Назад
Немає сенсу жити: Що робити і як це виправити??

Навигация по разделу
нет смысла

Що робити, якщо немає сенсу жити? 7 корисних порад

Що робити, якщо немає сенсу жити? 7 простих і зрозумілих порад, які підійдуть будь-кому, не залежно від віку.

Іноді може здатися, ніби немає сенсу жити. Кожен прожитий день не радує, все навколо стає сірим, похмурим. Життя проходить повз, немов у паралельній реальності. З'явитися таке відчуття може в будь-якому віці, у будь-якої людини. Пов'язано це, найчастіше, як з проблемами в особистому житті, так і з труднощами на роботі, серед друзів, або в чому-небудь ще. А іноді, навпаки, подібне відчуття може виникнути в період «затишшя», коли нічого не відбувається, ні хорошого, не поганого. У житті немає сенсу, рівно настільки, наскільки людина в ній його не бачить. Розберемося, чому так відбувається і як з цим боротися?

Сама руйнівна фраза, яка тільки може оселитися в голові людини «не бачу сенсу в житті». Вона звучить в підсвідомості, коли життя втратило сенс. Або хто-небудь просто так вирішив для самого себе. Важливо розуміти щирість цієї фрази. Або людина намагається привернути таким чином до себе увагу, або він дійсно так думає.

Причин може бути багато, від втрати когось дуже близького, до банальних побутових проблем або рутини. Також, є суттєві відмінності у віці. Одна справа, коли про це говорить зовсім юна дівчина, якій просто сьогодні все набридло, а завтра вона про це забуде. Інша справа, коли немає сенсу продовжувати життя колишньому мільйонеру, в один момент втратив все. Відповідно способи лікування такої " душевної хвороби» можуть сильно різнитися.

Як можна це виправити?

Якщо думка про те, що життя не має сенсу, міцно зміцнилася в голові, необхідно терміново що-небудь зробити по її викорінення. Адже слідом за емоційним спадом або депресією можуть прийти відчутні наслідки для фізичного здоров'я. Під час поганого настрою виробляються гормони стресу. Їх надлишок може просто зруйнувати організм. Способів побороти апатія досить багато. Розглянемо найосновніші з них.

Пройти тест на депресію

1. Допомагати іншим.

Часом, якщо немає сенсу життя особисто для себе, можна знайти її в допомозі іншим. Тим самим знайшовши нову мета свого буття. благодійність може надихнути людину, сповнивши його відчуттям власної значущості в цьому світі. Адже егоїзм дуже часто є продуктом неправильно виховання.

З одного боку, людина робить все для себе коханого. А, з іншого, це може йому досить швидко набриднути. У такі моменти, варто для різноманітності зробити що-небудь хороше для кого-небудь ще. Хто знає, а раптом сподобається?

2. Змінити роботу.

Поширеною причиною думок про те, що немає сенсу жити, дуже часто стає заняття нелюбом справою. Колись послухавшись батьків, старших товаришів або чоловіка/дружину людина вибирає для себе неприємну роботу, тим самим, день у день, займаючись не тим, чим йому хотілося б. Безумовно, гроші заробляти потрібно, але ж способів це зробити безліч.

Якщо займатися тим, до чого душа лежить, то можливостей розбагатіти також випаде більше. Зрештою, на роботі ми проводимо мінімум третину свого дня. Чи варто говорити, наскільки великий проміжок часу це становить.

3. Знайти цікаве хобі.

Часом людина все-таки не може працювати там, де йому хотілося б. Адже, крім бажання, важливо мати здібності . Але, ніхто не забороняє займатися улюбленою справою в якості хобі . Так вимог менше, і конкуренції. Можна просто робити що-небудь для своєї душі. Не можеш вийти на сцену, щоб стати артистом? Не проблема! Є караоке-співай, скільки захочеш. Не обов'язково бути професіоналом, щоб купити фотоапарат і просто знімати все, що захочеш. Поступово,» набивши руку", можна до висококласного фахівця дорости. А там, і про зміну роботи вже час задуматися.

4. Сходити до психолога.

На жаль, на пострадянському просторі більшість людей, як і раніше, сприймають психолога, як психіатра. До останнього відтягують візит до нього, рано чи пізно потрапляючи вже до справжнього психіатра. Насправді, закордоном абсолютно нормально звертатися до подібних фахівців з будь-яких питань. Від зламаного нігтя, до пошуків відповіді на питання, чи якщо сенс життя . В цьому немає нічого ганебного, рівно, як піти до перукаря або масажиста. І чим раніше людина це зрозуміє, тим для нього і краще.

Пройти тест на психіку

5. Заглибитися в читання книг.

Ще один хороший варіант для пошуку, якщо немає сенсу подальшого існування. Мільйони історій і доль, написаних авторами всього світу, часом можуть наштовхнути на розумні думки навіть самого сумного людини. А, можливо, хто-небудь настільки захопиться читанням, що сам сяде за ручку і папір.

У будь-якому випадку, книги ще нікому не нашкодили. Тим більше що їх вибір практично безмежний, і кожна може принести особливу користь. Науково-популярна література подарує нові знання, а художні твори допоможуть поглянути на світ з іншого ракурсу.

6. Зайнятися спортом.

Рухова активність дозволяє тримати в тонусі не тільки своє тіло, але і розум. Кращий спосіб втекти від проблем, це зробити пробіжку де-небудь в парку. Або сходити в спортзал, зайнятися йогою і т. п. під час тренування очищається розум, приходять правильні думки і просто підвищується настрій . Якщо зробити спорт корисною звичкою, то набагато рідше будуть з'являтися думки про те, що у житті немає сенсу.

7. Побільше подорожувати.

Екскурсії або поїздки не обов'язково допоможуть знайти сенс буття, але вже точно не дозволять нудьгувати. Світ настільки багатогранний і різноманітний, що не вистачить цілий життя для його вивчення. Сотні країн і народів. Унікальні звичаї та традиції. Як можна впадати в апатію, коли з усіх боків стільки нового і незвіданого. Почати можна навіть з ознайомлення зі своїм рідним регіоном, країною. Далі розширити свій світогляд за рахунок найближчих держав. А там, недовго і до кругосвітньої подорожі.

Як було зазначено вище, багато хто думає, що немає сенсу жити, поки перед ними не з'явиться нова мета для цього. Знайти її не так вже й складно. Головне розвинути в собі активну життєву позицію. Більше експериментувати, пробувати щось нове.

Не менш важливо зрозуміти самого себе, з'ясувати свої сильні сторони і покликання . Зробити це можна як самому, так і за допомогою інших людей. Головне, почати пошук якомога раніше.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео