Назад
Мозковий штурм на службі Кайрос-менеджменту

Навигация по разделу
мозговой штурм кайрос менеджмент

Мозковий штурм на службі Управління Кайросом

пропоную цю публікацію присвятити мозковому штурму. Дана техніка дозволяє не тільки генерувати оригінальні ідеї, а й підвищувати творчий рівень колективу

Всім доброго часу доби! Пропоную цю публікацію присвятити мозковому штурму. Дана техніка дозволяє не тільки генерувати оригінальні ідеї, а й підвищувати творчий рівень колективу. Існує багато різновидів мозкового штурму. Деякі з них мають ще більший потенціал, ніж стандартний підхід. Оскільки, далеко не всі знають про ці методики, дана стаття розкриє найбільш перспективні види мозкового штурму.

Що таке мозковий штурм?

Мозковий штурм – це спосіб вирішення поставлених завдань шляхом їх колективного обговорення і висловлювання найбільшої кількості можливих рішень. На відміну від звичайної бесіди або дискусії, під час мозкового штурму забороняється критикувати будь-які ідеї. Основне завдання - якомога більше їх генерувати.

Після того, як припущення закінчаться, починається етап їх аналізу та оцінки. На даній стадії вже допустима критика, завдяки якій відмітаються найбільш абсурдні варіанти. Таким чином, до кінця засідання залишаються тільки найвдаліші ідеї, які в подальшому і йдуть в роботу.

Що спільного між мозковим штурмом та керівництвом Кайроса?

Кайрос-менеджмент, подібно мозкового штурму, також пропонує задіяти всі резерви людини. В даному випадку, мова йде про творчий потенціал і креативності. Тим більше, що основна концепція Кайрос-менеджменту, якраз і спирається на різнобічність колективу. Чим» різношерстої " публіка, тим несподіваніше і оригінальніше ідеї вона може зробити.

Застосування нестандартних варіацій мозкового штурму дозволяє ще краще розкрити творчий потенціал своїх співробітників, тим самим перетворюючи збори в по-справжньому захоплюючу гру.

Оригінальні види мозкового штурму

Багаторічний досвід надання тренінгових та консалтингових послуг, дозволяє виділити три найбільш перспективні варіації мозкового штурму, з тих, які були випробувані:

  • Зворотний мозковий штурм;
  • Тіньовий мозковий штурм;
  • Рольовий мозковий штурм.

Якщо ви про них навіть не чули, то раджу ознайомитися з цими методами, якщо стикалися, то пропоную розглянути мою інтерпретацію.

Зворотний мозковий штурм

В декількох словах – це «гра в піддавки», тобто кардинальна зміна вектора спілкування. Якщо ставиться завдання щось поліпшити, значить згідно з цим підходом, слід придумати найгірший варіант.

За стандартною методикою зворотного мозкового штурму, рекомендують придумувати анти-поради, які потім слід просто «перевернути» навиворіт. З досвіду, скажу, що даний підхід не дуже ефективний, оскільки «перевертаючи» погані ідеї, ми в підсумку отримуємо те ж саме, що було б у випадку звичайного мозкового штурму.

Цінність зворотного мозкового штурму, як раз і полягає в генерації саме «поганих» рішень. Зараз поясню. По-перше, в процесі подібної «гри в піддавки» мозок людини заздалегідь налаштовується на оригінальність. Адже, одна справа, сумлінно слідувати розпорядженню начальства в заданому діапазоні рішень, а зовсім інше – вийти за всі правила і рамки.

По-друге, пошук в протилежному напрямку часом може подарувати нам ще більше «бонусів», ніж стандартний маршрут. Яскравий приклад-Христофор Колумб, який поплив у зворотному напрямку і зробив відкриття, куди більш значуще, ніж альтернативний шлях до Індії.

Колись, на одному з моїх тренінгів, перед аудиторією стало завдання придумати новий концепт пляшки. Оскільки ми працювали в дусі зворотного мозкового штурму, учасники почали генерувати відверто невдалі рішення. Наприклад, пляшка з двома шийками або взагалі без них, з неприємним запахом, вагою під 20 кілограмів і т.д. далі, ми почали «перевертати» абсурдні пропозиції, в результаті отримуючи те, до чого б і так додумалися. Все, крім ваги в 20 кг.його ми вирішили залишити і навіть придумали своєрідний рекламний ролик. Значних розмірів качок бере в одну м'язисту руку "пляшечку «у формі гантелі, явним зусиллям м'язів підносить її до губ і вимовляє:»Я гойдаюся, навіть коли п'ю". Маячня-скажуть багато. Можливо. Але продукт оригінальний і свої покупці на нього знайдуться, нехай навіть в якості сувеніра. Якби дискусія йшла в форматі звичайного мозкового штурму, така ідея навряд чи б зародилася.

Тіньовий мозковий штурм

Ще один незамінний інструмент для розвитку можливостей колективу, в якому обов'язково знайдуться свої «сірі мишки». Так ось, тіньовий мозковий штурм придуманий спеціально для них. Його суть полягає в наступному. Поки найбільш активні члени колективу беруть безпосередню участь в обговоренні питання, менш ініціативним видаються листочки, на які вони починають записувати свої ідеї. Потім, після закінчення спілкування, порівнюються ідеї, отримані в звичний спосіб з тими, які були записані на папері. Хто знає, можливо який-небудь тихоня видасть пропозицію, в рази перевищує за своїм потенціалом всі інші разом узяті. Звичним способом він цього не зробить, так і продовжуючи сумніватися в своїх силах. А тут, так би мовити «папір все стерпить». Таким чином компанія може розворушити своїх «аутсайдерів», можливо навіть надихнувши когось із них зайняти своє місце в звичайному обговоренні.

Рольовий мозковий штурм

Яскравим представником цього напрямку можна вважати метод "Шести капелюхів", що допомагає посилити одне з якостей кожного співробітника, згідно з кольором дісталася капелюхи:

  • Жовта-оптимізм;
  • Чорна-критика;
  • Зелена-творчість;
  • Біла-логіка;
  • Червона-інтуїція і емоції;
  • Синя – філософський погляд на світ.

З одного боку, рольовий мозковий штурм дещо звужує поле діяльності, але з іншого – розширює обраний напрямок. Іноді люди "надягають" капелюхи, які підходять їм за кольором. Але краще "вручити" кожному протилежну роль. Оптимізм віддати критику, логіку – креативщику, емоції – інтелектуалу і т.д. це допоможе їм вийти із зони комфорту, тим самим активізувавши раніше незадіяний потенціал.

Коли всі ролі розподілені, починається обговорення питання, де кожен висловлює думки, виходячи з кольору свого капелюха. Оптиміст-намагається побачити у всьому позитив. Критик-робить зауваження і вказує на недоліки. Логік-оперує тільки фактами. Креативщик-пускає в хід свою фантазію. Емоціонал-переповнюється почуттями. Філософ-систематизує і узагальнює їх ідеї.

Всі описані підходи мозкового штурму однаково важливі для підвищення конкурентоспроможності колективу. Особливо в разі багатозадачності, в боротьбі з якою допоможе ефективна мультифункціональність – ще одна складова Кайрос-менеджменту, про яку ми і поговоримо в наступній статті.

Зараз читають
Самолюбство і самоповага: що це таке і в чому відмінність??
Самолюбство і самоповага: що це таке і в чому відмінність??
Що таке самолюбство і що таке самоповага? Де проходить грань між ними і ...
Чи може людина змінитися? 11 порад
Чи може людина змінитися? 11 порад
Чи може людина кардинально змінитися за короткий період? Як обійти душев ...
Як зробити так, щоб бажання здійснилося: 5 технік
Як зробити так, щоб бажання здійснилося: 5 технік
Що потрібно зробити, щоб здійснилося бажання? Яку техніку для цього вибр ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Пропозиція вийти заміж: 9 грубих помилок
Пропозиція вийти заміж: 9 грубих помилок
Як зробити пропозицію вийти заміж, не зіпсувавши його безглуздою помилко ...
Розстановки за Хеллінгером і що таке сімейні системні розстановки??
Розстановки за Хеллінгером і що таке сімейні системні розстановки??
Що таке розстановки по Хеллінгеру? Працюючі закони сімейних розстановок. ...
Педант: хто це такий, які бувають і як їх розпізнати
Педант: хто це такий, які бувають і як їх розпізнати
Хто такий педант і чому він відрізняється підвищеною охайністю, точністю ...
Новое youtube видео