Назад
Самовдосконалення: що це таке і як його почати??

Навигация по разделу
самосовершенствование

Що таке самовдосконалення і чому це важливо?

Що таке самовдосконалення? Як до цього підготуватися? 5 питань самому собі, щоб зробити це заняття простим, цікавим і зрозумілим.

Багато людей роками мріють про самовдосконалення, але плани залишаються розпливчастими, мрії – пасивними, а бажання отримати все-і-зараз утримує від першого кроку. Вони щодня захоплюються красивими картинками чужого життя замість того, щоб почати змінювати своє. Вони-заручники страждань. А як дієте ви? Знаєте, як перестати поглинати знання і перейти до конкретних кроків на шляху до ідеалу? Чим готові пожертвувати заради поліпшення кращого? У своєму житті ми самі собі стаємо вчителями і самі вибираємо свій шлях до досконалості.

Що таке самовдосконалення?

Самовдосконалення — це безперервне усвідомлене поліпшення особистих якостей і розвиток навичок для досягнення щастя. Головною частиною в слові є приставка «само-», тому що людину ніякими способами неможливо примусити працювати над собою. Це не можна зробити погрозами, вмовляннями, підкупом і навіть під гіпнозом. Прагнення до особистої досконалості йде тільки зсередини. Чужі схеми і прохання про допомогу не допомагають, адже кожного є своє поняття про ідеалі .

Список шляхів для самовдосконалення прагне до нескінченності . Це:

 • Здоровий спосіб життя.
 • Спорт
 • Фізичний розвиток.
 • Духовний розвиток.
 • Вивчення мови.
 • Творче мислення .
 • Творчість.
 • Кругозір.
 • Інтелект.
 • Бізнес-навички.
 • Ораторська майстерність.
 • Сила волі .
 • Витривалість.
 • Професійні навички.

Пройти тест на тип особистості

Досконалість одночасно приваблює і відлякує. З одного боку ми бачимо ідеальну картинку, зустрічаємо леді (або Містера) досконалість і заздрісно зітхаємо. З іншого-боїмося навіть приміряти до себе костюм супермена. Але ж прагнення до досконалості таке ж давнє, як і все людство. І таке ж нескінченне, так як людина постійно змінюється. Тож варто ставитися до самовдосконалення як до шляху, а не як до кінцевої мети. А як казав мудрець Лао-Цзи»шлях у тисячу лі починається з першого кроку".

Як підготувати себе до самовдосконалення в 3 кроки?

У кожної людини є свої причини вдосконалення. Хтось хоче досягти успіху в бізнесі, хтось мріє перемогти на конкурсі краси, у кого-то душа плаче і просить про зміни. Чому люди здатні допомогти собі самі або можуть попросити про допомогу, але не роблять цього? Вони вважають за краще страждати і залишатися по-дитячому безпорадними. Самовдосконалення вимагає постійного особистого контролю та зусиль. Тому перший крок на шляху до своєї досконалості – це припинення звичних страждань.

Крок 1. Припинити страждання прямо зараз.

Сьогодні дуже популярні шоу, де люди борються зі своїми слабкостями. Наприклад, починають вести здоровий спосіб життя і худнуть. Ми дивимося на них, порівнюємо з картинкою «до...», говоримо Вау, зітхаємо і продовжуємо страждати. Їм добре, вони вже схудли. Але вся справа не в них, а в часі і в нашій звичці страждати в бездіяльності. Уявіть, що ви-торішній рік тому перестали страждати з приводу зайвої ваги і в той (торішній) момент почали вести активний спосіб життя (як це зробили учасники шоу). У підсумку ви-сьогоднішній не зітхаєте від заздрості , а з гордістю цілуєте свій потужний біцепс. Все ж за рік можна досягти багато чого.

Так ось. Якщо я-сьогоднішній припинить свій плач без причини, то в наступному році зможе досягти досконалого біцепса, наприклад. Або ще чогось видатного.

Крок 2. Полюбити себе.

Набив оскому Рада все так же залишається актуальним. А без цього не можна? Не можна. Неможливо поліпшити те, що не любиш. А звільнення від негативних думок з приводу нелюбові дасть масу енергії, яку можна витратити на те ж поліпшення. Якщо не виходить ось так відразу себе полюбити, спробуйте прийняти. Всього-з помилками молодості, неправильними словами, некрасивими вчинками, втраченими шансами, невиконаними новорічними обіцянками. Звичайно, в цій справі здорово допомагають сеанси психотерапії . Психолог професійно реагує на прохання про допомогу. Він допоможе пережити важкі моменти і перестати борсатися в минулому.

Прийміть Себе -сьогоднішнього як нульову точку відліку для змін. Не виходить прийняти? Прикидатися. Спробуйте жити так, ніби любите і цінуєте себе.

Крок 3. Почати мріяти активно.

Ми любимо мріяти пасивно. Іноді проявляємо проблиски активності, але в принципі, нічого не міняємо. Тому що не любимо зусилля. Звичайно, можна до нескінченності чекати, коли в двері подзвонить кур'єр з валізою грошей і вручить мільйон просто так. Або жаданий принц на білому мерседесі прискаче і одягне обручку на палець. Знову просто так. Але цього не відбувається. Щоб мотивувати підопічних на дії, деякі тренери згадують фразу з реклами Nike:»Просто зроби це".

Можливо, настав час припинити поглинати інформацію та пасивно мріяти. Настав час ПРОСТО-зробити-це.

Якщо ви задумалися про те, з чого почати самовдосконалення, значить, внутрішня потреба в цьому вже назріла. Перш, ніж приступити до процесу, варто взяти паузу і задати собі кілька питань.

Пройти тест на впевненість у собі

5 важливих питань самому собі.

Питання 1. навіщо мені це потрібно?

Замислюючись про поліпшення свого «я», багато хто навіть не уявляють обсягу цього поняття і хапаються за все підряд. Але чомусь нескінченне читання книг і статей не робить нас щасливішими, перегляд мотивуючих відео жодного разу не мотивує. Адже щоденний біг вранці, медитація , вивчення англійської мови, навчання бізнесу або ораторське мистецтво - це всі різні шляхи до особистої досконалості.

У літературі на тему особистої досконалості поняття "самовдосконалення" найчастіше йде в комплекті зі словами: впевненість , успіх, багатство, краса, здоров'я та іншими. Тому що неможливо досягти досконалості у всьому. Та й не треба. Досвідчений коучі і тренери наполягають, що вдосконалюватися необхідно щодня, 7 днів на тиждень. Якщо хапатися за все відразу, шукати все, безсистемно поглинати інформацію, можна швидко видихнутися і розчаруватися в самому собі. Плануєте вибрати кілька напрямків для розвитку? Кожному доведеться щодня приділяти увагу. Це важко. Можливо, від чогось тимчасово доведеться відмовитися або піти на компроміс із самим собою.

Відповідь на питання " Навіщо мені це потрібно?"допоможе звузити поняття самовдосконалення саме для вас. І таки доведеться чимось жертвувати.

Питання 2. чим я можу пожертвувати заради самовдосконалення?

Звичайно, життя з картинки приваблює. Але досконалість у всіх сферах життя-це недосяжна ілюзія. Прагнення до повної досконалості-непродуктивне і небезпечне захоплення. Багато хто взагалі вважає досконалість-нудним і несимпатичним. А компроміси допомагають нам змиритися з недосконалістю і стати щасливішими.

У справі самовдосконалення компроміс – це усвідомлена готовність прийняти свою недосконалість в деяких сферах життя. Хочеться бути досконалим, жити в досконалому будинку з ідеальним партнером і займатися улюбленою справою? В реальності все інакше. Ідеальний бізнес призводить до краху сім'ї, а гонитва за ідеальним тілом формує неадекватне сприйняття навколишнього світу. Комплекс ідеальної дружини призводить до того, що запарена нескінченним списком справ жінка перетворюється в звичайну служницю і перестає бути привабливою для чоловіка. Синдром відмінника на роботі відштовхує колег, та й кар'єрному зростанню чомусь не сприяє.

Так, наші ресурси обмежені. Чітке розуміння кінцівки ресурсів допоможе сконцентруватися на найголовнішому і відточувати майстерність в реаліях свого життя.

Питання 3. як я можу застосувати свої знання в житті?

Самовдосконалення – це застосування будь-яких отриманих знань у справі. Якщо почитати книги з педагогіки, то одна з основних заповідей звучить так: «якщо дитина опанує чимось, не можна залишати це без додатка до справи».

Якщо тоннами поглинати книги про фізичні навантаження і при цьому не розвивати фізичну активність, толку від цього не буде. Ви вирішили почати розвивати активність мозку і прочитали про нову методику швидкого запам'ятовування? Варто відразу її випробувати. Курси допоможуть вам знайти нову роботу? Краще відразу на них записатися. Звичайно, не варто стрімголов кидатися з дієти в дієту, з йоги в пауерліфтинг, або нескінченно витрачати гроші на курси. Але і розгойдуватися, чекаючи ідеального моменту також не варто. Так що будь-яку інформацію, яку підносить нам Всесвіт варто перетворювати в справу.

Застосування отриманих знань на ділі дає майстерність . Навик дає звичку . А адже саме нові звички дають нам відчуття комфорту і впевненість в тому, що обраний шлях все-таки призведе до особистої досконалості.

Питання 4. чого я чекаю в майбутньому?

Самовдосконалення – процес постійний і нескінченний. Чітке уявлення майбутнього дає можливість кожну хвилину життя фокусуватися на процесі, знаходити привід і робити маленький крок на шляху «поліпшення кращого».

Тому на самому початку шляху варто себе замотивувати. Правильний мотивація забезпечить постійний приплив енергії, яка допоможе щодня знаходити час для процесу удосконалення і дозволить придумувати нові експерименти. Вони в свою чергу забезпечать новий імпульс у розвитку і зроблять процес цікавим. Друге, що дозволить прояснити це питання – доцільність витрачених зусиль. Наприклад, ви хочете досягти досконалості в грі в баскетбол і стати другим Майклом Джорданом. Але при зростанні " метр з кепкою» досягти цього нереально, як би ви не старалися. А якщо досягнете? Що відчуєте в цей момент? Будете щасливі?

Ці питання зовсім не риторичні. Вони допомагають відкалібрувати власну шкалу щастя.

Питання 5. що я відчую, коли стану краще?

Саморозвиток – процес важкий, але приємний. Адже в підсумку нас чекає приз-покращена копія самого себе. Усвідомлення того, як ви себе почуваєте на кожній стадії розвитку – важливий показник. За бажанням Ви можете проаналізувати, що покращило чи зіпсувало настрій . Краще дати шанс власним відчуттям, ніж нескінченно ломитися в чужі двері. А це трапляється часто. Оточений стереотипами , ми починаємо жити чужими мріями. А коли досягаємо бажаного-відчуваємо не задоволення, а розчарування або роздратування.

Постійна звірка зі своїми почуттями допомагає мотивувати себе на щоденне удосконалення, приводить в стан натхнення . Натхнення дає енергію. А енергія творить чудеса.

Висновки:

 • Рецепт самовдосконалення простий: потрібно кожен день робити маленькі кроки в бік особистого ідеалу.
 • Розуміння « для чого мені все це потрібно " допоможе досягти успіху. У будь-якій сфері життя.
 • Якщо рухатися в обраному напрямку, процес самовдосконалення стає простим, цікавим і зрозумілим заняттям.
 • Практика не призводить до ідеалу , але дає відчуття комфорту і впевненості.
 • Процес самовдосконалення буде просуватися так швидко, наскільки часто і регулярно ви будете робити конкретні дії і освоювати практичні навички.
 • У прагненні до ідеалу варто пам'ятати про щастя . Якщо захочеться дорікнути себе в чомусь, скажіть:» у житті є важливіші речі " і посміхайтеся.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео