Назад
Як побороти лінь? 5 перевірених прийомів як з нею боротися

Навигация по разделу
как побороть лень

Як подолати лінь за допомогою 5 прийомів?

Як боротися з лінню самостійно і чи можна допомогти іншому стати більш активною людиною? Як побороти лінь і як в цьому допомагає мотивація?

Лінь може раптом наздогнати кожного з нас. Від виконання дрібних щоденних обов'язків, до глобальних стратегічних завдань. Як побороти лінь в такому випадку, залежить від причин її виникнення. Якщо це не емоційне перенапруження або фізичне стомлення, то бажано апатію подолати. Яким чином це зробити? Як перебороти лінь, щоб вона зникла і більше не з'являлася? Чи існують ефективні методики боротьби з лінню? Чи варто оголошувати їй війну? Пошукаємо відповідь в даній публікації.

В першу чергу слід зрозуміти фактори її викликали. Якщо це почуття тотальне і стосується всіх аспектів життя, то можливо воно свідчить про порушення здоров'я. В такому випадку, найкраще пройти обстеження у лікаря. Якщо ж мова йде про щось конкретне, наприклад роботі, навчанні або поїздці на дачу, то найкраще побороти лінь. Благо справа, способів безліч. Розглянемо їх більш детально.

1. Оволодіти прийомами мотивації.

Дуже часто люди не можуть зважитися на який-небудь вид діяльності, оскільки результат від його виконання, не особливо їх мотивує. Або обсяг роботи великий і навіть не зрозуміло з чого починати. Як побороти свою лінь в такому випадку? Необхідно навчитися себе мотивувати . Якщо ж мова йде про іншу людину (брата, сестру, дитину), то слід розібратися, чим можна його зацікавити. Придумано багато варіантів мотивації. Найбільш ефективними в боротьбі з лінню вважаються наступні.

Метод швейцарського сиру.

Він корисний коли боротися з лінню доводиться при вирішенні масштабного завдання. Це навіть не почуття ліні, а скоріше – нерозуміння з чого почати. Можна успадковувати поведінку мишеняти, який намагається подужати великий шмат сиру. Спершу у нього це не виходить. Він хаотично вигризає по маленькому шматочку в довільних місцях. Поступово скибочку зменшується і в підсумку мишеня його проковтує за один присід. Також і при вирішенні великих завдань. Слід розбити їх на маленькі підзадання і вирішити в довільному порядку, поки загальне завдання не скоротитися до прийнятного розміру.

Пройти тест на характер людини

Якоря.

Досить хитрий прийом, як побороти лінь. У кожного з нас є щось таке, чим ми любимо себе зрідка побалувати. Можна використовувати це в якості нагороди за виконання певних завдань. Наприклад, обдзвонив з ранку 10 клієнтів – пограв 20 хвилин в «косинку». Цей прийом особливо ефективний для дітей.

Як подолати лінь і почати вчитися? Точніше, як змусити вчитися свою дитину? Слід мотивувати його за добре підготовлені уроки і високі оцінки. Солодощі, похід в кінотеатр, Нова комп'ютерна гра – прийомів безліч. Поступово в голові відкладеться інформація, що за виконання своїх обов'язків обов'язково піде заохочення. Очікування нагороди міцно прив'яжеться до певного виду діяльності і буде важливим стимулом до його виконання.

Поїдання «жаби» на сніданок.

Ще один вірний помічник, коли боротьба з лінню оголошена і шляху назад немає. Ця фраза означає, що найнеприємнішу процедуру слід виконувати вранці. Всі інші події протягом дня будуть сприйматися з більшою радістю і ентузіазмом .

Журнал успіху.

Завести його-хороший спосіб не тільки побороти лінь, але і підвищити самооцінку . Підходить він не тільки для дітей, але і для дорослих. Повсякденність можна перетворити в цікаву гру зі своїми квестами і бонусами за їх виконання. Слід завести журнал і в нього записувати всі свої досягнення протягом дня. Навіть, якщо лінь в черговий раз накотить нізвідки, досить взяти себе в руки , відкрити ці записи і нагадати собі які ми молодці і трудівники.

Пройти тест на самооцінку

Використовувати візуалізацію.

Метод візуалізації полягає в тому, щоб уявити собі які результати будуть при виконанні поставленого завдання. Хочемо новий автомобіль, але лінь йти на роботу. Можна закрити очі, розслабитися , уявити себе в новенькій машині, відчути захоплені погляди оточуючих. Відкриваємо очі і бачимо, що ноги самі несуть нас в офіс. Питання Як побороти лінь вже не актуальне.

2. Зайнятися спортом.

Життєва позиція тісно пов'язана з руховою активністю людини. Фізичні вправи сприяю виробленню в кров цілого ряду стимулюючих речовин. Тому після походу в спортзал або ранкової пробіжки, думки відразу прояснюються і збільшується бажання щось робити. Це пов'язано з особливостями обміну речовин, який прискорюється у відповідь на фізичне навантаження.

Як побороти лінь? Дуже просто-на татамі, на борцівському килимі або матах. Заняття спортом підвищують і дисципліну людини, що особливо корисно в юні роки. Більшість спортсменів вміють не тільки боротися з лінню, а й вигравати у неї абсолютним нокаутом.

3. Навчитися правильно відпочивати.

Звучить парадоксально, але щоб побороти лінь, необхідно вміти добре і повноцінно відпочивати. Адже, якщо людина не встигає відновитися, у нього падає ентузіазм що-небудь робити. Навчившись грамотно чергувати фази активності і відпочинку, людина зможе акумулювати необхідну для роботи енергію. Тим самим регулярно заряджаючись для нових звершень. Головне не плутати лінь і об'єктивну доцільність відпочинку.

4. Звести активність в розряд звички.

Як побороти лінь? Та просто не залишити їй шансу на появу! З дитинства нас вчать чистити зуби, вмиватися, робити зарядку вранці. Виконання цих нехитрих обов'язків стають частиною нашого щоденного ритуалу. Чому б не зробити хорошою звичкою самовдосконалення себе. Робити це автоматично, не замислюючись і не даючи приводу для бунтівних думок.

Наприклад, багато хто задає питання, як мотивувати себе до спорту . Як побороти лінь і зайнятися своїм тілом. Відповідь проста, також як і чистити зуби – машинально. Не зводити похід в спортзал до розряду подвигу. Чи не налаштовуватися на це годинами, а просто встати, зібратися і піти.

5. Спілкуватися з енергійними людьми.

Хороша методика як боротися з лінню – спілкування з тими, хто це успішно зробив. Адже існує народна мудрість - »з ким поведешся, того і наберешся". Вибираючи в своє оточення проактивних людей ми і самі стаємо більш активними і цілеспрямованими. Такі люди давно зрозуміли, як боротися з лінню і охоче передають ці знання іншим. Коли наші друзі, товариші, колеги приділяють значну увагу своїй роботі, саморозвитку і розширенню своїх знань про світ, то кожен з нас автоматично починає рухатися в цьому ж напрямку.

Перераховані способи як побороти лінь ефективні і по-окремо, але якщо застосувати їх все, то позитивний ефект настане значно швидше. Як мінімум, виробиться позитивна звичка не відкладати справи на потім. Якщо вирішено боротися з лінню, то слід це робити у всіх сферах, щоб активна життєва позиція не залишила ліні і шансу на появу.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео