Назад
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??

Навигация по разделу
внутренняя сила

Що таке внутрішня сила людини і в чому вона полягає?

Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття, основні секрети і можливості для розвитку і вдосконалення

Уявити сильну людину досить легко. Потужна статура, великі м'язи, впевнений погляд. Але чи завжди ці ознаки доводять справжню силу? І що це за внутрішня сила, про яку можна дуже часто почути? Чи збігається вона зі значним зовнішнім виглядом? Чи може фізично менш розвинена людина бути сильніше перевершує його супротивника? В яких випадках проявляється внутрішня сила людини? Чи можна її розвивати, або це вроджена якість, яке передається у спадок? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Що таке внутрішня сила?

Внутрішня сила — це сила духу, сукупність вольових якостей, що дозволяють долати різні життєві труднощі. Відповідно, проявляється вона в стресових випадках, коли людина, відчуваючи, що він не може контролювати ситуацію, все-одно продовжує діяти «на характері».

Ця якість буквально наділяє людей надлюдськими здібностями, дозволяючи їм проходити там, де зламаються навіть двометрові вишибали. Внутрішня сила не залежить від віку, статі або інших параметрів людини.

Проявитися вона може у будь-якого, головне не пригнічувати її. Основними факторами, що пригнічують розвиток внутрішньої сили можна вважати шкідливі звички , комплекси, негативний настрій , стреси, страхи, образи , переживання і втома .

Пройти тест на темперамент

Як виникає внутрішня сила?

Внутрішня сила людини не залежить від його зовнішньої могутності, але і не виключає її. Адже на будь-яку силу, завжди знайдеться сила більше. І в разі зіткнення з нею, як раз, і проявляється внутрішня сила.

Безумовно, простіше перемогти слабшого суперника. Але всі ми знаємо приклади, коли маленький, але «духовітий» людина виходить переможцем із сутички з кимось, явно перевершує його розмірами. Чому так відбувається? Мабуть він більш впевнений у собі і ця впевненість передається противнику, буквально обеззброюючи його. За принципом хрестоматійної Моськи, що вселяє жах у всіх місцевих слонів.

можна виділити п'ять основних компонентів, які складають внутрішню силу людини:

 • Сила духу - це стрижень особистості;
 • Життєва енергія-все, що необхідно для життя;
 • Сила волі-внутрішній резерв, що відкривається під час труднощів;
 • Самоконтроль-вміння контролювати своє тіло і думки;
 • Психічна енергія – емоційна та психічна стійкість.

Їх взаємодія і визначає наскільки сильним виявиться людина в тій чи іншій ситуації, тому дуже важливо приділяти увагу розвитку кожного з цих компонентів.

Сила духу - вміння брати відповідальність за своє життя на самого себе. Вона визначає рішучість людини, його характер і напористість. Розвивається вона як за допомогою фізичного саморозвитку, так і духовного самовдосконалення .

Життєва енергія має на увазі під собою необхідні ресурси для активності. Всі процеси, що відбуваються в організмі, потребують енергії. Вона поповнюється за рахунок поживних речовин, які ми споживаємо. Адже, ми складаємося з того, що їмо.

Сила волі - вміння рухатися до наміченої цілі , незважаючи на всі перешкоди та труднощі. Зміцнюється вона в боротьбі зі своїми слабкостями, страхами і стереотипами . Щоденна робота над самим собою – краще загартовування своїх вольових якостей.

Самоконтроль дозволяє в будь-якій ситуації не втрачати над собою контроль. Внутрішня сила базується на внутрішньому спокої і холоднокровності. Розвивати вміння самоконтролю необхідно виходячи із зони свого внутрішнього комфорту. Адже проявляється це якість тільки в незвичних ситуаціях.

Психічна енергія - емоційна стабільність людини, вміння його контролювати свою психіку , особливо найтемніші її куточки. Зміцнення розуму не менш важливо, ніж вправи на розвиток сили, витривалості або спритності.

Секрети внутрішньої сили.

Як і будь-яка інша якість людини, внутрішня сила піддається тренуванню та розвитку. Слід розуміти її природу і причини прояву. Прості правила гарту характеру наведені нижче:

 • Не уникати труднощів, а сміливо боротися з ними;
 • Навчитися контролювати свої емоції ;
 • Побороти страх і не піддаватися паніці;
 • Налаштуватися на позитивний лад, бути оптимістом;
 • Вірити у своє " друге дихання»;
 • Навчитися приймати вольові рішення;
 • Боротися з лінню у всіх її проявах;
 • Уникайте спілкування з "енергетичними вампірами" та маніпуляторами;
 • Не приймати» близько до серця " стресові фактори;
 • Приділяти увагу повноцінному відпочинку і відновленню сил.

Якщо неухильно слідувати цим правилам, то внутрішні резерви організму завжди будуть в бойовій готовності, тим самим підвищуючи здатність людини переносити труднощі і невдачі.

Основна маса пунктів в поясненні не потребує, аргументуємо тільки питання «другого дихання» і «енергетичних вампірів».

Справа в тому, що можливості людського тіла і розуму ще вивчені не до кінця. Тому, опинившись в складній ситуації, людина здатна демонструвати вміння, яким позаздрять навіть олімпійські чемпіони з різних видів спорту. Внутрішня сила проявляється приблизно на тій стадії, коли закривається «перше дихання» і ось-ось має відкритися «друге».

Що ж це означає? внутрішні резерви організму, які включаються, коли всі звичні аргументи вичерпані. Їх природа не до кінця зрозуміла, але факт існування очевидний. Тому і важливо знати, що» друге дихання " закладено в кожній людині і в разі певних умов обов'язково прийде на допомогу.

З приводу «енергетичних вампірів» теж немає однозначної наукової точки зору, що, втім, не заважає подібним людям займатися своїми «темними» справами. Насправді, просто енергетика певних людей погано поєднується, що і викликає якийсь дискомфорт.

Крім того, бувають індивідууми, які люблять провокувати негатив У інших, як би підживлюючись їх емоційною енергією. Наскільки це правда чи вигадка судити складно, але якщо в оточенні попадається людина, з яким неприємно спілкуватися або навіть перебувати на одній території, то краще і не робити цього. Внутрішній голос рідко коли обманює і до його порад варто прислухатися.

Як було сказано раніше, важливим компонентом внутрішньої сили людини є позитивне ставлення і мислення. Психологи рекомендують чітко уявити себе переможцем.

Наприклад, уявіть себе з чашкою в руці, що стоїть на п'єдесталі. Слід запам'ятати ті відчуття, які з'являються в такий момент, і нагадувати собі про них в ситуаціях, коли починають опускатися руки. Справа в тому, що в організмі все взаємопов'язано. Ми посміхаємося у відповідь на вироблення в кров «гормонів щастя».

Що ж заважає запустити процес у зворотний бік. і якщо хтось спробує навіть зусиллям волі «натягнути» посмішку собі на обличчя і зберігати її деякий час, організм може у відповідь почати виробляти ті ж гормони, підвищуючи настрій. Аналогічно і ейфорія успіху. Якщо згадати ці відчуття, то можна на час відволіктися від труднощів і мобілізувати свої внутрішні резерви.

Внутрішня сила людини не піддається вимірюванню чи аналізу. Вона виникає в результаті дії стресових факторів і затихає в періоди стабільності і комфорту. Внутрішня сила є в кожному з нас, просто у кого-то вона розвинена краще. Розвинути в собі це якість можна за допомогою тренувань і саморозвитку . Головне завжди вірити в себе і свої сили, а також не забувати, що людина здатна на багато що, якщо цього захоче.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео