Назад
Німфоманія: що це таке, її причини та ознаки.

Навигация по разделу
нимфомания

Що таке німфоманія і що з цим робити?

Що таке німфоманія і чому це патологія, яка потребує лікування? Які види німфоманії бувають? Як відрізнити хворобу від норми?

Часто жінки звинувачують партнерів в надмірному сексуальному апетиті і зрадах. Але іноді проблемою стає жіноча ненаситність в ліжку. Як це, коли сексу хочеться 24 години на добу? Кому можна поставити діагноз "німфоманія"? Яка кількість партнерів вважається "нормою"? Чи існує соціально прийнятна межа між різноманітністю та пожадливістю? Розберемося в поняттях уявної і класичної німфоманії, видах і причини патологій.

Що таке німфоманія?

Німфоманія — це надмірний статевий потяг у жінок, яке проявляється сексуальною незадоволеністю, емоційною напругою, постійними пошуками і зміною партнера, випадковими статевими зв'язками. У німфоманок все відбувається на рівні емоцій і гормонів, без долі мозку. А збудження досягає такої сили, що робить жінку в прямому сенсі заручницею сексу. Свою назву цей вид гіперсексуальності отримав від давньогрецького божества – німфи , що спокушала богів. У перекладі з грецької німфоманія буквально означає « буйна наречена ».

У побуті німфоманками називають жінок з аморальною поведінкою, не обмежених суспільними нормами. Але це не стиль життя або темперамент , а патологія або симптом психіатричного хвороби. Якщо раніше про патологічну гіперсексуальність говорили мало, то сьогодні її називають хворобою XXI століття і скликають конференції.

За статистикою жіноча сексоманія зустрічається не більше, ніж 1 випадок на 2,5-5 тисяч жінок, але ця цифра зростає. Переважно німфоманією страждають жінки традиційної орієнтації, вони можуть бути заміжня або вільними. Якщо раніше схильних до сексоголізму жінок було в 2 рази менше, ніж чоловіків, то сьогодні слабка стать активно наздоганяє сильний.

Пройти тест на сексуальність

Німфоманок від темпераментних любительок сексу відрізняє одержимість самою ідеєю сексу. Класичні німфоманки постійно думають про секс, змінюють партнерів і навіть відчувають оргазм, але після цього збудження не пропадає, хочеться ще і ще. Вони постійно знаходяться в стані полювання, але абсолютно не вибіркові – не цікавляться віком або зовнішністю партнера, його соціальним статусом або матеріальним становищем. Єдина мета-це секс як процес.

Причини німфоманії.

Більше за часів античності лікарі діагностували «сказ матки» жінкам, спраглим сексу. Вважалося, що матка «подорожує» по організму, зачіпає внутрішні органи і викликає хворобливі відчуття. У Середньовіччі таких жінок вважали прислужницями диявола і спалювали на вогнищах, як відьом. Вчені Вікторіанської епохи пов'язували феномен німфоманії з формою черепа. У XIX столітті хворобу вважали смертельно небезпечною, а хворих лікували варварськими методами – кровопусканням, холодним душем і гамівною сорочкою.

Сучасні психологи кажуть, що залежність від сексу частіше зустрічається у жінок, схильних до різних залежностей. Сексоголізм може розвинутися після лікування наркоманії, алкоголізму, шопоголізму. Але сексологи попереджають: якщо самостійно контролювати бажання не виходить, потрібно терміново звернутися до лікаря. Німфоманія здатна позбавити жінку огиди і здорового глузду, а велика кількість статевих контактів підвищує ризик захворіти венеричним захворюванням. Але і це не найнебезпечніше. Жіноча сексоманія на тлі одного тільки статевого потягу зустрічається вкрай рідко. Зате частими причинами німфоманії бувають:

 • Пухлини яєчників або мозку.
 • Порушення роботи гіпоталамуса.
 • Шизофренія.
 • Гормональна дисфункція.
 • Істерія або тривожно-депресивний психоз.
 • Перенесені нейроінфекції (енцефаліт).
 • Стареча деменція на тлі хвороби Альцгеймера.
 • Прийом наркотичних або психотропних препаратів (в тому числі препаратів для схуднення).
 • Черепно-мозкова травма.

Всупереч попередженням психіатрів і сексологів про те, що жіноча сексоманія – серйозна хвороба, чоловіків такі активні жінки приваблюють. За статистикою один з трьох чоловіків мріє про секс з німфоманкою. Їх не зупиняє той факт, що жінка переслідує тільки свої цілі і не цікавиться відчуттями партнера. Серед причин, що спонукають успішних, освічених і цілком розсудливих чоловіків вирушати на пошуки Нестримних німфоманок, сексологи називають:

 • Бажання практикувати секс у всіх позах Камасутри або БДСМ.
 • Юний вік більшості німфоманок.
 • Можливість здійснити потаємні еротичні фантазії.
 • Можливість отримати секс без зобов'язань.

Види німфоманії.

Історії про жіночу ненаситність в сексі згадувалися ще в стародавніх папірусах, міфах і легендах. Серед жінок, яких традиційно називали розпусницями, були відомі історичні персони: Клеопатра, Гала Далі, Марія-Антуанетта. Дружина цезаря Клавдія Валерія Мессаліна була настільки відома своїм сексуальним апетитом, що термін « німфоманія » отримав іншу назву «комплекс Мессаліни».

Можна тільки припускати, що стало причиною німфоманії у цих жінок. Але сьогодні вчені розрізняють чотири види німфоманії:

Вроджена.

Виникає в дитячому або підлітковому віці. Виражається підвищеним інтересом до відносин між статями, нав'язливими еротичними фантазіями, фіксації психіки на розмовах про секс або збуджуючих діях (дотиках, спробах самостимуляції). Симптоми посилюються, коли дитина лякається або відчуває негативні емоції.

Придбана.

Причиною зазвичай є хвороби ендокринної, репродуктивної або нервової системи. Іноді виникає після нервового потрясіння, переляку, перенесеного насильства, сильного фізіологічного або емоційного стресу.

Клімактерична.

Виникає як наслідок гормональних змін в період клімаксу. Зустрічається в 2-15% випадків.

Уявна.

Жінка вступає у відносини з великою кількістю партнерів не за «покликом організму», а через психологічні проблеми. Це може бути комплекс неповноцінності, сумніви у власній привабливості, нестача любові . Своєю поведінкою жінки намагаються компенсувати внутрішню порожнечу, а секс стає знеболюючим для психіки. Іноді "йдуть наліво" просто від нудьги.

У реальному житті розділити крайні варіанти норми і патологій важко. Якщо велика кількість сексуальних партнерів не доставляє жінці дискомфорту або проблем, то лікування не потрібно. Якщо асоціальна поведінка заважає роботі, соціалізації або не дозволяє побудувати довгі міцні відносини, варто провести комплексне обстеження психічного здоров'я .

З'ясувати причини гіперсексуальності, розібратися в собі допоможе психотерапевт . Додатково можна зробити МРТ головного мозку, здати аналізи на гормони. Залежно від першопричини патологія лікується психотерапія , фізіотерапією, ліками, антидепресантами, гіпнозом, корекцією харчування (виключає афродизіаки). Мета лікування-не просто знизити статевий потяг, а й відновити соціальні контакти.

Пройти тест на психічні розлади

Німфоманія в підлітковому віці.

Ознаки німфоманії можуть з'явитися у жінки в будь-якому віці, але в групі ризику частіше виявляються дівчата-Підлітки в період статевого дозрівання і жінки, які переживають клімакс. Але якщо жінки в зрілому віці страждають від цього розладу, то юні німфетки не обтяжуються своїм станом.

Німфетка — дівчинка-підліток з вираженими ознаками раннього статевого дозрівання. Цікавлять німфеток виключно зрілі чоловіки, старше їх в 2-3 рази. Вперше термін з'явився у Шекспіра. В оригіналі « nymphet » – це просто маленька німфа. Але популярним це слово стало завдяки роману « Лоліта " Набокова.

Кажуть, що молоді німфи мають якусь диявольську владу над чоловіками. У чому причина цієї притягальної сили? Вчені стверджують, що у відхиленні від норми розвитку психічної і гормональної систем. німфетка зовні набуває жіночих форм, але психологічно застряє в стані підліткової гіперсексуальності . Дівчинка усвідомлює, що збуджує чоловіків і насолоджується своєю владою. В такому стані вона здатна на непередбачувані вчинки. Іноді до 13-14 років у неї буває стільки коханців, скільки «звичайна» жінка не має за все життя.

Психологи переконані, що рання сексуальність - наслідок неправильного виховання. Якщо батьки стурбовані занадто дорослим поведінкою дівчинки, важливо приділити більше уваги сексуальної грамотності. На теми про те, як говорити з дитиною про секс, проводяться спеціальні тренінги, майстер-класи. Якщо немає часу або бажання просвіщати підлітка в подібних питаннях, варто записатися на прийом до сексолога або тренера з сексуальної грамотності.

Чого не варто робити, так це думати про те, що скажуть сусіди, і не пускати справи на самоплив. І не довіряти освіту порнофільмам. Доросле кіно-не приклад для наслідування, а картинка про нереальне життя. І пояснити це можуть батьки або педагоги з сексуальної освіти.

Як перестати боятися свого бажання?

Причинами німфоманії можуть бути сексуальна вседозволеність або навпаки, пуританське виховання. Іноді батьки не просто ігнорують сексуальне виховання, а й передають дітям обмеженість в цих питаннях. На додаток до домашніх заборон на секс жінка відчуває тиск суспільства. Воно й не дивно, адже з часів античності у ставленні до сексуальної розкутості мало що змінилося: для чоловіків це вважається нормою, для жінок-приводом для осуду .

У суспільстві не прийнято говорити про зміну партнерів з боку жінки. Але психологи-сексологи стверджують, що сексуальність – це здатність жінки отримувати чуттєве задоволення від контакту зі світом. Якщо жінка вміє розкріпачитися в сексі, її чекають великі справи.

Ось кілька порад фахівців, які допоможуть реалізувати свій темперамент і отримати задоволення від сексу:

 • Пам'ятайте, що під час оргазму в мозку виділяються корисні нейромедіатори і пригальмовуються так звані «медіатори смерті». Тобто кожен новий оргазм розкриває творчий потенціал , продовжує життя і робить жінку розумнішою.
 • Читайте книги , які можуть чогось навчити і дати відповіді на інтимні питання. У спеціальній літературі є поради для наївних мрійниць і фатальних спокусниць, результати досліджень жіночої привабливості, і посібники з пошуку в собі сексуальності.
 • Забудьте про шаблони і стереотипах про те, як «повинна вести себе справжня жінка». Ніяких стандартів для» нормальної " поведінки не існує. Важливо усвідомити власні обмеження і знайти в собі сили позбутися обмежувачів.
 • Знайдіть партнера , привабливого фізичними і моральними якостями. Важливо знайти розумного і розуміючого чоловіка, який у відповідальний момент зрозуміє і підтримає, а не засудить або принизить. Інакше отримані раніше комплекси тільки помножаться.

І ще: секс – це не здача нормативів з фізкультури, а взаємне задоволення партнерів.

Висновки:

 • Класична німфоманія виникає на тлі реальних хвороб: психічних, нервових або ендокринних.
 • Сексуальні фантазії німфоманок сексом не купіруються.
 • Патологічний сексоголізм в побуті плутають зі звичкою до сексу, коли організм звикає до отриманих після оргазму ендорфінів.
 • Якщо ця особливість турбує або заважає жити, можливо, варто відпрацювати проблему з психотерапевтом, сексологом і гінекологом.
 • Розкріпачитися в ліжку допоможуть сексологи, лікарі, фахівці з сексуального виховання і книги.

Пройти тест Фрейда

Зараз читають
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Психічні захворювання: що це таке, які бувають і їх види.
Що таке психічні захворювання і як визначити їх наявність? Яке ставлення ...
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Конфлікт поколінь: що це таке і які є способи вирішення??
Що таке конфлікт поколінь і в чому його прояв? Особливості різних поколі ...
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Планування: що це таке, його основні види і принципи
Що таке планування і які його види і інструменти бувають? Відмінності мі ...
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок: 9 порад
Як позбутися від шкідливих звичок і наскільки це складно? Які бувають? 9 ...
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Історія тайм-менеджменту: від виникнення до наших днів
Екскурсію по основних віхах і етапах розвитку тайм-менеджменту для нас р ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Уява: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке уява і які види бувають? 7 відмінних методик як розвивати уяву в ...
Новое youtube видео