Назад
Семінар: що це таке, які бувають і як проводяться??

Навигация по разделу
семинар

Що таке семінар і навіщо він потрібен?

Що таке семінар і навіщо він потрібен? Види семінарів по бізнесу, психології, саморозвитку. Правила проведення семінарів

Семінари відвідували всі. Або всі, хто колись був студентом. Сучасні технології дозволили розширити поняття семінару, причому як тематично, так і географічно. Аудиторія вже давно переступила за стіни навчальних закладів. Вік присутніх так само не обмежується ніякими рамками. Тематика варіюється від вузькопрофільної, до таємничої і абсурдною, що викликає подив і замішання. Очевидним залишається одне: зустрічі з обміну знаннями потрібні і важливі.

Що таке семінар?

Семінар — це форма проведення навчальних занять. Основними принципами є діалог, обговорення та суперечка . Ще на початку минулого століття філософи і логіки довели, що там, де немає суперечок, немає і значущих досягнень в науці. Якщо перефразувати – то не буде і особистісного зростання. Мистецтво суперечок розглядалося не в площині банального з'ясування відносин, а виводилося на високий рівень і називалося дискусією. Дискусія проходить при взаємній повазі сторін і умінні вести діалог. "Істина народжується в суперечках". Авторство цитати приписують Сократу, але хто б її не вимовив, він був абсолютно правий.

Семінар як форма навчання був придуманий ще в Стародавньому Римі. Сьогодні дискусія і обмін думками затребувані в підготовці інженерних і наукових кадрів. дві необхідні складові для обміну знаннями : куратор та присутня аудиторія. Давнє слово в перекладі з латині означає»розсадник". І такі розсадники або теплиці сьогодні допомагають мільйонам людей вибрати професію , налагодити відносини і освоїти інноваційні технології. Смак семінару неможливо дізнатися, не спробувавши. Але для початку можна спробувати розібратися, в якому форматі проходять зустрічі в «теплиці знань».

Види семінарів.

1. Вебінари

Нова форма проведення онлайн тренінгів . бажання і інтернет – головні складові участі для зустрічі онлайн. Аудиторія розширилася до будь-якої точки планети, а єдиною проблемою залишається узгодження часових поясів. Популярністю користуються спеціалізовані вебінари для дистанційного навчання. Аудиторія отримує можливість поспілкуватися з професіоналом, не встаючи з власного крісла. Запис зустрічі часто викладається в мережі. Веб-конференції можуть супроводжуватися субтитрами. Та й велика кількість безкоштовних вебінарів не може не радувати.

Плюси: можливість спілкуватися з найкращими людьми та професіоналами.

Мінуси: немає відчуття присутності куратора та інших людей.

Пройти тест на самооцінку

2. Семінари з психології

Професіонали віддають перевагу закритим заходам, називаючи їх супервізією. А ось для широкої аудиторії існує маса зустрічей і презентацій на різноманітну тематику. Заявлені теми вражають своєю різноманітністю. Від авторських, які ведуть професійні психологи з великим стажем роботи до відверто абсурдних, на кшталт «чоловік, секс і шоколад».

Головним аргументом при виборі такого семінару є ім'я його куратора. Ведучий повинен бути не просто практикуючим психологом, а й особистістю . Людина, що вміє захопити аудиторію і присвятити непідготовлених людей в тонкощі психології як науки, дійсно здатний допомогти.

Психологія сімейних відносин - особлива тема семінарів з психології для змішаної аудиторії.  Головне при виборі теми-не попастися на гачок гучних обіцянок.  Гасла на кшталт " повернете пристрасть у відносини за 2 дні» або «ви знайдете любов після заняття», на жаль, не більше, ніж рекламний трюк.

І вже звичайно не варто розраховувати на те, що життєві поради вам надасть зовсім молодий тренер. Він повинен не просто знати. Він повинен пожити. Практикуючий психолог створить атмосферу індивідуального прийому. Зустріч в загальній аудиторії здатна підштовхнути людей і до подальшого занурення в тему психології і психоаналізу .

Плюси . Можливість поспілкуватися з професіоналом за помірну плату.

Мінуси . Імовірність потрапити на дилетанта, який вміє тільки переказувати завчений текст.

3. Жіночі та чоловічі семінари.

«Як навчитися бути стервом», «Стань справжнім мужиком» – назви семінарів можна читати як книгу. Теми на злобу дня розкручуються і виносяться на аудиторію, яка прийшла в зал з однією спільною проблемою. Ведучий вже знає всі можливі питання (статистика – річ корисна) і дає присутнім те, чого вони найбільше хочуть.

Хочете відродити жіночі чакри? Нема за що. Жінки на зустрічах навчаються древньому майстерності гейш або присвячуються в сакральні таємниці жриць любові. Бажаєте зрозуміти жіночу душу за 1 день? Так без проблем. Тематика чоловічих зустрічей сповнена тестостерону, що, власне і приваблює слухачів зібратися в аудиторії. В результаті присутні не отримують нової інформації. З аудиторії вони виходять з твердим переконанням у своїй правоті, адже їм сказали саме те, що вони хотіли почути.

Плюси . Відвідування заходів стає першим кроком у роботі над собою.

Мінуси . Аудиторія не отримує нових знань.

Пройти тест Фрейда

4. Авторські

Медійні особистості або люди, які досягли висот у бізнесі, охоче діляться своїми думками з аудиторією. Ім'я куратора на афіші написано великими літерами. Якраз до нього варто придивитися уважніше. Можливо, на зустріч приїде не Кумир, а люди, що працюють за його методикою.

Але на семінарах-зустрічах з відомими людьми зали завжди переповнені.  Тільки присутність зірки чи особистості викликає почуття причетності до чогось великого. Брайан Трейсі, Тоні Роббінс, Ірина Хакамада, Ксенія Собчак – список лекторів і кураторів можна продовжувати довго. Хтось присвячує весь свій час на те, щоб спілкуватися з аудиторією. Хтось викроює в напруженому графіку кілька годин, щоб поспілкуватися з присутніми людьми. Люди, що викликають повага і захоплення, завжди знають, що сказати аудиторії.

Плюси : можливість побачити Кумира, як то кажуть «наживо».

Мінуси: такі семінари проводяться лише у великих містах.

5. Бізнес-семінари

При вході в салон краси або в юридичну контору перше, що потрапляє на очі клієнтам – стіна, обвішана рамочками. А в рамочках знаходяться сертифікати про проходження бізнес-семінару. Вони необхідні для професійного зростання. Особливою популярністю користуються бізнес-семінари з техніки продажів. Якщо розповідати про такі збори в загальних рисах: люди, які пропрацювали в продажах не один рік, збирають заперечення постійних і потенційних клієнтів. Створюється якась корпоративна енциклопедія, що пояснює новачкові, як простіше продати (або «впарити») товар або послугу покупцеві, заздалегідь передбачаючи всі можливі заперечення. Формат бізнес-зустрічі-якісний стартовий майданчик для новачків у сфері продажів. Тобто для всіх.

Плюси: очевидні для продавця

Мінуси : іноді зустрічі проводять люди, які не пропрацювали в реальних продажах ні дня.  Так що передані знання-чисто теоретичні.

6. Презентаційні

На ринку з'являється маса нових продуктів, послуг і методик. Презентувати на занятті можна що завгодно – від лікувальної гімнастики до новинок в нігтьовому сервісі. Мета такого зібрання-чисто ознайомча. Зацікавлену аудиторію направляють в місця продажів або послуг. Новачки отримують можливість отримати базові знання і зрозуміти, чи готові вони розвиватися в цьому напрямку. Професіонали, які звикли працювати з одним продуктом, неохоче переходять на інші бренди. Щоб переконати їх в цьому і існують семінари по ознайомленню з новинками в технології або інноваційними продуктами. Як правило, фінансуються самим виробником.

Плюси: можливість освоїти новий продукт, методику або послугу.

Мінуси . Така продукція коштує дорожче, адже у вартість закладена і ціна презентаційних зразків і робота самих тренерів.

7. Навчальний

Навчання чому завгодно теми від «Наука рибної ловлі» до «підготовки дітей дошкільного віку». Дивовижні, на кшталт» Як правильно зробити Селфі «або»Езотеричні способи залучення грошей". Бажання людини оволодіти новими навички викликає повагу і бажання поділитися накопиченим досвідом. Спортивне харчування і здоровий спосіб життя , способи виживання в екстремальних ситуаціях і основи робототехніки – як то кажуть «я на семінар піду, нехай мене навчать».

Плюси: можливість отримати акумульовані знання за невеликий проміжок часу.

Мінуси : ймовірність потрапити на непрофесіонала.

Як проводяться семінари?

Навчальні семінари проходять під девізом: «у мене є ідея, у вас є ідея. Ми обміняємося, і у кожного буде по 2 ідеї».  Семінар-це вже не лекція, але ще не тренінг. На лекції ведучий віщає, а аудиторія знемагає (або дрімає), не задаючи зайвих питань. На тренінгу присутні відпрацьовують і отримують певні навички. На семінарі все обмежується вербальною взаємодією. Обмін йде на словесному рівні між учасниками і на енергетичному з ведучим.

Популярністю користуються семінари-лекції-тренінги. Авторські зустрічі більш схожі на лекції, де ведучий мало спілкується з аудиторією, але при цьому знаходиться серед людей. Тренінги-семінари об'єднують теоретичну частину і практичні заняття. Вебінари виключають присутність лектора в аудиторії. Люди бачать картинку на екрані, хоча онлайн-режим і створює ефект присутності. Спілкування ведеться виключно в чатах або в спеціальній програмі. Практичні навички онлайн отримати досить важко.

Для чого потрібні семінари?

Кожна зустріч – це обмін енергією. Чим ще готові поділитися присутні на заході:

  • Знання . Профільні семінари просто необхідні для будь-якої спеціальності. Навичок, отриманих при навчанні, не вистачає на все життя.
  • Досвід . На самому заході присутні отримують досвід взаємодії, обміну знаннями та презентації. Важливо прийти на зустріч підготовленим. І не соромитися задавати питання.
  • Спілкування . Є окрема категорія людей, які відвідують всі семінари, тренінги, лекції та курси. Їх мета-не отримати знання. Ці люди потребують простого людського спілкування.

Кожна людина заходить в аудиторію зі своїм досвідом. З яким досвідом він вийде – залежить від ведучого і його самого. Бажання пізнати щось нове відкриває всі існуючі двері і знаходить неіснуючі. Перше, що потрібно зробити-скласти чіткий план по реалізації мрії. А відвідування семінару може стати першою сходинкою на шляху до її здійснення.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео