Назад
Як навчитися говорити немає: 6 ефективних порад

Навигация по разделу
как научиться говорить нет

як навчиться говорити немає і чому це необхідно?

Як навчитися говорити Ні і чому це буває складно? Які думки заважають нам дати негативну відповідь? Як правильно формулювати свою відмову?

Нас з дитинства вчили: людям потрібно допомагати. Але що робити, коли оточуючі, зловживаючи добротою, нескінченно про щось просять? За горою чужих проблем власні відкладаються на потім. Хіба можна бути щасливим, займаючись дітьми друзів, роблячи роботу за колег, а сусідам – ремонт? Ми розповімо, як навчитися говорити «ні», щоб нікого не образити і залишитися при своїх інтересах.

Чому нам важко відмовити?

Якщо у нас не виходить говорити «ні», коли ми дійсно чогось не хочемо, значить є причини. Найчастіше вони не лежать на поверхні, а, зародившись ще в ранньому дитинстві, знаходяться в глибині душі.

Психологи стверджують, що людина, яка не отримала достатньо любові від батьків, відчував дефіцит уваги, переживав постійні образи , у дорослому житті буде погоджуватися виконати будь-які прохання, Тільки б не бути відкинутим. Він може цього не розуміти або навіть заперечувати, але підсвідомість вирішить за нього, що запам'ятовувати, а що розвіяти часом.

Які думки заважають нам сказати «ні»?

 • Люди будуть ображені, засмучені або розлючені;
 • До мене почнуть погано ставитися, перестануть повага ;
 • Я більше не зможу звернутися за допомогою до цієї людини;
 • Можу стати ізгоєм в колективі;
 • Мене вчили, що людям потрібно допомагати;
 • Потреби людей важливіші за мої власні.

Пройти тест на впевненість у собі

До чого призводить невміння відмовляти?

 1. Ми робимо те, чого насправді не хочемо.
 2. Псуємо відносини з людьми, яким погодилися допомогти, так як вони, відчуваючи наше невдоволення, не розуміють причини такої поведінки.
 3. З'являється почуття провини перед самим собою, безсилля від неможливості нічого змінити.
 4. Виникає плутанина - де справді мої бажання , а де нав'язані кимось.

Як навчитися говорити ні?

1. Розвивати самовпевненість.

 • Потрібно подумати про свої сильні сторони, виписати їх на листок і ніколи не забувати. Людина не складається з одних недоліків – кожен має якісь козирі.
 • Говорити собі самому компліменти не менше 3 разів на день
 • Любити себе, прийнявши свій внутрішній світ, зовнішність такими, якими вони є насправді.

2. Думати про себе.

Люди, які звертаються за допомогою, найменше переживають за тих, до кого вони стукають у двері. Їх турбують в першу чергу свої проблеми, і це природно. Але ми, погоджуюся допомогти, часто руйнуємо свою зону комфорту, робимо щось на шкоду собі. А так бути не повинно. Спочатку потрібно думати про себе, свою сім'ю, близьких. Наше» так " не повинно вплинути на гармонію взаємин, стабільність.

Наприклад, друг, їдучи у відрядження, попросив щовечора приходити до нього додому, щоб погодувати собаку.

Але що, якщо на цей уїк-енд час ви з дружиною заздалегідь домовилися виїхати на дачу? Не відкладати ж особисті плани? У піраміді пріоритетів людина повинна ставити свої потреби, якщо, звичайно, вони не шкодять іншим. Для цього і потрібно навчитися говорити «ні». Тільки в гармонії з собою можна простягати руку допомоги комусь іншому.

3. Взяти паузу.

Відповідати на прохання відразу зовсім необов'язково. Відповідь можна озвучити пізніше, порадившись з близькими. Попросити час подумати-відмінний варіант для того, хто сумнівається в своєму рішенні. На нейтральній території, коли ніхто не висне над душею, набагато легше розставляти пріоритети і зважувати всі ЗА і проти. Особливо пауза потрібна, коли прохання звалюється на голову як сніжний ком.

Наприклад, якщо дзвонить колишній однокласник: « Ти ж в обласній лікарні працюєш? Домовся по старій дружбі, щоб хірург без черги прийняв. Змогти ?». А ти, займаючи в лікарні посаду бухгалтера, і не маєш ніякого відношення до відділення хірургії. І бажання бути комусь зобов'язаним, абсолютно немає. Що робити: і однокласнику відмовляти не хочеться, і питання не зовсім за адресою?

У такій ситуації краще відразу не давати відповідь, призупинивши діалог однієї з фраз: «Вибач, не можу зараз говорити, зателефонуємо пізніше», «я передзвоню», «Дам відповідь ввечері», «є деякі нюанси, потрібно уточнити» і так далі.
Перебування в» підвішеному стані «дасть час все зважити, прийняти рішення і дізнатися, як навчитися говорити» ні " колишнім Однокласникам.

4. Шукати компроміс.

Якщо пропозиція не підходить, ми завжди маємо право поставити свої умови або вимагати компенсацію. Звучить, може бути, і різко, але в цьому є логіка . Наприклад, керівництво в черговий раз просить виконати додаткову роботу. Прохання звучить одночасно м'яко і ультимативно – відмовити неможливо. В такому випадку потрібно відразу ж домовлятися про Бартер у вигляді відгулу або будь-яких привілеїв.

5. Не дозволяти собою маніпулювати.

Щоб досягти свого, деякі можуть вдатися до маніпуляцій. Наприклад,» тиснути на жалість", згадуючи хворих, людей похилого віку або дітей, а також розповідати про свої біди, хвороби або невдачі. Іноді людина дійсно потребує підтримки, але в більшості випадків милосердям просто користуються.

Клин вибиває клином – ця приказка показує, як потрібно діяти з маніпуляторами. Розповісти про свої неприємності або життєвих перипетіях з надією знайти співчутливий відгук – кращий спосіб дати відсіч любителям натиснути на слабкі місця.

6. Запропонувати альтернативний варіант.

Обидва учасники розмови розуміє, що проблему так чи інакше потрібно вирішувати. Тим більше, якщо людина нам близький, залишати його наодинці з труднощами не хочеться, але і допомагати на шкоду собі – теж не вихід. Тоді намагаємося знайти рішення разом, думаємо, як можна допомогти людині вийти з глухого кута іншими способами.

Це, наприклад, може звучати так: «я не можу спекти торт для твоєї бабусі, але у мене є телефон перевірених кондитерів, які з якісних продуктів створюють шедеври».

Пройти тест на самооцінку

Технологія відмови: практичні рекомендації.

1. Висловити емоції.

Щирість є запорукою чесних і міцних відносин з людьми. Вона завжди відчувається, вітається, знаходить відгук. Ми можемо не боятися показати свої емоції , навіть якщо це роздратування, невдоволення чи жаль. Показуючи свої справжні почуття, ми непомітно готуємо грунт для відмови, хоча і не вимовляємо слова «ні». Можна проговорити про відчуття, використовуючи займенник «я»: «мені це неприємно», «я готовий зробити це тільки в крайньому випадку», «це суперечить моїм принципам».

2. Говорити чітко.

Якщо ми дійсно хочемо навчитися говорити «ні», то сказати заповітне слово з трьох букв все-таки доведеться. Природно, без супровідного тексту не обійтися, але він повинен бути чітким і лаконічним, а не розмазаним або незв'язним. Його основне завдання-це обґрунтувати відмову, тому мимрити небажано. Тут також важливо бути чесним, наприклад: «я не можу піти з тобою на концерт, бо не люблю класичну музику».

3. Оволодіти тактикою мови.

Від того, як ми говоримо, поводимося, залежить результат наших переговорів. Щоб він був успішний, можна скористатися деякими ораторськими прийомами:

 • Зробити невелику паузу, спокійно вислухав партнера.
 • Не перебивати співрозмовника питаннями, щоб він побачив готовність вести діалог.
 • Висловити свою думку і повторити ще раз, обгрунтувавши свою відмову в залежності від слів партнера.
 • Можна використовувати формулу:

Сказати слово «ні» – уточнити до чого відноситься відмова – розповісти про свої почуття – пояснити, чому прийнято негативне рішення.

Важливо бути послідовним, впевненим у своїх переконаннях, а також стійким у спробах опонента стягнути себе в дискусію. Як тільки ми похитнемося або дамо слабину, умовники докладе всіх зусиль, щоб схилити на свою сторону нас.

Як навчитися говорити "ні"в магазині?

Маркетинг – це не просто наука, це збірка секретів, за допомогою яких нас можуть змусити купити що завгодно. У магазині, що володіє цими знаннями, розставлено безліч пасток. Його завдання-запросити покупця, змусити його придбати товар, а краще – дві його одиниці, а також зробити все, щоб він повернувся в ці стіни знову.
Звучна музика, дизайн приміщення, розкладка на стелажах, посмішки консультантів – все направлено на те, щоб відвідувач не встояв перед пропозицією.

Як не розгубитися в такій ситуації?

5 дієвих порад:

 1. Написати список необхідних речей.
 2. Звертати увагу тільки на потрібну продукцію. Розташовувати тільки тими грошима, які були виділені на шопінг заздалегідь.
 3. Не реагувати на слова «знижки», «акції», «розіграш», «при покупці чогось отримаєте в подарунок щось» і тд.
 4. На спроби продавців переконати в перевагах представляється товару, ввічливо відповідати: «Спасибі, я розберуся сама», «якщо буде необхідно, Я до вас звернуся».
 5. Використовувати чіткі, чесні фрази: «у мене немає на це грошей», «у нас з вами різні смаки».

Коли ми зможемо навчитися говорити «ні», зайві турботи відійдуть убік, а суєти стане набагато менше. Але невже для цього нам потрібно завжди давати негативну відповідь? Це не так.

В яких випадках варто говорити «так»?

 • Коли бажання допомогти не йде в розріз з планами або принципами.
 • Коли співрозмовник дійсно дає право вибору, не тисне, не намагається вплинути на відповідь.
 • Якщо відкриваються нові можливості.
 • Коли згода допомогти не зашкодить відносинам з близькими.
 • Якщо так підказує інтуїція .

Тільки що ви дізналися, як навчитися говорити ні, щоб уникнути конфлікт , непорозуміння і образ оточуючих. Якщо почати дотримуватися наших порад прямо зараз, то через деякий час до вас будуть звертатися тільки ті, кому дійсно потрібна допомога і хто буде її цінувати.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Що я хочу? 7 незвичайних ідей як отримати відповідь
Що я хочу? 7 незвичайних ідей як отримати відповідь
Що я хочу від життя насправді і навіщо? Чи Живу я своїми бажаннями? 7 сп ...
Тип сприйняття: візуал, аудіал, кінестетик, дискрет, що це і хто такі??
Тип сприйняття: візуал, аудіал, кінестетик, дискрет, що це і хто такі??
Що таке тип сприйняття, як він визначається і яку може принести практичн ...
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Вміння случшать: що це таке, 14 способів ефективного слухання
Що таке вміння слухати і чому воно так важливо. 14 практичних способів я ...
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник правильно і як ним користуватися??
Як вести щоденник і чому це допомагає впорядкувати своє життя? Як вибрат ...
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною: 10 основних правил знайомства
Як познайомитися з дівчиною і зацікавити її? Чи є спеціальні прийоми в з ...
Як залучити хлопця: 7 простих порад
Як залучити хлопця: 7 простих порад
Як залучити чоловіка і утримати його увагу? Чи справді це так складно, я ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео