Назад
Геніальність: що це таке і хто такі генії??

Навигация по разделу
гениальность

Що таке геніальність і як її розпізнати?

Що таке геніальність і які види геніальності бувають? Хто такі генії і як їх розпізнати в дітях і дорослих? Чи можна розвинути геніальність?

Періодично можна почути про геніальність тієї чи іншої людини. Іноді це буває перебільшенням, але часом відповідає істині. Чи є якісь критерії, які визначають, що таке геніальність? Як розпізнати, що перед нами справжній геній? Чи можна розвинути це якість, або геніями стають тільки від народження? Взагалі, геніальність-це добре чи погано? Можливо, її значення для суспільства сильно перебільшено? Чи легко живеться таким людям? Чи бувають геніальні діти або це якість розвивається тільки у дорослих людей? Пошукаємо відповіді на ці питання.

Що таке геніальність?

Геніальність-це найвищий ступінь прояву творчого або інтелектуального потенціалу. На відміну від таланту, геніальність вузьконаправлена і розвивається, в основному, тільки в одному з напрямків. Дуже часто спрацьовує компенсаторний ефект. За принципом, якщо десь дуже багато, значить в чомусь іншому-мало. Генії бувають непристосованими до реального життя людьми. Якщо поставити на шальки терезів талант і геніальність, то краще все-таки вибрати перше. Краще бути різнобічно розвиненою особистістю .

З іншого боку, генії мислять зовсім не так, як прийнято в суспільстві, тому те, що могло б засмутити звичайну людину, не викличе у них негативних емоцій . Вони будуть настільки захоплені успіхом у своїй сфері, що можуть не помічати що-небудь інше. Отримуючи моральне задоволення від того, що вони змогли створити чергові геніальні винаходи, вони навіть не задумаються, чому так складно знайти спільну мову з простими людьми, особливо з представниками протилежної статі.

Талант і геніальність-це різні ступені розвитку потенціалу людини . Обидва ці якості закладаються ще на генетичному рівні. Талант - у вигляді задатків або здібностей , а геніальність – як єдина стратегія розвитку.

Пройти тест на півкулі мозку

Як показує історія, якщо для розвитку таланту потрібні певні умови, то геніями стають де завгодно. Тобто, талановитою людина буде завдяки комусь чи чомусь. Генієм же він стане всупереч усьому. Але ось з якого віку це станеться, передбачити неможливо.

Хто такі геніальні діти?

Багато батьків хвалять свою дитину за хороші оцінки, називаючи її «Ти наш маленький геній». Якби вони задумалися над сказаним, то взяли б свої слова назад. Геніальні діти дуже часто виростають в невдачливих дорослих, з регулярною депресією , цілою армією «тарганів» в голові.

Геніальність-це складний тягар навіть для дорослого, не кажучи вже про психіці дитини. Адже такі люди, крім надлюдських здібностей, дуже часто з дуже вразливою натурою.

У дитячому віці набагато складніше впоратися зі «зоряною хворобою», і вже тим більше складніше пережити раптове «падіння». Геніальні діти-це велике випробування для їхніх сімей, оскільки менш геніальним батькам може бути важко зрозуміти своїх вундеркіндів. А нерозуміння в родині відкладає свій відбиток на все життя. Хоча, зустрічаються щасливі історії, які надихають.

Як розпізнати генія?

Чітких критеріїв, що показують геніальність, не існує, але все-таки можна говорити про певні закономірності, властивих таким людям. Генії з унікальним сприйняттям світу, своєрідним ставленням до звичних речей. Вони можуть навіть не помітити те, що на побутовому рівні виведе з рівноваги іншу людину. Але щось незвичайне змусить їх впасти в справжню депресію.

Наприклад, геніальні діти абсолютно не засмутяться, якщо їм не куплять якусь іграшку, зате надовго втратять сенс життя , дізнавшись, що теорія Ейнштейна спростована.

основні ознаки геніальності:

 • Всебічний розгляд будь - якого питання і глибина думки;
 • Візуалізація мислення;
 • Схильність до постійного експериментування;
 • Поєднання непоєднуваного;
 • Вміння бачити аналогії та метафори;
 • Розвинена інтуїція ;
 • Специфічне почуття гумору ;
 • Не зупиняються в тупиковій ситуації, завжди шукають вихід.

Але відразу обмовимося, що це поширюється тільки на обрану діяльність. У звичайному житті такі люди можуть не помічати очевидного. Тому, коректно виділити кілька видів геніальності.

Види геніальності.

Щоб простіше було розпізнати геніальність, слід розуміти, які форми вона може приймати:

 • Практична – «золоті руки», вміння майструвати, лагодити, конструювати, створювати щось нове;
 • Науково-академічна - "світлий розум", успіхи в навчанні, науково-дослідної діяльності;
 • Побутова-рідкісний вид геніальності, що допомагає орієнтуватися в житті;
 • Спортивно-фізична – високий рівень сили, координації, рівноваги, спритності, гнучкості, витривалості;
 • Творча – розвинена фантазія і вміння її втілювати, реалізація в творчому процесі;
 • Емоційна-вміння розуміти інших, відчувати і співчувати, розвинена Емпатія ;
 • Підприємницька – найцікавіший для багатьох вид геніальності, що дозволяє буквально притягувати до себе гроші.

Також мають місце два різновиди геніальності, пов'язані з масштабами її втілення. У першому випадку, мова йде про людей, які дуже швидко перемикаються від одного пошуку на інший, весь час залишаючись відкритими для чогось нового. У другому випадку, життя генія тісно пов'язана з одним працею, який він буде відточувати і вдосконалювати до останніх своїх днів.

Чи можна розвинути геніальність?

Питання розвитку геніальності у себе або своєї дитини викликає сумніви, але все-таки, якщо комусь це потрібно, розглянемо, як це зробити. Хоч геніальність і закладається генетично, але заперечувати роль оточення в її розвитку теж не варто. Головне, робити це добровільно, без насильства над особистістю. Адже геніальні діти повинні з'являтися за своїм вибором, а не примхи батьків. Інакше можна зламати дитині життя і відібрати майбутнє.

Хороші способи розвинути геніальність – посилене вдосконалення в своєму напрямку, постійний вихід із зони комфорту і спілкування з іншими талановитими колегами «по цеху». Прийоми прості, але дуже ефективні.

Важко сказати, що таке геніальність. Для одних вона стає даром, а для інших прокляттям. Особливо, якщо мова йде про вундеркіндів. Тому геніальні діти викликають протилежні емоції, від захоплення до почуття жалості. Але, часом, вибір робиться за людину, і геніальність стає чиїмось призначенням не залежачи від його справжніх бажань. Добре це чи погано? Хто знає. Якщо зірки запалюють, значить-це кому-небудь потрібно.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

Зараз читають
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Посттравматичний синдром: що це таке, симптоми і лікування
Що таке посттравматичний синдром і що робити людині, яка пережила його? ...
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Лідер: хто це такий, які вони бувають і їх основні ознаки??
Хто такий лідер і чому він необхідний будь-якій групі людей? Як завдяки ...
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Немає настрою: 5 способів його виправити, якщо воно погане
Що робити, коли немає настрою і чому воно пропадає? Чи можна цьому запоб ...
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і навіщо? 5 порад правильного читання
Як читати книги і робити це правильно? Навіщо читати книги і в чому кори ...
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Синдром жертви-хто найчастіше страждає і що з цим робити??
Складно уявити людину, яка хоче опинитися в позиції жертви. Що таке синд ...
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Ентузіазм: що це таке і як його розвинути??
Що таке ентузіазм? Він є несподіваним натхненням або контрольованим стан ...
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Іпохондрія: що це таке, причини, симптоми та лікування.
Що таке іпохондрія і чому це хвороба розуму, а не тіла? Чим іпохондрик в ...
Новое youtube видео