Назад
Як поліпшити пам'ять: 19 ефективних способів

Навигация по разделу
как улучшить память

Як поліпшити пам'ять & 8212; 19 перевірених методик

Як поліпшити свою пам'ять і які є способи? Методи запам'ятовування Цицерона і Айвазовського. Як наш спосіб життя впливає на вміння запам'ятовувати?

Хтось на льоту запам'ятовує дні народження родичів, навіть номери їхніх телефонів, а комусь для цього потрібні години «зазубрювання». Все залежить від рівня розвитку пам'яті. Якщо забудькуватість набридла, пора дізнатися, як поліпшити пам'ять і стати уважніше.

1. Асоціювати.

Найважливішу інформацію слід пов'язувати з чимось стороннім, тобто асоціювати. Наприклад, запам'ятати, що в кабінеті шефа на підвіконні росте Фіалка і рожева Петунія можна, якщо уявити рожевого фламінго. Буква " ф " в обох словах, схожість кольору повинні спрацювати. Але кожен сам для себе підбирає асоціації.

2. Структурувати.

Запам'ятати що-небудь набагато легше, якщо ми знаємо, де конкретно розташовані дані. Наприклад, структурування тексту на аркуші допомагає студентам готуватися до іспиту. За допомогою складання шпаргалок можна згадати інформацію по їх розміщенню на Шпаргалці. Для цього прийнято виділити текст іншим кольором, шрифтом, створювати списки, маркування або таблиці.

3. Встановити додаток.

Як покращити пам'ять і УВАГА, Якщо вільний час з'являється тільки в транспорті? Встановити на свій гаджет кілька спеціальних додатків. З їх допомогою можна тренуватися у зручний для себе час, стежити за динамікою результатів.

Пройти тест на тип особистості

4. Метод Цицерона.

Для реалізації методу потрібно уявити дорогу, «розбити» на ній ключові місця. На кожному з таких місць слід розмістити необхідне для запам'ятовування слово, закріпивши його позицію Асоціацією. Образи за допомогою слів повинні чіплятися один за одного. Так можна легко запам'ятати послідовність незв'язних між собою фраз.

5. Метод Айвазовського.

Дослідники творчості Айвазовського стверджують, що художник володів феноменальний умінням запам'ятовувати, міг очима «фотографувати» пейзажі. Беручи приклад з класика, потрібно протягом декількох хвилин розглядати картину. Після детально описати те, що на ній зображено.

6. Фантазувати.

Хороша уява значно покращує пам'ять. Потрібно змусити мозок створити в голові слайд-шоу.

7. Будувати алгоритми, вистоювати асоціативні зв'язки.

З цим пунктом все гранично ясно: алгоритмізація навіть простих рутинних справ допоможе добре їх запам'ятати, а головне – зробити в строк.

8. Змінити робочу руку.

Такі зміни розвивають мозок в цілому, підштовхують на те, щоб поміняти уявлення про звичні речі.

9. Займатися рутинними справами з закритими очима.

Мова не про всі домашні справи. Безпека понад усе. Наприклад, на кухні слід тримати очей в гостро, а ось приймати душ можна наосліп. Пошук звичних для нас предметів наосліп активізує роботу мозку.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

10. Знайти корисне хобі.

Заняття настільним тенісом розвиває концентрацію, а уроки жонглювання змушують працювати області мозку, які зазвичай задіяні мало. Якщо настільки активні хобі не підходить, хорошою альтернативою буде вишивання, яке так само впливає на процес роботи мозку.

11. Збалансування харчування.

Поліпшення пам'яті тісно пов'язане з вживанням овочів, фруктів, а також присутністю в раціоні чорного або зеленого чаїв без цукру. Великою кількістю корисних речовин володіють чорниця, оливкова олія, а також продукти, що містять магній.

12. Заняття спортом.

Воно активізує важливі процеси в організмі, змушує мислення і увагу працювати в посиленому режимі. Не мають, на перший погляд, нічого спільного з пам'яттю, фізичні вправи сприяють зростанню нервових клітин в ділянці мозку, що відповідає за пам'ять (гіпокампі).

13. Сну.

Обов'язкова річ для здорового функціонування організму. При недосип мозок втрачає концентрацію, відмовляється в повному обсязі запам'ятовувати інформацію.

14. Стрес.

Заважає жити спокійно, впливає на розумові здібності. Під час стресу ми не можемо сприймати або запам'ятовувати потрібний матеріал.

15. Творчість.

Однозначно позитивно впливає на функції мозку. Заняття музикою, живописом або іншим видом мистецтва допоможе душевно розвиватися, поліпшити пам'ять.

16. Розумові навантаження, інтелектуальні тренування.

Як відомо, школярі набагато рідше скаржаться на забудькуватість. Справа не тільки у віці – вони присвячують багато часу розумовим навантаженням. Читання літератури, настільні ігри, вирішення завдань або кросвордів – заняття, підвладні будь-яким віковим групам, варто спробувати. Результат буде помітний.

17. Відмовитися від шкідливих звичок.

Шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем) руйнують нервові клітини, перешкоджаючи правильній роботі всього організму.

18. Без негативу.

Ніякого негативного мислення, адже при негативному настрої задіяні інші частини мозку, а працює гірше.

19. Перестати лінуватися.

Геть лінь, більше роботи над собою.

Як поліпшити пам'ять? Секрет простий і він знаходиться в цій статті. Піклуючись про своє харчування, фізичне здоров'я, всебічно розвиваючись, пробуючи нове, багато читаючи, ми навчимося більше запам'ятовувати. А вправи, про які ми розповіли, закріплять вміння.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео