Назад
Натхнення: що це таке і в чому його шукати??

Навигация по разделу
вдохновение

Що таке натхнення і як його знайти?

Що таке натхнення та його роль у житті людини? Як знайти натхнення і не втратити? Як надихали себе відомі люди?

Натхнення – головна відмінність творчих людей. Під ним мають на увазі можливість зробити що-небудь від душі. Це азарт і захопленість, з якими легко «звернути гори». Так можна відповісти, розмірковуючи на тему натхнення. Але чи правильні ці твердження? Що таке натхнення з точки зору психології? Чи легко досягти цього стану? Що необхідно зробити, щоб воно прийшло? Як знайти те, що нас «окрилює» для здійснення задуманого?

Що таке натхнення?

Натхнення — це душевний стан, що наділяє людину великим запасом енергії, ентузіазмом, продуктивністю. Завдяки йому відбувається концентрація зусиль на виконання завдання, людина присвячує себе його реалізації.

Не варто думати, що натхнення тільки для творчих людей . Без нього навіть цвяхи забиваються криво. Все, чим займається людина, вимагає від нього залученості і зусиль. Чим більше хтось налаштований на роботу, тим продуктивніше він її виконає. Бажання займатися будь-якою справою-це і є результат натхнення. Вищим проявом можна вважати Інсайт або осяяння – раптове рішення, яке несподівано приходить в голову після довгих роздумів. Завдяки інсайту світ побачив таблицю періодичних елементів і багато інших видатних відкриттів.

На тему натхнення розмірковують поети і філософи, художники і артисти. кожен шукає спосіб його отримати. колись вважалося, що цей стан з'являється завдяки музам-покровителькам всіляких наук і мистецтв. Люди завжди намагалися отримати їх прихильність, придумуючи для цього ритуали і обряди. Часи змінилися, але і зараз, опинившись у творчому ступорі, більшість шукає свою «музу». Як це зробити? - Тема наступного розділу.

Пройти тест на тип особистості

Як знайти натхнення?

Методів або прийомів, що дозволяють стати більш натхненним, придумано багато. Напевно, їх стільки ж, скільки людей на Землі. Адже кожна людина унікальна. Йому необхідний свій, індивідуальний підхід, який його надихає. Одні шукають цей стан в зовнішніх факторах, інші – намагаються знайти його всередині себе.

Для початку розберемо, які взагалі зміни відбуваються в організмі, коли людина відчуває почуття натхнення. Оскільки воно пов'язане з творчим потенціалом людини , незалежно від його роду діяльності, то Шукати необхідно в тих ділянках мозку, які відповідають за творчість . Цю функцію виконує права півкуля . Відповідно, у ньому зароджується натхнення . В результаті людина відчуває емоційний підйом. За це відповідають речовини, звані «гормонами щастя». В першу чергу-це дофамін і серотонін. Саме вони надають впевненість у собі , дарують почуття радості , задоволення.

Щоб «гормони щастя» почали вироблятися, необхідні їх компоненти, які потрапляють в організм з їжею. Значить, якщо хочеться відчути натхнення – необхідно поповнити запаси поживних речовин , серед яких лідируючу позицію займає амінокислота триптофан. З цією роботою добре справляються продукти, багаті протеїнами, омега-жирними кислотами, вуглеводами, мінералами і вітамінами:

 • Солодощі (чорний шоколад, халва);
 • Фрукти, Ягоди, банани;
 • Молочні продукти (йогурти, молоко, сир);
 • Насіння та горіхи (волоський, мигдаль, кешью, фісташки, Бразильський);
 • Червоне м'ясо;
 • Курячі яйця;
 • Морепродукти (червона риба, креветки, мідії).

Але щоб вони почали діяти, необхідний правильний психологічний настрій . І тут вже скільки людей, стільки й думок. Багато хто чув про геніїв, які черпали своє натхнення в алкоголі або наркотиках. Безумовно, це згубно для людини. Але, хто знає, створили б вони свої творіння без цих "стимуляторів"?

У більшості ж випадків, люди вибирають більш нешкідливі варіанти, наприклад: подорожі, Заняття спортом, Шопінг, медитація , спілкування з тваринами і т.д. насправді, все це не важливо, головне – активація правої півкулі, вироблення «гормонів щастя». Яким способом це буде досягнуто – особистий вибір кожного. Не менш важливо навчиться зосереджуватися і концентруватися, відсуваючи все зайве на другий план.

Враховуючи відповідальність людини за своє життя, варто задуматися про безпечні прийоми, що дозволяють знайти натхнення. Серед них, найбільший ефект принесуть такі дії :

 • Прогулятися на свіжому повітрі;
 • Слухати спів птахів і/або класичну музику;
 • Вести активний спосіб життя, займатися спортом;
 • Читати надихаючі фрази, історії успіху;
 • Дивіться мотиваційне відео;
 • Спілкуватися з цікавими людьми;
 • Більше подорожувати, пробувати нові заняття.

Натхнення-це суміш зовнішніх стимулів , що впливають на внутрішні резерви людини. Щоб воно виникло, необхідно мати достатні запаси речовин для вироблення «гормонів щастя». Але знайти натхнення-півсправи. Не менш важливо, його утримати до кінця роботи. Про те, як не впасти в Творчий ступор, поговоримо далі.

Пройти тест на півкулі мозку

Як не втратити натхнення?

Коли у нас з'являється джерело натхнення, ми надихаємося, направляємо всі сили на реалізацію обраного проекту. Але не завжди первинного стимулу виявляється досить для того, щоб утримати працездатність на необхідному рівні.

Висловлюючись по-простому, людина впадає в Творчий ступор. заняття перестає приносити задоволення , все буквально «валиться» з рук, думки «не йдуть» в голову, натхнення «випаровується» в невідомому напрямку. Апатія викликана дефіцитом "гормонів щастя". Часом буває досить з'їсти пару бананів з шоколадкою. Але не все так просто. Без зовнішнього стимулу повернути працездатність не завжди вдається.

Надихаючі фрази тут корисні . Наприклад,» успіх знаходиться за крок від того місця, де опускаються руки «або» перш, ніж відступити, згадай заради чого ти починав «і т.д. також, хорошим способом» зарядити " натхнення можна вважати тимчасову зміну виду діяльності. Варто на пару хвилин відволіктися, а потім знову приступити до роботи.

Важливо, в пориві творчого ентузіазму не виснажуйте себе психічно та фізіологічно. Адже на будь-якій роботі світ клином не сходиться. Відповідно, потрібно залишити сили для того, щоб мати можливість вдосталь насолодитися «плодами» своєї праці.

У чому шукають натхнення відомі люди?

Чим більш екстравагантний вид діяльності вибирає для себе людина, тим незвичніше стають його пошуки музи. Більшість креативних особистостей винаходять для себе справжні творчі ритуали, одна згадка про які, викликає різкий підйом продуктивності праці.

Наприклад, російський репер Самоель черпає натхнення для своїх пісень в адреналінових гонках, які він влаштовує вулицями сплячої Москви. Правда, крім муз, до нього регулярно злітаються і представники ГИБДД.

Американському акторові Бредлі Куперу , для того, щоб налаштуватися на чергову роль, досить відвідати концерт його улюбленої групи Metallica.

Актор Дмитро Мар'янов стверджував, що артисти шукають натхнення в любові , у спілкуванні з протилежною статтю. Це допомагає спіймати кураж , відчути прилив сил і бажання творити.

Сальвадор Далі, відомий всьому світу завдяки своїм незвичайним картинам, практикував оригінальну методику. Він влаштовувався зручніше в кріслі, при цьому тримаючи в одній руці ключ. Далі художник "відпускав" свої думки у вільну подорож. У той момент, коли він занурювався в сон, ключ випадав і будив його. Таким чином, світ побачили багато його сюрреалістичних творів.

Законодавиця моди Коко Шанель своє натхнення черпала завдяки коханцям. Вона перебирала Гардероби чоловіків у пошуках свіжих ідей для своїх колекцій. Завдяки її сміливості і рішучості, жінки відкрили для себе багато практичних і зручних речей з чоловічої моди.

Л юдвіг Ван Бетховен головним ворогом натхнення вважав бритву. Тому він всіляко її уникав. Мозкову активність великий німецький композитор посилював завдяки відру холодної води, яке він регулярно виливав собі на голову.

Оноре де Бальзак за своє творче життя випив понад 50 тис.чашок кави. Саме цей напій надавав йому сил і енергії. Перо» не йшло " в руки відомого письменника, поки той не вживав 5-7 порцій підбадьорливої рідини.

Німецький поет і філософ Фрідріх Шиллер починав роботу тільки в тому випадку, коли на його столі лежали гнилі яблука. Те, що викликало напад нудоти у його колег і друзів, благотворно впливало на творчі здібності самого мислителя.

Вельми оригінально приваблював музу французький письменник Віктор Гюго . Для цього він закривався в кімнаті і знімав з себе весь одяг. Більш того, основоположник романтизму строго наказував своїм слугам не видавати йому речі, поки черговий твір не буде дописано.

Інший відомий письменник Чарльз Діккенс виробив своєрідний ритуал для сну. Він завжди засипав головою на північ, таким чином, заряджаючи себе необхідною творчою енергією. На цьому оригінальність не закінчувалася. Час від часу він відвідував морг, розглядаючи тіла померлих людей. Невідомо, чи» ризикнула " муза відвідувати автора в такому екзотичному місці, але творча спадщина Діккенса вражає.

Геніальний російський композитор Ігор Стравицький черпав натхнення у фізичних навантаженнях. Улюбленою вправою була стійка на голові, яка покращує кровообіг мозку, розвиває м'язи плечового пояса.

Давньогрецька філософ Аристотель змушував музу неабияк «попітніти», оскільки натхнення для своїх умовиводів він шукав в піших прогулянках, практикуючи їх разом зі своїми учнями. Стародавні греки взагалі стверджували, що»в здоровому тілі – здоровий дух". Таким чином, активний спосіб життя і фізичні вправи були вельми популярні серед представників інтелектуальної еліти.

Можна ще дуже довго обговорювати тему натхнення, але написаного вже досить, щоб вникнути в суть цього явища. Натхнення-це важливий елемент успіху. Без нього не варто розраховувати на хороший результат. Відомо багато прийомів, як надихнутися. Серед них не останнє місце займають надихаючі фрази. Але є й інші ефективні прийоми. Бажано вибрати той, який підходить індивідуально конкретній людині і завдяки йому завжди залишатися повним сил і енергії.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Які бувають емоції людей і чи завжди відображаються на обличчі? Як за ви ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише пози ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео