Назад
Вір у себе: чому це так важливо і що робити??

Навигация по разделу
верь в себя

Вірте в себе або чому це важливо сказати прямо зараз?

ВІР в себе-чому цієї фрази не завжди достатньо і що ще допоможе повірити в себе? 5 інструментів для початку роботи з підвищення самооцінки.

Ми часто чуємо, що потрібно вірити в себе. Але багато хто не знає, як це зробити. Як виростити здорову самоповагу? Як полюбити себе настільки, щоб чужа думка не вганяла в депресію? Однієї фрази» вір у себе " мало. Адже низька самооцінка, як низький імунітет, нездатна вберегти від дрібних невдач. Підвищення самооцінки-це кропітка праця по «прокачування» власного життя з найнижчих поверхів. 

Вірити в себе – це класно. Цьому можна навчитися, як і будь-якої спеціальності. Ніякий риси характеру і звички потрібно виховати, щоб отримати диплом впевненого в собі людини?

 • Адекватна самооцінка . Самооцінка - це інструмент, який потребує постійного ремонту. Завищена або занижена, немов поламаний компас, показує невірний напрямок розвитку.
 • Стабільність віри в себе . Образ реального себе стабільний. сильна особистість не відчуває злетів ейфорії «я найкращий» або падіння в прірву зі словами «я повний лох». Але при цьому має право на почуття гніву , розчарування, страх.
 • Фільтр між оцінкою та самооцінкою . впевнена людина не приписує іншим те, що відчуває сам, а впевненість формується не чужою оцінкою, а своєю власною.
 • Повага власних кордонів . Кожна людина-суверенна держава. Чим краще захищені кордони, тим легше будувати дипломатичні відносини з сусідніми державами.
 • Гнучкість у взаємодії зі світом . Все що необхідно для щастя, є всередині кожного з нас. Віра в себе допомагає знайти внутрішню точку опори для того, щоб розлучитися з ілюзіями і знайти спільну мову з оточуючими людьми.
 • Спілкування . Психологія особистості визначає комунікабельність і впевненість як взаємозамінні. Це не зовсім так. Віра в себе дозволяє знайти баланс у взаємодії з оточуючими і бажанням побути наодинці з самим собою.

Людина не народжується невдахою з відсутністю віри у власні сили. Або перфекціоністом без права на помилку. Визнання» Я не вірю в себе " завжди таїть в собі особисту історію. Яку роль відіграють у цьому батьки? Спробуємо розібратися.

Пройти тест на впевненість у собі

Родом з дитинства.

Погляд батьків завжди впливає на самооцінку дітей. Якщо з народження дитина стає джерелом радості , якщо читає в батьківських очах, що він любимо, то і сам росте щасливим. Почуття власної самоповаги залишається на все життя. Це і є внутрішній стрижень, який неможливо зламати критичними судженнями або негативною оцінкою.

Але у батьків є власні комплекси і нездійснені надії. Як впишеться дитина в рамки цих очікувань? Від цього залежить вся його подальша доля . Наприклад, росте дівчинка. Безумовно, батьки її люблять, вважають розумною, але не привабливою зовні. Все життя вона чує похвалу за свої досягнення в навчанні і критику щодо зовнішності. Вгадайте, в якій сфері життя у неї буде адекватна самооцінка?

Діти виростають, роз'їжджаються, але внутрішній голос постійно нагадує їм про власні недоліки. Важливо зрозуміти, що це чужий голос і від нього можна позбутися. Як це зробити? Візьміть відповідальність за своє життя . Батьки виховують як вміють протягом 16 років. Якщо результат їх виховання не влаштовує, є ще багато років, щоб перевчитися.

Віра в себе – це не Боже благословення, а її відсутність – не вирок. Але іноді ми перебуваємо на милість ілюзій і переоцінюємо свої здібності. Деякі психологи вважають: ми так зациклилися на своїй обраності, що перестали адекватно оцінювати те, що відбувається. Що призводить до того, що віра в себе розростається до самовпевненості?

В розумних межах.

У кожної людини є окуляри власної реальності. Крізь призму свого его він оцінює себе і свої вчинки. Колеги перестають прислухатися до думки один одного, адже їх власне – найправильніше. Бізнесмени до останнього не зізнаються самим собі, що їхня справа на межі краху. А соціальні медіа все більше розгодовують нездорове его залежністю від лайків або синдромом Селфі. Завищена самооцінка, втім, як і занижена – всього лише зовнішня маска. Це крайнощі, між якими знаходиться нульова точка – здорова віра в себе. Вона не вимагає зовнішнього підтвердження власної унікальності. Це визнання унікальності того, що є.

Пройти тест на невпевненість у собі

Як знайти свій адекватний рівень?

 • Прислухатися до думки оточуючих . Середовище, в якому ви звикли отримувати схвалення не підходить. Отримати зрозумілу зворотний зв'язок потрібно не лайками, а спілкуванням зі звичайними людьми, які щиро бажають Вам добра.
 • Відмовитися від порівнянь . Зайвий контроль включається в точці «А що скажуть про мене люди». Енергія постійного контролю звільняється і направляється на інших людей. Центр уваги зміщується з власної персони на чужі емоції і переживання.
 • Просити прощення е.вміння визнати свою неправоту &8212; вчинок зрілої особистості. Людина може не прийняти вибачення – це його право. Але іноді потрібно вибачитися лише для того, щоб почувати себе краще.
 • Збережіть рожеві окуляри для особливих випадків . Іноді потрібно прийти в себе після невдачі або просто підвищити настрій . Рожеві окуляри варто берегти для таких випадків. Але не надягати їх занадто часто.

Проблема невіри у власні сили настільки актуальна, що багато психологів і Лайф-коучі отримують наукові звання за свої дослідження в цій галузі. У кожного з них є власна теорія і методи роботи, але головна новина полягає в наступному: це лікується.

Знаряддя для віри в себе.

Намагаєтеся запалити вогонь двома паличками або виконати обчислення на листку паперу? Звичайно ж, ні. Ви користуєтеся комп'ютерами та іншими знаряддями, які змогли придбати. А як щодо віри в себе? Чому в питаннях якості власного життя багато хто пускає питання на самоплив? Віра в себе-це не почуття, це якість. І виробити його можна тільки в дії. Просуватися потрібно маленькими кроками, тоді невдача не стане для нас катастрофою.

Пройти тест на самооцінку

Як це працює? Психологи стверджують, що впевненість в собі – це звична послідовність дій, доведена до автоматизму. Згадайте, як ви вчилися готувати? Як вперше розбивали яйця, замішували тісто і виливали його на сковороду? А сьогодні ви можете назвати себе впевненим виробником млинців? Напевно, так. Так і в інших сферах життя . Перший публічний виступ дається з величезними труднощами або не вдається зовсім. Але з кожним разом віра в себе міцніє, і ви сміливіше робите перший крок. Впевненість у собі не означає відсутність хвилювання. Але вона дає віру у власні сили, в те, що з хвилюванням ви точно впораєтеся.

«візьміть аркуш паперу». Цими словами починається прийом у лайф-коуча або психотерапевта . Ось кілька вправ, які ви можете виконати самостійно.

 1. Запишіть всі випадки з життя, коли ви відчували себе впевнено. Заносите в список всі події: в дитячому садку не ранку, в школі, на роботі. Постійно розширюйте цей список новими спогадами.
 2. Згадайте ситуацію, коли ви зазнали фіаско. Уявіть, ніби це сталося з іншою людиною і напишіть йому листа в якості підтримки. Опишіть ситуацію з боку, згадайте, що поділяєте його почуття і співчуваєте. Після цього напишіть кілька порад, як потрібно діяти в подібній ситуації іншим разом.
 3. В кінці кожного дня запишіть все хороше, що трапилося з вами за день. Не обов'язково занадто значуще, але просто приємне. В кінці тижня перечитайте найприємніші події. Відзначте дії, що призвели до зменшення віри в себе. Допишіть такі, що допоможуть вам поліпшити свою самооцінку.
 4. Напишіть листа батькам. Просто пишіть все, що прийде в голову. Повертайтеся до написаного, доповнюйте його до тих пір, поки вже нічого буде сказати.
 5. Почніть вести щоденник . Так ви не просто зможете записувати всі почуття, але і стежити за своїм розвитком. Намагайтеся уникати оціночних суджень на кшталт» поганий «або»хороший". Не судіть і не Звеличуйте себе, просто пишіть розповідь про своє життя.

Ці способи – лише початок. Поступово розсіяні думки почнуть згущуватися, витягуючи з підсвідомості старі образи і переживання. Потрібно бути готовим до того, що не всі зусилля принесуть результати з першої або з другої спроби. Але кожна перемога над собою принесе новий приплив сил і дозволить розробити більш ефективний план дій. Мине час, поки ви почнете вірити в себе настільки, щоб діяти ефективно. Але з кожним маленьким тріумфом впевненість у собі стає все сильнішою.

Робота над собою наближає самооцінку до нульової точки. У ній спокійне відчуття «вірю в себе» замінює переживання в крайніх точках на кшталт «я недостатньо хороший» і «я найкращий».

«Вірте в себе» – скажіть це собі, поки насправді не повірите. Разом з вірою в себе буде рости внутрішній спокій, самоконтроль, впевненість у правильності вибору. Старі невдачі не зможуть перешкодити змінам, а ті, які вас чекають, не зіб'ють з обраного шляху. Тому що в глибині душі внутрішній голос буде тихо, але впевнено повторювати: «я вірю в себе. Я зможу"»

Пройти тест: Шкала самоповаги

Зараз читають
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити з цим життям? 7 різних шляхів для розвитку
Че робити зі своїм життям, якщо здається що все не так? Як вийти з цього ...
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Самореалізація особистості: що це таке і які види бувають??
Що таке самореалізація людини і які є її види? Які основні ознаки, за як ...
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Психологічний портрет: що це таке і з чого складається??
Що таке психологічний портрет і які пункти обов'язково включає в себе? В ...
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Ніжні слова і як їх говорити коханим: + 40 прикладів
Як говорити ніжні слова правильно? Чи однакові вони для чоловіків і жіно ...
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Кращий спосіб як мотивувати себе просто
Як мотивувати себе на досягнення своїх цілей, особливо довгострокових. А ...
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Садист: хто це такий, причини агресії і як протистояти??
Хто такий садист і як розпізнати побутового садиста? Як справлятися зі с ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео