Назад
Як бути бадьорим: 7 простих порад на кожен день

Навигация по разделу
как быть бодрым

7 правил як бути бадьорим кожен день

Як бути бадьорим і що на це впливає? 7 ефективних порад, як бути енергійним щодня.

У моменти, коли нічого не хочеться робити, руки опускаються, а очі закриваються, практично у кожного постає питання, як бути бадьорим. Адже ми хочемо встигати завжди і скрізь. Але іноді тіло категорично не бажає допомагати розуму в активному способі життя. Чому час від часу людину залишають сили? Чому і куди вони йдуть? Як бути енергійним? Звідки брати цю саму енергію? Чи є ефективні прийоми накопичення енергії, щоб її вистачало з ранку і до самої ночі? Ті, кому вистачить запасу бадьорості дочитати статтю до кінця, знайдуть відповіді на кожне з цих питань.

Енергетичний рівень людини залежить від сукупності ряду факторів, які впливають на нашу бадьорість. Умовно їх можна розділити на 5 типів:

  • Харчування;
  • Фізичне здоров'я;
  • Емоційний фон;
  • Періоди відновлення;
  • Якість сну.

Окремо їх розглядати не можна, оскільки недолік хоча б в одному з цих факторів вже не дозволяє бути енергійним в повній мірі. Лише поєднавши всі ці фактори, людина здатна відчути прилив сил.

Пройти тест на характер людини

Фактори, що впливають на бадьорість людини ми розглянули. Тепер необхідно дізнатися, як бути енергійним, враховуючи всю складність цього поняття. На чому варто зосередитися людині, яка прагне постійно відчувати себе на висоті?

1. Правильне харчування.

Енергія потрапляє в організм з їжі. Від того наскільки калорійною і легкої в засвоєнні буде їжа, залежить кількість сил, які з'являться у людини після її вживання. Швидше за все "підзарядка" походить від вуглеводів, але і запасу такої енергії вистачає ненадовго. Продукти харчування, що містять протеїни і жири, перетравлюються довше, але і бути бадьорим після них теж вдається більш тривалий час.

Дуже важливо не переїдати, оскільки надмірне споживання їжі викликає втрату енергії і сил, внаслідок труднощів з її переробкою в органах травлення. Дієтологи рекомендують здійснювати невеликі "перекушування", які не стомлюють шлунок, при цьому регулярно поповнюючи сили.

2. Фізична активності і заняття спортом.

Щоб енергія не застоювалася в організмі, її слід регулярно випускати. Кращий спосіб цей зробити – активний спосіб життя. Ще стародавні греки і римляни звернули увагу на взаємозв'язок м'язового тонусу і розумової активності людини. З тих часів міцно зміцнилася фраза «в здоровому тілі – здоровий дух». Помірні фізичні навантаження дозволяють бути бадьорим і енергійним, прискорюють обмінні процеси, сприяють виведенню з організму непотрібних речовин.

З усіх форм залежності, звичка займатися спортом – найпозитивніша. Справа в тому, що при регулярних тренуваннях починають вироблятися «гормони щастя», в першу чергу – серотонін і дофамін. Краще вже "підсісти" на спортзал, ніж сигарети, алкоголь або наркотики.

3. Турбота про здоров'я.

Добре поїв, потренувався – отримав заряд енергії. Все це справедливо по відношенню до здорового організму. Якщо фізичне здоров'я погіршується, то і енергійним бути вже не так легко. Будь-яке захворювання пов'язане з втратою сил. Якщо воно переходить в хронічну форму, то енергія втрачається організмом щодня.

Хронічна втома і нездужання – явна ознака захворювання. Так що, людині, яка відчуває подібний дискомфорт, необхідно пройти обстеження з метою з'ясування причини. Далі слід її виправити і знову бути енергійним і бадьорим.

4. Емоційна перезарядка.

Крім фізичного тіла, на самопочуття людини впливає і його емоційний фон. депресія підриває здоров'я, знижує енергійність і геть відбиває бажання що-небудь робити. Найгірше те, що цей стан виникає не відразу, а протягом певного часу.

Людина непомітно для самого себе занурюється в смуток і апатія , як би звикаючи з таким станом справ. Чим довше хтось перебуває в депресії, тим більше енергії він витрачає, виконуючи навіть найпростіші дії.

Перегляд гумористичних концертів і передач – ефективний прийом, як бути енергійним, навіть після насиченого трудового дня. Іноді підійде і самота, яке дозволить переосмислити події, що відбуваються, налаштуватися на позитивні думки .

5. Вміння відновлювати сили.

Як бути бадьорим? - Треба навчитися відновлювати сили. Чим активніше поводиться людина, тим більше енергії він витрачає. Якщо її запаси не будуть встигати поповнюватися, настане фаза втоми, після якої прийде перевтома. Самі по собі вони не є небезпечними, але слідом за ними починається депресія і проблеми зі здоров'ям, шкода яких був описаний раніше.

Наприклад, спортсмен, який щодня витрачає сили в спортзалі, не досягне необхідних результатів, якщо не навчиться відпочивати. Його м'язи швидко виснажаться. Будь-який прогрес залежить від наполегливої роботи в поєднанні з повноцінним відпочинком.

6. Здоровий сон.

Найкращим відпочинком вважається здоровий сон. Бажано присвячувати йому близько 8 годин на добу. Також дуже корисно лягати в ліжко не пізніше 23.00. Під час сну людина відновлює свою фізичну і емоційну активність. Це подвійний "удар" по депресії. Можливо нова енергія в цей час і не надходить, але її запаси рівномірно розподіляються по організму, даруючи на ранок відчуття бадьорості і сил.

7. Вміння себе мотивувати.

Іноді людини залишають сили в зв'язку з небажанням що-небудь робити. Як бути енергійним в такому випадку? - Слід знову побачити сенс в майбутній роботі. Згадати через що він за неї взявся. У цьому допомагають різні мотиватори, які в достатку зустрічаються в Інтернеті.

Слабкий мотивація робить людей інертними, пасивними та млявими. Навпаки, відповідна психологічна установка дозволяє "перевернути гори", набратися сил і енергії.

Задаючи питання " Як бути енергійним?", в першу чергу слід зрозуміти, куди ця енергія випаровується. Розуміння причини помітно полегшує боротьбу з нею. Правильного харчування , повноцінного відновлення і нормальної фізичної активності, найчастіше достатньо для того, щоб бути бадьорим цілий день. Щоб почати продуктивно працювати, слід навчитися добре відпочивати. В цьому і полягає секрет енергійності.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе краще? 7 ідей
Як пізнати себе, коли немає чітких життєвих орієнтирів? Чому легко заплу ...
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Стримувати емоції: як це робити і які можуть бути наслідки??
Як стримувати емоції і чи може бути шкідливо для психічного здоров'я? Як ...
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Емоційний інтелект: що це таке і як його розвинути??
Що таке емоційний інтелект і що входить в це поняття? Які є вправи для й ...
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті? 11 порад
Як познайомитися з дівчиною в Інтернеті і зацікавити її? Чи так це важко ...
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця: 20 порад на будь-який випадок
Як поцілувати хлопця першої і взяти ініціативу в свої руки? Як натякнути ...
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис або користь помірного булінгу
Психологічний гормезис — це помірне вплив стресових факторів на психіку, ...
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Кураж: що це таке і як його зловити в потрібний момент??
Що таке кураж? Чому стан куражу означає перевершити свої фізичні та емоц ...
Новое youtube видео