Назад
Особистий щоденник: що це таке і в чому його користь??

Навигация по разделу
личный дневник

Що таке особистий щоденник і навіщо він потрібен?

Що таке особистий щоденник і як він допомагає пізнати себе, проаналізувати свій досвід і навчитися не повторювати помилок, допущених в минулому?

Кожен день людині доводиться носити маски: суворий учитель, але добрий батько; вдень невпевнений в собі менеджер середньої ланки, але відмінний стендап-комік вечорами. Дуже легко заплутатися в своїх іпостасях. Самопізнання вважається відмінним способом психотерапії, а один з його потужних інструментів – особистий щоденник. Його ведення допоможе дізнатися свої сильні і слабкі сторони, уникнути повторення минулих помилок, навчитися висловлювати свої думки.

Що таке особистий щоденник?

Особистий щоденник — це спосіб вираження своїх думок, що допомагає передати події, що відбуваються в житті людини, надати їм емоційне забарвлення, проаналізувати їх, зробити висновки. Він створюється на папері або в електронному вигляді. Деякі психологи рекомендують вести його від руки, але в століття електронних технологій це неважливо, головне, щоб людині було зручно.

Робити записи кожен день необов'язково, але бажано записувати туди всі важливі події, тріумфи і поразки, переживання і радості, навіть незначні. Ведення особистого щоденника одночасно є сповіддю, сеансом психотерапії , планування .

Для чого потрібен особистий щоденник?

1. Ігри з пам'яттю.

Пам'ять влаштована дуже цікаво. Людина переживає якісь події і йому здається, що він пам'ятає їх досконально. Але з часом картинка мутніє і мозок заповнює прогалини по-своєму. Часто це спостерігається при розставанні з коханою людиною. У перші дні в пам'яті спливають тільки хороші спогади, як було прекрасно разом, які відмінні емоції відчувалися в той час.

Але варто заглянути в щоденник, як може виявитися, що все було зовсім не так. образи , підозри, передчуття, записані в щоденнику, допоможуть пережити розрив і зрозуміти, що це правильний крок, до якого ви йшли від сторінки до сторінки.

Буває і навпаки, образа затуманює розум, і людина відмовляється пам'ятати хороше. І тут щоденник стане прекрасним нагадуванням про давні часи. Допоможе впоратися з гнівом і побачити все в реальному світлі.

Пройти тест на характер людини

2. Звалище для негативних емоцій.

Є корисний психологічний прийом. Потрібно від руки написати все, що злить, засмучує, псує настрій , заважає рухатися вперед. А потім порвати, зім'яти, викинути, спалити або знищити листок будь-яким іншим способом. Так людина звільняється від негативу. У щоденника практично така ж функція, з однією тільки різницею, знищувати його не варто.

Найчастіше, виплеснувши емоції на папері, нехай навіть Електронної, приходить полегшення. Не завжди доречно висловлювати в обличчя кривдникам свою точку зору. Таке найчастіше трапляється під час конфлікт з начальством, партнерами, клієнтами. Щоденник винесе все.

3. Знайомство з самим собою.

Часом людина сама себе до кінця не знає. Не дарма Федір Достоєвський писав:»головне, самому собі не брешіть". На сторінках щоденника можна бути собою-слабким – гидким, злим, цинічним . Чим чесніше, тим краще. Спочатку буде складно, адже це може привести до розчарування в самому собі, своєї гарності, правильності. Написане може налякати.

Наприклад, ненависть до батьків, заздрість кращій подрузі. Але зробити це потрібно неодмінно, адже тільки так можна побачити свої недоліки і виправити їх. Хвалити себе теж необхідно! Це допомагає дізнатися приховані здібності.

4. Сам собі психолог.

До психологів йдуть, щоб розібратися зі своїми проблемами. Але терапевт ніколи не дає відповідей, він допомагає людині задавати собі правильні питання і самостійно на них відповідати. Щоденник робить те ж саме, тільки в якості психолога виступає сама людина.

Впоравшись з попереднім пунктом і познайомившись з собою, можна приступати до аналізу. Що саме викликає злість, чому це відбувається, в які моменти, що стає каталізатором? Це дозволить докопатися до істинного джерела негативу.

Розібрати варто і позитивні моменти. Який смак у Перемоги, які почуття вона викликає, до чого підштовхує? Що стає причиною гарного настрою, що приносить щастя ? Джерело позитиву потрібно плекати і підтримувати в «робочому» стані.

5. Досягатор цілей.

Особливо корисно ставити собі цілі на рік або місяць. Наприклад, 31 Грудня можна зробити в щоденнику список цілей, на які дано 365 днів. Особливо недисциплінованим краще почати з цілей на місяць або навіть тиждень, так краще буде видно, що постійно відкладається на потім.

В кінці зазначеного терміну слід проаналізувати, що вже зроблено, до чого це призвело. Аналіз можна проводити і протягом терміну, наприклад, пригадати собі, що пробіжка так і не почалася, та й оголошення про нову роботу ніхто так і не переглянув.

До речі, записана мета ставиться на автопілот. Мозку так простіше сприйняти її як реальний намір. Можна навіть піти далі і придумати план по її досягненню. Причому чим більше дрібно все розписано, тим краще.

Наприклад, потрібно зробити ремонт у ванній. Ланцюжок досягнення цієї мети може бути приблизно така: подивитися плитку в Інтернеті, з'їздити в магазин і порівняти ціни, зателефонувати майстру, зустрітися з сантехніком. І за таким же принципом далі. Необхідно писати, що саме зроблено зі списку.

Пройти тест на тип особистості

6. Захисник від старих граблів.

Не всі люди здатні вчитися на помилках. Але якщо зробіть особистий щоденник , буде куди легше. Життя влаштована таким чином, що події в ній повторюються. Можна сказати, що так Всесвіт перевіряє, наскільки людина засвоїла урок в минулому, і як він поведе себе тепер.

Наприклад, дівчина скаржиться, що їй постійно трапляються однотипні хлопці. Якщо вона вже має досвід з ними, вона знає, чого від них очікувати. Так, і до того ж вона розумниця вела весь цей час щоденник, їй не складе труднощів проаналізувати записаний досвід і в нових відносини зробити все інакше. По-перше, може виявитися, що справа не завжди в «поганому хлопцеві». По-друге, це допоможе не вплутуватися в спочатку провальні відносини.

7. Майбутні мемуари.

Зовсім неважливо, чи стануть записи надбанням громадськості або назавжди залишаться потаємною таємницею. Написання щоденника допоможе навчитися структурувати думки, викладати їх правильно. Для цього потрібно періодично перечитувати щоденник, можна навіть вносити в нього редакторські правки, головне, не змінювати суті написаного, тому що цінність думок саме в їх актуальності на момент написання.

8. Назад у минуле.

Іноді дуже приємно зануритися в спогади і з посмішкою прочитати старі записи. Можна з подивом помітити разючі зміни в своїй особистості, просто поностальгувати, заново відчувши емоції, які переживалися в минулому.

Особистий щоденник стане помічником, другом, психологом. Це таємні двері у світ підсвідомості . Вести його потрібно усвідомлено , тільки в цьому випадку він принесе користь.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

Зараз читають
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе? 6 головних кроків
Як навчитися любити себе, забути про комплекси і почати повноцінно жити? ...
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Біхевіоризм: що це таке, необіхевіоризм і соціобіхевіоризм
Що таке біхевіоризм, звідки він походить і що вивчає? Як допомагає дослі ...
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку? Психологія і фізіологія процесу
Як закохати в себе жінку за допомогою всебічного підходу? Які психологіч ...
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Мораль: що це таке, моральні принципи і моральність.
Що таке мораль? Чому вона буває внутрішньої і соціальної? Моральний прин ...
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Толерантність: що це таке, її історія і навіщо вона потрібна??
Що таке толерантність? Які є відмінності її визначення в різних словника ...
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Рефлексія: що це таке, походження та визначення.
Що таке рефлексія як філософське, теологічне, наукове та психологічне яв ...
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Мандраж: що це таке і 7 порад як з ним впорається??
Що таке мандраж і коли він виникає? 7 отлтічних порад, які допоможуть вп ...
Новое youtube видео