Назад
Поза для медитації і техніки виконання кожної з них

Навигация по разделу
поза для медитации

поза для медитації & 8212; 7 класичних технік

Як підбирається поза для медитації? Як їх правильно виконувати, щоб досягти максимального ефекту? Як практика медитації впливає на різні органи?

Чи існує найкраща поза для медитації? Згідно з легендами, індуїстський бог Шива знав 8 400 000 асан, але для йоги відібрав і передав всього 84. І лише кілька з них дійсно підходять для медитацій. У цій статті розглянуті лише 7 поз, проте вони вважаються найбільш ефективними. Деякі відмінно підходять новачкам. Абсолютно всі використовуються досвідченими йогами. Чому саме ці позиції так популярні? І як їх правильно виконувати?

Загальні правила для всіх асан.

Виконуючи всі інструкції та приписи до асан, можна домогтися кращого ефекту в медитаціях . Правильна позиція полегшить управління думками, свідомістю. Вона ж налаштує на концентрацію.

Новачки часто відчувають легкий дискомфорт на перших заняттях. Це пов'язано з їх поганою розтяжкою, слабкими м'язами, порушенням кровотоку. При достатній завзятості і регулярних тренуваннях неприємні відчуття швидко пройдуть.

Золоте правило таке: Мала незручність &8212; норма, але біль & 8212; це табу .

Які ще рекомендації стосуються всіх основних позицій:

 • Спина рівна, разом з головою і шиєю створює пряму лінію:
 • В попереку &8212; тільки природний вигин. Не можна вигинатися, подаючи таз назад;
 • Грудна клітка & 8212; відкрита, немає сутулості;
 • Плечі розправлені, відведені злегка назад і вниз, але при цьому розслаблені;
 • Підборіддя трохи опущений вниз (без помітних нахилів голови);
 • Міміка не напружена.

Якщо людина не може виконувати будь-яку з цих порад через фізіологічні проблеми, дозволено ігнорувати правило. Однак в такому випадку бажано забезпечити собі позицію, що не дозволяє заснути. Значення медитативних предметів (чоток, аромасвічок і паличок), а також мантр і мудрий при цьому збільшується.

При затіканні м'язів дозволяється повільно і плавно змінювати позиції або відпочивати кілька хвилин в розслаблених зручних положеннях.

Пройти тест на тип особистості

Пози і техніки їх виконання.

1. Падмасана (лотос).

Найбільш відома, але в той же час і складна позиція. Вона вимагає високої гнучкості суглобів, хорошою розтяжки, тому не підійде новачкам (за винятком гімнастів). серед її переваг :

Також вона позитивно впливає на сечостатеву систему, особливо жіночу, тому при належній підготовці відмінно підходить вагітним.

Техніка виконання : схрестити стопи, потім кожну по черзі покласти на протилежне стегно &8212; чим ближче до торсу, тим краще. Для ідеального виконання потрібно, щоб коліна торкалися підлоги або землі. При цьому не має значення, яка нога виявляється зверху &8212; положення можна періодично міняти.

Для початку можна сідати на подушку, валик або згорнуту ковдру. Коліна при цьому починають природно подаватися вниз, що трохи полегшує прийняття позиції.

Застереження : Падмасана не підходить для людей з серйозними захворюваннями суглобів, травмами стегон, колін або щиколоток. З обережністю приймати цю позицію краще і тим, хто страждає від судом.

2. Ардха Падмасана (напівлотос).

Ця позиція відмінно підходить в якості тренувальної перед Падмасаною. Вона також вимагає хорошої розтяжки, але при цьому меншою і більш поступовою, ніж для лотоса. її користь :

 • Заспокоює свідомість і розум;
 • Приводить тиск в норму;
 • Плавно розтягує м'язи;
 • Знімає напругу.

В цілому напівлотос несе той же позитивний ефект, що і лотос, але в трохи меншій мірі. Зате він менш травмонебезпечний.

Як виконувати : схрестити стопи, одну покласти під протилежне стегно або просто залишити на землі в зігнутому стані. Іншу &8212; акуратно помістити на протилежне стегно ближче до торсу. Дозволяється підкладати маленьку подушку або мат.

Протипоказання: травми, гострі болі в суглобах і м'язах ніг.

3. Сіддхасана.

Вважається найбільш оптимальною для медитації з фізіологічної та духовної точки зору. Найчастіше вона не викликає значних проблем з виконанням. У стародавніх манускриптах йоги прослизає думка: якщо Сіддхасана освоєна &8212; знати інші пози не обов'язково. Вона плюси :

 • Тонізує м'язи попереку, Преса;
 • Покращує кровообіг в органах малого тазу;
 • Допомагає керувати сексуальною енергією;
 • Розвиває інтелектуальні здібності;
 • Нормалізує енергетичні потоки.

Правила виконання: помістити п'яту однієї ноги під сідниці, але не сідати на неї. Пальці і стопу щільно притиснути до протилежного стегна. Другу ногу покласти зверху так, щоб п'ята виявилася перед лобкової кісткою, носок притулити до стегна. При правильному виконанні статеві органи виявляються між п'ятами. Є і друга варіація, при якій обидві п'яти поміщаються одна на іншу перед тазом.

Особлива обережність при виконанні потрібно від людей з варикозом, артрозом, травмами ніг і слабкою розтяжкою. Однак навіть їм Сіддхасана дозволена, якщо робити її з періодичними паузами.

Пройти тест на характер людини

4. Вірасана.

Друга назва &8212; поза воїна. Зовні вона може здатися досить простий, проте на ділі у непідготовлених новачків викликає значний дискомфорт. І все ж її терапевтичний ефект вражає:

 • Знижує ревматичні болі, зміцнює коліна, запобігає розвитку подагри;
 • Розтягує передні м'язи стегна і голеностоп;
 • Покращує метаболізм;
 • Допомагає при сольових відкладеннях в п'ятах;
 • Ефективна при плоскостопості.

Також це положення заспокоює, прояснює розум, врівноважує думки.

Порядок дій . Встати на коліна і розвести стопи. Повільно опустити таз на підлогу так, щоб п'яти виявилися щільно притиснуті до тазу, а ікри &8212; до стегон. Руки покласти на зведені разом коліна.

Новачкам можна підстилати під сідниці невисокі валики &8212; це знизить ступінь розтягування м'язів. Якщо впертися долонями в ноги, навантаження на спину зменшиться, що знизить біль в ній. Однак постава при цьому завжди залишається рівною. Також в більш легкої версії дозволяється трохи розводити коліна в сторони.

Вірасана вимагає правильного виходу з положення :

 1. Долоні стискаються в кулаки, ставляться перед ногами;
 2. Вага повільно переноситься на руки, таз плавно піднімається;
 3. Робиться кілька кругових рухів шкарпетками, щоб усунути напругу.

Ця позиція підходить практично всім. Однак людям з варикозним розширенням вен або сильними болями в ногах не рекомендується виконувати її часто або довше 5-7 хвилин.

5. Сукхасана (»по-турецьки").

Досвідчені йоги рідко використовують таку позу для своїх сеансів. Вона не дозволяє колін повністю торкатися підлоги, через що тривале перебування в ній утруднено. Вага розподіляється нерівномірно, довгі спроби зберегти баланс починають відволікати від медитації.

Однак це ідеальна альтернатива для тих, хто тільки починає освоювати медитативне мистецтво. Сукхасана не вимагає спеціальної підготовки, легка в прийнятті. її переваги :

 • Знімає стрес і напругу;
 • Зміцнює Навколохребцеві м'язи;
 • Справляється з плоскостопістю при комплексному лікуванні;
 • Виробляє правильну поставу;
 • Покращує кровообіг.

Техніка виконання : розташувати одну стопу під протилежним стегном. Другу завести під гомілку вже зігнутої ноги. Не має значення, яка нога виявиться зверху, їх положення можна міняти.

Застереження : непохитних заборон немає, але при дискомфорті рекомендовано підкладати м'які Килимки, мати або тканини. Це підвищить зручність, допоможе довше зберігати рівновагу.

6. Ваджрасана.

Інші назви &8212; поза алмазу, скелі або блискавки. Вона допомагає тренувати м'язи, суглоби, їх витривалість, готуючи до інших, більш складних позиціях. її позитивні властивості :

 • Зменшує практично всі види болю в ногах;
 • Корисний для травлення( особливо після їжі);
 • Позбавляє від млявості, сонливості;
 • Зміцнює і тонізує м'язи нижньої частини тіла.

Як виконувати : хід дій дуже схожий на кроки, вжиті для прийняття Вірасани. Різниця полягає лише в тому, що таз опускається не на підлогу, а на самі стопи, які залишаються зведеними разом. Не можна ставати на пальці & 8212; це травмонебезпечно, помітно погіршує кровотік.

Є й інша варіація Ваджрасани, при якій п'яти розлучаються в сторони. Шкарпетки при цьому залишаються з'єднаними. При такому способі знижується напруга.

Рекомендація лише одна &8212; не перестаратися.

7. На стільці.

Найбільш легка методика. Підходить навіть людям з серйозними фізіологічними проблемами. Її рекомендують для тих, кому не підходять описані вище види. І це її головна перевага.

Виконання : сісти на край твердого стільця, випрямити спину, покласти руки на коліна. Дивани, ліжка, крісла, занадто м'які пуфики не підходять &8212; виникає спокуса заснути.

Це хороший варіант для початківців.

Стан тіла відображає розум, свідомість людини. Якщо підходити до вибору положення халатно, навряд чи можна розраховувати на успіх. Тільки правильно підібрана і виконана поза для медитації допоможе сконцентруватися на заняттях так, щоб отримати від них позитивний ефект. 7 перерахованих класичних позицій допоможуть в досягненні повного розслаблення і спокою.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео