Назад
З чого почати саморозвиток або 5 обов'язкових перших кроків.

Навигация по разделу
саморазвитие

з чого почати саморозвиток або п'ять перших кроків.

Як почати саморозвиток і приступити до перших кроків вже сьогодні? 30 ідей для виклику самому собі і (не)шкідливі звички, від яких краще позбутися.

Те, що саморозвиток необхідний для досягнення щастя, гармонії та процвітання, знають усі. Ідея про те, що для особистого зростання потрібно читати книги, змінити мислення, відвідувати тренінги і зробити ще масу корисних речей, виглядає оптимістично і бадьоро. Але проблема в тому, що більшість людей під словом саморозвиток не мають конкретного уявлення - що робити? Як усвідомити потребу в змінах? З чого почати саморозвиток, щоб не видихнутися після першого тижня? Що придбати, а від чого краще відмовитися?

Розповідаємо про п'ять перших кроків, які не заберуть багато енергії. Ці заняття і стануть відповідями на питання.

Що таке саморозвиток?

Саморозвиток - це готовність людини працювати над собою, розвиватися в інтелектуальній, духовній і фізичній сфері, розвивати власний потенціал , вдосконалювати особисті якості, розкривати таланти . У цьому русі людина відштовхується від своїх бажань і цілей, безперервно отримує нові знання для їх досягнення. Саморозвиток-це не хобі , не заняття за інтересами, яке можна призупинити в будь-який момент. Це безперервний процес, який можна здійснювати поодинці, але краще через спілкування з вчителями, наставниками, коучами , тренерами, друзями та однодумцями.

Мета саморозвитку-досягнення щастя і сучасні технології відкривають величезні перспективи для розвитку в будь-якому напрямку. Але замість свідомого підходу до саморозвитку багато вчать іноземні мови, читають бізнес-літературу, беруть участь в семінарах тільки для того, щоб потім блиснути результатом на публіці. Тобто нові навички не використовуються в майбутньому. Будь-які курси, заняття, популярні книги або культові фільми повинні приносити практичну користь і рухати вперед. Інакше отримані знання і навички виявляться марними, витрачений на них час – безглуздим, а особистісне зростання стане самообманом, який ми придумали для самих себе.

Більшість вкладає в поняття саморозвитку прагнення до внутрішньої та зовнішньої гармонії, Свобода , успіху, щирою і взаємної любові , дружбі, приємному спілкуванню. Але щоб зрозуміти, в якому напрямку рухатися, потрібно вивчити всі складові самовдосконалення. розділити його можна на чотири компоненти :

Пройти тест на самооцінку

Зрозуміло, що одночасно розвиватися в усіх напрямках нереально: неможливо вносити радикальні зміни в режим дня, спосіб життя, звички , взаємини, соціальні контакти. Це зажадає надзусиль і чималої енергії. Але ми не станемо нікуди поспішати. Не будемо очікувати від себе блискавичних змін. Ми зробимо п'ять кроків, які при постійному тренуванні принесуть масу життєвих достоїнств.

Крок 1. Усвідомити потребу в саморозвитку.

Потужним двигуном саморозвитку є потреби. І мова не йде про потребу заробити мішок грошей, стати кращим продавцем на фірмі, навчитися спокушати жінок або чоловіків. Потреби та мотивація - основа цілеспрямованої активності людини, його поведінки і дій.

З питання потреб краще звернутися до головного фахівця по темі – американському психологу Абрахаму Маслоу. У його теорії наші потреби розкладені по поверхах піраміди , на вершині якої розмістилася самореалізація. Всі вони-компоненти гармонійного життя. Але поки потреби "нижніх" поверхів залишаються незадоволеними, у людини не виникає «високих» прагнень. Зате коли питання про життєво важливі потреби «закритий», є час подумати про саморозвиток.

Як зрозуміти, що час для саморозвитку настав? У більшості випадків можна орієнтуватися на такі показники:

 • Відчуття «топтання на місці». цей уповільнений процес тягнеться місяцями і є результатом, здавалося б, нешкідливих звичок і нескладних рішень. У ньому влаштовує все, крім одного: життя проходить даремно. Інші ознаки: стандартний, посередній результат всіх справ, відсутність цілі і готові причини для того, щоб чогось «не зробити».
 • Апатія . Це тривалий стан, який проявляється повною відсутністю емоцій . Немає гніву, радості, розчарування, захоплення, втоми чи блаженства. Немає нічого, крім байдужості. апатія повністю вбиває мотивацію до саморозвитку, тому цей стан ігнорувати не можна.
 • Прокрастинація . Вона небезпечна тим, що самі термінові і важливі справи відкладаються все далі. Причому людина розуміє, що часу мало, але все одно не може приступити до запланованої роботи. Начебто нешкідлива поведінка призводить до накопичення невиконаних справ і проблем у розвитку.
 • Шкідливі звички. мається на увазі не тільки куріння і алкоголь, але всі дії, якими замінюють корисні справи: пристрасть «зависати» в гаджетах, безцільно клацати пультом телевізора, переїдати, проводити вільний час в іграх, шопінгу. Якщо ігнорувати цей важливий сигнал, можна з часом опинитися на самому дні.
 • Проблеми спілкування. Люди, яких вважали близькими, без видимої причини почали віддалятися. Або навпаки – ви більше не хочете з ними зустрічатися: улюблені теми перестали цікавити, немає нових тим для обговорення, сильно розійшлися погляди на життя. У підсумку ви все більше уникаєте спілкування.

Безумовно, якщо описані відчуття виникають раз на місяць, потрібно взяти відпустку і гарненько відпочити. Але іноді ці прояви стають хронічними. У таких випадках люди кажуть, що зайшли в глухий кут. Це стан, коли не розумієш, де знаходишся, куди рухатися. Та й сил на все це немає. Корисні цілепокладальні книги в такому випадку не працюють. А все тому, що одночасно розвиватися в усіх напрямках неможливо.

Крок 2. Звузити розуміння саморозвитку саме для себе.

Саморозвиток – це все, що робиться для досягнення кращого результату. І перше, що належить зробити-це зрозуміти, в якому напрямку потрібно змінюватися:

 • Інтелект: мислення, пам'ять , логіка , підвищення грамотності.
 • Психічне здоров'я: самопізнання, самоаналіз, усвідомленість , виховання сили волі , розвиток необхідних навичок.
 • Фізичне вдосконалення: сила, спритність, загартовування, стійкість.
 • Фізіологія : поліпшення здоров'я, здорове харчування.
 • Духовний розвиток: пошук емоційного зв'язку зі світом, прагнення до морального вдосконалення.
 • Соціалізація : освоєння навичок, які допоможуть зробити кар'єру, підвищити соціальний статус і авторитет.
 • Спілкування : вербальне та невербальне спілкування , вміння встановити контакт, підтримати розмову, справити потрібне враження на співрозмовників.
 • Професіоналізм : Додаткова освіта, підвищення кваліфікації, вивчення нових технологій.

Це допоможе не розпорошуватися на все підряд, а сконцентруватися на одному конкретному напрямку саморозвитку.

Для досягнень потрібні дії, але іноді просто немає сил почати хоч щось. Але є один перевірений прийом, який допоможе вивести себе з цього стану. Щоб гарненько розлютитися і налаштуватися на зміни потрібно кинути собі виклик.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Крок 3. Кинути собі виклик.

Головний принцип challenge-техніки описується виразом«" головне-почати, а там подивимося ». Виклик стосується будь-якої сфери життя: спорту, харчування, професійного зростання, домашніх справ, фінансових питань. Суть експерименту в тому, щоб піти від буденності, згадати про свої бажання і таланти.

Виклик:

 • Вчить відкидати неважливі і фокусуватися на пріоритетних справах.
 • Стимулює мозок.
 • Підвищує самооцінку , впевненість у своїх силах.
 • Виводить із зони комфорту.
 • Дисциплінує.
 • Допомагає поглянути на своє життя з боку.
 • Дає енергію для наступних подвигів.

Першим до ідеї челенджу звернувся американський продюсер і шоумен Морган Сперлок. Він 30 днів харчувався в» Макдональдсі", розтовстів і розповів про свій експеримент в кіно. Але є справи з більш приємним результатом.

Ось список ідей, які можна практикувати щодня протягом місяця:

 1. Не вмикати телевізор.
 2. Їздити на роботу на велосипеді (якщо дозволяє погода).
 3. Не пити алкоголь, каву, енергетики (хто до чого звик).
 4. Вчити 30 іноземних слів.
 5. Записувати всі витрати.
 6. Вставати на 30 хвилин раніше, ніж зазвичай (навіть у вихідні дні).
 7. Робити компліменти оточуючим або самому собі.
 8. На роботі обідати домашньою їжею.
 9. Ходити пішки не менше години.
 10. Не засуджувати нікого (себе в тому числі).
 11. Викидати по одній непотрібної речі.
 12. Пити склянку води відразу після пробудження.
 13. Готувати нове блюдо.
 14. Придумувати по 5 цікавих ідей.
 15. Записувати мінімум три радісних події, які відбулися за день.

Ці справи можна зробити просто так, за велінням серця:

 1. Провести екскурсію по рідному місту для туристів.
 2. Скупатися голяка.
 3. Сходити на будь-який кастинг.
 4. Навчити когось навику, яким ви чудово володієте.
 5. Навчитися водити машину.
 6. Зробити генеральне прибирання.
 7. Розпродати або роздати непотрібні речі.
 8. Зробіть селфі зі знаменитістю.
 9. Відправитися на концерт невідомої музичної групи.
 10. Навчитися танцювати на пілоні.

А це-список челендж-ідей для тих, хто не боїться складних завдань:

 1. Пробігти марафон.
 2. Написати книгу.
 3. Закінчити курс зі швидкочитання.
 4. Пройти потужний онлайн-інтенсив.
 5. Скласти список з 52 книг і прочитати їх за рік (виходить по 1 книзі на тиждень).
 6. Влаштувати марафон «добрих справ».
 7. Захопити челлендж-марафоном всю сім'ю, офіс або друзів.

Виклик – це шлях в ту сторону, де перший час буде некомфортно, неапетитно, безрадісно, страшно, але потім всі негативні моменти трансформуються в один позитивний: після кожного випробування стаєш іншим – сильним, сміливим, креативним, цілеспрямованим. Тріумф від того, що зумів подолати себе, дає ще більше сил і енергії для наступного кроку – боротьби зі шкідливими звичками.

Пройти тест на впевненість у собі

Крок 4. Позбутися від (без)шкідливих звичок.

Кожен наш день включає багато звичок, які ми здійснюємо рефлекторно . На думку оратора-натхненника Тоні Роббінса ми здійснюємо звичні дії з двох причин: а) щоб піти від страждання; б) для задоволення. Під впливом цих причин і виникають звички, які ми здійснюємо не усвідомлено, а за рутинним сценарієм. І мова йде не тільки про найвідоміших: палінні, алкоголі або тязі до солодкого. Деякі звички непомітно врізаються в розпорядок дня і поступово висмоктують з нас енергію.

Звичка не виконувати обіцянки самому собі. ми даємо собі слово почати економити, записатися на прийом до стоматолога або піти в спортзал. У момент вибору ми заспокоюємося, розслабляємося і звикаємо до цього. Поступово звикаємо до цього і втрачаємо самоконтроль .

Як побороти? Почати з малого-розбивати складні завдання на дрібні. Це працює: набагато простіше виконати щось просте і пишатися, ніж зібратися на гору, але нічого не зробити.

Звичка переводити будильник ще на 10 хвилин. Так ми витрачаємо силу волі на непотрібне заняття. А ще-програємо перший бій за день. В результаті болісний переривчастий сон не заряджає енергією, а відбирає її. Розтрачена на підйом з ліжка сила волі закінчується задовго до кінця дня.

Як побороти? Придбати розумний будильник-браслет, який відстежує фази сну і біоритмів. Так ви зможете прокидатися в момент, коли мозок працює, і відразу відчувати себе бадьорим .

Звичка шкодувати про минуле. те, на що ми витрачаємо свою енергію, накопичується з часом. Якщо зациклитися на втрачених можливостях, невимовному або незробленому, відчуття болю буде переслідувати нескінченно. Поки ми не переключимо увагу на щось інше, будемо страждати від хворобливих спогадів.

Як побороти? Стежити за своїми думками. Кожен раз, коли хочеться погорювати про минуле, сказати собі: «наступного разу обов'язково зроблю по-іншому».

Звичка жити всі проблеми поодинці. коли ми намагаємося зробити всі зміни поодинці, то зациклюємося на чомусь одному і не можемо адекватно оцінити результат. Зате коли ми обмінюємося знаннями, то багаторазово підвищуємо рівень саморозвитку.

Як побороти? Якщо занепокоєння з приводу свого життя наростає, потрібно попросити допомоги. Для цього існують наставники, сповідники, подруги, психотерапевти .

Звичка дивитися відео замість того, щоб читати книги. під час читання мозок задіє майже два десятка зон: одна розпізнає букви, інша складає їх в слова, третя осмислює прочитане. До цього додаються тактильні відчуття від дотику до книги, на яку витрачено стільки зусиль. Під час перегляду відео нічого подібного не відбувається. Навпаки, мозок отримує готову картинку і поступово втрачає здатність до уяві .

Як побороти? Читавши. Можна включити читання в челендж і почати читати хоча б по 3-5 сторінок в день протягом місяця.

Залипати в гаджетах перед сном. це шкідливо з двох причин. Перша: яскраве біле освітлення екрану подразнює очі і активізує роботу мозку. Це зменшує вироблення гормону мелатоніну, відповідального за міцний сон. Друга причина: марна інформація забиває свідомість, посилює втому і роздратування.

Як побороти? Відкласти гаджети мінімум за 1-1, 5 години до сну. Чим заповнити час? Книгою з попередньої ради.

Звичка нестримно витрачати гроші. у саморозвиток потрібно вкладати не тільки час і зусилля, а й гроші: купувати книги, оплачувати підписку або курси. Але звичка витрачати зарплату в нуль не дає цього зробити. У підсумку ми скаржимося на відсутність грошей і в черговий раз переносимо навчання на наступний місяць.

Як побороти? Освоїти фінансову грамотність: встановити додаток для обліку фінансів (є безкоштовні версії), читати економічні новини, дивитися навчальні відео економістів.

Пройти тест на тип особистості

Крок 5. Робити.

Є таке поняття «книжкова прокрастинація». Це коли ми нескінченно поглинаємо розумні книги, але нічого не робимо. Так, порад багато і не всі підходять кожній людині. Але є універсальні рекомендації, які допомагаю напевно. Але допомагають тим, хто їх використовує.

За спостереженням тренерів тільки 30% учасників тренінгів виконують нескладні завдання протягом тижня. Решта 70% витрачають гроші і час, але йдуть з відчуттям розчарування. Чому так відбувається?

Перше місце традиційно займає лінь .

Друге місце - очікування дива. Отримані знання часто переоцінюють-від них очікують магічного ефекту, який в одну мить змінить життя без зусиль. Щоб не чекати чарівного стусана, можна взяти з книги найпростіший рада і тут же використовувати його в житті. Іноді дрібні справи роблять дивовижні зміни.

Третє місце - пошук універсального ради. Тренери дають поради, які допомагають багатьом. Але ради, який» заточений " саме під конкретну людину, під обставини його життя просто не існує. Щоб витрачати час на нескінченний пошук, можна створити свою базу корисних порад (БПС): заносити в нього вразили новизною рекомендації і переглядати у важкі моменти життя.

І ще одне спостереження: один з найнебезпечніших стереотипів - думка про власну унікальність. Як тільки визнаєш себе звичайною особистістю – містичним чином розслабляєшся, перестаєш гнатися за нескінченними лайками і захопленням. Зате вивільняється маса енергії на саморозвиток і досягнення реальних вимірних результатів.

Висновки :

 • Саморозвиток – це робота над своїм розумом, тілом, над власним «я».
 • Особистий розвиток відбувається лише тоді, коли всі знання підтверджуються конкретною дією.
 • Розвиватися, не докладаючи жодних зусиль, неможливо.
 • Суть челенджу – цінність перемоги в момент, коли зробив те, що завжди хотів, але ніколи не робив.
 • Звички шкодувати, переводить будильник, зависати в гаджетах іноді шкодять не менше, ніж куріння.

Пройти тест на півкулі мозку

Зараз читають
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Афірмації Луїзи Хей на здоров'я, любов і успіх
Хто така Луїза Хей і чому її афірмації такі особливі? Приклади позитивни ...
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Дисципліна: що це таке і 5 способів її в собі розвинути
Що таке дисципліна і які є її види? Навіщо потрібна дисципліна? 5 надійн ...
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Як цілуватися в перший раз: 5 видів поцілунків і загальні правила
Якими бувають поцілунки? Чим відрізняються їх техніки? Як цілуватися в п ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Ефективна мультифункціональність і Кайрос-менеджмент
Тема даної публікації під назвою «ефективна мультифункціональність» тіль ...
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Скептицизм: що це таке і як пов'язаний з критичним мисленням??
Що таке скептицизм? Як використовується у філософії, науці та характерис ...
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Відчуття: що це таке і як розвинути тактильні відчуття??
Що таке відчуття і чому їх важливо практикувати? Як продовжити відчуття ...
Новое youtube видео