Назад
Фертильність: що це таке і що на неї впливає??

Навигация по разделу
фертильность

Що таке фертильність і коли вона з'являється?

Що таке фертильність чоловічої та жіночої статі? Фактори, що впливають на плодючість в парі. Чайлдфрі і способи захистити себе від нетактовних питань.

Незадовго до весілля принца Гаррі в британських газетах з'явилася новина про те, що королева змусила майбутню невістку пройти тест на фертильність. Але питання плодючості турбують не тільки королівські сім'ї. Дійсно, одні пари народжують дітей без особливих проблем, інші борються з безпліддям роками, аж до використання чужого біоматеріалу.

Що таке коефіцієнт фертильності? Які фактори впливають на плодючість? Що таке добровільна бездітність і як відповідати на нетактовні питання про дітей?

Що таке фертильність?

Фертильність — це природна здатність зрілого організму до відтворення здорового потомства. Термін походить від латинського « Fertilis » – «родючий» і є протилежністю до поняття «безпліддя». У дослідженнях, присвячених проблемам безпліддя, фертильність іноді замінюють словосполученням»природна плодючість". Поняття застосовується до чоловіка або подружжю, але частіше його згадують, кажучи про жіночу здатність завагітніти, виносити і народити здорову дитину.

Коефіцієнт фертильності або коефіцієнт загальної народжуваності - це середнє число народжень на кожну жінку в репродуктивному віці. Для стабільного відтворення населення він повинен бути не менше 2,15. Але за статистикою за останні 50-60 років рівень фертильності в різних країнах в середньому знизився на 50%. Причому у всіх європейських країнах показник впав до критично низької позначки. Наприклад,в Західній Африці коефіцієнт дорівнює 7-7, 1, а в Великобританії ця цифра дорівнює 1,7. Можливо, тому проблема народжуваності залишається однією з ключових в Європі.

За статистикою безпліддя в третині випадків зустрічається з вини жінки, в 20% випадків через проблеми чоловіка, майже у кожній другій родині безпліддя пов'язане з обома партнерами . Щоб зрозуміти причину невдач, необхідно обстежити жінку і чоловіка:

 • Жіноча фертильність починається з першої менструацією і завершується з настанням менопаузи. Репродуктивний період припадає на вік 14-49 років. З віком кількість сприятливих для вагітності і пологів факторів помітно знижується, що призводить до проблем зачаття.
 • Чоловіча фертильність частіше зводиться до «якості сперми». Репродуктивний вік настає з 14-15 років і теоретично триває до кінця життя. У чоловіків також відзначається поступове зниження плодючості після 50 років, але в меншій мірі, ніж у жінок.

Фактори, що впливають на плодючість партнерів.

Проблема народжуваності одночасно соціальна і медична. Коли пара приймає рішення народжувати дитину, вона орієнтується на ситуацію в країні, своє матеріальне становище, умови роботи, кар'єру. Тому пізня вагітність стала нормою життя. Вік має великий вплив на можливість народити здорову дитину. Але крім віку на фертильність впливають додаткові фактори:

1. Фактори навколишнього середовища.

Доведено, що високий рівень радіації, забруднення важкими металами, побутова хімія, консерванти в косметичних засобах зменшують можливість завагітніти на 20%.

2. Психологічне благополуччя.

Вчені Бостонського університету доводять: стрес через необхідність щодня вибирати між сім'єю і роботою, майже на 25% знижує схильність до зачаття. Вчені з Великобританії пішли далі і довели, що головним джерелом нервового напруження у жінок часто є партнер. А емоційне загострення пристрастей будинку набагато вище, ніж тиск в офісі.

3. Спосіб життя.

Про те, що куріння, алкоголь, наркотики і вагітність несумісні &8212; знають всі. Але шкідливою для зачаття звичкою також визнано пасивне куріння, зловживання кавовими напоями або енергетиками, погана гігієна порожнини рота, екстремальні фізичні навантаження.

4. Недостатня або зайва вага.

В останні роки з'явилося все більше доказів того, що ожиріння вимагає більшого часу зачаття, а анорексія може привести до безпліддя. Єдиної норми "здорової ваги" немає, тому краще обговорити це питання з лікарем.

5. Раціон.

Мова піде не про афродизіаки, а про корисні для здоров'я продукти. Щоб підвищити активність статевих клітин рекомендується їсти побільше сезонних овочів, фруктів, горіхів, нежирного м'яса, морепродуктів. Але рибу потрібно вибирати уважно. Деякі види риби накопичують в тканинах ртуть, яка небезпечна не тільки для зачаття, але і для загального здоров'я.

6. Фізична активність.

При сидячій роботі виробнича фізкультура може стати доступним способом підвищення плодючості. Активні жінки вагітніють швидше, ніж ті, хто проводить вільний час за комп'ютером. Помірна і регулярні фізичні вправи підвищують активність сперматозоїдів у чоловіків. Зате додатковий прийом тестостерону для нарощування м'язової маси має зворотну дію.

У XXI столітті Підготовка до вагітності перестала бути тільки жіночою турботою. Чоловіки також підходять до питання усвідомлено: здають аналізи, відмовляються від шкідливих звичок , проходять психологічну підготовку. Такий підхід допомагає досягти мети і уникнути проблем в майбутньому.

Чайлдфрі та нетактовні питання про добровільну бездітність.

У західному суспільстві явище чайлдфрі використовується у двох значеннях: безпліддя та добровільна відмова від народження дітей. У російськомовному просторі чайлдфрі означає Одне-добровільну бездітність. Добровільне небажання мати дітей сьогодні виглядає як верх егоїзму і божевілля. Але чайлдфрі-люди зі своїм світоглядом. Всі вони різні і причини бездітності теж різні.

Але суспільство не завжди з розумінням ставиться до таких рішень . Ось кілька порад психологів, як реагувати на критику і нетактовні питання:

 • Ви не зобов'язані всім пояснювати своє рішення. Це ваше тіло, ваші правила та ще один вибір, який ви зробили самостійно.
 • Ще раз нагадайте собі, чому відмовляєтеся мати дітей. Ви не зобов'язані пояснювати своє рішення всім, але для себе його потрібно сформулювати особливо докладно. Якщо ви абсолютно впевнені в своєму виборі, то знайдете в собі витримку для відповідей на критику.
 • Нагадайте собі, що народжувати дитину тільки тому, що «треба» або «потім буде занадто пізно» жорстоко по відношенню до майбутньої дитини.

Завдяки популярній психології ми знаємо, що порушувати чужі межі нетактовно. Але люди старшого покоління цього не знають. У них є вражаюча звичка ставити в лоб питання в невідповідний момент. Для ввічливого спілкування з такими людьми є свої тактики спілкування:

 • Як тільки почуєте знайоме питання, відразу ж переводите увагу на нейтральну тему. Найкраще працюють компліменти співрозмовнику.
 • Будьте готові захищати свої кордони знову і знову. Якщо після першої відповіді співрозмовник не заспокоїться, просто перервіть розмову на півслові.
 • Ввічливо поцікавтеся у відповідь на нетактовне питання: « а ви чому цікавитеся? Навіщо вам це знати?».
 • Якщо питання про дітей занадто дістали, можна сказати довірчим пошепки « а я дітей ненавиджу «або" Це моя особиста справа ».
 • Одного разу наберіться сміливості і відповідайте з крижаною посмішкою « може, діти у мене з'являться. А у вас такт і виховання – навряд чи».

Висновки :

 • Фертильність – це можливість людини продовжити свій рід.
 • На фертильність впливає вік, фізичне та психічне здоров'я, спосіб життя, харчування та оточення.
 • Чайлдфрі &8212; це не окрема ідеологія, а особистий вибір кожного.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Що я хочу? 7 незвичайних ідей як отримати відповідь
Що я хочу? 7 незвичайних ідей як отримати відповідь
Що я хочу від життя насправді і навіщо? Чи Живу я своїми бажаннями? 7 сп ...
Тип сприйняття: візуал, аудіал, кінестетик, дискрет, що це і хто такі??
Тип сприйняття: візуал, аудіал, кінестетик, дискрет, що це і хто такі??
Що таке тип сприйняття, як він визначається і яку може принести практичн ...
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Що таке вміння слухати і чому воно так важливо. 14 практичних способів я ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною і зацікавити її? Чи є спеціальні прийоми в з ...
Як залучити хлопця: 7 простих порад
Як залучити хлопця: 7 простих порад
Як залучити чоловіка і утримати його увагу? Чи справді це так складно, я ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео