Назад
Типи конфліктних особистостей: які бувають і що робити??

Навигация по разделу
типы конфликтных личностей

Які бувають типи конфліктних особистостей і як з ними спілкуватися?

Що значить конфліктна особистість і які її відмінні ознаки? Які типи конфліктних особистостей бувають? Рекомендації по вибудовуванню спілкування з ними.

Існують люди з високим рівнем конфліктності. Їх відрізняє нездатність йти на компроміс, брехня, поширення чуток, злодійство, необгрунтовані нападки і звинувачення, переслідування, знущання, а іноді навіть насильство. Типи конфліктних особистостей відрізняються моделлю поведінки, знаючи яку можна допомогти їм заспокоїтися, захиститися від них, перш ніж їх реакція переросте в екстремальну.

Люди з високим рівнем конфліктності.

Такі особистості, як правило, застрягли в конфлікті та посилюють його, а не мінімізують чи вирішують, а також схильні повторювати одну схему поведінки, незалежно від обставин та наслідків. Цей шаблон зазвичай включає наступні моделі поведінки, часто очевидні для інших, але не для конфліктних особистостей:

 • Звинувачення інших;
 • Позиція " все або нічого»;
 • Неконтрольовані емоції ;
 • Екстремальна поведінка.

Їм не вистачає усвідомлення цього Патерна і його впливу на інших, так що зворотний зв'язок, як правило, тільки підсилює їх негативну поведінку (включаючи звинувачення опонента), а не веде до розуміння. З цієї причини важливо Не говорити комусь, що він чи вона конфліктна особистість (CL).

Вони виконують цю конфліктну схему у відносинах з високими очікуваннями, таких як хлопець/дівчина, чоловік/дружина, батько/дитина, а також з близькими колегами, найкращими друзями, лікарями та/або з людьми на керівних посадах (начальник, роботодавець, представник державної влади).

Відносини з високими очікуваннями для таких людей повинні бути схожі на відносини дитини з батьками:

 • Надія, що про них піклуються;
 • Безумовна любов ;
 • Безпека та передбачуваність у стосунках;
 • Багато уваги і поваги ;
 • Толерантність до будь-якої поведінки.

Конфліктні особистості шукають безпечної прихильності батьків та дітей у своїх дорослих стосунках. Звичайно, така надійна прихильність ніколи не може бути повністю реалізована у відносинах між дорослими, тому що дорослі не можуть відчувати» безумовну любов " один до одного (наприклад, приділяти всю увагу або терпіти часті спалахи гніву ).

Тому, коли КЛ беруть участь у відносинах з високими очікуваннями, вони неминуче розчаровуються, коли партнер більше не може миритися з їх екстремальним, по суті дитячим, поведінкою.

Існує кілька факторів, що сприяють розвитку конфліктної поведінки:

Пройти тест на темперамент

Типи особистостей з конфліктною поведінкою.

Існує щонайменше 5 типів людей з високим рівнем конфліктності:

 1. Нарцисичний . Відчуває страх Приниження. Відрізняється прихованим страхом здатися неповноцінним або слабким, тому намагається ставити себе вище інших, ніж тільки відштовхує і змушує дивитися на нього зверхньо. В результаті отримує те, чого боїться.
 2. Прикордонний . Страх бути покинутим. Відчуває інтенсивний страх бути відкинутим, через що весь час підозрює і сумнівається, чергуючи це зі спалахами гніву, коли відчуває себе покинутим.
 3. Антисоціальний . Страх не бути домінуючим. соціопати і психопати намагаються маніпулювати оточуючими, не зважають на чужу думку.
 4. Істеричний . Страх бути проігнорованим. Стурбований тим, щоб бути в центрі уваги, наприклад, публічно критикуючи поведінку інших, намагаючись отримати співчуття і нових глядачів.
 5. Параноїк . Відчуває страх зради. Через страх бути обдуреним схильний надмірно реагувати на критику і нападати на всіх, кого підозрює в змові проти себе, ніж спонукає людей уникати його.

Як спілкуватися з конфліктними особистостями?

Конфліктні особистості, як правило, мають передбачувані моделі поведінки, які можна розпізнати за попереджувальними знаками. Знаючи їх, можна скорегувати свою поведінку, щоб не потрапити під гарячу руку.

1. Зниження помилкової оцінки небезпеки.

Намагайтеся не бути емоційно загрозливими. Конфліктні особистості мислять на основі помилкової оцінки небезпеки. Необхідно докласти зусиль, щоб зменшити ці страхи, взаємодіючи з людиною:

 • З прикордонним КЛ необхідно підтримувати помірну, врівноважену манеру спілкування, не надто зближуючись, але і не відкидаючи неввічливо;
 • З нарцисичним потрібно спробувати уникнути образ і замість цього Знайти якості, які заслуговують поваги в людині (не варто ставиться до нього зневажливо);
 • З антисоціальним необхідно побут обережним - він розповідає численні історії про те, як став жертвою інших людей, потрібно уникати спроб домінувати над ним у спілкуванні;
 • Істеричний тип особистості потребує того, щоб його драматичні історії хтось слухав, необхідно приділити йому увагу, а потім акуратно сфокусуватися на завданні або темі, яка вас цікавить, після цього завершите бесіду, пояснивши, що потрібно йти (ви не ігноруєте його, але обставини змушують);
 • Параноїк тип не варто намагатися переконати в своїй щирості − просто будьте Відверті і зосередьтеся на тому, що є правила і чому потрібно їх дотримуватися (це не змова проти конкретної людини).

2. Встановлення меж для агресивної захисної поведінки.

Поганій поведінці не можна потурати, але найефективніший спосіб її скорегувати − показати співчуття та турботу про людину, пояснити правила чи причини, чому конкретну поведінку потрібно припинити, пояснити наслідки її продовження. Потрібно пояснити людині, що інші види поведінки будуть більш ефективними в отриманні того, чого він домагається. Ключовим моментом тут є бажання допомогти людині досягти мети , не проявляючи агресії.

3. Відсутність негативних оцінок.

Ми автоматично реагуємо негативно на погану поведінку. Зі звичайним колегою, сусідом або членом сім'ї негативна реакція може бути корисною або нейтральною. Конфліктна людина сприймає негативне висловлювання на свій рахунок, вони підсилюють його помилкову оцінку небезпеки, більше пов'язану з особистими страхами, ніж з чим-небудь в реальності. Негативна оцінка викликає лише агресію з його боку, що є спробою захистити себе.

З яким би типом конфліктних особистостей не довелося зіткнутися, не потрібно намагатися змінити людину. Набагато продуктивніше опрацювати свою реакцію на їх гнів і агресію.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, коли нудно??
Чим зайнятися на роботі, якщо завдань немає, а нудьга вже дає про себе з ...
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Особиста ефективність: що це таке і 7 способів її розвинути
Що таке Особиста ефективність і лайф-менеджмент? Як можна підвищити свою ...
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Відверта розмова: що це таке і з чого почати??
Що таке відверта розмова і як вона допомагає краще зрозуміти один одного ...
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Любов і пристрасть: які їх ознаки і в чому відмінності??
Чим відрізняються між собою любов і пристрасть? Чи завжди вони уживаютьс ...
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Сентиментальність: що це таке і коли корисно плакати??
Що таке сентиментальність показна і дієва? Чому корисно проявляти почутт ...
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Парадокс: що це таке і які бувають в психології і мисленні??
Що таке парадокс? Парадоксальні методи для лікування фобій і позбавлення ...
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Ксенофобія: що це таке, яка буває і як боротися??
Що таке ксенофобія і чому це ненависть до всього чужого? Види ксенофобії ...
Новое youtube видео