочистиш через брак відповідних навичок .

5. Поведінкова усвідомленість.

Позиціонування себе в соціумі. Формує правила, норми поведінки, виробляє субординацію або ієрархічність. З босом на " Ви " і пошепки. З підлеглими на» ти " і як вийде. З сусідом алкоголіком навіть не вітаємося, зате з сином мера починаємо вітатися, як тільки фари його автомобіля блиснули на горизонті. Поведінкова уважність допомагає правильно грати соціальну роль, вписуючись в своє оточення.

Як розвинути усвідомленість?

Незважаючи на те, що усвідомленість буває різних видів, принципи її розвитку кардинально не відрізняються. Слід навчитися чути себе і свій «внутрішній голос», об'єктивно інтерпретувати почуту інформацію. Усвідомленість з'являється у відповідь на уважність. Розвиток усвідомленості-це спрямований процес, який вимагає зусиль з боку людини. Можна виділити десять факторів, що сприяють процесу усвідомлення.

1. Правдивість.

Справа в тому, що брехня відводить з істинного шляху. Якщо не брехати іншим, а також самому собі, то набагато простіше усвідомлювати події, що відбуваються.

2. Сміливість.

Вона потрібна, для того, щоб говорити правду і чути її. Це якість дозволяє залишатися об'єктивним в будь-якій ситуації, чого і вимагає усвідомленість.

3. Емпатія.

Вміння співпереживати іншим людям дає можливість розуміти, що відбувається в їхньому житті, відповідно передбачати їхні вчинки, вибудовувати стратегію своєї поведінки.

4. Оптимізм.

У людини, яка впевнена, що не зможе розвивати свою усвідомленість, навряд чи вийде це зробити. позитивне ставлення збільшує ймовірність успіху в будь-якій справі.

5. Уважність.

Один з базових принципів усвідомленості. Уважність дозволяє концентруватися на процесі самопізнання , не випускаючи з уваги важливі деталі.

6. Знання.

Іноді, щоб щось усвідомити, необхідно про це дізнатися. Мова йде не тільки про усвідомленість навколишніх процесів, а й внутрішнього світу. Наприклад, людина ніколи не додумається, що у нього м'язовий гіпертонус, поки не дізнається, що таке може бути.

7. Проактивність.

Вміння брати відповідальність на себе, визначати свій курс розвитку. Це якість залежить від розвитку усвідомленості, оскільки без неї немислима самостійність.

8. Енергія.

Чим енергійніше людина, тим більше у нього сил і бажання пізнавати самого себе і навколишній світ. Здоровий спосіб життя і правильне харчування подарують необхідний заряд бадьорості і ентузіазму .

9. Бажання.

Проактивність помножена на енергетику буде спрямована в конструктивне русло тільки в разі бажання це зробити, інакше можна зупинитися на півдорозі, так і не досягнення поставлених цілей .

Наявність всіх цих компонентів дозволяє не тільки запустити розвиток усвідомленості, а й довести розпочате до логічного результату.

Вища нервова діяльність людини сповнена сюрпризів. Часом приємних, часом-не дуже. Щоб збільшити число перших, і по максимуму уникнути других, слід розвивати в собі усвідомленість. Чітко розуміти свій організм, оперативно реагуючи на виникаючі ситуації. Розвиток усвідомленості - процес тривалий, але плідний. Усвідомленість допомагає стати господарем свого життя, що, по суті, одне з найвищих досягнень для людини.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео