Назад
Екстраверт: хто це такий і як визначити? Тест на екстраверсію

Навигация по разделу
экстраверт

Хто такий екстраверт і що потрібно про нього знати?

Хто такий екстраверт і що таке екстраверсія? Як визначити екстраверта і варіанти тестів? Як з ним спілкуватися і чи можна їм стати?

Душа компанії, невгамовний оповідач, який вважає своїм моральним обов'язком «розбуркати» оточуючих. Швидше за все мова йде про екстраверта, якого, найчастіше, виставляють у вигідному світлі, в порівнянні з інтровертом. Але чи так це насправді? Хто такий екстраверт, наскільки добре йому живеться? Чи можна говорити, що це більш успішний тип особистості? Як стати екстравертом? Чи варто до цього прагнути? Які ознаки підтверджують, що перед нами екстраверт? Як жити екстраверту? Як з ним дружити і будувати діалог? Пропонуємо невеликий екскурс у світ екстраверсії.

Хто такий екстраверт?

Екстраверт-це тип особистості, спрямований на взаємодія з навколишнім світом . На відміну від інтроверта він не може довго всидіти на одному місці, йому не цікаві самоаналіз і делікатний розбір польотів. Екстраверт не зациклюється на образах або невдачах, дуже швидко забуває погане і стрімголов мчить далі.

На перший погляд, життя таких людей набагато більш насичена і цікава, ніж у їх «опонентів» – інтровертів. Тим більше, що екстравертів більше – близько 70% світового населення. У цьому полягає головний парадокс. Якщо проаналізувати основну масу відомих лідерів, то екстраверти і інтроверти зустрічаються серед них практично порівну. З огляду на, що перших більше, виходить так, що відсоток успішних людей серед них не великий. Чому так відбувається? Знову ж через зайву відкритості екстравертів, певної поверховості і непосидючості.

Пройти тест: інтроверт або екстраверт

Екстраверт та інтроверт.

Чисті психотипи зустрічаються не так вже й часто. У більшості випадків людина об'єднує в собі обидва типи особистості, просто в різні періоди життя переважає один з них. Таким чином, основна маса людей схильна і до екстраверсії і до інтроверсії. Наприклад, в дитинстві вони відкриті і товариські, а в Дорослі роки стають більш закритими. Або, навпаки, тиха і сором'язлива школярка перетворюється в зірку шоу-бізнесу, що збирає багатотисячні стадіони.

Але це не означає, що інтроверт стає екстравертом. Адже тип особистості, подібно темпераменту, закладається ще до народження дитини. Він має досить чіткі фізіологічні відмінності. Наприклад, у екстравертів краще розвинена симпатична нервова система, яка відповідає за активність. Для інтровертів, навпаки, властиво вплив парасимпатичної нервової системи, що обумовлює спокій. Всього Юнг вивів 8 психотипів особистості .

На відміну від характеру , який коригується все життя, психотип не змінюється. Точніше практично не змінюється. Просто, оскільки у таких людей присутній обидва початку, подібно Інь і Ян, в залежності від віку чітко проявляється одне з них.

Крім того екстраверти можуть бути емоційно стійкими або нестійкими, що відповідає типу типу темпераменту сангвінік і холерик .

Екстраверсія.

Екстраверсія-це властивість особистості направляти свої зусилля назовні, на взаємодію з іншими людьми. Якщо її задатки присутні в людині, то змінити вектор поведінки не складе великих труднощів. Якщо ж мова йде про чистий інтроверт, то йому буде вкрай складно відмовитися від «внутрішнього діалогу» на користь спілкування з оточуючими.

Головне пам'ятати, що інтроверт – не діагноз, а екстраверт – не нагорода. Обидва психологічних типу мають свої сильні сторони, при цьому, не будучи позбавлені істотних недоліків. Але перш ніж про них говорити, визначимо яким чином можна зрозуміти, що перед нами екстраверт.

Виявити екстраверта досить легко, адже він завжди взаємодіє з оточуючими, любить бути в центрі уваги, легко і охоче заводить нові знайомства. Екстраверт першим почне спілкування, буде розповідати більше, ніж слухати. Досить легко визначити екстраверта і в самому собі. Але часом хочеться почути думку з боку. Точно зрозуміти свій тип особистості, а заодно і темперамент можна:

Пройти тест на темперамент

В силу спрямованості на зовнішній світ, екстраверт «видасть» себе набагато раніше, ніж хтось взагалі задумається над цим питанням. Ми не говоримо про випадки, коли людина цілеспрямовано намагається приховати свою психологічну характеристику і прикидається кимось іншим. Йдеться про самому звичайному спілкуванні.

Також бажано дізнатися які бувають ознаки екстраверта, з тим, щоб виявити їх у себе або у свого співрозмовника.

Ознаки екстраверта.

 1. Любить спілкування і галасливі компанії, терпіти не може самотність;
 2. Відчуває себе незручно в тиші та «чотирьох стінах»;
 3. В присутності інших заряджається енергією і хорошим настроєм;
 4. Схильний знайомитися першим, легко налагоджує нові зв'язки;
 5. Більше говорить про себе, ніж слухає інших;
 6. Досить легко захоплюється, і також швидко може втрачати інтерес;
 7. Не любить копатися в собі;
 8. Не завжди вміє контролювати свої емоції;
 9. Ретельне планування та увага до деталей-це явно не про нього;
 10. Швидко приймає рішення, не завжди обмірковуючи їх;
 11. З легкістю відпускає негатив, забуває образи;
 12. Любить ділитися своїми переживаннями з іншими;
 13. Фантазіям воліє підкорення навколишнього світу;
 14. Часто пише або дзвонить своїм знайомим;
 15. Говорить швидко і голосно, активніше жестикулює.

Якщо відповідей «так» більше, ніж «ні», то велика ймовірність, що перед нами екстраверт, або ми самі володіємо цим типом особистості. Про те, добре це чи погано, поговоримо далі.

Що означає Бути екстравертом?

Плюси і мінуси екстраверта – це питання далеко не однозначне. З одного боку, бути веселим і життєрадісним, легко заводити знайомства – явний плюс. З іншого-необдумані дії і прогалини на етапі планування дуже часто створюють екстравертам незручності. Також і балакучість даного типу особистості може зіграти злий жарт, особливо при спілкуванні з більш продуманими інтровертами.

Враховуючи, що екстраверти не зациклюються на невдачах, то особливих моральних проблем вони не відчувають, тому і вчаться на своїх помилках вкрай рідко. У цьому полягає ще один їх плюсо-мінус. Нерви вони собі звичайно бережуть, але і» на граблях танцюють «регулярно, так що» шишка " з чола сходить вкрай рідко. Але про все по порядку.

Плюси екстраверта.

Оскільки екстраверти - це природжені комунікатори, то основна маса їх переваг пов'язана саме з умінням налагоджувати зв'язки:

 • Велика кількість товаришів і знайомих;
 • Успіхи при працевлаштуванні та розвитку кар'єри;
 • Легке і невимушене ставлення до життя;
 • Симпатія і увага від оточуючих;
 • Популярність у протилежної статі;
 • Насичена біографія, різноманіття життєвих історій;
 • Вміння надихати людей, «заряджати» їх своєю енергією.

Завдяки цим якостям, екстравертам скрізь відкриті двері, але, часом, вони закриваються, стикаючись з негативними сторонами цього типу особистості.

Мінуси екстраверта.

Поверховість і швидкоплинність занадто активних людей іноді викликає розчарування в них з боку оточуючих. Глибше розуміючи, хто такий екстраверт, його сприймають вже не так радо. Це пов'язано з наступними мінусами екстравертів:

 • Зайва товариськість, яка часом переходить в балакучість;
 • Неможливість контролювати емоції;
 • Регулярна зміна інтересів, що заважає повністю реалізуватися;
 • Дефіцит справжніх друзів;
 • Невміння слухати, що відштовхує співрозмовників;
 • Неуважність до деталей, слабка підготовка;
 • Методичне повторення одних і тих же помилок.

Незважаючи навіть на недоліки, багато хто хоче стати екстравертами або, хоча б, перейняти їх сильні сторони. Наскільки складно це зробити, поговоримо далі.

Пройти тест на тип особистості

Чи можна стати екстравертом?

Всіх, хто цікавиться питанням " Як стати екстравертом?"поспішаємо порадувати і засмутити одночасно. Екстраверт-це тип особистості, що залежить від протікання багатьох фізіологічних процесів в організмі. Стати екстравертом не можна, можна ним народитися. З іншого боку, оскільки чистих психотипів практично не буває, то навіть у самого закоренілого інтроверта є здібності до екстраверсії. Просто їх розкрити і реалізувати йому набагато складніше, ніж вираженому екстраверту.

Але все піддається практиці та тренуванню. Той, хто щиро захоче в собі що-небудь змінити, в змозі це зробити. Наприклад, поліпшити навички спілкування , пересилити свою антипатію до галасливих компаній і т. д.

Хто планує стати екстравертом, для початку, повинен зрозуміти, що таке екстраверт, проаналізувати особливості його поведінки. Можливо недоліки цього типу особистості перевищать його гідності. Не варто ідеалізувати когось іншого. Краще навчитися бачити переваги в самому собі, в такому, яким є. А ось спілкуватися з екстравертами доведеться в будь-якому випадку і краще бути готовим до цього. Інакше вийде приблизно так « " екстраверт, хто це?"- А поки відповідь знайдеться, вже буде допущено мільйон помилок у діалозі.

Як спілкуватися з екстравертом?

Насправді, спілкування з екстравертом – не проблема, враховуючи той факт, що він першим це саме спілкування почне. Слід пам'ятати, що даний психотип вкрай емоційний і балакучий. Так що, перебивати екстраверта не варто. В принципі, це і не вийде зробити. Краще відпустити діалог у вільне русло, дружелюбно надавши йому свої вуха.

Одна справа, дружити з екстравертом або бути його колегою по роботі. Зовсім інше-будувати з такою людиною відносини. Хоча протилежності притягуються, так що екстраверт знайде в інтроверті вірного слухача або Глядача. Але у них може виявитися дуже мало спільних точок перетину . Якщо екстраверт буде мчати на чергову вечірку, інтроверт віддасть перевагу залишитися вдома і загорнувшись теплим пледом, дивитися телевізор.

Також буде відрізнятися їх ставлення один до одного. Інтроверт схильний прив'язуватися надовго, а ось екстраверт більш поверхневий. Це не обов'язково означає, що він буде змінювати, але, щоб зберегти увагу і почуття екстраверта, його партнеру доведеться бути завжди в тонусі, розвиватися разом з ним.

А взагалі, всі ми люди і між нами не так багато відмінностей. Темперамент, характер , психотип, колір шкіри або політичні погляди ніколи ще не заважали справжньої міцної дружби або любові.

Це нормально бути екстравертом?

Як жити екстраверту? Точно не тихо і спокійно. Життя екстраверта сповнена пригод, спілкування, драйву. Так що, слід бути собою, при цьому поважаючи інших людей. Екстравертам бажано навчитися не перевантажувати знайомих своєю енергетикою. Також їм не варто сприймати «ледачими дупами», всіх тих, хто може хоч пару хвилин всидіти на одному місці.

Ще важливіше екстравертам переосмислити своє ставлення до дружби . Адже справжні друзі тисячами не обчислюються. Часом хвалячись великою кількістю друзів, на перевірку екстраверти виявляються абсолютно самотніми людьми. У цьому їм краще перейняти манеру інтровертів, і вибрати в своє оточення дійсно найдостойніших.

А взагалі, переживати з приводу своєї екстраверсії не варто. Краще знайти конструктивне застосування цим талантам і направити свою енергію в правильне русло.

Екстраверт – це справжній генератор енергії та веселощів. З ним навряд чи засумуєш. Але і включити режим «без звуку» теж не вдасться. Знаючи це, варто відразу налаштуватися на життя, багату емоціями і пригодами. А ось, екстравертам, бажано спробувати приборкати свою натуру і навчитися «дозувати» свій внесок в діалозі. В цілому, бути екстравертом – дуже навіть не погано, також, як і обзавестися такою людиною в своєму оточенні.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??
Сам по собі або що зробити, щоб залишили в спокої??
Сам по собі це як? Чому важливо говорити "ні"? Навіщо іноді відмовляти с ...
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Що таке вміння слухати і чому воно так важливо. 14 практичних способів я ...
Лідери думок: хто це такі і які бувають??
Лідери думок: хто це такі і які бувають??
Хто такі лідери думок? Чому соціальні мережі породили справжній феномен ...
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати: 7 простих рекомендацій
Як навчитися медитувати, якщо самостійно не все виходить? У чому полягаю ...
Сила підсвідомості: що це таке і як нею керувати??
Сила підсвідомості: що це таке і як нею керувати??
Що таке сила підсвідомості і як можна на неї впливати? 5 способів, за до ...
Взаємини: що це таке і які бувають??
Взаємини: що це таке і які бувають??
Що таке взаємини і як їх формувати? Які форми взаємин бувають і які в ни ...
Чому чоловіки брешуть жінкам, відповіді психологів
Чому чоловіки брешуть жінкам, відповіді психологів
Вам ще не зрозуміло, чому чоловік бреше жінці?! І чи так це жахливо насп ...
Новое youtube видео