Назад
Ідеал: що це таке? Хто такі ідеалісти?

Навигация по разделу
идеал

Що таке ідеал та ідеалізм?

Що таке ідеал та ідеалізм? Як прийняти свою недосконалість? Рекомендація про те як досягти ідеалу.

Саме ідеальність забезпечить мені щастя, вважають багато. Але дослідження психологів з Університету в Канзас-Сіті показали, що наші уявлення про ідеал не залишаються незмінними навіть кілька хвилин. Крім того, ідеали краси просто вбудовуються в нашу свідомість без нашого відома. У цій статті розповімо, чому очікування ідеального партнера призводить до самотності, і поділимося техніками, які допоможуть наблизитися до ідеального себе.

Що таке ідеал?

Ідеал — це важкодосяжний або зовсім недосяжний зразок досконалості, висока мрія або образ, до якого людина прагне в поведінці і зовнішності. Ідеальність-необов'язково мета . Це, скоріше, критерій порівняння , що допомагає нам порівнювати очікування з дійсністю та коригувати вектор дії. А здатність ідеалізувати-мотиватор до досягнення мети, можливість менше залежати від зовнішніх стимулів . Так що ідеали нам необхідні, вони наповнюють наше життя сенсом.

Вважається, що прагнення до недосяжного досконалості закладено в основі людської природи. Але є люди, які встановлюють завищені стандарти, шукають шляхи вдосконалення для себе та інших. Це ідеалісти. Якщо вони захоплюються ідеєю, то перестають помічати все навколо і присвячують життя пошуку ідеалу. ідеалістів з рисами високої чутливості та низької толерантності називають мрійниками . Тих, хто в пошуку ідеалу сліпо слідує своїм переконанням, називають фанатиками.

Слово "ідеал" та його похідні походить від французького слова з грецьким корінням « Ideal » – « образ », « ідея ». У загальному вживанні з'явилося на початку XIX століття і в широкому сенсі трактувалося як уявлення про вищу світову досконалість. Поняття увійшло в усі російські словники та енциклопедії, а в словнику літературних епітетів прикрасилося додатковими характеристиками «піднесений», «чистий», «променистий», «немеркнучий».

Поняття ідеалу застосовується до конкретних або абстрактних предметів, константних або змінних понять. Є уявлення про ідеальну зовнішність, моральність, красу, витвір мистецтва, життя , любові . Це може бути досконалість у відносинах між людьми; іноді це зразок, який втілив найбільш цінні і привабливі якості, риси, здібності; це сукупність норм поведінки або критерій поділу добра і зла.

Ідеалізм.

Ідеальність чогось відбивається в релігії, науці, мистецтві, літературі, юриспруденції, формі державності.

Хоча ідеї про матеріальне і нематеріальне виникли задовго до відображення у філософських трактатах, засновником течії об'єктивного ідеалізму вважають Платона. Світ по Платону не залежить він нашого свідомості , тобто світ об'єктивний. Надбання платонізму пізніше використовували для своїх ідей філософи-ідеалісти Кант, Гегель, Шеллінг, Шопенгауер.

Ідеї Платона були настільки популярні, що їх приваблювали для обґрунтування християнської та мусульманської релігії. І не дивно, адже ідеалізм у великій мірі притаманний релігійному світу - прагнення до Абсолюту лежить в основі всіх релігійних вчень. Ідеал в релігії-це приклад найбільшої жертви себе в ім'я добра і справедливості. Такими прикладами завжди були святі, праведники, ченці-аскети.

В психології поняття «ідеального я» ввів Зигмунд Фрейд. Я-ідеал служить для визначення любові людини до себе , яка формується в дитинстві і залишається зразком для наслідування протягом життя. Додатково може розглядатися як найвища істота в особистості людини. Термін використовується в психотерапії , але трактується різними психоаналітиками інакше. Наприклад, деякі вважають ідеальний образ наслідком психозу або неврозу.

Пройти тест на невроз

В літературі ідеал – це, перш за все, особа або образ людини, який має зовнішні риси і внутрішні якості, здійснює вчинки. Це образ Героя з великої літери, який для багатьох поколінь залишається зразком для наслідування. Якщо навести приклади з класичної літератури, ідеальні герої-це П'єр Безухов, Граф Монтекрісто, Д'артаньян, Тетяна Ларіна.

Ідеал у мистецтві - втілені в художньому образі «досконалість» і «завершеність». в науці - це експериментальні та теоретичні методи, які допомагають досягти максимально обґрунтованого знання.

Ідеалізм протиставляється матеріалізму - вірі в те, що навколишня матерія є справжньою і базовою для створення світу. Ідеалістична філософія з рисами аристократизму, пафосності і непрактичності виглядає як застаріла теорія. Але потреба в ідеалі так само непереборна в людському бутті, як потреба в красі, справедливості.

Ідеали краси.

Поняття про ідеал краси змінювалися в різні епохи – це відомий факт. А на сучасній хвилі бодіпозитиву визначити приклад для наслідування стає все складніше. Канонічні красуні Мона Ліза або Венера Боттічеллі сьогодні навряд чи б користувалися успіхом. Так що ідеальність-категорія дуже суб'єктивна і менш піддається визначенню, ніж здається на перший погляд.

Конструкції про ідеального партнера, друга, ідеальної зовнішності, фігури, життя, роботі – тільки зручна Абстракція для спрощення думки. Але вона небезпечна з кількох причин:

 • Зациклений на ідеальності людина стає зручним об'єктом для маніпуляцій ринку. На ньому заробляють найпотужніші індустрії схуднення, косметики, естетичної медицини.
 • Власне невідповідність придуманому ідеалу лякає, викликає почуття провини, сорому, тривожність , підсилює невпевненість у власних талантах, вженуть в депресію .
 • Ідеалізація (наділення когось ідеальними якостями) розвиває психологічну залежність від ідеалу. А в романтичних стосунках ідеалізація партнера змушує його відповідати очікуванням.
 • При близькому знайомстві ідеалізований образ руйнується, що призводить до розчарування в партнері.
 • Людина, яка занурюється в розумові конструкції про ідеального партнера, в кінцевому підсумку залишається самотньою.
 • Придумані символи сексуальності і «красива» порнографія спотворює не тільки очікування від інтимних відносин, а й уявлення людей про самих себе. Це посилює нерозуміння чоловіків і жінок у реальному житті.
 • Очікування ідеального партнера може зіграти з нами злий жарт. Воно створює ілюзію того, що відносини налагодяться чарівним чином без зусиль обох партнерів.

Пройти тест на депресію

Ідеальність-потужний стимул стати кращою людиною . Але є ризик, що заради нього ми відмовимося від реальності. Щоб цього не сталося, доведеться навчитися приймати себе таким, яким ти є.

Що робити з неідеальністю?

Психологи кажуть, що найважче - не знаходити щодня сили для змін або приймати мудрий рішення. Найважче-відмовитися від звання Супермена і тим самим визнати свою недосконалість.

Погодитися зі своєю недосконалістю страшно. Визнати свою неідеальну зовнішність, відносини, вчинки все одно, що розписатися у власній ущербності. Особливо на тлі безлічі курсів, семінарів, книг з обіцянкою показати шлях до досконалості.

Процес прийняття своєї неідеальності представляється багатьом стратегічної многоходовкой, на кшталт самообману. Але чим витрачати енергію на переживання, краще попрацювати над своїми думками.

1. Навчитися керувати внутрішнім критиком.

Внутрішній критик, як водиться, родом з дитинства. У ранньому віці дитина сприймає себе так, як говорять про нього дорослі. Чим частіше він чує « ти нічого не вмієш зробити, як слід «або" у вас руки-гачки », тим більше звикає до критики. Коли він виростає, критик продовжує "жити" в його голові і розмовляти голосом мами, тата, першої вчительки, друга або нав'язливим голосом реклами.

Тому першим кроком буде знайомство зі своїм внутрішнім критиком. Подумайте, чиїм голосом він розмовляє з вами. Розпитайте, звідки він взявся. Як тільки ви це зрозумієте, то навчитеся розрізняти: він дійсно радить або просто бубонить в своє задоволення.

Другий крок допоможе усвідомити його користь. Завдяки критиці ми не просто встановлюємо собі високу планку, але нарощуємо собі «моральні м'язи». Як турботливий наставник критик підказує, які знання потрібно підтягнути, а від чого краще відмовитися.

Третій крок допоможе зберегти потрібну дистанцію. Не варто вважати, що внутрішній критик завжди говорить правду. Його можна слухатися, але не передавати всі повноваження. Як тільки зауваження послаблюють вашу впевненість у собі , вимкніть їх і продовжуйте шлях самостійно.

2. Впоратися з синдромом самозванця.

Синдром самозванця-це знайоме багатьом відсутність самоповаги . Це недовіра до свого таланту , інтелекту, рішень. Це страх, що з'явиться хтось ідеальний і викриє нашу некомпетентність. Найгірше те, що синдром працює, навіть якщо повно доказів протилежного.

Пройти тест: Шкала самоповаги

У цій ситуації рішень кілька:

 • Ставтеся до себе добре . Ставте в пріоритет своє здоров'я, благополуччя, душевну рівновагу. Смійтеся над собою з м'якою іронією. Приборкайте перфекціонізм. Дозвольте собі похвалитися своїми досягненнями.
 • Знайдіть однодумців . Шукайте друзів, наставників, групу підтримки. Діліться своїми ідеями і приймайте конструктивну зворотний зв'язок.
 • Прикидайтеся, поки не вийде . Дослідження показали, що якщо ви вважаєте себе талановитим, інші будуть думати так само. Обманюйте себе до тих пір, поки не повірите в свій талант, знайдете творчу мотивацію . Потім не потрібно буде прикидатися. Адже ви станете тим, ким хотіли.

3. Приборкати нездоровий перфекціонізм.

Дослідження показують, що нинішнє покоління піддається впливу перфекціонізму більше, ніж попередні. Нас підганяє нав'язана реклама, ідеальна картинка в соцмережах, необхідність створити бездоганну сім'ю і виховати зразкових дітей. У здорового перфекціонізму є хороша сторона-амбітність, бажання вдосконалюватися. Але багато людей просто «повернуті» на пошуках кращого.

Як позбутися нав'язливої необхідності зробити все ідеально? Якщо будь-яка помилка приводить вас в жах, спробуйте зробити наступне:

 • Зрозумійте, що ідеал-це лише ілюзія . Людський мозок вважається найдосконалішим серед усіх, хто живе на планеті. Але він розвивається тільки під час навчання. Це означає, що не можна відмовлятися від саморозвитку. Просто слід направити енергію на те, що в наших силах: читати, слухати хорошу музику, вчити мови.
 • Навчіться помилятися з користю . Найбільша шкода, яку можуть принести помилки – страх їх зробити. Страх сковує свідомість і тіло. Ми поводимося неприродно, знову помиляємося і припиняємо нові спроби. Але кожна помилка збільшує майстерність, додає впевненості і спокою. Так що немає помилок, немає розвитку.
 • Зосередьтеся на процесі . Ідеали стійкі. Коли вони руйнуються, ми відчуваємо біль, а в житті трапляється затяжна криза. Якщо думати тільки про кінцеву мету, мотивація виснажується. Тому краще розбити велику мету на мікрорішення і впроваджувати їх поступово. Але головне-хвалити себе після кожної перемоги.

Як досягти ідеалу?

Психологи порівнюють ідеал з горизонтом – ми до нього підходимо, а він відсувається. Але якщо ви хочете взяти життя в свої руки, домогтися немислимих результатів, потрібно отримати і розвинути кілька навичок. якщо виконувати один пункт в тиждень, можна домогтися результатів вже через місяць.

Тиждень 1. Намалюйте своє майбутнє. Подумайте, де ви зараз і де хочете опинитися через місяць-рік-два роки свого життя. Визначте, як ви хочете себе почувати в свій ідеальний день (радісним, умиротвореним, розслабленим). Це допоможе підібрати мету під свій стан.

Порада. Виділіть кілька вечорів для того, щоб покопатися в собі, знайти свої справжні цілі. Для наочності можна намалювати карту бажань або скласти список цілей і повісити їх на чільне місце.

Тиждень 2. Подбайте про своє тіло. якщо у вас проблеми зі здоров'ям або зайва вага, домогтися цілей буде дуже важко. Вірний спосіб привести себе в форму-перейти на здоровий спосіб життя . І необов'язково відразу відмовлятися від усього. Для початку можна зробити нескладну зарядку і додати в раціон овочі.

Порада. Якщо у вас немає улюбленого спорту, сходіть на йогу, в тренажерний зал, на плавання. Так ви знайдете заняття до душі, а заодно складете з тренером нове меню.

Тиждень 3. Займіться расхламлением простору. пройдіться по будинку, вирішите які речі можна віддати на благодійність або викинути. Відмовтеся від пластикових пакетів на користь полотняних сумок, використовуйте для зберігання речей старі коробки. Навчіться планувати і економити.

Порада. Расхламляйте один "вогнище «в день: складіть детальний план, а після кожного» подвигу" робіть паузу.

Тиждень 4. Почніть практикувати уважність. коли відчуваєте, що рутина відводить від головної мети, зупиніться на пару хвилин і запитайте: « чи справді я роблю те, що хочу? ». Швидше за все, відповідь вам не сподобається. Тому доведеться освоїти техніку відмов, навчитися говорити тверде «ні», відмовитися від багатозадачності, подбати про повноцінний сон.

Порада. Виконуйте свою роботу із задоволенням, щиро радійте будь-якому результату і зосередьтеся на тому, чого дійсно хочете досягти.

Бонус. Навчитися розслабитися . у постійному стресі, гонитві за результатом ми просто розучуємося відпочивати. Але просидіти вечір в соцмережах – не найкраща ідея для відпочинку. Видів корисного відпочинку чимало і всі вони однаково корисні. Це прогулянки, зустрічі з друзями, настільні ігри, сон.

Порада. Знайдіть баланс між навантаженням і відпочинком. Іноді досить виділити 10-20 хвилин для медитації , прогулянки або просто побути в тиші, щоб відновити душевні сили.

Висновки:

 • Ідеал - щось бажане, що володіє найвищою цінністю для окремої людини, сім'ї, соціальної групи, релігійної спільноти. Вони є у кожного, тільки не всі це усвідомлюють або зізнаються
 • Ідеаліст – це людина, яка ідеалізує дійсність.
 • Думка про ідеальну зовнішність змінюється швидше, ніж здається – протягом декількох років, місяців, а іноді і хвилин.
 • Щоб створити ідеальні стосунки, потрібен не ідеальний партнер, а душевна робота.
 • Прагнення до ідеальності та прагнення до внутрішньої гармонії – це різні речі.
 • Тільки трансформуючи реальність, можна наблизитися до ідеалу.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю? 8 ідей
Як позбутися від душевного болю і вилікувати душу? 8 різних універсальни ...
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим? 7 основних правил
Як стати щасливим і що в цьому може допомогти? 7 дієвих способів знайти ...
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Шкала самооцінки: низька самооцінка, занижена, адекватна, висока і завищена
Що таке шкала самооцінки? Що таке низька самооцінка, занижена, адекватна ...
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Що робити, коли все погано? 9 відповідей
Стан що робити, коли все погано, не приходить раптом. 9 простих порад, я ...
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Смуток: що це таке і що робити якщо сумно??
Що таке смуток і чому нам буває сумно? Як позбутися від смутку: кращі сп ...
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Егоїст: хто це такий, як його розпізнати і чи добре їм бути??
Хто такий егоїст і його види. Позитивні і негативні сторони егоїстів. Як ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Новое youtube видео