Назад
Як жити тут і зараз: 11 ефективних методів

Навигация по разделу
здесь и сейчас

Як навчитися жити тут і зараз?

Як жити тут і зараз і чи можна цьому навчитися? Як вловлювати момент сьогодення і залишатися в ньому? 11 способів жити в сьогоденні.

Тут і зараз – єдиний час, який має людина. Прожита хвилина швидко стає минулим, а майбутнє ніколи не настає, воно є тільки в нашій голові. На думку психологів, існує дуже мало людей, які вміють жити в сьогоденні, в основному всі зайняті планами або спогадами. Навчившись цінувати і повноцінно проживати кожен момент сьогодення, ви знайдете гармонію з собою, станете більш щасливим, досягнете успіху в житті.

Що таке "тут і зараз"?

Є тільки мить між минулим і майбутнім, саме він називається життя. Слова з пісні якнайкраще описують, що таке момент сьогодення і як важливо його цінувати і помічати. Уявіть себе в 70 років, що сидить в оточенні дітей і онуків, гортає альбом і розповідає про прожиті щасливі миті. Це буде можливо тільки якщо почнете жити зараз. Саме в цей момент закладається фундамент майбутнього, з'являється привід для ностальгії.

Ніхто не пам'ятає безцільно прожитих днів. Хвилини, коли ви просто мріяли, пили чай на кухні сиділи в соціальних мережах не згадаються вам. Зате чаювання з подругами і весела гра в шаради, покупка квитків і сімейне планування відпустки, цікаве знайомство, яке виллється у відносини або дружбу будуть приємніше.

Роблячи те, що подобається, людина наповнює життя радісними миттєвостями сьогодення. Саме їх сукупність дозволяє поставити діагноз " Щасливий!».

Пройти тест: оптиміст або песиміст

Як розпізнати, що ви не вмієте жити тут і зараз?

1. Часта ностальгія.

Хороші спогади з минулого – ознака того, що колись людина вміла насолоджуватися моментом. Він прожив якийсь час настільки щасливо, що воно відбилося в його пам'яті і тепер спливає, заміщаючи справжні думки. Іноді приємно згадати про радісні події, але якщо це відбувається часто, значить людини не влаштовує його нинішній стан. У цьому випадку ностальгія - перший дзвіночок, що пора щось міняти.

2. Постійні мрії про майбутнє.

Немає нічого поганого в тому, щоб мріяти чи складати план . Але люди ховаються за своїм уявою , здійснюють втечу в світ мрій, щоб тільки не жити тут і зараз, де їм так погано. Теперішнє емоції набагато яскравіше, ніж вигадані, щоб їх пережити, потрібно почати втілювати мрії в реальність вже сьогодні.

3. Відкладання на потім.

Люди звикли сідати на дієту з Понеділка, починати нове життя з січня, вступати до університету наступного року. План-це чудово, але чи не краще почати його здійснювати прямо зараз? Якщо не зробити хоча б маленький крок до виконання своїх бажань миттєво, вони зависнуть десь в просторі «потім».

4. Тривога, почуття паніки, страх.

Є мудрий афоризм: «якщо можеш щось змінити-зміни, якщо змінити не можеш − прийми це». Тривожний стан настає або після негативної події і переживання про нього, або через страх перед майбутнім. Найкраще рішення-зрозуміти, на що в ситуації можна вплинути. Якщо є можливість, щось змінити прямо зараз, слід це зробити. Якщо ж миттєво вирішити нічого неможливо, потрібно спробувати заспокоїтися і зрозуміти, що зараз ви в безпеці.

5. Низька самооцінка.

Людина, яка не вірить у себе , легко знаходить причини, чому він не може бути тут і зараз. У голові постійно кишать думки про те, що якби він був красивішим, розумнішим, багатшим, успішнішим, все було б інакше. Це контрпродуктивно. Чи може хтось стати красивішим? Косметика, одяг, хороше настрій творять чудеса. Читання книг, навчання допоможуть у розвитку інтелекту. Успіх і багатство приходять до тих, хто вміє ловити справжній момент.

Пройти тест на самооцінку

Як навчитися жити в сьогоденні?

1. Піддаватися миттєвому пориву.

Якщо щось прийшло в голову, потрібно почати це робити тут же. Задумалися про ремонт, зривайте шпалери. Захотівши змінити імідж , вперед за фарбою. З'явилася думка про відпустку, негайно купуйте квитки. Хоча необачні дії не завжди доречні, вони можуть бути і корисні.

2. Ділити важкодосяжну мета на частини.

Багато хто відкладає важливі справи на потім, тому що вони здаються занадто грандіозними. Якщо ж розпланувати затію, виділивши в кожному дні трохи часу, виявиться, що здійснити заповітну мрію не так вже й складно. Чим швидше це здійсниться, тим швидше можна буде насолоджуватися плодами.

3. Цінувати велике і маленьке щастя.

Людина вважає, що стане щасливішою, коли заробить багато грошей, вийде заміж/одружиться, з'їздить до Риму. Але не можна вічно чекати якогось міфічного моменту, коли почнеться біла смуга. Перетворивши радість у звичку, тоді кожен день буде щасливим.

4. Будь тут і зараз.

Проживаючи момент, в якому все подобається, потрібно постаратися якомога довше залишатися в ньому. Його треба смакувати, як смачна страва. Людям властиво кудись поспішати, розвиватися, досягати. Розцінювати життя , як прогулянка лісом. Адже мета не в тому, щоб пробігти через гай, важливо почути щебет птахів, вдихнути ялиновий аромат, побачити квітучу галявину, полежати спокійно на густій траві.

5. Відмовитися від того, що пригнічує.

Основна причина втечі від реальності – антипатія до свого життя. Нелюба робота, негативне оточення, відсутність часу на себе змушують потопати в мріях про прийдешні зміни. Якщо почати робити те, що подобається, кожна хвилина буде цінніше.

6. Приділити страху увагу.

Люди намагаються позбутися від тривожного відчуття подумки повторюючи: «я не панікую». Це не допоможе! Набагато ефективніше зосередитися на проблемі, проговорити її, розглянути з усіх боків. Якщо приділити їй посилену увагу, вона може здатися дурною і безпричинною. Також можна спробувати запитати себе, наскільки реальна тривожна ситуація. Що можна зробити, щоб вона не сталася?

Пройти тест: дитина, дорослий, батько

Експрес-методи повернення в тут і зараз.

Для насолоди справжнім моментом потрібно вміти зупинятися. Для цього допоможуть наступні прості методи:

глибокі вдихи . Необхідно просто концентруватися на кожному вдиху і видиху, робити це повільно.

Музика . Багато хто думає, що допомагають тільки розслаблюючі треки. Їх можна поєднати з дихальними вправами для посилення ефекту. Але іноді краще енергійна музика, під яку можна ще й потанцювати. Причому, чим дурніше буде танець, тим веселіше, а значить момент присутності буде гарантований.

тварини . Якщо погладити собаку, кота, тварина відповість взаємністю. Кішка почне мурчать, собака завиляє хвостом. Доведено, що це викликає позитивні емоції . Людина не захоче залишати істота, що відповідає на його ласку.

прогулянки на свіжому повітрі . Безцільний променад допоможе уповільнити час. Важливо не поєднувати його з шопінгом і не думати в цей час про те, що вдома чекає невимитий посуд. Мета прогулянки-звільнити думки, нехай навіть і всього на півгодини.

Найкращий час – тут і зараз. Воно варте того, щоб його проживати. Користуючись простими техніками "уповільнення", можна навчитися цінувати кожну мить, швидше досягати цілей, знайти шлях до себе.

Пройти тест на темперамент

Зараз читають
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Хронічна втома: що це таке, її причини і як боротися??
Що таке хронічна втома і як вона проявляється? Які причини такого стану ...
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Тренінг особистісного зростання: що це таке і як вибрати??
Що таке тренінг особистісного зростання і чому це пошуки власної мотивац ...
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Швидкочитання: що це таке і як навчиться??
Що таке швидкочитання і чи ефективно воно? Як швидко читати книги, витяг ...
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Знайомство з чоловіком: 10 головних помилок
Яких помилок краще уникати, щоб знайомство з чоловіком виявилося успішни ...
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зацікавити хлопця? 7 необхідних умов
Як зробити перший крок і зацікавити хлопця? Які є психологічні хитрощі? ...
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Самосаботаж або чому ми не хочемо робити те, що важливо
Всі ми час від часу стикаємося з проблемою самосаботажа, коли знаємо, що ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео