Назад
Щоденник подяки: що це таке і як його вести??

Навигация по разделу
дневник благодарности

Що таке щоденник подяки і навіщо він потрібен?

Що таке щоденник подяки і як він здатний підняти самооцінку? Як його вести? Як він допомагає побачити, що життя прекрасне?

Якщо стає сумно, на душі скребуть кішки, невдачі буквально переслідують, значить пора почати вести щоденник подяки. Приводом записувати пару десятків "спасибі" може стати і особистий тріумф. Це відмінний спосіб залишатися на хвилі везіння і закріпити успіх.

Що таке щоденник подяки?

Щоденник подяки-це один з видів особистого щоденника, в якому людина записує, за що він відчуває почуття подяки . Це психологічний інструмент, що допомагає скорегувати самооцінку , сприйняття світу. Такий щоденник є своєрідним приймачем, що допомагає налаштувати життя на правильну позитивну хвилю.

Навіщо потрібен щоденник подяки?

Особливо корисно вести щоденник подяки під час депресії і поганого настрою. У ці моменти людина потребує віри в хороше і оптимізмі, йому важливо побачити, що в кожному дні є щось позитивне . Ось ще кілька причин, щоб почати вести щоденник подяки:

1. З буркотуна перетворитися в залицяльника.

Як правило, людям легше критикувати оточуючих, ніж бачити, як вони роблять для них щось приємне. Але як тільки починаєш помічати, що колега притримує двері ліфта, а мама щоранку робить сніданок, сусідка доглядає за загальним палісадником, хоча вони і не зобов'язані цього робити, змінюється ставлення до оточуючих людей.

2. Навчитися радіти дрібницям.

Відходить внутрішній дискомфорт, натомість приходить розуміння, що світ нічого не винен людині, але він дає так багато. Це дозволяє людям побачити, що у них є набагато більше, ніж вони думають, а головне, що цього достатньо для щастя .

3. Стати оптимістом.

Як тільки людина починає скаржитися на життя, їй дуже важко зупинитися. Його кут змінюється, і він продовжує помічати лише погане, втрачаючи з поля зору хороше. Щоденник подяки дозволяє "переналаштуватися". Щоб було, що записати в ньому, в перший час доведеться потрудитися і пошукати хороше в своєму оточенні. Поступово людина буде автоматично помічати такі речі.

4. Рухатися до своїх цілей і змінювати життя.

А що, якщо хорошого в житті катастрофічно мало і для його пошуку доведеться змінити обстановку? Відразу це може і не вийти, але коли людина побачить, що у нього є за що дякувати, йому захочеться знайти і інші приводи для цього.

5. Підвищити самооцінку і пробачити кривдників.

Один із способів подяки полягає в тому, щоб сказати "дякую" собі за певні риси характеру або зовнішності, можна подякувати кривдників або складні ситуації в житті, які привели до загартовування характеру.

Це лише невелика частина того, що допомагає змінити щоденник подяки.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Як вести щоденник подяки?

1. Писати від руки.

На відміну від особистого щоденника , вести який можна будь-яким способом, щоденник подяки все ж краще писати від руки. Це буде досить легко, так як записи в ньому короткі. Це допоможе виробити певний рефлекс, адже більшість людей нечасто користується ручкою і папером. Згодом, як тільки людина буде брати в руки ручку, його мозок буде інстинктивно прокручувати, за що він вдячний.

2. Перші 100»дякую".

Рекомендується взяти зошит або блокнот і для початку написати в ньому мінімум 100 «спасибі». Охоплення може бути дуже великий, розміром в життя. Почати варто з першого, що прийде в голову, а коли настане «криза думки», необхідно піти в спогадах на роки назад. Можливо, людина виявиться вдячний за велосипед, подарований батьками на десятиліття, за хорошу оцінку, поставлену вчителем в атестаті, хоча вона була і незаслуженою.

3. Ліміт подяки.

Необхідно поставити собі мінімум, за який потрібно дякувати щодня. Нехай це буде, наприклад, 10 «дякую» на день. Неважливо, наскільки вони будуть глобальними, головне, щоб мінімум дотримувався. Максимуму немає, чим більше подяк буде, тим краще.

4. Кожен день-привід сказати»спасибі".

Заповнювати щоденник потрібно щодня, це важливо. Кажуть, що звичка виробляється за 21 день. Регулярно дякувати рекомендується мінімум 3 місяці. Інстинкт подяки дуже корисний для нормалізації самооцінки, гарного настрою , оптимізму. Навіть якщо поруч виявляться фрази «спасибі за донорську нирку» і «я вдячний за те, що сьогодні прокинувся в гарному настрої», уваги заслуговують обидва записи. Щастя в дрібницях.

Пройти тест на характер людини

5. Вдячність за майбутнє.

Дякувати потрібно не тільки за те, що вже є і відбувається в житті, а й за те, чого хочеться. Це працює так само, як і з виконанням бажань , які потрібно описувати в теперішньому часі. Подяка може звучати так: «я вдячний, що моя робота приносить мені задоволення» (навіть якщо робота жахлива), «спасибі за те, що кожен день наближає мене до зустрічі з моїм коханим чоловіком» (для самотніх дівчат, які мріють зустріти обранця).

6. Дякувати можна кого завгодно.

Говорити «спасибі» людина може людям (друзям, батькам, близьким, випадковим перехожим), долі (Всесвіту, Богу), собі. Дякувати себе взагалі дуже корисно, це допомагає в піднятті самооцінки, розумінні, що людина може набагато більше, ніж думає. Вдячність може бути безособовою, наприклад, «дякую за моє гарне здоров'я».

7. Дякувати за невдачі і недоліки.

Наявність у людини недоліків – теж привід для подяки. Можна сміливо брати приклад з відомої актриси Тільди Суїнтон, яка в одному зі своїх інтерв'ю заявила: «мені пощастило, що я не красива! Всі привабливі подруги і друзі вічно залежать від своєї зовнішності, вона диктує їм, як себе вести і жити. Я вільна від цього, мені не треба нічому відповідати». Побачивши у себе зайві кілограми, дівчина може подякувати їм за те, що вони спонукали її ходити в спортивний зал, тепер у неї є нове корисне хобі . Проваливши співбесіду, хлопець може подякувати роботодавцям, що не відбулися, що вони показали йому, в чому потрібно рости.

8. Перечитувати щоденник.

Всі записи в щоденнику людина робить, перш за все, для себе, щоб побачити, як багато в його житті хорошого і позитивного. Щоб пам'ятати про це, потрібно періодично перечитувати щоденник.

Не варто зупинятися на щоденнику подяки, записані в ньому слова можна говорити безпосередньо адресату. Мамі, друзям, колегам, навіть випадковим перехожим, які зробили щось хороше, буде приємно почути «спасибі» і отримати щиру посмішку. Це ланцюжок добра, яка зробить світ трішки краще.

Пройти тест на тип особистості

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео