Назад
Як запам'ятати все? 7 способів і 8 секретів

Навигация по разделу
запомнить

Як запам'ятати інформацію швидко і надовго?

Як швидко і легко запам'ятати важливу інформацію? Погляд з точки зору фізіології та психології. 15 ефективних методів запам'ятовування.

Пам'ять є у всіх без винятку. Але у кого-то вона розвинена краще, а у кого – то-гірше. Якщо другий варіант вам ближче, не варто засмучуватися – все можна виправити. Існує багато способів, методів запам'ятовування. Чому б не скористатися ними? Ми розповімо, як можна запам'ятати найскладнішу інформацію.

Пам'ять з точки зору фізіології.

Процес запам'ятовування – одна з головних функцій пам'яті. Без нього неможливе подальше її функціонування. Запам'ятовування дозволяє людині відтворювати раніше побачену або почуту інформацію, коригувати її, використовувати в подальшому житті.

Іноді людині важко відтворити матеріал. Відбувається зворотний процес-забування. Така ситуація природна для людей будь-якого віку. Відбувається це тому, що мозок відсіває непотрібну йому інформацію, або ту, яка давно не задіяна. Зате механізм допомагає концентруватися на новому матеріалі, запам'ятати його краще.

Процес запам'ятовування (як і забування) суто індивідуальний, залежить від особливостей мозку.

Пройти тест на тип сприйняття

Запам'ятовування в психології.

Запам'ятати-значить вибудувати уявну зв'язок чогось з чимось: наприклад, ім'я людини з його стилем одягу, дату події з його змістом і т. д. В психології це називається «асоціативні зв'язки».

Вибудовування подібних зв'язків забезпечує поетапне запам'ятовування інформації з усіма деталями. Безліч методик грунтуються на асоціаціях.

Важливо: визначаємо свій тип пам'яті.

Ставлячи мета запам'ятати «якомога більше і швидше», ми часто забуваємо, що є певні фактори, що впливають на швидкість, ефективність запам'ятовування. Врахувавши їх, можна спростити цей процес.

 • Психологічні особливості пам'яті. Тобто визначення, який її тип розвинений більше.
 • Характер матеріалу для запам'ятовування (текст, аудіотекст, подія, зображення).
 • Якщо це текст, варто врахувати його тематику, складність композиції, обсяг, сюжет.
 • На який період, як детально потрібно запам'ятати.

Щоб визначити, який тип пам'яті переважає, можна пройти тест . Для цього знадобиться три аркуші паперу, які потрібно пронумерувати. Наступний крок-записати (або попросити когось про таку послугу) на кожному з аркушів по 10 слів. Наприклад:

 • Олень;
 • Трава;
 • Будинок;
 • Яблуко;
 • Осінь;
 • Ніч;
 • Журнал;
 • Телевізор;
 • Музика;
 • ТАТО.

Потрібно прочитати слова вголос, після перевернути лист, записати їх по пам'яті.

Приступаємо до наступного аркуша з новими 10 словами. Тепер їх потрібно прочитати про себе, після перевернути і записати.

Третій крок, третій аркуш – читання слів, записування їх у повітрі.

Тепер перевіряємо результати: якщо найбільша кількість збігів на аркуші 1 – це говорить про кращу роботу аудіальної (слуховий) пам'яті. Великі збіги на аркуші 2 свідчить про добре розвиненою зорової. Вона переважає у багатьох людей. Третій лист відповідає за кінестетичну пам'ять. Така схильність досить рідкісна, але все ж зустрічається.

Ефективні методи запам'ятовування.

Зараз існує не мала кількість різних методик, вправ, спрямованих на розвиток пам'яті . Вони базуються на психологічних стратегіях або концепціях.

1. Метод мультисенсорної рецепції.

Чим більше рецепторів сприйняття задіяно при процесі сприйняття, тим ефективніше буде результат. Якщо мета полягає в запам'ятовуванні назв предметів або об'єктів, найкраще не просто читати, заучувати слова, а дивитися на їх зображення. У цій же методиці деякі вчені рекомендують пов'язувати заучування з елементами мистецтва, наприклад, слухати класичну музику при вивченні тексту.

2. Асоціативна практика.

Асоціювання допомагає мозку вибудовувати логічні ланцюги, пов'язані із запам'ятовуванням потрібних об'єктів або подій. Пов'язуючи предмет зі значущою подією або фізичним його втіленням, запам'ятати що-небудь простіше.

3. Принцип сортування матеріалу.

Таким принципом керуються ті, хто хоче заощадити час. Полягає він в сортуванні матеріалу по блокам або темам, заучування його частинами. Це допомагає запам'ятати матеріал швидко, якісно, міцно.

4. Методика шведського столу.

Такі методи запам'ятовування повністю протилежні сортувального принципу, полягають в заучуванні, повторенні інформації поспіль, не розбиваючи її на блоки. Багато чемпіони турнірів із запам'ятовування користуються даною методикою, стверджуючи, що краще вчити предмети, освоюючи навички різноманітних категорій. Асоціюють техніку з дегустацією різних страв шведського столу, а не звичайним замовленням за допомогою меню.

Пройти тест на півкулі мозку

5. Спосіб відкидання слів.

Потрібний матеріал для вивчення переписується вручну, з відкиданням деяких слів (залишати потрібно тільки першу букву). Після-читати текст, відновлюючи пропущені моменти по пам'яті. Існують спеціально створені програми, які після завантаження тексту перекривають частини слів. Такий спосіб виручає при заучуванні віршів.

6.Рима.

Методика часто використовується, щоб запам'ятати правила. Може, словосполучення "правила у віршах" звучить по-дитячому, але зате можна надовго запам'ятати «що " наголос в слові Катав о г падає на третій сл о G !».

7. Цифра.

Існує техніка зв'язування слів з цифрами. Це різновид техніки асоціацій. Наприклад, 0 - бублик, 2-Лебідь, 8-окуляри &8230; такий прийом можна застосовувати при вивченні слів з дитиною, наводячи подібні приклади для простого запам'ятовування.

Метод Цицерона полягає у представленні предметів у знайомому середовищі. Техніка дієва під час вивчення мов. Коли виникає потреба згадати слово, асоціація відбувається зі знайомою обстановкою: cat лежить на ліжку, а wardrobe стоїть в кутку.

Як запам'ятати все без особливих проблем: 8 секретів.

Ці деталі допоможуть сконцентруватися на потрібній інформації, зроблять процес запам'ятовування цікавим.

 • Важливі думки повинні фіксуватися . Записуючи потрібний матеріал, ми розвиваємо механічну пам'ять. Дуже корисним виявиться ведення письмового щоденника. Вчені стверджують, що мозок здатний міцно концентруватися на негативних думках. "Вихлюпування" поганих думок на папір перед початком заучування добре вплине на результат.
 • Природа допомагає . Заучування матеріалу на природі підвищує концентрацію уваги на 20%. Якщо вибратися на свіже повітря не виходить, можна просто присвятити час собі і трохи розслабитися .
 • Рівень гучності має значення. вимова слів вголос і голосно збільшує ефективність запам'ятовування на 10%. Особливо це стосується заучування іноземних слів.
 • Використання диктофона для запису свого голосу задіє відразу кілька видів пам'яті .
 • Зміна обстановки допоможе, коли мозок зовсім не хоче працювати, а слова «не лізуть» в голову. Це говорить про загальну перевтому, а значить не варто забувати давати організму відпочинок, міняти оточення.
 • Здоров'я-в першу чергу . Роблячи постійні розумові навантаження, потрібно пам'ятати про правильне способі життя , заняттях спортом і міцному сні.
 • Стимулюйте себе приємною винагородою за пройдений і вивчений матеріал.
 • Повторення є невід'ємною частиною вивчення будь – якої інформації. Особливо корисно повторення перед сном.

Закінчити хочеться словами американського письменника Джека Керуака: «довіртеся своїй пам'яті, результати вас здивують». Скористайтеся нашими рекомендаціями та поділіться ними з друзями. Працюючи над собою, запам'ятати можна все.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Психотипи особистості: що це таке і які вони бувають??
Що таке психотипи особистості? Класичне розподіл по Юнгу та інші. Коли д ...
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Темпераментна людина: хто це такий і як його визначити??
Хто така темпераментна людина і в чому це проявляється? Переваги, недолі ...
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Цілі SMART: що це таке і з чого складаються??
Що таке цілі SMART і чому вони набули широкого поширення в менеджменті? ...
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
Як притягнути до себе удачу: 5 робочих технік
5 прийомів як притягнути до себе удачу на різні випадки життя. Ефективні ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Основні питання хлопцеві, які дуже важливо запитати перед відносинами
Питання хлопцеві про його хобі або роботі можливо багато про нього не ск ...
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Розчарування: що це таке і як його подолати??
Що таке розчарування і яку користь можна отримати від цього стану? 7 пор ...
Новое youtube видео