Назад
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??

Навигация по разделу
кураж

Що таке кураж і як його зловити?

Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоційні можливості? 8 технік щоб увійти в кураж .

Бувають моменти, коли Особиста ефективність зашкалює, а свідомість наповнюється почуттям всемогутності. А буває, навпаки, - у відповідальний момент в голові немає жодної слушної думки. Це, мабуть, одна з найбільш незбагненних проблем стану куражу. Його неможливо зімітувати. Кураж можна зловити або зловити, як птицю щастя. Про природу цього стану і те, як його підстьобнути без шкоди для організму, розповідаємо в статті.

Що таке кураж?

Кураж — це емоційний стан, в якому людина все робить легко, красиво і невимушено, залучаючи в свої дії оточуючих і передаючи їм свою впевненість в успіху справи. Тобто це не ретельно спланована дія, а швидкоплинне, захоплююче переживання радісного Трансу, що супроводжується почуттям особистої переваги. Виникає відчуття, ніби вогонь одночасно знаходиться всередині і в руках. І тоді людину, що називається, «несе». Подібний стан відчувають люди в пориві творчості , творення , публічного виступу , ігри.

Слово прийшло з циркового французького жаргону, оскільки було необхідно для успішних виступів. Пізніше воно набуло дещо негативний відтінок і трактувалося як невимушено-розв'язна сміливість " на показ» . Можливо, тому що вважалося, що бути в куражі можна тільки в нетверезому стані. У сучасній розмовній мові замість слова кураж частіше вживають західний аналог – драйв .

Кураж, мабуть, найдивовижніше і непередбачуване з станів. А ще-одне з найдавніших, закладених в предках на рівні інстинктів. Кураж зароджувався як стадна емоція , яка допомагала людям приймати нестандартні рішення, проявляти сміливість, виживати. У стані куражу люди здійснювали відчайдушні, божевільні вчинки, вели за собою і перемагали супротивників у нерівному бою.

Пройти тест на півкулі мозку

Кураж змінює людину зсередини і дарує потужний психологічний імпульс , необхідний тоді, коли потрібно переступити межу фізичних можливостей. Є у цього стану ще один плюс: воно ламає внутрішні стереотипи . На піку емоцій і активності людина внутрішньо розкріпачується і здійснює дії, які допомагають змінити життя . Можливо, тому вважається, що увійти в кураж після ретельної підготовки або логічних міркувань неможливо.

Як зловити кураж в потрібний момент?

Ті, хто «був в куражі» хоч раз в житті, описують цей стан по-різному. Одні кажуть, що їх відвідала Муза. Інші порівнюють кураж з натхненням , збудливим «горіти вогнем» очі і серце. Треті кажуть, що свої подвиги здійснили саме в стані куражу, адже «сміливість міста бере».

Так, в житті повинен бути кураж. Щоб вранці вскочити з ліжка з думкою « я все можу ». Але, увійшовши в кураж, головне не перестаратися. стан пов'язаний з викидом в кров великої кількості адреналіну : серце починає битися сильніше, тиск підвищується. Тривала дія гормону стресу призводить до перевитрати внутрішньої енергії. Більш того, для зняття перевантаження організм запускає зворотну реакцію – розслаблення. На зміну натхненню приходить загальмованість, розслабленість, а іноді спустошеність, апатія . Так що відчувати кураж занадто довго і часто небезпечно для здоров'я.

Багато творчих людей стверджують, що алкоголь, наркотики або інші стимулятори активізують ген натхнення. Але тут можливо прорахуватися. геній можна і не стати, зате заробити залежність напевно. Тому має сенс навчитися входити в кураж свідомо.

1. Знайти своє місце сили.

У кожної людини є свої улюблені місця, де його огортає хвиля теплих спогадів. Це може бути найближче кафе або старий будинок в селі, куди їхали на літні канікули. Потрібно скласти список улюблених місць і навпроти кожного відзначити-воно викликає умиротворення або душевний підйом. Тоді стане зрозуміло, куди йти за натхненням, а куди – за відновленням.

2. Знайти пожирачів енергії.

Як кажуть творчі люди «Шостакович не зміг би написати свою симфонію при включеному телевізорі». Дивно, але одні й ті ж речі можуть забирати енергію і збільшувати її. Наприклад, спогади. Одні наповнюють позитивними емоціями , спонукають зірватися з місця і творити. Інші виснажують, змушуючи шкодувати про минуле. Щоб покуражитися у відповідальний момент, особистих пожирачів енергії потрібно вчасно нейтралізувати.

3. Навантажувати всі органи чуття.

Варто завести хобі , відмінне від основного заняття. Щоб займатися ним просто так, для задоволення. Якщо малювання-малювати сміливо, тільки те, що хочеться. Якщо спорт або танці – напружуватися до приємного знемоги. Якщо кулінарія-різати, варити, запікати і годувати своїх близьких. Це допоможе не зациклюватися на своїй місії і насолоджуватися простими життєвими радощами.

4. Пам'ятати про результат.

У стані внутрішнього балансу організм мобілізує сили, що додають азарту для досягнення мети . Щоб покуражитися з користю, варто вибирати чіткі і здійсненні, але вимагають додаткових зусиль мети. А також пам'ятати про золоту середину: завдання має бути досить складним, щоб випробувати сили, але не змучити.

5. Трансформувати енергію.

Справжні майстри знають, як важливо не розсіювати енергію через дрібниці, а накопичувати її для рішучих дій. Коли потрібно перевтілитися, вжитися в роль, відчути себе героєм, вони трансформують страх в азарт, а злість в сміливість. Новачкові в цій справі складніше. Спочатку потрібно буде просто спостерігати, фіксувати підглянуті образи та ідеї. В один момент те, що накопичилося всередині увійде в резонанс зі світом, оточенням, поставленою метою. В результаті енергія (фізична, ментальна, психічна) виллється не черговим скандалом, а черговим шедевром.

6. Спілкуватися з людьми з різних сфер інтересів.

Група підтримки буквально змушує рухатися вперед. Під гучні крики « ви можете !», « ти найкращий !"неможливо топтатися на місці. Але не менш важливо спілкуватися з захопленими людьми, далекими від звичного кола інтересів. Нові знайомства дадуть масу цікавих несподіваних ідей, унікальний досвід, нове сприйняття дійсності, новий погляд на речі.

7. Підстьобнути себе.

Можна створити собі додаткові умови, при яких адреналін піде в кров. Наприклад, укласти парі або дати публічну обіцянку. Коли шляхи для відступу обрізані, організм сам мобілізується і піднімає рівень адреналіну. Але такими способами зловживати не варто. Це може призвести до адреналінової залежності, коли старі методи вже не спрацьовують.

8. Уникати речей, що вбивають кураж.

Зайва поспіх, хворобливі поразки, критика з боку оточуючих спочатку вбивають натхнення, і поступово починають притягувати невдачі. І ось замість нових планів людина переводить себе самокритикою. Щоб не записати себе в патологічні невдахи , потрібно не просто любити свою справу, але постійно підвищувати майстерність. Адже неможливо куражитися в справі, в якому мало що розумієш.

Висновки :

  • Кураж – дивовижний стан, який розширює горизонти і допомагає подолати внутрішній страх.
  • Зловити кураж на замовлення не вийде, але можна створити умови для цього стану.
  • Щоб увійти в стан куражу, потрібно шукати не зовнішні, а внутрішні джерела енергії.
  • Кураж не має сенсу, якщо не приносить видимих результатів.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео