Назад
Як розвинути уважність: 5 способів тренування

Навигация по разделу
внимательность

Як розвинути уважність і чи складно це?

Які вправи на уважність найефективніші? Як розвинути уважність, щоб легко і надовго? У чому полягає тренування уважності?

Всі ми регулярно спостерігаємо ситуації, коли хтось через свою неуважність потрапляє в неприємну історію. Хоча, чого лукавити? Не тільки стаємо свідками, а й самі, час від часу, опиняємося неуважними. Чому так відбувається? Чи можна з цим боротися? Як розвинути уважність? Наскільки це складно? Чи існують особливі вправи на уважність? Скільки часу необхідно цьому присвятити? Що з себе представляє тренування уважності? Якщо уважно прочитаєте цю статтю, то знайдете відповіді на всі питання.

Що таке уважність?

Уважність — це вміння концентруватися на виконанні певної діяльності, зосереджуватися на конкретному об'єкті або явищі. Відповідно тренування уважності полягає в розвитку у людини здатності фокусувати свою увагу, а не розпорошувати його по сторонам.

Найчастіше, зосередитися нам заважають зовнішні подразники , або відсторонені думки. Наприклад, школяреві складно сконцентруватися на виконанні письмового завдання, коли сусід по парті заважає проводити урок і дошкуляє його. Навіть у випадку, якщо цей учень буде один в своїй кімнаті, але в його голові всі думки будуть присвячені грі в футбол з друзями, йому також не вдасться бути уважним.

Виходить так, що намагаючись розібратися, як розвивати уважність, в першу чергу необхідно зрозуміти, яким чином ми можемо навчитися зосереджуватися і відганяти всі сторонні думки.

Пройти тест на характер людини

Як розвинути уважність?

Крім розвитку цієї якості, не менше часу варто приділити вмінню розпізнавати відволікаючі фактори і боротися з ними. В Time-менеджменті існує поняття хронофагів, які буквально «пожирають» наш час і зусилля. Те саме можна сказати і стосовно уважності, яка також може страждати через подібні «хронофаги». Щоб вони не завдавали шкоди, необхідно зрозуміти, що саме розсіює нашу увагу і краде час.

Наприклад, хтось хоче зосередитися на важливій роботі, але його відволікає шум на вулиці, або думки про вчорашній вечір. Поки людина, не позбудеться від цих факторів, він не зможе повністю присвятити себе завданням. що ж робити? з вуличними звуками розібратися простіше. Можна закрити вікно або скористатися навушниками з легкої мелодійною музикою, бажано без слів. Думки побороти складніше. Тут допоможе тільки сила волі . Якщо ж в голові повний «бардак», то краще взяти невелику паузу, випити чашечку чаю або кави, за цей час постаравшись обміркувати все, що хотілося.

Як тренувати уважність?

Тренування уважності полягає в розвитку умінь концентруватися і зосереджуватися. Існують різноманітні вправи на уважність, які можна виконати без будь-яких додаткових пристосувань, або за допомогою онлайн сервісів, у вільному доступі представлених в Інтернеті.

Як покращити уважність? скільки часу це може зайняти? – питання риторичне і не має на увазі однозначної відповіді. Справа в тому, що кожен окремий випадок індивідуальний. Все залежить від здібностей людини, його віку та кількості вільного часу, який він може присвятити тренуванням. Хтось відчує результати за тиждень, а іншому знадобиться кілька місяців або навіть більше. Але всіх їх об'єднує одне. І тим, і іншим необхідно зробити «перший крок», інакше з «нульової позначки» не зрушити.

До ефективних прийомів, що дозволяють розвинути уважність, відносяться:

  • Підрахунок певних предметів або предметів;
  • Запам'ятовування деталей;
  • Щоденник спогадів;
  • Ігри на пошук відмінностей;
  • Мобільні додатки;

Перші три прийоми не вимагають додаткових пристосувань, а четвертий і п'ятий спосіб, найчастіше, потребують доступу до Інтернету.

1. Рахунок певних об'єктів або предметів.

Хороший спосіб розвивати уважність – вести підрахунок будь-яких предметів під час прогулянки. Наприклад, якщо йдете по місту, можна вважати автомобілі певного кольору, конкретні вивіски магазинів або ліхтарні стовпи. У разі прогулянки по лісі або полю, альтернативою стануть рослини, комахи або Птахи. Скільки разів зустріли березу, білочку, сонечко і т. д.

Пройти тест на емоційний інтелект EQ

2. Запам'ятовування деталей.

Розвиток уважності пов'язаний з умінням зосереджуватися. Візьміть в руку певний предмет і постарайтеся запам'ятати, як можна більше його деталей. Бажано, щоб ця річ була трохи різноманітніше кульки або пірамідки. Можна проробляти подібне і з людьми, тільки бажано їх заздалегідь попередити про це. Навряд чи комусь сподобається, що під час розмови його оглядають з ніг до голови. Далі необхідно постаратися відтворити в пам'яті якомога більше деталей. Ця вправа допомагає в розвиток пам'яті і уважності.

3. Щоденник спогадів.

Це не обов'язково щоденник у прямому сенсі цього слова. Можна обійтися без запису думок на папері. Досить просто ввечері пройтися в найближчому парку або сквері, згадуючи все, що сталося протягом дня. Наприклад, кого зустріли, у що вони були одягнені, про що говорили і т. д. Ця вправа, крім розвитку уважності, сприяє і поліпшення пам'яті , а також працездатності мозку в цілому.

4. Пошук відмінностей.

Давня популярна гра, в якій необхідно знайти відмінності між кількома схожими картинками. Дуже добре тренує уважність і посидючість. Подібні ігри у великій кількості представлені в Інтернеті. Зустрічаються і на сторінках друкованих видань. Можна пограти в неї і в реальному житті, попросивши друга або родича допомогти. Поки гравець вийде з кімнати або закриє очі, помічник повинен щось сховати. Що саме? Це і варто з'ясувати. Наприклад, скільки чашок було в сервізі? Чи всіх вистачає? А може стало менше газет на журнальному столику? Пару тренувань і розвиток уважності забезпечено.

5. Мобільні додатки.

Крім марної трати часу за переглядом соцмереж і відеоігор, смартфони можуть бути дійсно корисними. Особливо, якщо встановити на них розвиваючі додатки. Існує чимало спеціалізованих програм, що дозволяють покращувати роботу мозку, в тому числі і підвищити уважність. Їх можна знайти, якщо прописати запит в пошуковику. Встановивши хоча б одне таке додаток, можна користуватися ним в будь-який зручний момент, виконуючи щоденні завдання, або проходячи серію зростаючих за складністю рівнів.

Впевнені, що після прочитання цієї статті, стало очевидно, як розвинути уважність. Процес цей не одного дня або тижня. До тренування уважності варто підійти відповідально і терпляче. Головне, чергувати різні вправи на уважність, інакше вони можуть набриднути і перетворитися в рутину. Чим різноманітніше підхід до розвитку , тим більше шансів на його успішну реалізацію і швидке досягнення поставлених завдань.

Пройти тест на тип сприйняття

Зараз читають
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Погано на душі і важко, а може це корисно? 6 ідей
Що робити, якщо погано на душі і все навколо перестає радувати? Чи можна ...
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе? 7 відповідей на найголовніше питання в житті
Як знайти себе в цьому житті і що в цьому може допомогти? 7 ефективних с ...
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час: 5 робочих технік
Як знайти час і які є ефективні прийоми, що полегшують управління часом? ...
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант: 7 надійних способів
Як знайти свій талант і дізнатися його? Хоча кожен талановитий по своєму ...
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні: 7 основних правил
Як поводитися на першому побаченні, щоб гарантовано піти на друге? Як вз ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Проникливість: що це таке і як її в собі розвинути??
Що таке проникливість професійна і життєва? 5 способів розвинути свої зд ...
Новое youtube видео