Назад
Настрій: що це таке і 7 способів зробити його позитивним

Навигация по разделу
настрой

Що таке позитивне ставлення і як його зловити?

Що таке позитивне ставлення і чому це посилює шанси на перемогу? 7 чудових способів налаштуватися на позитив.

Будь-яка справа починається з прагнення ним зайнятися. Настрій задає тон всьому майбутньому заходу. Якщо спочатку не вірити в можливий успіх, то і домогтися його стає практично неможливим. Позитивне ставлення значно збільшує шанси на перемогу. Але чи варто абсолютизувати це явище? Які ще потрібні передумови для успіху? Чи є на цьому шляху, щось важливіше, ніж настрій? Як можна його підвищити своїми силами? Чи існують прийоми, що допомагають в залученні успіху? Про все це зараз і поговоримо.

Що таке позитивне ставлення?

Настрій — це психоемоційна установка, з якою людина підходить до виконання тієї чи іншої справи. Він може бути позитивним і негативним. Як правило, позитивний настрій помітно підвищує шанси на успіх. Це було помічено ще на зорі людства. Звідси і крилаті фрази на кшталт» думки матеріальні " і т. д.

Оптимізм допомагає людині ефективніше долати труднощі, швидше домагатися поставлених цілей , викликати симпатію у оточуючих . Людям приємно спілкуватися з тими, хто допомагає їм налаштуватися на позитив .  Оптимісти не тільки самі притягують удачу . Вони допомагають і іншим ставати успішніше. Це важливий механізм, що стимулює розвиток колективу і суспільства в цілому.

Позитивне ставлення може залежати від зовнішніх факторів (наприклад, хорошого символу чи ритуалу), але найкраще, коли воно зароджується в глибині душі, стаючи частиною психіки .

Пройти тест на тип особистості

У чому сенс позитивного настрою?

Відома приказка «Як корабель назвеш, так він і попливе». Люди, спочатку налаштовані на невдачу, набагато рідше пробиваються в цій життя . Так влаштований світ, в якому діє принцип зворотного зв'язку. Людина отримує те, про що думає. Відповідно, яким буде його настрій, таку віддачу він в результаті і отримає.

Однією з хрестоматійних робіт, присвячених питанням оптимізму і наполегливості, можна вважати відому книгу американського письменника Наполеона Хілла "Думай і багатій" . Її автор на десятках прикладів переконує читача в необхідності позитивного настрою.  Він підносить це в якості універсального Вселенського Закону, однаково ефективного в будь-який сфері людського життя .

Кожен може згадати випадки, коли настрій зумовлював результат тих чи інших подій. наприклад , перед здачею іспиту, знайомством з дівчиною, або пристроєм на роботу.

Безумовно, один лише настрій на позитив без виконання інших умов буде малоефективним. Нерозумно сподіватися перемогти в професійному боксерському поєдинку, жодного разу не займаючись цим видом спорту, або розраховувати знайти квітку папороті (ця рослина не цвіте). цілі повинні бути реальними. Крім цього, крім настрою багато що залежить і від рівня підготовки людини. Якщо поєднати необхідні знання і вміння, помноживши все це на оптимізм, то шанси перемогти помітно зростають.

Як налаштуватися на позитив?

Відомо багато способів і прийомів, які допомагають людині дивитися в майбутнє з оптимізмом. Умовно їх можна розділити на два типи: зовнішні і внутрішні стимули . Позитивний настрій може з'явитися в результаті підбадьорювання з боку, або в процесі самонавіювання. Ще краще, коли ці два процеси взаємно доповнюються, посилюючи один одного.

До основних "магнітів", що притягує позитивний настрій, відносяться:

  • Символи та ритуали;
  • Афірмації;
  • Позитивне оточення;
  • Проактивне мислення;
  • Гумор у всіх його проявах;
  • Позитивний життєвий досвід;
  • Сильна мотивація.

А тепер розберемо їх по-окремо.

1. Символи та ритуали.

Забобони, безумовно, не найкращий союзник людини. Але навіть їх можна звернути собі на допомогу. Наприклад, придумати ранковий ритуал, який подарує позитивний настрій на день. Також це може бути амулет або талісман, що приносить удачу . Можна використовувати в цих цілях всесвітньо визнані способи, або винайти свій особистий. Підкова, чотирилистий конюшина, жолудь і багато іншого, вселяють в свого власника впевненість, значно підвищуючи його настрій на перемогу.

2. Афірмації.

Самонавіювання - найбільш ефективний прийом, що допомагає стати оптимістом . Його перевага в тому, що не потрібні зовнішні стимули. Не завжди поруч виявляються люди, які захочуть підбадьорити. Амулет або талісман теж можна втратити або забути вдома. Зате афірмації завжди»під рукою". З їх допомогою можна підвищити настрій завжди і скрізь. Досить просто повторювати самому собі позитивну установку, поки вона міцно не вкоренитися в підсвідомості , приносячи «плоди» впевненості та оптимізму.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

3. Позитивне оточення.

Люди, які знаходяться поруч, мають потужний психологічний вплив на людину. Якщо оточити себе тими, хто підтримує і розвиває позитивний настрій, набагато простіше з оптимізмом дивитися в майбутнє. Подібна колективна афірмація надає більш потужний вплив. З ким поведешся, від того і наберешся. Варто уважно вибирати своє оточення, залишаючи в ньому людей, націлених на позитив і успіх.

4. Проактивне мислення.

У той момент, коли людина усвідомлює, що перемога залежить цілком від нього самого, він починає розуміти всю відповідальність за своє майбутнє. Позитивний настрій-невід'ємний компонент проактивності. Якщо буде успіх – це заслуга конкретної людини. У разі невдачі – також його вина. Розуміючи владу над подіями, що відбуваються, людина відчуває свою внутрішню силу, яка надає йому рішучості і завзятості в досягненні поставлених цілей.

5. Гумор.

Гумор сам по собі не гарантує успіху. Він швидше створює позитивну емоційну атмосферу, яка сприятливо впливає на психіку людини, наділяючи його необхідною силою і енергією. Настрій на перемогу часто з'являється після емоційної підзарядки, роль якої виконує сміх. Отримати цю підживлення можна з самих різних джерел: концертів, фільмів, передач, книг, пісень і т.д. сміх допомагає долати труднощі і швидше досягати успіху. Більшість лідерів-це люди з розвиненим почуття гумору .

6. Життєвий досвід.

Накопичуючи позитивні події в житті, людина підсвідомо налаштовує себе на майбутній успіх. З цією метою резонно завести щоденник успіху, в який необхідно заносити все, нехай навіть маленькі, перемоги. Регулярно перечитуючи його, автор щоденника нагадує собі про те, що він вже неодноразово перемагав, тим самим виробляючи позитивний настрій на майбутнє.

7. Мотивація.

Будь-які цілі краще досягаються за умови вмотивованості виконавця. Якщо це хтось інший, слід подумати, як його зацікавити. У разі, коли людина сама виявляється виконавцем, необхідно придумати спосіб самомотивації . Настрій безпосередньо залежить від усвідомлення необхідності дій. Наприклад, похід в спортзал для набору м'язової маси перед відкриттям пляжного сезону. Сюди ж можна віднести курси іноземної мови, прибирання робочого місця і мн. ін. Все, що привносить логіку в майбутнє завдання, стає хорошим мотиватором.

Позитивне ставлення є важливою складовою будь – якого успіху. Той, хто заздалегідь переконав себе в досяжності поставлених цілей, має набагато більше шансів реалізувати задумане. Безумовно, варто відрізняти самовпевненість і оптимізм. Але краще все-таки трохи переоцінити свої можливості, тим самим змушуючи навколишній світ в це повірити.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео