Назад
Логіка: що це таке і як її розвинути??

Навигация по разделу
логика

Що таке логіка і чи можна її розвинути?

Що таке логіка і чи можна її розвинути? Ефективні прийоми, як розвивати логіку, а також логічне мислення в домашніх умовах.

Прийнято розділяти людей на логіків і емоціоналів. Наскільки вірно це твердження? Чому залежить схильність до того чи іншого типу мислення? Чи можна його змінити? Як розвинути логіку? Навіщо це взагалі потрібно? Яка роль логіки в житті людини? Скільки часу може зайняти розвиток логіки? В якому віці краще починати? Як розвивати логіку в домашніх умовах? Що для цього потрібно? Які методики допомагають у розвитку логіки? Розглянемо ці питання по порядку.

Що таке логіка?

Логіка — це особливість мислення, заснована на причинно-наслідковому аналізі та раціональному пізнанні світу. На відміну від емоцій , логічне мислення спирається тільки на аргументи і доводи. Його ще називають аналітичним мисленням. За розвиток даного вміння відповідає ліва півкуля головного мозку. На противагу йому, права півкуля сприяє розкриттю творчого потенціалу і емоційності.

Чи можна розвинути логічне мислення?

Відповідно, у людей з аналітичним складом розуму краще розвинене ліва півкуля, а у емоціоналів – праве. Але мозок, подібно до будь-якого іншого органу, можна розвивати і тренувати. Наприклад, якщо у кого-то сильніше накачана права рука, це ж не означає, що так буде все життя. Він може більше уваги приділити тренувань лівої руки і поступово вирівняти їх можливості. Подібним чином здійснюється і розвиток логіки. Варто почати її тренування, і з часом аналітичне мислення посилиться.

Розвиток півкуль мозку , хоч і визначається генетично, все одно може коригуватися в процесі життя. Безумовно, в дитинстві це зробити набагато простіше, але і дорослі люди, проявивши самовладання, можуть змінювати тип свого мислення. Просто у них це займе набагато більше часу.

Елементарний приклад коригування діяльності мозку – перенавчання лівшів. Справа в тому, що одним із зовнішніх проявів активності півкуль мозку служить «робоча» рука. Ліва півкуля мозку відповідає за праву частину тіла, а праве – навпаки. Вважається, що правші більш схильні до аналітичного мислення, а лівші до творчого. Деякі мислителі навіть бачать тотальне гноблення креативності у практиці переучування лівшів. Це досить умоглядні погляди, але суть залишається незмінною – за допомогою практики можна впливати на активність того чи іншого півкулі мозку.

Пройти тест на півкулі мозку

Як розвинути логіку?

Існує багато навчальних центрів, що пропонують взяти на себе розвиток логіки дитини або дорослої людини. Але далеко не завжди їх відвідування можливо, в зв'язку з дефіцитом часу, транспортним сполученням або вартістю навчання. Тому виникає резонне питання, Як розвинути логіку в домашніх умовах без допомоги наставників і тренерів? Благо справа, придумано велику кількість методик. Головне, щоб вони були не тільки корисними, але і цікавими, інакше розвиток логіки швидко перетвориться в рутину. Отже, найпростіші і захоплюючі прийоми:

 • Логічні ігри;
 • Головоломки;
 • Мобільні додатки.

Вирішивши розвивати логіку, бажано приділяти цьому увагу щодня. В такому випадку результати з'являться набагато швидше. І навіть отримавши задовільний рівень розвитку логіки, не варто закидати тренування, адже без практики це вміння поступово ослабне.

1. Логічні ігри.

Людство винайшло цілий набір ігор, що покращують аналітичне мислення. Відповідно, люди завжди замислювалися над питанням, як розвивати логіку. Всі ми добре знаємо шашки і Шахи, які ставлять суперників в рівні умови. Перемога в партії досягається суто вмінням логічно мислити, прораховуючи ходи наперед. На відміну від карт або нард, в них немає випадкового фактора, пов'язаного з випала комбінацією карт або цифр на кістках. Успіх кампанії залежить виключно від вміння аналізувати і стратегічно мислити.

Не менш цікаво грати в «Рендзю» – ускладнену версію хрестиків-нуликів, яка зародилася ще в Стародавньому Китаї, але «друге дихання» знайшла в Японії. Також, заслуговують на увагу такі її варіації, як» Гомоку «і»Шашки Го". До слова, останній варіант виявився найскладнішим для штучного інтелекту. Комп'ютер зміг обіграти людину в» Шашки Го " тільки в 2015 році. Для порівняння, в шахи ШІ перемагав з кінця 1990-х років.

Хоча шашки, шахи або Рендзю мають на увазі наявність партнера, ця умова вже не так обов'язково, в зв'язку з наявністю комп'ютерних версій цих ігор, що дозволяють грати самостійно.

2. Головоломка.

На відміну від звичайних завдань, головоломки не вимагають спеціальних знань, а саме вміння логічно мислити і аналізувати. Серед усього їх різноманіття найбільш відомими є:

 • Механічні головоломки - наприклад Кубик Рубіка, Змійка Рубіка – П'ятнашки;
 • Головоломки з предметами-в першу чергу з сірниками або монетами;
 • Друковані головоломки-ребуси, шаради, японські кросворди, судоку, какуро і т. д.

Оскільки винаходи Рубіка і п'ятнашки , що допомагають у розвитку логіки, відомі з самого дитинства, немає сенсу особливо деталізувати їх. Головоломки з монетами або сірниками в достатку представлені в Інтернеті, як і більшість інших ігор.

Друковані головоломки часто публікуються на сторінках бульварних видань. Можна зустріти такі типи головоломок:

 • Ребуси - слова зашифровані у вигляді картинок і окремих букв або чисел;
 • Шаради - слова розбиваються на окремі склади, які є самостійними словами;
 • Японські кросворди - на відміну від звичайного кросворду, в них закодовані не слова, а зображення;
 • Судоку - числові головоломки, в яких треба визначити розташування цифр;
 • Какуро - ще один різновид числових головоломок, в якій гравець спирається на відомі суми цифр.

Якщо кілька тижнів присвятити ознайомленню з цими головоломками, то питання, «Як розвинути логіку?"більше вже не виникне.

3. Мобільні додатки.

Смартфони вже давно увійшли в життя людини. Замість того, щоб витрачати свій час на тисячі безглуздих ігор, краще встановити кілька додатків, які допомагають у розвитку інтелекту і логіки. Багато з них пропонують навчальні програми, з щоденними тренуваннями і іспитами, що дозволяють відстежувати прогрес. Ця функція особливо цікава, оскільки її не дають ні шахи, ні головоломки, ні будь-які інші звичні способи розвинути логіку. Оскільки телефон завжди під рукою, не складе великих труднощів пройти денну серію завдань в будь-який зручний для цього момент.

Кожна з перерахованих методик дає свою підказку в тому, як розвинути логіку. найкраще їх поєднувати між собою, не даючи своєму розуму і найменшого шансу пристосуватися. Це, як в тренажерному залі. Чим більше однотипні вправи, тим швидше м'язи до них звикають і перестають розвиватися. Також і з розвитком логіки – тільки в разі різноманітності завдань, рівень її буде поліпшуватися.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень
Що робити, якщо здається, що життя безглузде і не вдається? Чи потрібно ...
Як розібратися в собі і перестати себе обманювати??
Як розібратися в собі і перестати себе обманювати??
Як розібратися в собі і жити так, як хочеться? 5 ефективних способів сам ...
Призначення людини і 5 головних помилок в його пошуку
Призначення людини і 5 головних помилок в його пошуку
Як з'являється призначення людини? Це історії довгого пошуку або збіг ви ...
Як змінити свою долю раз і назавжди? 6 правил
Як змінити свою долю раз і назавжди? 6 правил
Як змінити свою долю звичайній людині? Які перешкоди можуть виникнути на ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як зустрічатися з дівчиною? 10 головних правил
Як зустрічатися з дівчиною? 10 головних правил
Як зустрічатися з дівчиною так, щоб відносини були гармонійними? Чи є як ...
Менталітет: що це таке? Менталітет російської людини.
Менталітет: що це таке? Менталітет російської людини.
Що таке менталітет і яке його значення? Російський менталітет як характе ...
Новое youtube видео