Назад
Нічого не цікавить: чому так буває і 10 ідей що робити??

Навигация по разделу
ничего не интересует

Що робити, якщо нічого не цікаво і нічого не цікавить?

Що робити, якщо нічого не цікавить? Які можуть бути причини? Чому стає нічого не цікаво і як це вчасно розпізнати і виправити?

При всій різноманітності можливостей, які пропонує життя, деякі люди опиняються в своєрідному глухому куті. Їх нічого не цікавить. Просто їм стає не цікаво жити. Як діяти в подібній ситуації? Чи можна розпізнати наступ такого стану в іншої людини? Чи можна йому допомогти? І, найголовніше, чи варто взагалі це робити? Що криється за подібною апатією? Який алгоритм дій, якщо нічого не цікавить?

Чому стає не цікаво жити?

Причин викликали подібні думки, насправді, не так вже й багато. Їх можна умовно об'єднати в дві групи: зовнішні і внутрішні. Всі вони зводяться до психології людини. Або у нього щось пропало, і він втратив мету перед очима, або ж просто втратив інтерес до того, що є.

У першому випадку йдеться про відсутність фактора, який викликав позитивні емоції . Можливо це якесь хобі , робота або навіть інша людина. Наприклад, хтось не уявляє себе без морського прибою і серфінгу, але в силу обставин виявляється в пустельній місцевості. Йому вже не цікаво жити.

Буває, нічого не хочеться робити після звільнення з улюбленої роботи або виходу на пенсію. Дні стають монотонними і нудними, а спогади тільки сильніше починають «сипати сіль на рану». Або, дівчину кидає коханий хлопець, і вона розуміє, що їй більше нічого не потрібно . Причин багато, але результат один – втрата інтересу і азарту до життя.

У другому випадку людина перестає радіти тому, що у нього є. Він втрачає завзяття до роботи, навчання, друзів та інших атрибутів свого світу. Коли все є, але нічого не цікавить – це вже складніше. Адже причини, за якими стало не цікаво жити, вже не так очевидні. А без розуміння суті проблеми, набагато важче приступити до її вирішення.

Захопленість – складний фізіологічний процес, який пов'язаний з виділенням в кров гормонів «щастя» (ендорфіни і серотонін). Якщо вони перестають вироблятися у відповідь на щось або когось, то відповідно до нього ми інтерес і втрачаємо. У цьому випадку важливо знову запустити процес синтезу таких гормонів, адже без них в організмі дуже швидко виникає депресія.

Пройти тест на депресію

Як зрозуміти, що людину нічого не цікавить?

Втрата інтересу до життя має чіткий зовнішній прояв. Така людина замикається в собі, проявляє значно менше соціальної активності. Може кілька днів просидіти вдома, або, якщо і виявиться серед людей, то буде неохоче йти на контакт. Однією з ознак, що комусь не цікаво жити, є мізерність його емоцій , особливо позитивних. Сумне депресивний настрій стає візитною карткою таких людей.

Бувають і випадки, коли хто-небудь, навпаки, демонструє, що у нього все добре. Робить це на показ. Насправді, його нічого не цікавить. Тут звернути увагу, що щось не так, зможуть тільки досить знаючі люди, які все ж помітять підміну.

Одним з поширених ознак депресії і апатії можна вважати надмірне споживання алкоголю, або навіть наркотичних речовин. Адже наша фізіологія потребує вироблення гормонів "щастя". Не отримуючи їх, людина намагається компенсувати це хоча б за рахунок хмільного стану.

Що робити якщо нічого не цікавить?

Причини, чому нічого не цікавить, з'ясували. Тепер розберемося, як це подолати. Прості та ефективні поради:

  1. Переглянути життя, проаналізувати чого в ній не вистачає;
  2. Зрозуміти, чи можна цим володіти – якщо немає-то пошукати заміну;
  3. Знайти хобі , а для цього більше дізнатися про різні види діяльності;
  4. Частіше подорожувати або просто час від часу міняти обстановку;
  5. Не замикатися в собі, більше спілкуватися з іншими людьми, дізнаватися щось нове про них і їх захоплення;
  6. Згадати, що викликало інтерес в дитинстві, можливо, відродити ті моменти;
  7. Бувати на природі, єднання з якою здатне підняти настрої навіть похмурим людям;
  8. Зайнятися спортом або активним відпочинком;
  9. Читати книги, особливо надихаючі історії великих людей;
  10. Правильно харчуватися, вживати продукти, що сприяють виробленню гормонів щастя (горіхи, банани, шоколад, фрукти і зелень).

Перераховані прийоми – вірні друзі тих, кого нічого не цікавить. Якщо їх спробувати все, то досягти успіху буде значно простіше. Важливо запустити сам механізм повернення до активного життя. Це найголовніший крок, від якого буде залежати результативність всієї місії. Дуже добре, коли цьому сприяють родичі, які щиро хочуть допомогти. Адже, якщо нічого не цікавить, то, відповідно, не захочеться і зацікавитися чимось. Найчастіше, необхідний стимулюючий фактор ззовні. Друзі, сім'я або співробітники на роботі.

Існує різні мотивуючі відеоролики в YouTube, перегляд яких також здатний підняти тонус людини, якій не цікаво жити.

Хорошим терапевтичним ефектом володіє і приємна музика. Її значення важко переоцінити. Адже завдяки вібраціям, породженим музичними інструментами, можуть зазвучати і струни душі, які затихли. Подібним ефектом володіють і запахи. Помітно підвищує настрій і спілкування з «братами нашими меншими», перегляд гумористичних передач або похід на концерт.

Якщо людину нічого не цікавить, головне вивести його зі стану ступору. Будь-яка активність допомагає позбутися від негативних думок, переключитися на що-небудь інше. А приплив гормонів "щастя" тільки прискорює цей процес. І діяти треба за принципом «не вмієш – навчимо, не захочеш – змусимо». Часу не можна втрачати ні хвилини, адже чим довше хтось ловить себе на думці, що йому не цікаво жити, тим більше зусиль доведеться витратити на його повернення до нормального життя.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео