Назад
Невдаха: хто це такий і чому так трапляється??

Навигация по разделу
неудачник

Хто такий невдаха і що з цим робити?

Хто такий невдаха і за якими ознаками його можна визначити? Механізми перетворення людини в невдаху. Що робити, якщо ти лузер?

Людина, переконаний, що він невдаха – не така вже й рідкість. Іноді здається, що суспільство саме породжує цей типаж. Чомусь одним завжди і скрізь супроводжує успіх, а У інших нічого не виходить. У чому причина такого стану справ? Чи можна її виправити? Що робити, якщо ти невдаха? Чи складно перевиховати себе? Скільки часу на це піде? Чи є ефективні прийоми, які допомагають припинити невдачі?

Хто такий невдаха?

Невдаха — це людина, у якого нічого не виходить, йому дуже легко програвати і здаватися. На західний манер таких людей ще називають аутсайдерами або лузерами. Що б вони не робили, їх затії рідко коли закінчуються успіхом. Сказати, що це дурні люди не можна. Просто вони володіють особливим типом мислення, який притягує невдачі. це не хвороба чи психічне відхилення, А той життєвий шлях, який люди самі собі вибирають, або їм підказує найближче оточення.

Відразу згадується анекдот про дружину, яка дорікає невдачливого чоловіка.

«- ти Найбільший невдаха у всьому світі! Навіть, якби проходив конкурс на найбільш невдачливого людини, ти зайняв би друге місце!
&8212; чому хоч друге?
&8212; та тому що - ти невдаха!»

Часто цей комплекс формується ще в дитинстві. Пов'язаний він з відповідним вихованням . Потім тільки посилюється в садку, школі, інституті і на роботі. Класичний невдаха остаточно "дозріває" в період дорослішання. Саме тоді в його голові вкорінюється «я невдаха» – фраза, що обумовлює все життя.

В Америці їх називають лузерами, у нас – лохами. Чим більш розвинена країна, тим складніше людині психологічно переносити свої невдачі. В Японії, наприклад, сформувалася ціла субкультура невдах, яких там називають хіхікоморі. Це молоді люди, які буквально ізолюють себе від суспільства, втомившись боротися за «місце під сонцем».

Вони цілодобово сидять вдома і нікуди не виходять . Єдині, кого вони бачать протягом багатьох років – це родичі і психологи. У країні, яка звеличує культ трудоголіка, хіхікоморі вважаються справжніми ізгоями, ганьбою для своєї сім'ї. Масштаби цього явища справді жахливі-понад 700 000 молодих японців. Подібні випадки відомі по всьому світу, просто їх статистика не ведеться.

Невдаха абсолютно не відрізняється від переможця за анатомічними або фізіологічними показниками. Основна особливість цього типажу – психологічна установка на провал. Вона формує його світогляд, спілкування і вчинки, відмінні навіть «неозброєним поглядом».

Пройти тест на самооцінку

Як відрізнити невдаху?

Існує, як мінімум, 10 ознак невдахи, які легко виявити, і, в разі виявлення, необхідно якомога швидше виправити:

 • Невміння управляти своїм часом;
 • Розпилення своїх зусиль даремно;
 • Страх перед ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ;
 • Програмування самого себе на провал;
 • Вічні виправдання;
 • Труднощі в комунікації з іншими;
 • Схильність відкладати справи на потім;
 • Інертність і бездіяльність;
 • Невміння долати труднощі;
 • Апатія і байдужість до всього, що відбувається.

Ці властивості взаємопов'язані, доповнюючи або стаючи причиною один одного. невміння управляти особистим часом , в сукупності з розпиленням зусиль викликають марну трату енергії. У зв'язку з цим людина не досягає того, що задумав. Вантаж негативного досвіду програмує на невдачі. Стає набагато простіше переносити справи на потім. Це породжує інертність, яка ускладнює спілкування з людьми, робить людину нездатною долати перешкоди.

Він починає боятися відповідальності , перекладає провину на інших, виправдовуючи себе. Поступово такий спосіб життя викликає відчуття апатії.  Людина не сприймає винуватцем того, що відбувається себе. Кожен раз, коли у нього в голові виникає думка " чому я невдаха?", причину цього він шукає в будь-кому, крім себе.

Що робити, якщо ти невдаха?

Слід зрозуміти, що ти робиш не так. Взяти «себе в руки» і нарешті почати звикати до відповідальності перед самим собою. Також важливо відфільтрувати свої думки, прибрати з них весь песимізм і негатив. В першу чергу, необхідно позбутися нав'язливого штампа - »я невдаха по життю". Навіть, якщо людина сто разів оступиться – це не все життя, а лише конкретний її проміжок.

Історія сповнена прикладів людей, які досягли успіху лише через багато років невдалих спроб:

 • Рей Крок - засновник відомої у всьому світі мережі McDonald s , до 52 років продавав паперові стаканчики і міксери;
 • Уолт Дісней - отримав 302 відмови, перш ніж знайти фінансиста, готового вкласти гроші в його грандіозний проект;
 • Майкл Джордан - легендарний американський баскетболіст, в юні роки навіть не потрапив в баскетбольну команду;
 • Енг Лі - Тайванський режисер, сидів без роботи 6 років, перш ніж його сценарії перемогли на конкурсі;
 • Томас Едісон - геніальний винахідник, який здійснив 10 000 невдалих експериментів, поки не винайшов лампочку.

Якщо у них вийшло, чому не вийде і у кого-небудь іншого? Головне скористатися декількома ефективними прийомами подолання невдач.

1. Виробити вміння завершувати розпочате.

Необхідно проаналізувати всі свої незакінчені справи. Вибрати найважливіші з них. Далі визначити послідовність їх виконання. Скласти чіткий план дій і приступити до його реалізації. Виконуючи задумане крок за кроком, людина поступово звикає до відчуття успіху, починає вірити в себе .

2. Переглянути своє життя.

Часто невдачі підстерігають людей в тих справах, які їм не підходять. Можливо, регулярні провали сигналізують, що напрямок вибрано не вірно. Якщо змінити маршрут, то все налагодиться.

3. Стати більш старанним і відповідальним.

Не варто братися за все підряд, але якщо щось вже вибрали, слід довести це до логічного завершення. Зробити все якісно і»від душі". У цьому невдаха відрізняється від везучого людини, оскільки дозволяє собі бути «бракоробом». Той, хто робить роботу якісно і успіху домагається частіше.

4. Зібрати особисту історію успіху.

Навіть самі невдачливі люди, в чому то домагаються успіху. Хтось красиво співає або малює, інший добре знає історію, третій вміє вишивати хрестиком. Просто на тлі невдач ці перемоги як би блякнуть. Якщо акцентувати на них увагу, щодня поповнюючи список нехай маленьких, зате перемог, то загальний емоційний фон і впевненість у своїх силах помітно підвищаться.

5. Ставити перед собою здійсненні цілі.

Не дивно, коли починає себе почувати невдахою людина, яка, наприклад, працюючи вантажником або офіціантом мріє стати мільйонером. Для початку йому необхідно змінити роботу на більш підходящу або знайти додаткове джерело доходу. Або переїхати в країну з божевільною інфляцією, де мінімальна зарплата обчислюється мільйонами.

Головне пам'ятати, що невдаха – не вирок, а особистий вибір. Відповідно-кожному вирішувати, хоче він ним ставати чи ні. Якщо так, то ряди лузерів дружелюбно розкриють свої обійми. Якщо ні-то терміново варто переглянути своє життя, навчитися брати відповідальність за неї на самого себе.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео