Назад
Як шукати своє покликання в житті і нічого не досягти

Навигация по разделу
искать призвание

Чому довго шукати своє покликання доля невдах?

Чи замислювалися ви про те, чому раптом стало так модно шукати своє покликання. І дійсно, раніше це питання хвилювало людей набагато менше.

Чи замислювалися ви про те, чому раптом стало так модно шукати своє покликання. І дійсно, раніше це питання хвилювало людей набагато менше. Все-таки, за часів СРСР молоді люди, коли їм приходив час вибирати де вчиться після школи в основному вибирали той напрямок, чим було цікавіше займатися, що подобалося.

Але покоління, яке обирало свою професію вже в 90-ті і далі дуже часто робили вибір на користь потенційно прибуткових, модних спеціальностей. І працювали потім на нелюбимих роботах, займаючись тим, що ніколи не подобалося. У нас виросло величезне покоління, для яких питання пошуку свого покликання стало надзвичайно гостро, так як ними не був зроблений усвідомлений вибір свого майбутнього в юнацькому віці.

І на цьому тлі виник цілий культ пошуку свого покликання, оброслий легендами, що якщо людина знаходить своє покликання, то відразу на ньому розбагатіє, йому буде легко працювати, розвинеться величезна мотивація до дій і взагалі буде щастя і успіх. Найчастіше передбачається, що це покликання має осяяти людини, і в цей момент все зміниться. Але чи можливо це в принципі і що взагалі ми знаємо про покликання людини?

Що таке покликання людини.

Визначень покликанням багато, але для того щоб зрозуміти, що ж це таке, давайте розберемося в тому, які люди самі визнають, що вони знають і реалізували своє покликання . В першу чергу приходять на розум спортсмени, які змогли показати високі результати, отримати нагороди. Якщо ми запитаємо будь-якого олімпійського чемпіона, чи є його заняття якимось конкретним видом спорту його покликанням — ми отримаємо однозначну відповідь. Але коли він дитиною йшов займатися спортом, чи знав він або знали його батьки, що це буде його покликанням? Чи подобалося йому завжди на тренування ходити? Далеко не обов'язково, він міг їх навіть ненавидіти.

В цей же час десятки тисяч інших дітей, які займаються цим же видом спорту, але не досягли солідних результатів, не вважають своїм покликанням спорт. Хоча серед них точно є діти з такими ж задатками, як і у чемпіонів. Але у них немає найголовнішого — суспільно визнаного результату.

А якщо подивитися з іншого боку, припустимо дитини віддали в дитинстві в футбольну секцію, і він став відомим, визнаним футболістом, вважає футбол своїм покликання. А якби його віддали в секцію хокею, і він, потрапивши теж до хорошого тренера, маючи схильність до спорту, теж досяг би високих результатів, вважав би він своїм покликанням Хокей? Звичайно, так. А якби він став успішним лікарем або, скажімо, шалено хорошим масажистом було б це його покликанням?

Переглянувши сотні прикладів людей, які кажуть, що знають і реалізували своє покликання, я дійшов єдиного висновку.

Покликання людини - це те, в чому він домігся успіху, або визнаного всім суспільством, або окремою його частиною, групою. Дайте собі відповідь чесно, якби ви домоглися вражаючих результатів в будь-якій професії, стали б шановним фахівцем, прикладом для тисяч інших людей, вважали б ви що це і є Ваше покликання?

З іншого боку, якщо є людина, якій дуже подобається знімати кіно, він хоче стати режисером, його це надихає. Але все що знімає, не визнається оточуючими, знімає він відверту лажу і тільки найближчі люди зі поблажливим розумінням кажуть, що наступного разу все вийде. Але і наступного разу нічого путнього не виходить. І ніколи не вийде, і це може бути по сотні різних причин, але факт залишиться фактом, режисер з такої людини не вийде. І про нього ми ніколи не скажемо, що знімати фільми його покликання, та й він сам так не буде вважати.

Але чи можна заздалегідь дізнатися, в якій справі людина гарантовано доб'ється успіху, а відповідно і знайде своє покликання? Як би довго ми пошуком свого покликання не займалися, 100% гарантію не дасть ніхто, як ніхто не знає, як складеться наше життя. Але дещо все ж можна зробити.

Як не помилитися у виборі справи свого життя.

Коли ми намагаємося зрозуміти, чим би нам варто було займатися, нарівні з тим що нам подобається, ще стоїть питання Чого ми хочемо досягти. І для великої кількості людей, які так і не змогли заробити гідних грошей, що закривають базові потреби людини в їжі, житло, відпочинок, на першому плані стоїть питання в тому, де можна заробити ці гроші, причому, бажано, по-швидкому. І це нормально, але така постановка питання помилкова.

Людина ніколи не зможе домогтися успіху в тій справі, яка йде врозріз з його цінностями і основними переконаннями. Наприклад, якщо для людини цінністю в житті є стабільність — він не зможе бути успішним підприємцем, для яких ризик— це норма діяльності. Тому, в першу чергу, має сенс визначити свої головні життєві цінності, глибинні переконання і виходячи з них вже коригувати свою можливу діяльність. Є ще варіант і змінити ці цінності і переконання, але факт в тому, що якщо вони суперечать вашій професії, успіху домогтися буде неможливо.

Довгі пошуки покликання доля невдах.

Найкращий спосіб знайти своє покликання-спробувати. Чим довше Шукати покликання і нічого не робити, тим менше шансів того, що взагалі щось вийде домогтися в житті. Надія на те, що покликання знайде вас саме і це враз змінить все життя, порожня. Змінити все у своєму житті в момент може тільки Ваше рішення почати щось робити. Причому робити щось по-іншому ніж раніше.

Спробуйте вибрати те, з чого найлегше почати, перевірте це заняття на відповідність своїм базовим цінностям і витратьте якийсь час свого життя на те, щоб старанно вдосконалюватися в цьому напрямку. Не чекати що зміниться щось саме, домогтися успіху, визнання можна тільки тоді, коли займатися своєю справою по-справжньому, серйозно, зі 100% віддачею. Згадайте чемпіонів в спорті, людей успішних в будь-якому іншому справі, всі вони наполегливо домагалися своїх цілей не дивлячись на помилки, розчарування і невдачі. Станьте таким же наполегливою людиною, тоді успіх не змусить себе чекати, а з ним прийде і покликання.

Про автора: Олексій Тарасов

підприємець, засновник .ru
Алексей Тарасов
Зараз читають
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Настрій: що це таке і від чого залежить??
Що таке настрій і які фактори можуть на нього впливати? Які види настрою ...
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Оратор: хто це такий і як ним стати??
Хто такий оратор і якими якостями він повинен володіти? 6 порад як підго ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Вумбілдинг: що це таке, навіщо потрібен і основні вправи
Що таке вумбілдинг і як він пов'язаний з різними вправами для зміцнення ...
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами: проста схема, яка допоможе стати багатшими кожному
Управління особистими фінансами завжди була дуже актуальна тема, а в нин ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Пофігізм: що це таке і 3 способи стати реальним пофігістом??
Що таке пофігізм і чому це поняття вважають негативним? Які види пофігіз ...
Новое youtube видео