Назад
Інтуїція: що це таке і як її тренувати??

Навигация по разделу
интуиция

Що таке інтуїція і як її посилити?

Що таке інтуїція і які є дієві способи тренування? 5 відмінних вправ, які допоможуть підняти рівень інтуїції.

Найчастіше люди інтуїтивно розуміють, що таке інтуїція, але точно сказати про що йде мова не можуть. Тим більше складності виникають при відповіді на питання, Як тренувати інтуїцію. Адже інтуїція-це не м'язи, не пам'ять або інтелект. Це щось інше, практично духовне, Сакральне. Що ж це насправді? Як визначити її присутність і ступінь розвитку у себе? Яким чином можна підвищити це вміння? З чим пов'язана тренування інтуїції? Пошукаємо відповіді на ці питання.

Що таке інтуїція?

Інтуїція — це здатність приймати рішення, спираючись не на логічні доводи, а за допомогою внутрішнього чуття. Вона не пов'язана зі звичними нам органами почуттів і зароджується на рівні підсвідомості . Інтуїція може грунтуватися на попередньому життєвому досвіді, формуючись на підставі вже пройдених етапів і з'являючись, якщо ситуація аналогічна прожитим моментам.

У філософії зустрічається трактування, по якій інтуїція – це елемент вищого знання, що відкривається в певні моменти життя. Іноді навіть це явище прирівнюється до божественного одкровення.

Пройти тест на інтуїцію

Для психологів, інтуїцією є знання, без розуміння звідки воно взялося. Спосіб прийняття важливих рішень в обхід звичної логіці і органам почуттів. Близькоспорідненим поняттям є Інсайт - раптове осяяння, що дозволяє несподівано для самого себе знайти відповідь на яке-небудь питання.

Як тренувати інтуїцію?

Оскільки інтуїція-це явище підсвідоме, то і стандартні прийоми для саморозвитку в даному випадку не підійдуть. Офіційна наука скептично дивиться на все, що не може виміряти або пояснити, тому тренування інтуїції буде відрізнятися від звичних навчальних програм. Інакше кажучи, наука тут поки безсила, але стане в нагоді мудрість предків. Поговоримо про те, як тренувати інтуїцію і які способи можуть виявитися найефективнішими.

1. Вправи з колодою гральних карт.

Мова йде не про ігрову залежність, а про зовсім нешкідливому вгадуванні кольору або масті. Найпростішим варіантом тренування інтуїції є спроби вгадати якого кольору випаде карта. Їх всього два: чорний і червоний. Відповідно шансів 50 на 50. Або вгадав, або ні. При регулярній практиці передчуття посилиться, а кількість правильних припущень стане більше, ніж помилкових.

Поступово людина навчиться вгадувати колір карти практично зі стовідсотковою ймовірністю. Можна буде переходити на новий рівень, намагаючись визначити вже карткову масть. Це набагато складніше, оскільки їх не дві, а чотири: піки, трефи, черви, бубни. Якщо вийде освоїти і це завдання, то можна говорити про дуже розвиненою інтуїції.

2. Накопичення життєвого досвіду.

Як було зазначено раніше, інтуїція може покладатися на певні ситуації, що мали місце в житті людини. Відповідно, чим більше у нього досвіду, тим очевидніше аналогічні речі або події.

Наприклад, якщо яка-небудь дівчина неодноразово потрапляла в неприємну ситуацію, спілкуючись з протилежною статтю, то в черговий раз познайомившись з хлопцем і відчувши в ньому схожі «нотки», вона може передбачити аналогічний результат їх спілкування. Але це стосується не тільки особистого життя.

Подібним чином виробляється професійне передчуття у представників різних спеціальностей, наприклад поліцейських, продавців і т.п. коли вони здатні немов «шостим» почуттям визначити злочинця або платоспроможність клієнта. Їх передчуття засноване на накопичених знаннях, які проникаючи в підсвідомість, дають відповідь практично моментально, навіть без аналізу конкретної ситуації.

3. Вгадування предметів, чисел, слів.

Для цього різновиду тренування інтуїції знадобиться допомога іншої людини, який буде асистувати в процесі навчання. Можна виділити три основні різновиди такого тренінгу.

У першому випадку слід відгадувати який предмет перед випробуваним. Для цього необхідно взяти порожню непрозору коробку, в яку попросити помічника покласти що завгодно. А далі, зібравши воєдино весь свій внутрішній потенціал , «свердлити» ящик поглядом до тих пір, поки в ньому не «протреться» Дірка, оголюючи вміст. Ну або, хоча б, спробувати відчути, що там може бути.

Якщо вийде перше, то значить з'явилися навички телекінезу, якщо ж друге – то це і є інтуїція. Крім вгадування предметів, можна попросити помічника загадати число або слово, а далі записати його на папірець і покласти перед очима. Чому не можна це робити в розумі? А як потім можна перевірити, яка саме цифра або слово були загадані? Навіть тренування інтуїції вимагає максимальної об'єктивності і чистоти експерименту.

4. Розвиток емпатії.

Емпатія - співчуття в широкому сенсі цього слова, вміння ставити себе на місце іншого, відчувати його бажання і емоції . Якщо навчитися відчувати когось ще крім себе, це дозволить розвинути свою інтуїцію щодо такої людини. Чим більша кількість людей ми зможемо "відчути", тим сильніше стане наша здатність. Адже ми точно не можемо знати, як надійде в певній ситуації та чи інша людина, але підсвідомо ставлячи себе на його місце у нас з'являється шанс вгадати його поведінку.

5. Застосування мобільних додатків.

Зараз у більшості людей є смартфони і їм не з чуток відомий сервіс «Google Play», в якому можна завантажити всілякі програми та ігри. У тому числі є додатки, що дозволяють тренувати інтуїцію. У всякому разі, якщо вірити їх розробникам. Спроба не катування, особливо якщо послуга безкоштовна. Зате телефон завжди під рукою і можна в будь-який момент приступити до навчання.

Рекомендацій, як тренувати інтуїцію не так вже й мало. Головне серйозно поставитися до їх застосування, адже система навчання «шостого почуття» помітно відрізняється від звичайних тренувань сили або інтелекту. Але також, як і у випадку з ними, необхідно вірити в себе . Адже світ матеріальний і думкам властиво втілюватися. Таким чином, і інтуїція з'явитися у того, хто повірить в її наявність і твердо вирішить поліпшити цей майстерність .

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Емоції людей: 7 основних емоцій і як їх відрізняти по обличчю??
Які бувають емоції людей і чи завжди відображаються на обличчі? Як за ви ...
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Емоційне лідерство та емоційна компетентність: що це??
Що таке емоційне лідерство і чому це важлива якість для керівника? Як по ...
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Позитив: що це таке і яка від нього користь??
Що таке позитив і чи завжди він доречний? Добре чи погано мати лише пози ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку: 10 перевірених порад
Як написати казку? Що повинно обов'язково бути присутнім в казці, а що к ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео