Назад
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути

Навигация по разделу
личная эффективность

Що таке Особиста ефективність і як її підвищити?

Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ефективність і стати більш результативним? 7 базових технік

Ми часто чуємо про ефективність працівника, керівника чи політика. Це пов'язано з їх роботою, досягненням значущих результатів в обраній професії. Але чи варто застосовувати цей самий підхід до повсякденних питань? Що таке Особиста ефективність? Чи можна її виміряти? Як зрозуміти, що одна людина ефективніша за іншу? Як розвивати особисту ефективність? Що для цього потрібно? Чи допомагає в цьому лайф-менеджмент? Пошукаємо відповіді разом.

Що таке Особиста ефективність?

Особиста ефективність — це швидкість виконання людиною конкретних життєвих завдань. Чим швидше і якісніше хтось справляється з цими завданнями, тим його особиста ефективність вище. Дане поняття не поширюється суто на побутову сферу. Кар'єрне зростання, рівень заробітної плати, становище в соціумі і багато іншого в сукупності формують якість людської життя .

Кожен з нас сам вибирає ті напрямки, в яких він хоче домогтися успіху. Для одних-це сімейний затишок і благополуччя. Для інших-професійні перемоги. Для третіх – пізнання себе і навколишнього світу. Тому Особиста ефективність перших, абсолютно не допоможе другим або третім. від обраного шляху залежать методи, які допомагають досягти успіху .

Основний параметр, що визначає особисту ефективність в будь-який сфері життя - Час , витрачений на роботу. Чим раціональніше людина використовує свій час, тим більшою результативністю він відрізняється. На що ще необхідно звернути увагу, щоб поліпшити свою ефективність, поговоримо в наступному розділі.

Пройти тест на темперамент

Як підвищити особисту ефективність?

Будь-який майстерність можна розвивати і вдосконалювати. Не виняток і результативність людини. Що ж допомагає її підвищити:

  • Грамотна постановка мети ;
  • Раціональне застосування ресурсів;
  • Правильне визначення пріоритетів;
  • Чіткий і поетапний планування ;
  • Зосередженість і концентрація уваги;
  • Майстерність делегувати обов'язки;
  • Навичка соціалізації.

Працездатність людини, його висока мотивація і ентузіазм багато в чому залежить від дотримання цих семи правил особистої ефективності.

1. Грамотна постановка мети.

Цілепокладання - важлива умова успішного старту. Наскільки б продуктивно не працював людина, він ніколи не доб'ється успіху при невірно обраному орієнтирі руху. Реалізація свого покликання і призначення тісно пов'язані з правильною постановкою життєвих цілей. У цьому допомагає самоаналіз, відмова від нав'язаних ідеалів. Людина повинна сама зрозуміти чого він хоче, працювати саме в цьому напрямку.

2. Раціональне використання ресурсів.

Особиста ефективність залежить від якості виконання завдань. Щоб вони успішно реалізовувалися, слід навчитися берегти ресурси, застосовувати тільки ті, які необхідні. Наприклад, у когось є 50 грн. Треба потрапити в установу, розташоване в одному кілометрі від нього. Таксі "з'їсть" всю суму. На автобусі піде 4 грн., а пішки-взагалі безкоштовно. Якщо час не підтискає, краще пройтися на свіжому повітрі і зберегти 50 грн, ніж незрозуміло куди поспішити і втратити гроші.

3. Правильна розстановка пріоритетів.

Величезна помилка більшості людей – невміння вибирати вірний маршрут серед кількох. Припустимо, якась людина, що захоплюється спортом, практично однаково хороший в бігу і плавання. При цьому він посередній гравець у футбол. Піддавшись ідеалам оточуючих, він концентрує свої зусилля на грі в м'яч, так і не домагаючись в цьому успіху. Будучи плавцем або бігуном, він би вже давно виконав норматив майстра спорту і, можливо, потрапив би в збірну країни.

Пройти тест на тип особистості

4. Чітке і поетапне планування.

Системність важлива в будь-якому виді діяльності, від гри на музичному інструменті до політичних «гонок». Мало поставити мета і вибрати пріоритети. Не менш важливо – чітко спланувати, що і коли необхідно зробити. Тут же варто відзначити регулярний контроль, який допомагає скорегувати рух в разі, якщо обставини відводять з обраного шляху.

5. Зосередженість і концентрація уваги.

Одна з основних проблем людини. Наскільки б він не був мотивований, все одно довго утримати увагу на одному об'єкті, або завданню, людина не в силах. Дитина концентрується не довше 7 хвилин, доросла людина-до 40 хвилин. Далі працездатність знижується. Якщо не навчитися відпочивати і» перезаряджатися", час роботи збільшується в геометричній прогресії.

6. Вміння делегувати обов'язки.

Як ні парадоксально звучить, Особиста ефективність людини залежить від його вміння грамотно перекладати частину обов'язків на інших. Наприклад, ціна робочого часу дизайнера - $10 / год. Дружина просить відвезти її в торговий центр за покупками. Викликати таксі туди і назад обійдеться приблизно в $5 з простоєм. Якщо він делегує цей обов'язок таксисту, то заощадить мінімум половину свого доходу. Якщо ж пощастить сам-втратить $10 грн або навіть більше. Просте правило делегування – »якщо доручивши свої обов'язки іншому, зможеш домогтися більшого-зроби це".

7. Навик соціалізації.

Оскільки люди живуть не на безлюдному острові, то Особиста ефективність кожного залежить від уміння вибудовувати соціальні зв'язки. Цей напрямок поглиблено розробляється в рамках нетворкінгу – вчення про побудову довгострокових ділових зв'язків. Люди, які навчилися раціонально застосовувати навик соціалізації, здатні набагато швидше виконувати поставлені завдання, підшукуючи необхідних виконавців або консультантів.

Важливість особистої ефективності сприяла розвитку цілого напрямку під назвою лайф-менеджмент. Що це таке дізнаємося далі.

Що таке лайф-менеджмент?

Лайф-менеджмент — це комплекс рекомендацій щодо збільшення особистої результативності людини. Даний напрямок межує з психологією , коучинг , бізнес-тренінгами і т. п. в першу чергу, лайф-менеджмент корисний окремим людям, оскільки допомагає їм знайти своє покликання і призначення . Багато роботодавців побоюються подібних тренінгів, оскільки є ймовірність, що співробітники переглянуть свої життєві цілі і змінять місце роботи. У цьому полягає головний мінус індивідуального лайф-менеджменту – загроза для цілісності колективу.

З іншого боку, названий підхід дозволяє заздалегідь вивести з числа співробітників випадкових людей, яким все одно не по дорозі. Крім цього, лайф-менеджмент підвищує особисту ефективність співробітників , допомагаючи їм зайняти те місце в колективі, яке їм підходить, що значно підвищує їх працездатність, зміцнює відданість ідеалам фірми.

Ефективність застосування лайф-менеджменту в бізнес-структурах підтверджена японським вченням Кайдзен, яке стимулює особисте і професійне вдосконалення людини. Ця методика, зародившись в післявоєнній Японії, допомогла багатьом підприємствам швидко відновити свої сили після Міжнародного катаклізму.

Крім Цілепокладання, планування і розстановки пріоритетів, лайф-менеджмент більше уваги приділяє саморозвитку , мотивації, вмінню відпочивати і відновлювати сили, гармонійному розвитку. Все разом дозволяє підвищити особисту ефективність, допомогти людині в розумінні його істинної природи.

Особиста ефективність – не абстрактне поняття, а конкретні фактори, що дозволяють людині досягати успіху. Допомагає розібратися в собі технологія, під назвою лайф-менеджмент. Вона використовує прийоми, що оптимізують діяльність людини. Цей підхід дає можливість досягати поставлених цілей з незначними витратами ресурсів.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Інтроверт: хто це такий і як визначити? Тест на інтроверсію
Інтроверт: хто це такий і як визначити? Тест на інтроверсію
Хто такий інтроверт і що таке інтроверсія? Як визначити інтроверта і вар ...
Чарівність: що це таке і 8 способів як стати чарівним
Чарівність: що це таке і 8 способів як стати чарівним
Що таке чарівність і чому воно так важливо в житті людини? Але що ми зна ...
Ласкаві слова для дівчини: як говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова для дівчини: як говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова дівчині і чому важливо це робити? Чи завжди це ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Недовірливість: що це таке і як поводитися з недовірливою людиною??
Недовірливість: що це таке і як поводитися з недовірливою людиною??
Що таке недовірливість ? Це риса характеру чи хвороба? Як спілкуватися з ...
Подяка: що це таке і як правильно дякувати??
Подяка: що це таке і як правильно дякувати??
Що таке подяка? Це чеснота чи інструмент саморозвитку? 4 секрети подяки ...
Новое youtube видео