Назад
Як повірити в себе? 9 базових інструментів

Навигация по разделу
как поверить в себя

Як повірити в себе? 9 порад

Як повірити в себе і чи можливо це зробити самостійно? 9 надійних інструментів на кожен день-бери і роби.

Останні років десять все раптом перейнялися питаннями правильної самооцінки. При такій кількості тренінгів, книг і матеріалів, здається, що проблему можна вирішити одним клацанням пальців. Так, відповідей багато, але назвати себе впевненими в собі людьми може тільки купка супергероїв із залізними...крилами. Як повірити в себе, а не в міфічного супермена? Як підвищити самооцінку? Ніяк. Якщо нескінченно поглинати чужі поради і нічого не робити самому.

Рекомендації тренерів та психологів хороші, але вони можуть не спрацювати. Хоча б тому, що одиниць виміру віри в себе не існує. Наприклад, зібрався товстий чоловік схуднути. Зважився, виміряв зростання, обчислив індекс маси тіла – отримав число. Порівняв з нормою – зрозумів свою мету. У питаннях самооцінки цифр немає. Зате є інструменти. І так, вони призведуть до результату, незалежно від того, вірите ви в них чи не вірите.

1. Не поспішайте або поспішати потрібно повільно.

Хочеться заснути ввечері боязким невдахою, прокинутися з ранку і відразу зробити подвиг. Або пройти тренінг, розправити плечі і вийти назавжди впевненим у собі людиною . Але саме на таких різких змінах психіка і не витримує. Це як виграш у лотерею. За статистикою через рік людина залишається не тільки без грошей, але з образою на весь світ. Будемо Відверті з собою: якщо ви соромилися своєї неідеальної фігури все життя, то спроба пройтися по пляжу в бікіні потерпить оглушливе фіаско. Навіть після тижня самонавіювання.

Якщо ви з дитинства були боязким і сором'язливим, то процес перевтілення займе кілька років. Не потрібно відразу розвиватися по всіх фронтах, інакше є ймовірність закинути все вже через кілька днів. А раз так, то можна особливо і не напружуватися – час ще є.

Висновок. ніякого напрягу. Один маленький крок. Якщо не вийде-нічого страшного.

Пройти тест на впевненість у собі

2. Один місяць - одна звичка.

Звички рулять. Життя рухається завдяки переконанням, які ми отримали в 5-6-7-10 років. Переконання стали звичками, шаблонами, ритуалами, неважливо як їх називають психологи, але суть одна: ми діємо за накатаною схемою. Саме ця схема і привела нас в те місце, де ми знаходимося в даний момент. Невтішна правда така: кожна незручна на перший погляд звичка приносить певні вигоди.

Наприклад, постійне порівняння з іншими людьми проходить явно не на свою користь. Вигода? Жалість до себе. Можна накритися ковдрою, поплакати і нічого більше не робити. А так, доведеться діяти, працювати, йти до цілі без оглядки на оточуючих. Можна, звичайно, жорстко сказати: повір у себе , ганчірка. Але мозок приготує нову лазівку і все. Не дуже то й хотілося. Діяти доведеться хитріше і тонше. Позбавлятися не від декількох звичок відразу, а від однієї в місяць. 12 місяців, 12 звичок.

Наприклад . Напишіть список звичок, які вам заважають. Не для інших, для себе самого. Виберіть найпростішу і працюйте тільки з нею протягом місяця. Впораєтеся? Напевно.

Висновок. ніхто не ліпить новий будинок на старий фундамент. Створити корисні звички можна, тільки не всі відразу.

3. Гарантій немає. Упокоритися.

Ми боїмося кинути нелюбиму роботу, почати серйозні відносини, відкрити свою справу і пояснюємо це недоліком впевненості в собі. Чого ми чекаємо? Поліпшення економічної ситуації, сприятливих умов, підвищення по службі. Але головне-ми чекаємо гарантій того, що починання буде успішним. Навіщо це потрібно? Щоб нічого не робити. Адже безліч людей в цих же умовах відкривають фірми, одружуються, заводять дітей і розвивають улюблену справу. Так, багато хто розбивається, розлучається, починає знову і знову. Дотримання порад Марка Цукерберга не приведе до нового Фейсбуку. У чому є гарантія? У тому, що ви будете шкодувати про незроблене.

Наприклад . Хочете поміняти роботу-напишіть резюме. Розішліть на кілька вакансій. Чи запропонують вам відразу нову роботу? Не факт. Але справу зроблено. Йдемо далі.

Висновок. у житті немає гарантій. Але є можливості, які гарантовано призводять до результату.

4. Почуття провини скасовується.

Крокували впевнено, сперечалися, доводили, а після критичного зауваження про помилку в звіті знітилися і знітилися? Вибачте себе. На конференції занадто довго обмірковували питання, але так його і не поставили? Ніхто не винен. Забудьте про це. Адже почуття провини-це офіційний дозвіл самому собі нічого не робити. Я вже почав переживати? Значить, я в порядку. Вина-одна з універсальних емоцій . Просто візьміть на замітку свій проступок як сторонній спостерігач. У людей, які замість провини просто приймають трапилися як даність, в голові включається новий механізм – виправлення ситуації.

Наприклад. провина – це звичайна емоція. Про неї написана ціла книга «Седона метод» автор Гейл Двоскін. Суть методу: якщо вина захльостує, насолодитеся цим почуттям всмак, але протягом одного вечора. Постраждали, встали, йдемо далі.

Висновок. Не звинувачуйте себе в слабкості. Це важливо.

Пройти тест на невпевненість у собі

5. Помилка-це не кінець. Продовжуйте працювати.

Знайома ситуація? Ви прокручуєте в голові вчинок, суперечка або рішення і розумієте, що могли вчинити інакше, сказати переконливіше або вирішити правильніше. Це не привід сходити з дороги. Правильний підхід до справи - просто продовжувати приймати рішення. Не підійшли курси? Підемо на інші. Немає сміливості піти на тренінг? Запишемося на вебінар. І так кожен день. Не підійшло-це не у вас низька самооцінка . Просто це не ваше. Невпевненість кайданами повисає на ногах, заважаючи йти? А йти треба. Пам'ятаєте притчу про жабу, яка брикалася в вершках і збила масло? Треба брикатися. Навіть після чергової невдачі. Навіть після зриву. З закритими очима, з відчуттям власної нікчемності. Тільки тоді все вийде.

Наприклад. замість запитання «чого я досяг сьогодні» запитайте себе «що мені не вдалося». Відповідь допоможе зрозуміти, куди потрібно рухатися далі.

Висновок . Немає помилок - немає зростання. На сто першому провалі вам стане все одно.

6. Вибирайте звичне або зрозуміле.

Нерозумно фарбуватися в рожевий колір, якщо роками не наважувався поміняти зачіску. Або прив'язувати кульку до шапки, щоб позбутися від почуття незручності. Навіть якщо так робили великі люди для того, щоб повірити в себе. Але до перукаря ви ходите? Тоді одного разу попросіть його трохи коротше постригти чубок. Або соромитеся заговорити з малознайомими людьми? Але на зупинці ви стоїте поруч з незнайомцями? Просто підійдіть до компанії і станьте поруч. Просто стривайте. Просто заговорите. Або звертаються до вас з проханням, але ви не вмієте відмовляти. Не мотивуйте відмову, не виправдовуйтесь. Просто скажіть "ні". У кожного є своя незручна ситуація. Суть в тому, що іноді не потрібні складні пояснення про принципи роботи мозку. Потрібна проста інструкція: як діяти в такій ситуації.

Наприклад. ви повинні пояснити маленькій дитині, що не можна пхати Пальці в розетку. Йому не обов'язково знати принципи руху електронів. Він просто повинен знати-не можна. І крапка.

Висновок. до вирішення проблем приходиш не під час читання теорії. А шляхом простих дій.

Пройти тест на тип особистості

7. Ми-це наше оточення.

Непросто почати бігати, якщо живеш з батьками і прокидаєшся з уже готовим бутербродом біля ліжка. Не можна сподіватися на кар'єрне зростання там, де всі вважають тебе невдахою. Ми спілкуємося з тими, з ким нам комфортно і звично. Наш настрій визначають 5 людей з нашого постійного оточення. Не потрібно міняти все і відразу. Можна для початку поставити усвідомлену мету і знайти однодумців. Важливо шукати підтримки у людей, які підвищують ваші власні стандарти.

Наприклад. хочете розвиватися за своєю спеціальністю? Зверніться до керівника, попросіть його допомогти. Насправді наставники готові прийти на допомогу, коли бачать щирий інтерес до роботи в очах підлеглих.

Висновок. не потрібно ігнорувати старих друзів. Але одночасно варто розширювати коло спілкування, який допоможе стати впевненіше.

8. Психолог-це друг.

Важливий момент – потрібно докопуватися до першопричини. Якщо з дитинства батьки все вирішували за вас, важко ось так в 30 (35, 40, 45) років в один день вирішити взяти відповідальність на себе. Так, таких порад багато, але це все Узагальнення. Тільки ваш особистий психолог зможе докопатися до глибин вашої душі, витягнути назовні, проаналізувати і допомогти відпустити дитячі переживання. Психологи-це не сектанти, не шарлатани і не шамани, які заробляють на проблемах людей.

Практикуючий психотерапевт – це хороший психолог, який вже чув подібну історію, але від інших людей. Або прочитав її в книгах. Так, ми не оригінальні в своїх переживаннях. Але рішення одних проблем тягне за собою ще пару-трійку корисних висновків. Ходити до психолога дороге задоволення. Але це все одно дешевше, ніж пережовувати все життя спогади про перше невдале побачення.

Наприклад. ви вважаєте, що розмова з самим собою є ознакою психічного розладу? А ось і ні. Ця вправа по припиненню відносин.

Висновок. варто тільки навести порядок в спогадах, рішення починають прийматися самі собою.

9. Почуття гумору виручає в будь-яких ситуаціях.

Знання – нуль, якщо вони не приносять щастя. Очікування надсили або дотримання порад, як повірити в себе за 5 хвилин – фікція. Ряди невдах поповнюються всупереч тренінгам і порадам психологів. Сила волі - справа наживна, але і вона не з'явиться сама собою. Але можна обдурити свій поламаний мозок і старі звички. Відкинути питання» чи зможу я " і просто йти. Потихеньку. Крок за кроком.

Пройти тест на дружбу

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео