Назад
Заздрість: що це таке і 5 способів від неї позбутися

Навигация по разделу
зависть

Що таке заздрість і як її подолати?

Що таке заздрість і чи завжди це погано? Яка різниця між чорною та білою заздрістю? Як зрозуміти, заздрісний ти людина? Як перестати заздрити?

Заздрість відчувають всі, але в різних ступенях. Це почуття не завжди руйнівно, а часом навіть корисно. Щоб правильно використовувати власну заздрість, потрібно спочатку визначити , якого вона кольору. Ми розповімо, як це зробити і дамо ефективні поради, як подолати «чорну», привертаючи до себе успіх.

Що таке заздрість?

Заздрість — це почуття досади і розчарування, яке пов'язане з власними невдачами або малими досягненнями в порівнянні з іншими людьми. Такий поширений порок знаходить своє місце в релігії і культурі. У християнській релігії заздрість відносять до одного з семи смертних гріхів, в культурі, живопису зображується у вигляді хробака або змії. У побутовій сфері часто ототожнюється з жабою, звідси і приказка «жаба душить». З латинська назва заздрості livor переводитися як»Синява".

Чорно-біла заздрість: у чому різниця?

Існує кілька версій виникнення заздрості. Одна з них розглядає її виходячи з генетичних витоків, тобто як якість характеру , закладене в кожній людині. Така версія пояснюється тим, що саме вона була руховим аспектом для первісних людей, змушуючи їх порівнювати себе з іншими і прагнути до великих успіхів. Наприклад, чоловіки-добувачі постійно змагалися, щоб принести в свої сім'ї більше їжі, а їх жінки намагалися бути господарственнее і красивіше, приносити багате потомство.

Теорія має право на існування, актуальна навіть зараз. Психологія характеризує таку заздрість як»білу". Тобто це таке її прояв, яке не шкодить оточуючим і постійно змушує працювати над собою. Вона спрямована на внутрішнє самовдосконалення , а не на помсту комусь.

Пройти тест на тип особистості

Цікавий експеримент.

Підтвердженням тому є дослідження американських вчених, які стверджують, що цей порок має особливу енергетику. В експерименті брали участь дві групи людей. Їх завданням була розробка ідей кампанії. Різниця в тому, що першій групі повідомили, що ідея належить власній кампанії і потребує подальшої розробки. Друга група була повідомлена, що ідея належить чужій кампанії. Експеримент показав, що саме друга група проявила більший інтерес до розробки ідеї, так як намагалися досягти успіху на тлі суперників. Можна сказати, що від заздрості членів другої групи безпосередньо залежав успіх кампанії.

На відміну від білої заздрості, яка як би говорить: «Я заздрю цій людині і хочу досягти його рівня», «чорна» заздрість спрямована на те, щоб опустити інших нижче себе.

У зв'язку з тим, що прояв «білої» зустрічається рідше, виникає інший аспект, який розглядає її як соціальну складову.

Причини заздрості бувають різними, але найчастіше вони ведуть до дитинства, стаючи наслідком неправильного виховання. Порівнювати себе з оточуючими – природна риса кожної людини, але постійні нагадування батьків про те, що Петя відмінник, а ти не дотягуєш, викликають роздратування. Тоді заздрість негативно впливає-наше порівняння замість мотивації і бажання самовдосконалюватися викликає злість у бік інших і прагнення помститися. Ох, цей Петя, як йому все легко дається!

Чому» чорна " заздрість-це негативне почуття?

 • Перше в світі вбивство сталося через заздрість . Так говорить легенда про синів Адама-Каїна і Авеля. Каїн позаздрив рідному братові через те, що Бог прийнятий не його дари і вирішив помститися Авелю.
 • Заздрість занурює в депресію . Ми самі можемо не помічати, як підступність і злість будуть живити ненаситне почуття ненависті до супротивника. Якщо домогтися успіху найближчим часом не вийде (а так буває часто), ми засмучуємося через дрібниці, недооцінюючи свої сили. В результаті – депресія , повне небажання діяти, злість на самих себе.
 • Заздрість позбавляє поваги серед людей, відштовхуючи їх . Навряд-чи хто захоче обзавестися заздрісними друзями. Що вже говорити про дівчат, адже заздрість подруг здатна не тільки зруйнувати дружбу, а й привести до гірших наслідків.
 • Вона зміцнює нашу низьку самооцінку . Заздрячи іншим, ми концентруємо увагу на чужих досягненнях і, тим самим, зменшуємо шанси на власний успіх. Заздрісний вирішує, що комусь просто пощастило, не думаючи про те, що успіх коштував сил. Замість того, щоб звинувачувати долю в тому, що пощастило іншому, настав час почати працювати над собою.

Пройти тест на впевненість у собі

Ознаки заздрості.

Одна з негативних речей про заздрість полягає в тому, що ми не завжди знаємо про її присутність. Зрозуміти, заздрісні ми чи ні, можна прямо зараз. Щоб розібратися було простіше, вчимося правильно ставити питання і слухати свій внутрішній голос.

 • Допомога. Якщо ми не здатні пропонувати іншим допомогу або самим її отримувати, можливо, причина в заздрості. Чужа допомога здається послугою, ми шукаємо підступ.
 • Подяка. заздрість проявляється тоді, коли ми не здатні бути вдячними . Коли подарунки викликають образу на кшталт «Чому вони можуть собі це дозволити» або якщо здається, що подарунок – лише спосіб продемонструвати свій високий матеріальний статус.
 • Навчання. якщо доводилося працювати з репетиторами або вчителями, що я відчував? Я радий, що вони вирішили мені допомогти або заздрю їх досягненням? Не виключені випадки, коли навчання неефективно через те, що ми заздримо своєму вчителю, замість концентрації на власних досягненнях.
 • Критика. існує думка, що заздрісні люди схильні до критики більше за інших. Відповідаємо на питання: я намагаюся бути корисним і піддаюся здоровій критиці? Або заздрю і шукаю негативні риси у всьому? Відповідати на запитання.
 • Суперництво. у боротьбі із заздрістю дуже важливий факт ставлення до суперників. Якщо суперництво змушує працювати наполегливіше і мотивує – так проявляється Біла заздрість. Багато спеціально Змагаються з іншими, адже це допомагає тримати дух в тонусі, бути старанніше. А що, якщо суперництво викликає негативні почуття? Чи часто я порівнюю себе з іншими? Засмучуюся чи коли дізнаюся про чужі перемоги? Додає Це впевненості в собі або навпаки? В такому випадку потрібно позбавлятися не від суперників, а від заздрості до них.
 • Радість за інших. якщо друг хвалиться удачею, я відчуваю смуток або радість для нього?
 • Радість за себе. найважливіше-робота над своєю самооцінкою . Заздрість-це порок людей, чия самооцінка дуже занижена. Тому, якщо я досяг успіху – «я молодець», а якщо ні – «я молодець, що спробував».

Позбавляємося від заздрості: малі і великі кроки до успіху.

1. Любити себе завжди.

Позбутися заниженої самооцінки , правильно розподіляти і оцінювати свої сили – значить на 50% позбутися від заздрості.

Не годуйте свою заздрість.

Коли в голові крутяться думки про помсту і несправедливість долі – говоримо «стоп». Якщо живити почуття негативом і образами, подолати З буде неможливо.

Пройти тест на самооцінку

2. Позбутися уявного почуття справедливості.

Ми часто кричимо: "Так не чесно!"«" Це не справедливо!». Наше поняття правильного суто індивідуально. Ми будуємо великі очікування, коли стикаємося з дійсністю, то розчаровуємося. Ми стаємо заздрісними, коли зосереджуємо свої думки на «несправедливості». Щоб мислити тверезо, потрібно дивитися на ситуацію з різних сторін, перестати жаліти себе і рухатися до успіху.

3. Бути доброзичливим.

Якщо перестати «бризкати жовчю» на кожного, кому вдалося чогось в житті домогтися, то можна помітити, як жити стає простіше. Щира радість не тільки позитивно вплине на відносини з людьми, а й призведе до розуміння, як важлива підтримка. Якщо бажати людям добра і робити компліменти - це обов'язково повернеться.

4. Концентруватися на власному розвитку.

Іноді чужі успіхи та чесноти змушують нас відчувати себе невдахами. Єдине рішення цієї проблеми-робота над собою. Правильне визначення мети, планування і розрахунки, старанна робота – ось правильний шлях до успіху.

Бути відповідальним за власні рішення.

заздрісники часто навіть не замислюється, що обрали більш важкий шлях, тому досягнення успіху забирає більше часу. Наприклад, вибравши професію лікаря або вчителя, витрачаючи багато часу на освіту і практику, ми заздримо тим, хто видобуває прості, але малі гроші. Природно, ця заздрість розсіється, коли наша освіта і завзятість принесуть плоди, але чи рентабельно витрачати на неї час?

5. Правильно оцінювати предмет заздрості.

Якщо ми звикли ображатися на все і кожного, хто домігся чогось, то пора задуматися, чи дійсно нам потрібні чужі заслуги. Наприклад, заздрячи кар'єрному зростанню інших, ми не знаємо про підводні камені – складність роботи, графік. Нас приваблюють чужі досягнення в матеріальній сфері, але ми рідко замислюємося, якими силами людина досягає хорошого фінансового становища.

Життя час від часу змушує заздрити. Те, як ми ставимося до цих почуттів і що з ними робимо, визначає нашу життєву позицію. Заздрість-емоція, яка заподіює страждання собі та іншим. Але правильне її використання мотивує на подальшу роботу над собою. Прислухайтеся до наших порад, щоб впоратися з негативним почуттям або отримати від нього вигоду.

Пройти тест на невпевненість у собі

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Психіатрія: що це таке, хто такий психіатр і коли до нього йти??
Що таке психіатрія і якими проблемами вона займається? Які застосовуютьс ...
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Психічні процеси: що це таке і як їх удосконалити??
Що таке психічні процеси? Як вони описуються, розділяються та взаємодіют ...
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Адиктивна поведінка: що це таке, як розпізнати і побороти??
Що таке адиктивна поведінка і які у нього прояви? Чек-лист для бажаючих ...
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Воля: що це таке і навіщо вона потрібна??
Що таке воля і як вона допомагає боротися з миттєвими слабкостями і бажа ...
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Креативна людина: хто це такий і як його розпізнати??
Хто така творча людина і як вона може генерувати творчі ідеї? Як можна р ...
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток: 8 універсальних способів
Як знайти підробіток? Додатковий заробіток ще нікому не завадив. Про те, ...
Новое youtube видео