Назад
Спогади: що це таке і чи можна від них позбутися??

Навигация по разделу
воспоминания

Що таке спогади і як їх зберегти?

Що таке спогади і які є їх види? Якими бувають приємні спогади, і як боротися з неприємними. Для чого служать спогади?

Спогади – сполучна нитка між минулим і сьогоденням. Якісь ледь можливо згадати, а деякі вражають своєю деталізацією. Так чим же вони є, і як працює цей механізм? Чому спогади бувають помилковими? Як позбутися від неприємних і чим корисні приємні?

Що таке спогади?

Спогади — це здатність мозку відновлювати образи і ситуації, прожиті в минулому. Найкраще запам'ятовуються моменти життя, які викликають більшу кількість емоцій . Їх набагато простіше згадати навіть в найдрібніших подробицях. Спогади бувають довільними і мимовільними.

 • Довільними називають ті, які ми намагаємося викликати власними силами. Наприклад, імена, дати, адреси, номери телефонів і т. д.
 • Мимовільні є спонтанними і з'являються в момент, коли ми стикаємося з образами або запахами, які спостерігали в минулому. Мимовільні пов'язані з емоціями і тому довше зберігаються в свідомості .

Головна відмінність довільних полягає в тому, що вони складають свідому пам'ять, а мимовільні – несвідому, ненавмисну.

Спогади бувають:

 • Ностальгічні;
 • Приємні;
 • Тяжкі;
 • Радісні;
 • Обривочні;
 • Сумні;
 • Кошмарні;
 • Романтичні і т. д.

Формування в нашому підсвідомості , вони обов'язково проходять крізь обізнані емоції, а значить, несуть в собі їх відбиток.

Пройти тест на тип особистості

Як формуються спогади, і для чого вони потрібні?

Формуються спогади за допомогою сприйняття і запам'ятовування інформації з минулого, але процеси їх появи залежать від індивідуальних особливостей психіки , емоційного стану, можливостей пам'яті .

Вони з'являються, коли ми готові їх сприйняти і змінюють ставлення до минулого життя.

Такі моменти можна порівняти з аудіозаписами. Програючи їх кожен раз знову і знову, відбувається переосмислення з набуттям нових деталей і епізодів.

Спогади в психології.

В психології звертаються до терміну «ремінісценція» , що позначає відтворення інформації, збереженої в пам'яті.

Ремінісценція — це відстрочене спогад сприйнятого або завченого матеріалу. Таке явища буває частим і виникає в будь-яких віках.

Відрізнити ремінісценцію від інших явищ важко , адже мова йде про здатність мозку відтворювати інформацію. Але ремінісценція є найточнішим і докладним явищем.

Психологія приділяє багато уваги дитячим спогадам. Процес запам'ятовування у малюків задіє образну пам'ять. У початкові роки свого життя дитина запам'ятовує ті образи, які його оточують, але тримаються вони в свідомості досить мало.

В період від трьох років спогади знаходять сильний емоційний окрас , міцніють і запам'ятовуються на тривалий термін.

В процесі дорослішання позитивний результат приносять навідні запитання батьків, при спробі дитини щось згадати. Це розвиває увагу, загальний рівень інтелекту.

У дошкільному та шкільному віці діти підключають роботу уяви , переходять до заучування інформації. У цей період спогади ставати послідовними, безперервними і безпосередньо залежать від емоційного сприйняття дитини.

Користь приємних спогадів.

Після дослідження, проведеного в Університеті Сан-Франциско, було визначено, що якість спогадів відображають рівень задоволеності життям.

З часом навіть негативні спогади сприймаються як досвід і можуть стати нейтральними або навіть позитивними.

Висновок:

 • Потрібно менше зосереджуватися на негативі і сприймати все як отриманий не дарма досвід.
 • Події з минулого, що викликають посмішку-це робота мозку, а значить елемент, поліпшення пам'яті .
 • Приємні спогади-це хороша мотивація . Результати минулого штовхають на досягнення майбутні, а негативні уроки завжди підкажуть, як робити не варто.

В ході деяких досліджень було встановлено, що екстраверти схильні більше концентруватися на позитивних моментах з минулого, в той час як інтроверти залишають у своїй пам'яті більш зворушливі і сумні події.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Як позбутися неприємних спогадів?

Будь-які спогади є визначенням нашої індивідуальності, а також складають частину нашої життя . Якщо з позитивними спогадами все зрозуміло, то негативні викликають негативні емоції або вводять в депресію .

Впорається з «нападами» раптово нахлинула хвилі негативу вдається не всім. Що робити, якщо починається напад?

1. Знайти противагу.

Перебити негативні спогади, якими б вони не були, завжди допоможуть позитивні і приємні. Що якщо пригадати, які гарні троянди ростуть у бабусі в селі або як смачно пахне на кухні, коли готує мама. Такі відгомони можуть бути незначними, проте забезпечать хороший емоційний настрій .

2. Переосмисливши.

Якщо негативні емоції супроводжуються нав'язливими неприємними думками, варто твердо розмежувати минуле і сьогодення. Сприймаючи негативні ситуації як прожитий досвід, набагато простіше їх прийняти, відпустити, забути.

3. Прийняти те, що трапилося.

До слова про досвід: спогади турбують, коли підсвідомість вказує на наші помилки. Почуття провини, сорому, образи , незручності або страху провокують неприємне спливати в голові знову. Що робити в цьому випадку? Прийняти підказки нашого мозку: зробити певні висновки, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому. Зрозуміти, що час не повернути, навіщо тоді мучити себе?

4. Прибрати подразники.

Ще один хороший спосіб винищити спогади, які докучають – позбутися від усього, що з ними пов'язано (фотографії, одяг, меблі). Очистити простір навколо себе означає очистити свій розум від шкідливих спогадів.

Що таке помилкові спогади, чому вони існують?

Дослідження говорять, що спогадом не завжди можна довіряти. Адже процеси запам'ятовування можуть не відображати реальну дійсність, а викривляти її.

Вплив емоцій на пам'ять іноді настільки сильне, що може видозмінити або запам'яталася інформацію. фантазії стають частиною реальності, сприймається як абсолютна дійсність.

На жаль, не існує методу, що допомагає в точності відрізнити правдиві спогади від помилкових, а значить помилкові займають своє місце на ряду з усіма спогадами.

Конфабуляція.

У психології явище помилкових спогадів іноді проявляється у вигляді конфабуляції. Конфабуляція-видозмінені спогади, факти, які відрізняються від реальності або переносяться в інший період часу, супроводжуючи неіснуючим подіям.

В психіатрії таке явище прийнято відносити до розладів. Лікування таких порушень відбувається за допомогою прийому необхідних для правильної роботи пам'яті вітамінів, або когнітивними способами.

Спогади – дзеркало нашої індивідуальності. Вони бувають приємними і з'являються, щоб мотивувати, вселяти надію. Вони бувають неприємними, щоб нагадати про минулий досвід або застерегти від дурних помилок. Але все ж спогади-це індивідуальна платівка душі, яку можна і варто іноді програти.

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Мене ніхто не любить: чому так і 5 ідей, що з цим робити
Чому з'являється впевненість, що мене ніхто не любить і чи так це наспра ...
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Що робити, якщо не хочеться жити? 15 ідей
Ефективні поради про те, що робити, якщо не хочеться жити? Де шукати мот ...
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Міжособистісний конфлікт: що це таке і 5 способів вирішення
Що таке міжособистісний конфлікт і які його основні ознаки? Які види був ...
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Розвиток особистості: що це таке і які є стадії??
Що таке розвиток особистості і як це допомагає знайти свою індивідуальні ...
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть у відносини? 10 ефективних методів
Як повернути пристрасть, якщо вона відійшла на другий план? Які є способ ...
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною під мікроскопом
Знайомство з дівчиною в невідповідному місці або в неправильний час може ...
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Бізнес по-жіночому: як заробляти легко і з задоволенням??
Як жінці знайти своє покликання і заробляти гроші легко і з задоволенням ...
Новое youtube видео