Назад
Як розвинути пам'ять: 20 + способів для дорослих і дітей

Навигация по разделу
как развить память

Як розвинути пам'ять і які є для цього техніки?

Які існують способи розвитку пам'яті? Якими методами користуються відомі особистості? Що таке нейробіка і як розвивати пам'ять в будь-якому віці?

Важко запам'ятати імена співробітників та дати народження друзів? А щоб нічого не забути, доводиться ставити галочки на руках? Все може змінитися, якщо дізнатися, як розвинути пам'ять. Якщо знайти "свою" методику, можна все життя зберігати ясність розуму, пам'ятаючи всі дрібниці. Про те, як це зробити, читаємо далі.

Розвиток пам'яті: як працює механізм?

Дослідник психологічних процесів Карл Сішор стверджує, що людина користується тільки 10% своєї пам'яті . Решта ресурсу залишається нерозкритим. Але нам вже відомо, як швидко розвинути пам'ять, і як працює механізм запам'ятовування.

Інтелектуальна робота змушує мозок включатися . Як тільки ми перестаємо вчитися, отримувати розумові навантаження, розвиваючись у вузькій сфері, мозкова активність притупляється.

Але життя триває! Пам'ятати дати народження близьких, таблицю множення і інші важливі речі корисно і необхідно.

Коли згадати щось важко, втрачається увага, мова погіршується, ми повільніше приймаємо рішення . Якщо такі симптоми є, значить, мозок старіє. Щоб цього уникнути, вітамінів мало, доведеться працювати над собою і старанно виконувати вправи.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Психологи сходяться на думці, що рівень розвитку пам'яті пов'язаний з рівнем активності мозку . Відповідають за цей процес нейрони, так звана вимірювальна одиниця запам'ятовування.

Завдання наших мозкових клітин полягає в тому, щоб правильно рахувати, обробити, зберегти, а потім відтворити інформацію. Клітина отримує сигнал, через цей контакт надходять дані.

Щоб зрозуміти, як розвинути пам'ять і увагу досить запам'ятати, як працює наш мозок.

Методи розвитку пам'яті.

Відповідаючи на питання «як розвивати пам'ять і увагу», потрібно дізнатися, який вид тренування потрібно.

Існує зорова, слухова, емоційна, тактильна та інші види пам'яті . Потрібно визначити, що бажано прокачати в першу чергу-слух, візуальне або моторне сприйняття .

Як розвинути зорову пам'ять?

метод хаотичного розсипу.

Спочатку потрібно розкласти хаотично кілька різних дрібних предметів. Підійдуть сірники, гудзики або скріпки. Після 5-секундного вивчення слід їх перемішати, а потім розкласти, як було спочатку. Щоб не помилитися, картинку можна відобразити. Складність композиції поступово збільшується.

Таблиці Шульте.

Ці таблиці створені для того, щоб розвивати пам'ять. На них зображені певні Символи для вивчення малюнка. На це відводиться 5 хвилин, після слід зобразити побачене по пам'яті на чистому аркуші паперу, намагаюся бути гранично точним.

Як розвинути слухову пам'ять?

  • Аудіювання – сприйняття чужої мови, можна перевіряти за допомогою тестів.
  • Вивчення віршів з подальшою декламацією.
  • Навчання інших нововиявленим навички .

Інші методи розвитку пам'яті.

Нейробіка.

Це зарядка для мозку, яку створив Лоуренс Катц, відомий американський нейробіолог.
Він розробив методику, яка одночасно задіює всі п'ять почуттів людини. Комплексний підхід якнайкраще допомагає розвинути пам'ять.

Вчений стверджує, що при виконанні звичних дій у нас вимикається концентрація . Вони стають механічними ритуалами, для яких не потрібна увага чи зусилля. В результаті мозок відвикає від роботи, розумові здібності знижуються.

Щоб цього уникнути, Катц запропонував щодня змінювати звичний уклад життя, активізуючи один з п'яти почуттів.

Що можна робити:

  • Знаходити нові маршрути для ходьби на роботу;
  • Розчісувати або чистити зуби іншою рукою;
  • Шукайте нові аромати для ранкового натхнення-какао, грейпфрут, шоколад;
  • Готувати нові страви;
  • Прибирати під незвичайну для слуху музику;
  • Перевстановити меблі;
  • Оновити гардероб.

Пройти тест на півкулі мозку

Розвиток пам'яті у дітей.

Розвивати пам'ять дитині слід, починаючи з піврічного віку.

Спеціальних вправ не потрібно. Досить грати з ним в цікаві ігри.

У віці 10 міс-1,5 року можна ховати іграшки на очах у малюка, щоб він їх відшукував. Пізніше перекладати іграшки в інше місце.

Перед дітьми старше 2 років можна ставити кілька предметів, а після прибирати один з них. Їх завдання-визначити, чого не стало.

Після 3 років можна сміливо вчити вірші, пісні, рухи танців. У цьому віці всі способи розвитку пам'яті хороші.

Як запам'ятовували великі люди?

Теодор Рузвельт не тільки знав, як розвинути феноменальну пам'ять, але навіть зміг це зробити на практиці. Він запам'ятовував багато складної інформації завдяки своїй надчутливості, вмінню глибоко мислити, силі волі . Так, коли під його вікном вступали в конфронтації протилежні політичні сили, з яких одні його яро підтримували, а інші – гостро ненавиділи, він незворушно читав праці Геродота.

Рузвельт настільки глибоко вникав у читання, що міг не помічати дощу, не чути голосу перехожих. Секрет його здібностей полягав у вмінні абстрагуватися . Таким чином він запам'ятовував тільки важливу для себе інформацію.

32-й президент Америки Франклін перед важливою зустріччю зі світовими лідерами вивчав на них повне досьє. Він намагався запам'ятати всі дрібниці з їхнього життя, заготовляв фрази, щоб їх зацікавити, повністю переймався особистістю.

Своя методика тренування пам'яті існувала і у Наполеона Бонапарта . Він запам'ятовував схеми побудови солдатів. Виходячи з позицій, вчив їх імена. Так, він, наприклад, знав ім'я піхотинця, який стоїть п'ятим у четвертому батальйоні офіцерів. Наполеон особисто вів контроль над тим, щоб перестановки не відбувалися. Завдяки цьому методу імператор завоював немислиму довіру у воїнів, адже кожен з них вважав, що його знають особисто.

Пулітцер, видатний видавець із США , придумав свій метод запам'ятовування імен співробітників. Він розмістив над столами всіх своїх колег таблички з текстом:»уважність". Так він схиляв співробітників чітко і правильно запам'ятовувати повні імена один одного.

Техніка розвитку Пам'яті Лінкольна. Американський президент мав звичку читати вголос важливу інформацію. Лідер пояснював її тим, що так він задіє відразу два види пам'яті – слухову і зорову.

Часто виступаючи публічно, Марк Твен придумав спосіб відучити себе від шпаргалки. Так, можна зафіксувати цифри або дати, якщо уявити їх зображення на картині .

Очам вдасться зачепитися за наочний образ, що дозволить потім відтворити дані.

Конкурс "пам'яті".

Питання «Як розвинути пам'ять і увагу» актуальне у всьому світі вже давно. Так, Починаючи з 1991 року можна взяти участь у міжнародному чемпіонаті із запам'ятовування. Звичайно, потрапити туди можуть не всі, для участі потрібно володіти деякими навичками. Наприклад, вміти швидко запам'ятовувати алгоритм вимовлених слів, які абсолютно незв'язані між собою за змістом.

У 2006 році чемпіонат виграв американець Джошуа Фоер. Будучи журналістом, він володів письменницьким талантом, а після перемоги випустив книгу «Ейнштейн гуляє по Місяцю». У ній можна знайти цікаві методики запам'ятовування і дізнатися, як розвинути свою пам'ять.

Ми розповіли, як розвинути пам'ять, стати уважнішими. Можна використовувати методики розвитку пам'яті відомих особистостей, спеціальні техніки, а також придумати власні вправи. Головне зрозуміти, як працює механізм запам'ятовування докласти зусиль. Результат не змусить себе чекати.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео