Назад
Як дізнатися свої здібності: 7 способів

Навигация по разделу
узнать свои способности

Як дізнатися свої здібності і рівні їх розвитку?

Як дізнатися свої здібності і які рівні їх розвитку бувають? 7 ефективних методів визначення, які підійдуть кожному

Якщо взяти за аксіому, що у кожного з нас є здібності, то виявлення і розвиток їх допоможе в досягненні успіху. Але чи все так просто? Адже зустрічаються ж приховані здібності людини. Чи можна їх розпізнати? Як дізнатися свої здібності? Наскільки складно це зробити самому? Чи існують критерії, які дозволяють зрозуміти, що ми маємо справу зі здібностями? Які рівні розвитку здібностей? Як розібратися, на якій стадії наші? Про це поговоримо далі.

Щоб навчитися розпізнавати здібності, бажано знати які рівні їх розвитку бувають. Адже здібності можуть проявлятися як у своїй зародковій формі, яку складно виявити, так і бути настільки яскраво вираженими, що неможливо їх не побачити.

  • Задатки - анатомічні або фізіологічні особливості, які є базою для розвитку здібностей;
  • Здібності - властивості особистості , що дозволяють успішно займатися обраною діяльністю;
  • Обдарованість - необхідне для успіху поєднання здібностей;
  • Талант - високий рівень розвитку здібностей, що відкривається в міру набуття досвіду і навичок;
  • Геніальність - максимальний прояв здібностей в конкретному виді діяльності.

Якщо обдарованість, талант або геніальність виражені досить чітко, щоб їх можна було розпізнати "неозброєним поглядом", то задатки і здібності виявити не завжди легко. Особливо у самого себе. Тоді в голову починають приходити нав'язливі думки про те, «які ж вони, мої здібності?»

Пройти тест на півкулі мозку

Щоб полегшити це завдання, розглянемо основні прийоми, як пізнати себе , свої здібності, особливо, якщо вони приховані. Узагальнено відзначимо, що ключовим маркером в пошуку здібностей є схильності – інтереси щодо конкретних видів діяльності. Якраз вони формуються на базі здібностей.

1. Проаналізувати свої інтереси.

В силу обставин, люди часто займаються справою, абсолютно їм не підходить. За наполяганням батьків навчаються не там, де цікаво. Потім так само влаштовуються на роботу і т. д. але все це викликає у них лише депресію і роздратування. В душі вони хочуть зовсім іншого. Саме це і є їх схильностями, які, в свою чергу, є істинним орієнтиром, як дізнатися свої здібності. Слід уважно вивчити коло своїх інтересів, проаналізувати, що з цього виходить краще.

Адже не поодинокі випадки, коли хобі перетворюється на справу всього життя, приносячи відчутний дохід і загальне визнання. Немає кращої роботи, ніж та, на яку йдеш, як на свято.

2. Спробувати різні заняття.

Як дізнатися свої здібності, якщо нічого не робити? Щоб краще розуміти самого себе, слід якомога більше експериментувати, пробувати нові види діяльності, відвідувати всілякі гуртки, секції, тематичні вечори і т. п.

Одні знаходять своє ще в шкільні роки, іншим для цього недостатньо всього життя. Але зупинятися в пошуку все-одно не варто. Адже багато прикладів, коли відбулися люди міняли свою професію і домагалися нових висот. Якщо ж хтось ще не встиг реалізуватися, то йому тим більше варто «землю носом рити», шукати не покладаючи рук. Так навіть приховані здібності людини проявляться, не кажучи вже про таланти або обдарованості.

3. Згадати всі свої мрії.

Особливо корисні дитячі фантазії, коли людина ще максимально щирий перед самим собою та іншими. Дитина навряд чи замислюється на тему, «Які мої здібності?", але стовідсотково знає, чого він хоче. Співати, танцювати, малювати, доглядати за домашніми тваринами, гратися в пісочниці і т.п. діти часто уявляють себе відважними воєначальниками або мандрівниками, хочуть полетіти на місяць або стати кіноакторами. У ті роки люди ще не знають про життєві обставини, престижність професії, рівень зарплати. Вони просто мріють. Без всяких правил або умовностей.

Як дізнатися свої здібності? Освіжити в пам'яті всі свої мрії, включаючи дитячі. Ретельно проаналізувати, які з них реально здійснити будучи дорослим.

4. Порадитися з оточуючими людьми.

Всім відома приказка «з боку видніше». Можна топтатися на одному місці, не помічаючи очевидних речей знаходяться під самим носом. Один з прийомів, як дізнатися свої здібності, пропонує щиро поговорити з друзями або родичами, дізнатися їх думку щодо цього питання.

Бажано проаналізувати, з якими проханнями вони частіше до нас звертаються. Зрозуміти, чим ми буваємо для них корисні? Адже, якщо навіть хтось вирішив, що він природжений політик, а його в основному просять на машині підвезти, можливо, йому варто задуматися і змінити трибуну на бублик. Нерви целее будуть і люди спасибі скажуть.

5. Пройти тематичні тести.

Інтернет сповнений тестів, які обіцяють розібрати все «по поличках», відповівши на будь-які питання «від А до Я». Там не тільки підкажуть, як дізнатися свої здібності, але навіть таланти майбутніх онуків визначать. Занадто серйозно до них ставитися не можна, але знайти підказку реально. Головне не чіплятися за результати одного тесту, а спробувати пройти їх якомога більше. Внаслідок чого вийде збірний образ, який може стати ключем до розуміння своїх здібностей.

6. Регулярно дізнаватися щось нове.

Нові знання – це надійний спосіб побачити приховані здібності людини. Наприклад, складно розпізнати задатки до гри в регбі, якщо жодного разу про неї не чув. Книги, тематичні відео, обговорення в соціальних мережах, спілкування з представниками різних професій допомагають отримати необхідну інформацію. Як її застосувати – це вже друге питання. Що в душі знайде свій відгук, то і слід вивчити більш пильно.

7. На час змінити обстановку.

У своєму соціальному середовищі людина адаптується, ніби розчиняючись серед інших людей. Він втрачає своє "обличчя", перетворюючись на частину системи. Але якщо хоч на час розірвати ці узи, то люди стають самі собою. Так відбувається, наприклад, під час революцій або воїн, коли працівник заправки стає воєначальником, а який-небудь чиновник виявляється в сміттєвому контейнері. Ніхто не закликає до радикальних дій. Важливіше інше-різка зміна обстановки, яка показує на що людина здатна по-справжньому.

Якщо хтось заплутався в житті , нехай візьме паузу і хоч на пару тижнів почне нове життя в іншому місті. Або хоча б представить це подумки. Як би він став заробляти гроші? Чим би хотів займатися? Що принесло б дохід в першу чергу? Можливо відповіді на ці нехитрі питання і підкажуть йому, як дізнатися свої здібності. У всякому разі, акцентують увагу на те, в яких своїх якостях людина дійсно впевнений.

Перераховані прийоми, як дізнатися свої здібності, можливо, комусь здадуться досить спрощеними. Але, насправді, все геніальне просто. Не варто ускладнювати там, де спрацюють навіть кілька ефективних підказок. Розуміння самого себе розкриває навіть приховані здібності людини. У цьому переконається кожен, хто спробує хоч кілька пунктів зі складеного списку.

Пройти тест на впевненість у собі

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео