Назад
Розмова з самим собою: чи нормально це і навіщо потрібно??

Навигация по разделу
разговор с самим собой

Що означає Розмова з самим собою і в чому його користь?

Чим корисна розмова з самим собою і як це допомагає в розвитку пам'яті і стимулює роботу мозку? 5 причин поговорити з собою.

Вести розмову з самим собою цілком нормально, якщо він відбувається в форматі внутрішнього діалогу. З психологічної точки зору корисніше розмовляти вголос. Це сприяє кращій координації дій, знімає стрес і емоційне напруження. Внутрішній голос, підсвідомість, інтуїція – назв у внутрішнього я багато. Це та частина, яка допомагає спланувати день, підкидає ідеї, як провести вихідні, заспокоює у важкі хвилини і знає, що краще для людини. Тому дуже важливо до неї важливо прислухатися.
Вчені підрахували, що розмови з самим собою займають в житті людини 70% часу. Це стосується як внутрішніх монологів, так і проговорених вголос. Найчастіше внутрішній голос виривається назовні під час вирішення якихось нестандартних завдань або пошуку предметів. Вчені прийшли до висновку, що такі бесіди приносять користь, а щоб перевірити свою гіпотезу провели експеримент.

Випробовуваних розділили на дві групи, кожній з яких потрібно було знайти певну річ. У першій групі пошуки повинні були здійснюватися мовчки, а в другій всі думки повинні були бути озвучені. Результат вийшов цікавий. Люди з другої групи набагато швидше справлялися з поставленим завданням. Експеримент довів, що розмови з собою допомагають краще засвоювати і обробляти інформацію, прискорюючи мозкову діяльність.

Навіщо говорити з собою вголос?

Є кілька причин, чому варто почати говорити з собою вголос:

  • Стимулювання пам'яті . У процесі розмови з собою пробуджується сенсорна пам'ять . Промовляючи слово вголос, ви його візуалізуєте, тому запам'ятовується воно краще.
  • Збереження концентрації . Відмінно працює під час пошуку якогось предмета. Наприклад, потрібно знайти ключі перед виходом з дому, якщо промовляти це слово вголос, то мозок сконцентрується тільки на цьому завданні, прибравши з пріоритету всі інші. Предмет знайдеться швидше.
  • Зняття стресу . Кожному знайомий стан, коли думки в голові гудуть роєм. Здається, що всі проблеми світу одночасно звалилися на плечі і немає ні найменшого уявлення, як їх вирішувати. Щоб зняти напругу, потрібно обов'язково проговорити те, що турбує. І для цього необов'язково Шукати стороннього слухача.
  • Підготовка до важливої розмови . Коли людина збирається поговорити про щось важливе, він ретельно підбирає слова. Дуже корисно почути свою промову вголос, це допоможе прибрати зайве, почути, як звучить мова з боку.

Пройти тест на тип особистості

Як і про що з собою говорити?

Особливих правил, як говорити з собою, немає. Якщо мова йде про вирішення внутрішньої проблеми, то краще залишитися з собою наодинці. Якщо ж потрібно приготувати пиріг і людина вголос промовляє його рецепт, то знаходження в кімнаті інших людей йому ніяк не завадить.

Якщо розмова з собою є спробою розібратися зі своїм життям, то теми можуть бути наступними:

Все, що людину турбує, він може проговорити вголос.

5 причин поговорити з собою.

1.  Позбавлення від страху, тривоги і паніки.

У фільмах часто можна побачити, коли людині належить пройти по хиткому мосту, розташованому на великій висоті, він сам собі каже: «головне, не дивись вниз». Це прекрасний приклад того, як працює розмова з собою в стресових ситуаціях. Якщо людину щось лякає, він знаходить рішення, як позбутися страху або знизити його тиск і промовляє його вголос. Одночасно проговорений і почутий рада діє краще.

У момент паніки психологи радять порахувати до 10, це теж можна зробити вголос, щоб переключити концентрацію на свій голос. Також буде ефективною розмова у форматі Питання-відповідь. Слід попросити себе пояснити, що саме лякає і чому, що станеться, якщо це трапиться, яка ймовірність цього.

Пройти тест: інтроверт чи екстраверт?

2. Прощання з минулими відносинами.

Після розставання часом виникає відчуття, що у відносинах ще є, що виправити. Здається, потрібна ще одна остання розмова, яка багато чого змінить. Перш ніж в черговий раз писати колишньому партнеру і з'ясовувати вже закінчилися відносини, краще проговорити вголос те, що хочеться йому сказати. Промовляючи аргументи, слід спробувати бути неупередженим і оцінити їх з боку. Чи такі вони» залізні", якими здаються в голові.

Щоб пережити втрату, можна промовляти вголос, що дали ці відносини, нагадувати, чому вони закінчилися. Також слід проговорити, що вони себе вичерпали і подальшого продовження не мають. Обов'язково потрібно нагадати собі, що попереду будуть і інші відносини, в яких стане в нагоді попередній досвід.

3. Планування та мотивація.

Коли має бути багато справ і потрібно їх правильно спланувати, досить їх записати і проговорити вголос. Так можна зрозуміти, які з них дійсно важливі і вимагають якнайшвидшого виконання, а які можна відкласти.

Також важливо промовляти свої бажання . Говорячи їх вголос, людина робить їх більш реальними. Можна поговорити з собою про те, що зробити для їх виконання. Перед серйозною подією слід себе підтримати, виголосивши мотиваційну промову.

4. Робота над самооцінкою.

Один із методів підвищення самооцінки - промовляння афірмацій. Їх рекомендується вимовляти вголос. Це теж різновид розмови з собою, так як людина переконує себе в тому, що він володіє певними якостями.

Можна періодично себе хвалити. Наприклад, почати ранок з розмови з відображенням в дзеркалі. Слід посміхнутися і вимовити, щось в стилі «Я найчарівніша і приваблива» або «сьогоднішній день принесе мені багато позитивних емоцій».

5. Вихлюпування образ.

Тримати образу в собі шкідливо, але висловлювати невдоволення в спокійній формі вдається далеко не завжди. Тому психологи рекомендують іноді писати листи кривдникам, але не відправляти їх. А потім можна написати і лист до себе . Так людина може просто виплеснути образу на папір. Ще краще працює промовляння образ. Причому робити це можна, як звертаючись до кривдника, так і пояснюючи самому собі, що конкретно викликало почуття образи.

Розмова з самим собою не є відхиленням від норми і не вказує на психічні розлади . Його мета-навчитися бути в гармонії з внутрішнім Я.вміння слухати себе вкрай важливо. А щоб щось почути, потрібно почати говорити.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Стиль життя: що це таке і який він буває??
Стиль життя: що це таке і який він буває??
Що таке стиль життя і чому це сукупність відмінних рис поведінки, мислен ...
Як почати жити для себе? 7 надихаючих ідей
Як почати жити для себе? 7 надихаючих ідей
Як почати жити для себе, коли немає відчуття щастя? Чому так важко жити ...
Манія величі: що це таке, як визначити і як з'являється??
Манія величі: що це таке, як визначити і як з'являється??
Що таке манія величі і які її причини виникнення? Які має симптоми і як ...
Як навчитися говорити немає: 6 ефективних порад
Як навчитися говорити немає: 6 ефективних порад
Як навчитися говорити немає і чому це буває складно? Які думки заважають ...
Як познайомитися з хлопцем для серйозних стосунків? 10 ідей
Як познайомитися з хлопцем для серйозних стосунків? 10 ідей
Як познайомитися з хлопцем і зацікавити його? 10 порад, які допоможуть з ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Новое youtube видео