Назад
Як відновити пам'ять і зміцнити її: 17 + цікавих ідей

Навигация по разделу
как восстановить память

Як відновити пам'ять & 8212; 17 способів

Як зміцнити пам'ять і відновити її? Які фактори впливають на стан пам'яті? Як запобігти погіршенню пам'яті? 17 + рекомендацій та порад.

Пам'ять – це бібліотека спогадів і прожитого досвіду. Але що робити, якщо події вчорашнього дня згадуються слабо, а про майбутні справи нагадують тільки записи в блокноті? З часом здатність запам'ятовувати погіршується у всіх, але є способи запобігти цьому процесу. Ми розповімо, як відновити пам'ять самостійно.

Основні принципи відновлення пам'яті.

Деякі переконані, що хороша пам'ять – вроджений дар. Але це не зовсім так. Генетика впливає на рівень її розвитку, але можна зробити сміливу заяву, що цього недостатньо. Володарі феноменальною пам'яті-люди, здатні працювати над собою, що приділяють розумовим тренувань багато часу.

Перш ніж, приступати до розумових навантажень, варто врахувати кілька факторів:

 • Здоровий спосіб життя впливає на функції всього організму і вміння зберігати інформацію, в тому числі. Щоб на довгий час залишатися молодим і "пам'ятати все" необхідно стежити за харчуванням, способом життя , повноцінним сном. Якщо є погані звички - позбутися від них, виділити час на заняття спортом.
 • Психологічний фактор впливає на процес запам'ятовування. У стресових обстановках мозок працює ретельніше. Проте стрес, негативне мислення, стани гніву , тривоги впливають негативно. Тільки позитивне ставлення допоможе запам'ятовувати краще.
 • Буденність - великий ворог пам'яті . Постійна рутина не тільки не приносить в життя нічого нового, але і, відповідно, не стимулює мозок для роботи. Той, в свою чергу, перестає концентруватися, звикає до типової обстановці, інформація запам'ятовується гірше, повільніше. Для багатьох рутинний спосіб життя природний, але навіть при таких обставинах варто вносити нові корективи, розбавляти сірі будні.
 • Розум потребує постійної стимуляції . Читання книг, журналів, заучування віршів напам'ять, розгадування кросвордів, головоломок, настільні ігри та освоєння іноземних мов – все це змусить голову працювати, допоможе зміцнити пам'ять.
 • Необхідну, важливу інформацію краще записувати . Таким способом в будь-який потрібний момент буде можливість все повторити.
 • Свіже повітря піде на користь . Найкращий варіант-годинні прогулянки щовечора. Свіже повітря допомагає зняти напругу,»очистити розум". Після таких прогулянок організм відчуває себе комфортніше, а пам'ять працює краще.
 • Асоціації зі знайомими предметами чи ситуаціями допомагають запам'ятовувати краще . Так можна запам'ятати будь-яку інформацію, зв'язавши її зі звичними моментами з життя.

Пройти тест на впевненість у собі

Як зміцнити пам'ять: 7 корисних порад.

1. Використовувати комп'ютерні ігри.

Ігри на комп'ютері не завжди погані, вони розвивають уважність. Але не варто зловживати цим-1 години в день цілком достатньо. Краще вибирати ігри, спрямовані на розвиток логіки , стратегії, тактики.

2. Працювати з числами.

Багато хто Востаннє стикався з арифметикою в школі. Але цифри оточують нас щодня (ціни, номери, час) і здатні змусити розум працювати. Для цього варто згадати таблицю множення, попрактикуватися швидко рахувати в розумі (наприклад, роблячи покупки).

3. Освоювати нові навички.

Користь в такій практиці чимала. По-перше, це можливість всебічно розвиватися, можна здійснити мрію дитинства або освоїти майстерність , якому давно хотілося навчитися. Наприклад, людині, що працює з числами, добре буде освоїти музичний інструмент або навчитися живопису.

Освоюючи хобі , прямо суперечать професії, ми задіємо обидві півкулі мозку, а значить, змушуємо його працювати старанніше. По-друге, хобі розвиває уважність, допомагає концентруватися на нових деталях.

4. Не дотримуватися суворої дієти.

Бажаючим схуднути варто врахувати, що мала кількість білка, клітковини, вуглеводів не тільки зменшує вагу, але і погіршує пам'ять. Завжди потрібно пам'ятати, що мозок потребує збалансованого харчування, а відсутність тих чи інших компонентів призводять до його виснаження.

5. Добре снідати.

Сніданок – обов'язкова частина раціону, заряд сил на цілий день. Мозок спалює багато калорій за ніч і потребує їх відновлення. Якщо цього не зробити, з'являться неуважність, сонливість, невиправдана втома.

6. Слухати музику.

Звукові коливання музичних композицій викликають мозкові хвилі і симулюють роботу мозку. Найкраща музика для запам'ятовування – класична.

7. Мислити позитивно.

Негатив, апатія і втома завжди впливають на нервову систему, яка безпосередньо пов'язана з мозком. Щоб забезпечити продуктивну його роботу, потрібно концентруватися на позитивних речах, задавати собі позитивний настрій в процесі запам'ятовування.

Пройти тест на тип особистості

Що сприяє відновленню пам'яті?

На жаль, пам'ять не довговічна. Травми голови, вік, прийом шкідливих препаратів, погані звички, перевтома, стреси, нервові потрясіння, неправильне харчування, відсутність фізичних навантажень погіршують її функції.

Коли проблема стала помітною і з'явилася тривога, не варто бігти в аптеку. Всі лікарські засоби повинні купуватися тільки по виписці лікаря після ретельного обстеження.

Замість таблеток краще зробити ухил на раціон харчування, воно повинно бути збалансованим, регулярним. Крім того, існують продукти харчування, які дуже корисні для пам'яті:

 • Шоколад;
 • Сухофрукти;
 • Сметана;
 • Свіжі фрукти та овочі( особливо морква, яблука та банани);
 • Сир;
 • Морська капуста;
 • Насіння;
 • Гречка;
 • Рис;
 • Горіхи.

Ці продукти варто внести в щоденний раціон в розумній кількості.

Фізичні вправи також необхідні будь-якому здоровому організму. Корисними будуть масажі з ефірними маслами.

Тренувати пам'ять можна різними способами. Найпопулярнішим, легкодоступними вважаються вправи, спрямовані на розвиток логіки і уваги. Їх можна зустріти на сайтах або програмах (Вікіум, Бітрейника, Фобрейн), а також Знайти подібні додатки на смартфон. Такий спосіб тренування найзручніший, різноманітний, простий у використанні.

Як відновити пам'ять: 10 способів.

Якщо онлайн заняття не до душі, можна практикувати самостійні тренування:

 • Запам'ятовувати елементи картин або інтер'єру, потім відновлювати: записувати, замальовувати, описувати особливості декору.
 • Заучувати вірші, фрагменти текстів, складати опорні плани, переказуючи у всіх деталях.
 • Згадувати події минулих днів: що засмутило вчора, що було на вечерю позавчора. Корисний вести щоденник , записуючи події, вихлюпуючи негативні емоції.
 • Звертати увагу на оточення: в чому були одягнені люди, яка була погода.
 • Змінювати звичні маршрути, вивчати нові місця, змінювати місця прогулянок, подорожувати.
 • Більше читати, розширювати кругозір, фільтрувати і вивчати нову інформацію.
 • Освоювати нові хобі, покращувати навички; грати в інтелектуальні ігри.
 • Відвідувати онлайн вебінари. У мережі можна зустріти безліч безкоштовних вебінарів, які будуть корисні і цікаві для кожного.
 • Цікавою практикою для багатьох буде ходіння з закритими очима. Таке заняття є фітнесом для мозку або нейроаеробікою. Тренування може здатися складною, тому стартувати варто з простих рухів, кроків, пізніше ускладнюючи виконанням якихось дій. Така методика допоможе зміцнити пам'ять і розвинути уважність.
 • Ходити пішки. Піші прогулянки на природі зарядять мозок на роботу.

Як зберегти пам'ять? Турбуватися про своє здоров'я, стежити за способом життя і постійно розвиватися. Тренування, правильне харчування і розумові навантаження не тільки відновлять пам'ять, але і значно поліпшать її функції.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео