Назад
Удача: що це таке і як вона проявляється??

Навигация по разделу
удача

Що таке удача і які у неї символи?

Що таке удача? Найбільш популярні і відомі символи удачі. Як проявляється удача в нашому житті і як її притягнути?

Всю свідому історію людина намагається залучити удачу на свою сторону. Колись його хвилював хороший урожай, захист від ворогів або природних катаклізмів. У наші дні у більшості на перше місце вийшла фінансова складова. І тоді, і зараз всі ці бажання об'єднує удача, яка з кимось «йде під руку», а інших «обходить стороною». Що ж це таке? Яке місце вона займає в житті людини? Чи можна її залучити? Що для цього потрібно? Які символи удачі найефективніші?

Що таке удача?

Удача — це збіг обставин, яке обумовлює сприятливий результат певної дії або події. Залучити її намагаються багато, але» посміхається " вона далеко не всім.

У стародавній період існування людства удачу обожнювали, наділяючи її певним характером і поведінкою. Стародавні римляни поклонялися богині Фортуні , яку ототожнювали з давньогрецької Тюхе . Також були поширені і уявлення про Кайросе - Богові щасливого моменту, вдалого збігу обставин. Що тільки не перепробували люди, щоб домогтися їх розташування. Присвячували їм вірші та оповідання, скульптури і картини, проводили пишні святкування і церемонії.

Досить нешкідливий культ удачі в елліністичному світі, виявився в контрасті з людськими жертвопринесеннями деяких семітських народів того періоду. Йдеться про кривавому культі Молоха (одне з втілень Баала), якому приносили в жертву дітей. Служителі культу обіцяли вдалий рік тим родинам, які віддадуть їм немовля. Ця практика була заборонена Мойсеєвим Законом під страхом смертної кари.

Пройти тест на тип особистості

Але упередження минулого вже давно позаду. Зараз побажання удачі несе в собі виключно позитивну енергетику. Сама згадка про неї сприятливо впливає на психіку людини , посилює його віру в успіх. Ці ж цілі переслідують і Різні символи удачі, за допомогою яких люди намагаються залучити її розташування. Про них і поговоримо далі.

Символи удачі.

Оскільки удача – поняття ментальне, то і в конкретному фізичному втіленні вона не потребує. Все ж люди, в спробах її отримати, винайшли цілий ряд забобонів, спрямованих на досягнення успіху. Вибрати універсальний символ неможливо, оскільки у кожного народу свої переваги. Немає сенсу і "обвішувати" себе всіма відразу. Краще підібрати такий талісман, який найбільше сподобається. Розглянемо їх детальніше.

1. Чотирилистий конюшина.

Один з найбільш популярних символів везіння серед європейців, який сягає своїм корінням в ірландські традиції. Тісно пов'язаний зі святкуванням Дня Святого Патріка.

Дуже рідкісне явище, яке, втім, зустрічається в рослинному світі. За окремими оцінками чотирилистий конюшина зустрічається один раз з 10 000 рослин цього виду. Так що знайти його-це вже удача в житті.

Вважається, що кожна з його записів представляє конкретне благо: удачу, віру, надію, любов . Згідно з однією з легенд, саме чотирилистий конюшина прихопила з собою Єва, залишаючи Едемський сад.

Придумано цілий ряд способів, що дозволяють залучити удачу за допомогою конюшини:

  • По-перше, можна покласти його під устілку взуття, щоб зустріти свою любов ;
  • По-друге, рекомендується носити конюшина в гаманці, для збільшення фінансів;
  • По-третє, його можна повісити навпроти вхідних дверей, щоб захистити будинок і наповнити його щастям .

2. Жолудь.

Ще один символ удачі з рослинного світу. Подарований він скандинавської міфологією. Оскільки Вікінги асоціювали дуб з міццю Тора, то і сприймали плоди цього дерева, як «громовідвід» від його блискавок, в прямому і переносному сенсі цього слова. Відомий символ успіху, багатства і здійснення бажань.

3. Підкова.

Мабуть, найпоширеніший символ удачі. Оскільки раніше кінь був атрибутом багатства, то знайдена підкова асоціювалася з успіхом. Це приблизно, як знайти зараз диск від Maserati.

Згідно з повір'ями, щоб талісман спрацював, його необхідно повісити над дверима. До слова, мова йде про підкову, а не згаданому вище елементі автомобільного колеса.

Традиція вішати підкову на щастя сягає своїм корінням в Х століття. За переказами святий Дунстан ловив за допомогою цього пристосування нечисту силу. З тих пір у нечисті розвинулася фобія перед підковою.

У різних народів існували свої "рецепти", що змушують підкову " подіяти»:

  • Англійці і ірландці віщають підкову ріжками вгору, як би символізуючи цим " повну чашу»;
  • Латиноамериканці і багато європейців перевертають її вниз, щоб щастя лилося в будинок;
  • Італійці розміщують підкову так, щоб будь-який вхідний її зачіпав, а мексиканці, навпаки, піднімають якомога вище, прикрашаючи монетами і стрічками.

4. Сажотрус.

Вельми оригінальний символ удачі в країнах Скандинавії і Центральної Європи. У них досі прийнято дарувати фігурки сажотруса. Ця традиція зародилася в Німеччині. Справа в тому, що інструмент сажотруса виготовлявся з берези. Це дерево в язичницькі часи вважалося символом родючості.

Також у формуванні цього талісмана зіграла роль і небезпека професії. Сажотруси виконували свою роботу без страховки. Тому вважалося, що їм супроводжує удача.

5. Дельфін.

Дельфіни вважаються символами удачі у багатьох народів, пов'язаних з морем. Ці доброзичливі створення асоціюються із захистом, підтримкою, хорошими новинами. Коли навігація була ще на примітивному рівні і кораблі могли місяцями блукати в океані, зустріч з дельфінами ознаменувала наближення до землі, тим самим вважаючись великою удачею.

6. Божа корівка.

За народними повір'ями одна сонечко здатна позбавити людину від однієї проблеми. Вона здавна користується повагою, як символ удачі і щастя.

Ця комаха стала популярною у ворожіннях та прикметах. Наприклад, якщо сонечко сяде на долоню дівчини, яка недавно вийшла заміж, то за кількістю цяток на її спині можна буде передбачити кількість дітей від шлюбу. Якщо ж зловити сонечко в будинку, то найближчим часом вдасться знайти стільки грошей, скільки цяток у комахи. Мабуть в ті часи люди ще не знали слова інфляція.

7. Жук скарабей.

Оскільки стародавні єгиптяни знаходили в нехитрій роботі жука-гнойовика відгомони руху Сонця по небосхилу, то і ставилися до нього з усією повагою. Скарабей став для них сакральним символом, уособлював удачу, Схід небесного світила.

Щоночі бог Ра бився з жахливим Апопом, уособленням хаосу і руйнувань. Щоранку Ра здобував перемогу в цій битві, виводячи Сонце на небосхил. Це була надзвичайна удача для всього живого. Відповідно і Скарабей нагадував єгиптянам про це в мініатюрі.

8. Веселка.

Дуже красиве небесне явище століттями надихало людей, наповнювало їх радістю і позитивом. Давні ірландці вірили, що підстава веселки – шлях до скарбів лепріконів. Знайти їх було справжньою удачею для щасливчика.

Ще більш грандіозна роль веселки в старозавітних переказах. Завдяки ній люди зрозуміли, що більше не буде Всесвітніх потопів.

9. Черепаха.

Згідно з даоським вченням Фен-шуй, черепаха символізує удачу, відлякуючи нечисту силу. Також вона уособлює мудрмость, здоров'я, довголіття. Черепаха входить до числа чотирьох священних тварин, включаючи дракона, фенікса та єдинорога. Її потужний панцир символізує небо. Приносячи удачу, цей талісман сприяє досягненню поставлених цілей , зростання добробуту, дає підтримку у всіх справах.

10. Золота рибка.

Ще один символ удачі з філософії Фен-шуй. Золота рибка завжди асоціювалася з багатством і виконанням бажань. Вважається, що цей талісман не приносить моментального успіху, зате допомагає працьовитим людям в реалізації їх задумів.

Оскільки Риби пов'язані з енергією води, то і розміщувати їх статуетки рекомендують в північній частині будинку. За вченням Фен-шуй саме Північ уособлює водну стихію.

11. Червоні ліхтарики.

Продовжуючи тему символів китайського народу не можна не згадати червоні ліхтарики. Жителі Піднебесної вірять, що цей символ привертає до них удачу, багатство, щастя і гармонію.

Спочатку червоні ліхтарики виконували суто освітлювальну функцію, але в подальшому стали розцінюватися в якості захисту від диких звірів. Ті села, які були ними обвішані, рідше відвідувалися тваринами з навколишніх лісів.

12. "Кіт щастя".

А це вже японський символ щастя, процвітання і удачі. Манекі-Неко - саме так звучить Оригінальна назва цього талісмана. Існує багато його перекладів. Крім "кота щастя«, можна зустріти такі трактування як» запрошує кіт«,» кличе кішка «або»грошовий кіт".

Являє собою невелику керамічну фігурку кота з вертикально піднятою лапкою. Вважається, що права лапа приваблює гроші і удачу, а ліва – клієнтів. Особливо заповзятливі японці купують собі фігурки з двома піднятими лапами.

Традиційними вважаються Манекі-Неко , виконані в білому забарвленні з кольоровими цятками. Також, фігурки можуть бути доповнені і монетками Кобан, що відносяться до епохи Едо.

Цей символ широко поширений в японських барах, ресторанах, вітринах магазинів, ігрових залах та інших закладах, пов'язаних з фінансовими потоками.

За весь час свого існування людство придумало всілякі символи удачі. Перераховувати їх можна десятками і сотнями. Якщо ще й варіації розглядати, то, швидше за все – тисячами. Головне у всьому цьому одне-психологічний ефект, який вони надають. Якщо людина повірить, що удача залежить від конкретного амулета, то він подіє. Таким чином, кожен з нас може сам вибрати свій символ удачі. А ще краще-шукати внутрішні сили в самому собі, в своїх уміннях і можливостях. А все інше нехай краще несе виключно естетичну роль, як красива статуетка або природне явище.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео