Назад
Способи вирішення конфліктів: 5 правильних і 3 помилкових

Навигация по разделу
способы разрешения конфликтов

ефективні та неефективні способи вирішення конфліктів

які найефективніші способи вирішення конфліктів? 5 способів вирішити конфлікт і зберегти нерви.

Перед кожним польотом космонавти проходять тест на психологічну сумісність. Почни вони лаятися один з одним, на польоті можна поставити крапку. Конфлікти в офісі не мають таких трагічних наслідків, але отруюють життя багатьом. Та й якість роботи страждає. Як не посваритися в критичній ситуації? Чи можливо уникнути конфронтації зі скандалістом? Які способи вирішення конфліктів в робочому контексті найефективніші? Будь-яке зіткнення можна подолати, якщо знати кілька важливих принципів.

Наростаюча швидкість життя постійно підкидає нам нові причини для роздратування. Чим більше стрес-факторів, тим вище нервозність, тим агресивніше і різкіше реагує людина на будь-які подразники. На роботі концентрація стресів, що призводять до сутичок, збільшується в рази.

Адже на невеликій території щодня вирішують спільні завдання співробітники, які не вибирають один одного, але змушені конкурувати між собою за нову посаду, велику зарплату або заохочення керівництва. Дослідження показали, що не самі розбіжності, а неконструктивні методи вирішення конфліктів роз'єднують колектив. Спочатку розберемо типові помилки неправильної поведінки, які провокують сутички або конфронтації найчастіше.

Неправильні шляхи вирішення конфліктів.

1. Пошуки винних.

Визнавати власні помилки важко. Особливо тяжко це дається людям з "синдромом відмінника", перебити уявлення про власну ідеальності у яких неможливо. Не вмієте слухати критику, визнавати свої слабкі місця? Будьте готові до постійної конфронтації. Поступово люди перестають вас чути, адже почати нормальний діалог з «вічно правими» відмінниками нереально.

2. Мовчання, ухилення, безконфліктність.

На роботі зустрічаються не просто співробітники і характери , стикаються інтереси. Навіть якщо ви вважаєте себе безконфліктним, ваші інтереси в якийсь момент підуть врозріз з чужими. Звичайно, можна постійно поступатися, втішаючи себе миротворчими думками. При цьому підсвідомо будете транслювати почуття незадоволеності ситуацією, оточенням. На невеликій території невербальні сигнали швидко зчитуються. І тут вже ви не бажаючи самі, постійно будете стикатися з неприйняттям, що призводить до конфронтації.

Пройти тест на темперамент

3. Нестерпний темперамент.

Існують певні типи поведінки, які найчастіше провокують конфліктні ситуації. До першого відносяться працівники, які скрупульозно, в'їдливо вивчають завдання, виконують її якісно, але занадто повільно. Це викликає роздратування, особливо у керівництва. До другого відносяться люди, так званого демонстративного типу. Вони направо і наліво розсипають обіцянки, а після приписують успіх тільки собі, витісняючи заслуги інших колег. Якщо ігнорувати в собі подібні риси, зіткнення неминучі.

Якщо ви в одному з типажів впізнали себе і переймаєтеся постійною ситуацією стресу, наступні методи вирішення конфліктів допоможуть особисто вам розвантажити хот б частина прикрих розбіжностей.

Вірні способи вирішення конфліктів.

1. Вирішення конфлікту методом рокіровки.

Цей шаховий термін в психологічному плані означає наступне: поставте себе на місце іншого, а ще краще – програйте минулу сутичку з боку вашого опонента. Прекрасно працює в разі тривалих, виснажливих конфронтацій. Робити це краще поодинці, адже хто як не ви знаєте себе і свого опонента в момент сварки . Уявіть собі ситуацію розбіжностей з цією людиною. Спробуйте зібратися і поглянути на себе його очима.

Для початку просто оцініть свою зовнішність. Складаєте бровки "будиночком"? Значить, ви говорите з позиції скривдженого дитини, а опонент автоматично виконує роль суворого батька. Говорите на підвищених тонах? Значить, ви привласнюєте собі роль суворого вчителя, а з таким гріх не посперечатися. Просто програйте ситуацію до кінця. Іноді цього достатньо щоб трохи змінити власну поведінку, щоб розбіжності зійшли нанівець.

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

2. Вирішення конфліктів за допомогою зміни комунікації.

Різні ситуації вимагають різного підходу. Та й різні люди теж. Зі запальним холериком пошепки домовитися не вийде. Якщо ви помітили, що ваш опонент на піку сварки просто не в змозі сприймати розумні аргументи, відійдіть, дайте йому охолонути. І навпаки.

З вдумливим, повільним фахівцем краще не починати розмову на підвищених тонах. Але іноді співробітник настільки занурюється в комфортне повільне стан, що доречний словесний стусан допоможе думати швидше. І вже звичайно не намагайтеся перевиховати колег через претензії до їх психологічних особливостей. Змінити ситуацію можна тільки тоді, коли ви навчитеся застосовувати різні стилі вирішення конфліктів до різних людей.

3. Вирішення конфліктів методом відкритого діалогу.

Метод відкритої розмови спрацьовує практично у всіх ситуаціях: при особистій неприязні і міжгрупової. У протистоянні між людиною-і-людиною відносини ефективніше з'ясовувати на нейтральній території, без сторонніх очей, групи підтримки, всіх зацікавлених доброзичливців. Міжгрупові розбіжності, навпаки, вимагають присутності "третьої" сторони. Інакше вони ризикують перетворитися в чергову чвару.

Як правило, в ролі судді виступає керівник. Він не тільки вислуховує претензії колективу, але паралельно може запропонувати шляхи їх вирішення. Наприклад, просто розвести меломанів з любителями тиші по різних кабінетах або видати їм навушники. Способи вирішення соціальних конфліктів вимагають більш продуманого підходу, іноді справа не обходиться без фахівців – психологів або медіаторів.

4. Мовчазні способи вирішення конфліктів (не плутати з уникненням).

Якщо в запалі з'ясування відносин ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над собою і здатні наговорити зайвого, просто замовкніть. Цей спосіб також прекрасно спрацьовує в тих випадках, коли у вас закінчилися аргументи. Театральна пауза допоможе вам елегантно перервати тривалу сварку, залишити опонента в подиві і терзання.

Адже ви напевно приховали в рукаві забійний аргумент. Але якщо серйозно, то мовчання-це можливість зберегти обличчя самому, дати можливість зберегти обличчя опонентові. Якщо не вдається просто заспокоїтися, пройдіться по вулиці, випустіть пар у фізичних рухах, а не на голови інших колег. І ще-залишаючи приміщення, не варто грюкати дверима. Це неввічливо.

5. Красиві способи вирішення конфлікту, особливо якщо ви неправі.

Звичайно, якщо опонент вас просто дратує, вибирати красиві слова важкувато. Але при деякому рівні попередньої підготовки (див. пункт про рокіровку) навіть з самим неприємним співрозмовником можна досягти компромісу або просто красиво розійтися. Попросіть співрозмовника висловити своє рішення даної проблеми, уважно слухайте і тільки після цього запропонуйте свій варіант.

Ні в якому разі не зачіпайте його особистих почуттів , не згадуйте про больові точки або фізичні вади. У довірчому Тоні попросіть у нього ради на абстрактну тему – теж відмінно допомагає переключитися. Наприклад, якщо ваш опонент завзятий кошатник, розпитайте його про породу кішки або про щеплення. І ще - якщо ви неправі, ніщо так не допомагає налагодити діалог, як щирі вибачення.

Робочі конфлікти між людиною-і-людиною-це часто відображення конфліктів внутрішніх . До кожного співрозмовника знайдеться підхід і для кожного зіткнення є свої методи вирішення конфлікту. Якщо на робочі відносини накладається ієрархія влади, конфронтація переходить на інший рівень. Але в будь-якому випадку є ще один робочий і вельми дієвий рада: займіться справою, розвивайтеся, зробіть своє життя таким насиченим, що на сварки і з'ясування відносин просто не залишиться часу.

Життя – це Динаміка. Різні способи вирішення конфліктів вчать нас утримувати свої кордони, налагоджувати співпрацю з людьми, з якими ми змушені проводити більшу частину свого життя.

Пройти тест на емпатію

Зараз читають
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Не хочеться жити: чому трапляється і що робити? 6 порад
Як бути, якщо не хочеться жити? Звідки беруться ці негативні думки, коли ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Тренінг: що це таке, навіщо потрібні і які види бувають??
Що таке тренінг і на кого вони розраховані? Які види тренінгів бувають і ...
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка з урахуванням його темпераменту??
Як підкорити чоловіка, якщо він холерик, флегматик, сангвінік або меланх ...
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину: 9 працюючих принципів
Як зацікавити дівчину? як справити враження на дівчину на першому побаче ...
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Працюй менше, заробляй більше: 3 секрету балансу від коуча
Якщо у вас є мрія, мета і бажання, то все можна реалізувати. Головне нал ...
Як стати привабливою для свого чоловіка??
Як стати привабливою для свого чоловіка??
У будь-якому шлюбі настає період, коли на зміну палким почуттям приходят ...
Новое youtube видео