Назад
Як взяти себе в руки, коли все задовбало? 12 ідей

Навигация по разделу
как взять себя в руки

Як взяти себе в руки?

Як взяти себе в руки, якщо все задовбало? 12 простих і універсальних методик, однаково ефективних в різних ситуаціях.

При тривалому впливі негативних факторів на людину, в певний момент настає стан під назвою «задовбало все». Що робити в такому випадку? Як взяти себе в руки і мобілізуватися. Чи можна підвищити свою працездатність, знову відчути смак життя? Адже подібний стан може підкрастися в будь-який момент. Як уберегти себе від апатії і зневіри? Чи є способи надихнутися, якщо все набридло? Розглянемо основні поради, як це зробити.

1. Зайнятися самоаналізом.

Перш ніж приступити до активної діяльності, не завадило б, для початку, розібратися в суті проблеми. Слід з'ясувати, чому задовбало все. Найчастіше до причин відносяться:

  • Складності у відносинах, або їх повна відсутність;
  • Проблеми зі здоров'ям і самопочуттям;
  • Негаразди на роботі, в бізнесі і т. п.;
  • Низька самооцінка, через несприйняття іншими людьми;
  • Напад сезонної нудьги і авітамінозу.

Відповідно методи, як взяти себе в руки, будуть помітно відрізнятися. Але можна виділити і найбільш універсальні прийоми.

Пройти тест на самооцінку

2. Оновити своє життя.

Немає кращого способу взяти себе в руки, ніж кардинально змінити що-небудь у своєму житті. Зачіску, машину, хобі, роботу. Що саме? Вже не так важливо, головне зробити перший крок. Адже якщо набридло все, необхідно запропонувати своєму підсвідомості щось нове. Раптом і загальний настрій підніметься, з'являться плани і цілі, вималюється стратегія дій на найближчий час.

3.Почитати книгу.

Хороша література здатна підтримати людину, якщо його все задовбало. У ній можна знайти відповіді на більшість питань, дізнатися про долі інших людей, прочитати цікаві факти і перейняти досвід, накопичений людством за весь час його існування. Як взяти себе в руки володіючи таким багажем знань? Це вже інша справа. На блюдечку ніхто підносити нам рішення всіх завдань не зобов'язаний. Але отримати плідний грунт для роздумів, завдяки книгам, однозначно можна.

4. Зайнятися творчістю.

Створюючи щось нове, людина здатна взяти себе в руки навіть в дуже стресових умовах. Якщо набридло все і хочеться вити від смуток , слід переключити увагу на що-небудь інше. Можна взяти в руки олівець і зайнятися малюванням, або освоїти ази орігамі. Непоганим способом здійснити внутрішню перезарядку є народні промисли: шиття, в'язання, ліплення і т. п.

5. Здійснювати спонтанні вчинки.

Дуже часто на людину нападає зневіра в разі монотонності днів, коли в його житті нічого не відбувається. Як взяти себе в руки в такому випадку? Досить просто-урізноманітнити своє життя, здивувати, в першу чергу, самого себе. Зробити що-небудь таке, чого від себе ніколи не очікував.

Наприклад, стрибнути з парашутом або зізнатися в любові своїй співробітниці, від якої вже давно «метелики в животі», або несподівано для самого себе купити квиток на автобус і виїхати на пару днів в інше місто. Що завгодно, головне, щоб цей вчинок змусив вийти із зони комфорту.

Пройти тест на депресію

6. Приділити час відпочинку і сну.

Ще одна поширена причина, від якої може все набриднути-це втома і перенапруження. Справитися з ними допоможе міцний сон, а також релаксація . Так що, якщо хто-небудь перепрацював і відчуває, що його все задовбало, необхідно зробити перепочинок і відновити сили.

Як взяти себе в руки в подібній ситуації? Краще пару днів присвятити відпочинку, ніж дійти до ручки і потім кілька тижнів виводити себе з депресії . У тому числі і медикаментозним способом. Враховуючи, що емоційне перенапруження загрожує психосоматичними розладами, краще з цим не жартувати.

7. Звільнитися від негативу.

Вчинки породжуються словами, а причиною слів є думки. Як взяти себе в руки? В першу чергу слід приборкати своє мислення, очистити його і перевести в позитивну площину. Простити образи , бути не таким самокритичним, відпустити те, що викликає злість, роздратування, невдоволення. Допоможуть в цьому усамітнення з природою, гумористичні передачі, спілкування з добрими людьми і т. д.

8. Зайнятися спортом.

Не знаєш, що робити – впав, віджався! Ця фраза з мультфільму не втрачає своєї актуальності і в реальному житті. Якщо задовбало все і не видно цьому ні кінця, ні краю, слід приступити до занять спортом. Підвищуючи свою рухову активність, людина тим самим мобілізує свої внутрішні резерви, очищає свідомість і черпає необхідну енергію. Головне тут не перестаратися і пам'ятати, що у всьому необхідно знати міру.

9. Дотримуватися правильне харчування.

Не менш негативний вплив на емоційний стан людини, крім гіподинамії, надає і неправильне харчування. В такому випадку відповіддю на питання, Як взяти себе в руки, стане правильний і збалансований раціон. Ми складаємося з того, що їмо. Відповідно, якщо ми будемо вживати продукти харчування багаті вітамінами, мікроелементами та іншими необхідними речовинами, то організму набагато простіше буде виробляти гормони «щастя».

Пройти тест: Шкала самоповаги

10. Практикувати саморозвиток.

Іноді інтерес до життя втрачається в зв'язку з недостатньою її насиченістю. Як взяти себе в руки, якщо все задовбало? Кращий спосіб урізноманітнити життя – дізнаватися щось нове, пробувати себе в невідомих видах діяльності, або підніматися на недоступні раніше вершини майстерності в своїй професії або хобі.

Іншими словами-займатися саморозвиток . тренінги , майстер-класи, семінари і форуми, навчальне відео і книги. Варіантів особистісного та професійного зростання дуже багато і кожен по-своєму цікавий.

11. Відправитися в подорожі.

Якщо людину задовбало все тут, варто спробувати повернути інтерес до життя де-небудь там! Інші країни і континенти, незвичайний менталітет і традиції – все це може вивести з депресії навіть закоренілого скиглія. Якщо немає грошей і можливостей для далеких поїздок, можна об'їздити простори Батьківщини. Адже навіть за рогом будинку може бути що-небудь незвідане, що вже говорити про інші міста.

Як взяти себе в руки, якщо дістали люди взагалі? Можна відправитися в похід в найближчий ліс або гори, адже подорожі не означають тільки відвідування острівців цивілізації. Пізнавати можна і навколишню природу.

12. Придумати собі хобі.

Якщо все задовбало, найкраще переключити свою увагу на що-небудь інше. З цією метою можна використовувати хобі . Якщо нічого не приходить в голову, можна згадати свої дитячі захоплення. особистість і характер людини формуються в зовсім юні роки. Відповідно те, що викликало інтерес тоді, може бути актуально і в зрілому віці. І чим це хобі кардинальніше відрізняється від звичної діяльності, тим краще, адже це допоможе швидше взяти себе в руки.

Способів як взяти себе в руки безліч. Основним критерієм вибору відповідного методу бажано зробити його простоту і доступність. А також, застосовність в конкретній ситуації. Наприклад, якщо моряка далекого плавання задовбало все, то радити йому відправитися в подорож буде звучати як знущання. А ось відпочинок і хобі можуть виявитися ДО РЕЧІ. Так що, важливо провести самоаналіз і на його підставі вже планувати подальші кроки.

Пройти тест на характер людини

Зараз читають
Панічний розлад: що це таке, його лікування і профілактика
Панічний розлад: що це таке, його лікування і профілактика
Що таке панічний розлад, як з цим жити? Як розпізнати, проводити профіла ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Риторичне питання: що це таке і як його використовувати??
Риторичне питання: що це таке і як його використовувати??
Що таке риторичне питання і коли воно доречне? Яку функцію в собі несе і ...
Колесо життя: що це таке, як скласти і заповнити його правильно??
Колесо життя: що це таке, як скласти і заповнити його правильно??
Що таке колесо балансу життя? Як його намалювати, з яких сфер складаєтьс ...
Як навчитися цілуватися і робити це правильно??
Як навчитися цілуватися і робити це правильно??
Як навчитися цілуватися і чому перший поцілунок так лякає і що з цим роб ...
Презирство: що це таке, звідки береться і чим небезпечно??
Презирство: що це таке, звідки береться і чим небезпечно??
Що таке презирство? Чому вираз презирства може бути маскуванням нелюбові ...
Альтруїст: хто це такий, добре це чи погано і як розпізнати
Альтруїст: хто це такий, добре це чи погано і як розпізнати
Хто такий альтруїст і чи легко їм стати. Як розпізнати альтруїста і які ...
Новое youtube видео