Назад
Що писати в особистому щоденнику: 12 секретів

Навигация по разделу
что писать в личном дневнике

що писати в особистому щоденнику, щоб життя стало легше?

що писати в особистому щоденнику і чи можна це зробити звичкою? Чому виклад думок на папері надає терапевтичний ефект?

Щоб зрозуміти, що писати в особистому щоденнику, досить визначитися, з якою метою він заводиться. На його сторінках можна виливати переживання, ділитися мріями і планами, ставити цілі і описувати, як просувається їх досягнення. Спочатку може здатися, що писати нема про що, записи будуть короткими, але з часом цей процес перетвориться в звичку, думки самі будуть лягати на папір.

1. Історія життя.

Щодня в житті щось відбувається: добре і погане, глобальне і дрібне. Уваги гідно все. Записи в особистому щоденнику ніколи не бувають неважливими. Якщо людина написала про якусь подію, значить в той момент воно мало для нього значення. Навіть запис» 10-ий день нічого не відбувається " має своє значення, вона вчить людину, до чого призводить бездіяльність або, що не завжди потрібно до чогось прагнути, іноді потрібно і відпочивати від досягнення цілей .

2. Графік емоцій.

Якщо викладати свої думки поки складно, можна спробувати вести графік емоцій . Кожен день слід описувати найсильнішу емоцію, що її викликало, яке у неї було зовнішній прояв. Спочатку записи можуть бути короткими, наприклад, «злість. Підвищили колегу, а не мене. Вирішив шукати нову роботу". Це дозволить виявити маркери своєї поведінки, зрозуміти, чи правильно людина реагує на невдачі і досягнення.

Щоб було веселіше і простіше, можна доповнювати назви емоцій малюнками, наприклад, злість висловлювати блискавкою, радість - смайликом, щастя - сонечком, любов - сердечком. Емоції можна не замальовувати, а оцінювати за п'ятибальною шкалою. Хороші – в плюсі, погані-в мінусі. В кінці кожного місяця необхідно намалювати візуальний графік, щоб побачити, як скакало настрій .

Пройти тест: оптиміст або песиміст

3. Шлях до мети.

В один із днів можна поставити мету і розписати етапи її досягнення. Далі кожен день описувати, що було зроблено для цього. Навіть якщо нічого не було зроблено, варто і про це написати, причому порозумітися перед собою, що саме завадило подальшому руху, і як ця трудність може бути подолана. Поступово людина навчиться писати не тільки про цілі, але і про інші події в житті.

4. Розмовляти з собою.

Одна з причин, чому людині варто завести такий щоденник – можливість розвантажитися. Не всіма секретами хочеться ділитися з іншими людьми, але тримати все в собі шкідливо. Якщо є відчуття, що всередині все накипіло і потрібно терміново розповісти про свої переживання, можна розповісти про них собі, описавши в щоденнику. Психологи рекомендують в момент підвищеної емоційності записувати переживання і почуття від руки. Це сприяє виходу злості, гніву, образи краще.

5. Розмовляти з іншими людьми.

Щоб розібратися в ситуації з людиною, яка не відпускає, психологи радять написати йому листа. Відправляти його, звичайно ж, не потрібно, так як пишеться воно скоріше для самого автора. Звертатися потрібно безпосередньо до людини. Писати йому можна все, що завгодно, чим яскравіше будуть емоції в листі, тим краще. Це допоможе внутрішньо вирішити ту ситуацію, яка обтяжує, поліпшити відносини з людиною в реальному житті.

6. Давати оцінку своїй поведінці.

Тут потрібно відчувати грань між оцінкою і критикою. У щоденнику можна хвалити себе за хороші і мудрі вчинки.  Погані і дурні – описувати докладніше, щоб зрозуміти, чому вони були вчинені. Це дозволить дотримати баланс в самооцінці , привести її в норму. Лаяти себе не варто, навіть здійснюючи помилки, людина отримує важливий досвід.

7. Описувати сподобалися діалоги.

Якщо протягом дня відбулася важлива або приємна розмова, її можна записати в щоденник, використовуючи пряму мову. Це ж стосується і неприємних розмов. Їх опис не менш важливо, таким чином вдасться скинути з себе негатив.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

8. Записувати важливі дати.

Нехай у щоденнику буде місце для дат народження. Необов'язково заводити для цього окрему сторінку, можна писати про це в основних записах. Якщо щоденник ведеться в електронній формі, то відшукати день народження старого знайомого не складе труднощів.

9. Подяка.

Можна вести окремий щоденник подяки або писати загалом. Вдячним можна бути кому і чому завгодно. Можна дякувати себе, Всесвіт, обставини, події, інших людей. Це допоможе налаштуватися на позитивну хвилю, стати оптимістичніше, зрозуміти, що в житті відбувається досить багато позитивних моментів, нехай мова йде про дрібних радощах, але в сумі вони теж значущі.

10. Прийняття рішень.

Коли потрібно прийняти важливе рішення , в мозку відбувається складний процес, щоб полегшити собі роботу і розвантажитися, і потрібен щоденник. Можна розписати в ньому всі «ЗА» і «проти» обох сторін рішення. Прописати, як зміниться життя в разі прийняття тієї чи іншої сторони.

11. Не писати, а малювати.

Якщо людина не знає, як писати щоденник, можна замінити частину тексту на малюнки, колажі, аплікації. Наприклад, відвідавши якийсь фільм, можна спочатку приклеїти квиток з кінотеатру, а потім описати, що у фільмі сподобалося, що зворушило, а що розчарувало.  Можна кожен запис починати зі свого фото (зручніше, якщо щоденник електронний). Навіть якщо це буде звичайна фотографія, де людина в піжамі і з чашкою кави, це красномовно опише настрій.

12. Страхи і надії.

Якщо людину щось турбує або лякає, це варто описати на папері. Так відбувається переміщення "ворога" з голови в щоденник. Про надії також варто писати, щоб наповнювати своє життя позитивними думками. Варто описувати свій стан не тільки в піковий момент наснаги або тривожності , але і в подальшому, щоб зрозуміти, погіршилася ситуація або вирішилася, виправдалися надії або їх спіткав крах. Також не завадить провести аналіз ситуації, щоб зрозуміти, чому вийшов саме такий результат.

Якщо здається, що писати в особистому щоденнику нічого, потрібно відкласти його на час. Не варто примушувати себе до записів, але і не закидати щоденник занадто надовго. Можна привчити себе писати, як мінімум щонеділі, підбиваючи підсумки тижня. Щоб щоденник надавав терапевтичний вплив, необхідно його періодично перечитувати.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень
Життя безглузде або чому так іноді здається? 7 рішень
Що робити, якщо здається, що життя безглузде і не вдається? Чи потрібно ...
Призначення людини і 5 головних помилок в його пошуку
Призначення людини і 5 головних помилок в його пошуку
Як з'являється призначення людини? Це історії довгого пошуку або збіг ви ...
Мудрість: що це таке і яке має значення??
Мудрість: що це таке і яке має значення??
Що таке мудрість і чи залежить вона від віку? Чи існують відмінності між ...
Спогади: що це таке і чи можна від них позбутися??
Спогади: що це таке і чи можна від них позбутися??
Що таке спогади і які є їх види? Якими бувають приємні спогади, і як бор ...
Прийняття себе: що це таке і чому це важливо??
Прийняття себе: що це таке і чому це важливо??
Що таке прийняття себе і чому це важливий етап в особистісному розвитку? ...
Комплімент: що це таке, як його говорити і відповідати??
Комплімент: що це таке, як його говорити і відповідати??
Що таке комплімент і які бувають? Як його робити і як на нього реагувати ...
Друге побачення: як запросити і 16 тим для розмови
Друге побачення: як запросити і 16 тим для розмови
Як запросити дівчину на друге побачення? Як це правильно зробити? Які те ...
Новое youtube видео