Назад
Як допомогти іншим знайти ясність??

Навигация по разделу
как помочь другим

Як допомогти іншим отримати ясність?

друге питання буде: «як ти можеш цього досягти?"Відповідь повинна чітко підкорятися критеріям "Smart". Все повинно бути, вимірно, досяжно і повинно мати можливість бути виконаним вчасно.

Приділіть буквально п'ять хвилин свого часу одній простій вправі прямо зараз. Воно здатне зробити сильний ефект. Достатньо цих п'яти хвилин, щоб життя змінилося, щоб усвідомити те, чого не усвідомлював і не знав раніше. Це пов'язано безпосередньо з розумінням, куди ти хочеш йти, де опинитися, і як цього досягти.

Вправа складається всього з чотирьох кроків. Вам знадобиться аркуш паперу і ручка або олівець.

Крок перший . Згадайте три складні ситуації, з якими ви успішно впоралися і запишіть їх.

Наприклад, вас хотіли вигнати з інституту, і вам довелося вирішити відразу багато проблем за дуже обмежений термін.

Ви повинні записати ці три складні ситуації за одну хвилину.

Крок другий.  згадайте три складних ситуації, з якими ви впоралися менш успішно і запишіть їх.

Крок третій.  Подивіться на всі ці ситуації і задайте собі питання: «Чи чітко я знав, чого хотів, або я зосереджувався на тому, чого не хотів? Чи було моє бажання сформульовано позитивно? Чи контролював я його?»

Крок четвертий.  оцініть кожну ситуація за шкалою від 1 до 10 з точки зору того, наскільки чітко ви знали, чого хочете. Де 1 – означає, що ви взагалі були без поняття, чого ви хочете, а 10-означає, що ви абсолютно чітко знали, які результати вам потрібні.

Найчастіше в перших ситуаціях люди ставлять цифри 8,9,10, а по – друге-3,2,1, іноді 4,5,6. Швидше за все, у вас вийшло те ж саме. Справа в тому, що коли ми точно знаємо, чого хочемо, ми значно успішніші в тому, що робимо.

Тепер, коли ми зробили цю вправу, ми можемо скористатися ще одним інструментом. Це коучинговий інструмент , який можна застосувати в абсолютно будь-якій сфері діяльності, в будь-якому бізнесі і навіть хобі. Цей інструмент називається "формат кінцевого результату". Все завдання цього інструменту, в тому, щоб допомогти людині зрозуміти чого ж він насправді хоче. Це по суті одне з перших питань, які задають підлеглому або співробітнику: "Чого ти хочеш?»

Наприклад, якщо ви керуєте великої компанії, яка бере участь у виставках, і співробітник приходить до вас і говорить про те, що потрібно підготуватися до виставки, підготувати виставковий стенд, то ви можете йому розповісти все від А до я, як і що потрібно зробити, або можна розкрити внутрішній геній свого співробітника і запитати його, чого він хоче і яким він уявляє собі результат цієї виставки. Він скаже, що хоче, щоб стенд все помічали, коли прийдуть на виставку, і хоче, щоб клієнтами компанії стали хоча б 5% від тих, хто відвідав цей павільйон. Тобто людина вже розуміє, до чого він прагне.

Друге питання буде: "як ти можеш цього досягти?"Відповідь повинна чітко підкорятися критеріям "Smart". Все повинно бути, вимірно, досяжно і повинно мати можливість бути виконаним вчасно. На цьому етапі людина видає цілком конкретні рішення. У випадку з виставкою, це будуть рішення про те, як потрібно все оформити, яке місце потрібно зайняти, що потрібно себе поставити. Ви можете допомогти йому приймати рішення, ставлячи відкритіше питання: "як ще? Що ще можна покращити? Що можна додати?»

Третє питання: "що може тебе зупинити?"Коли ми ставимо собі мету, коли ми плануємо щось, дуже важливо передбачити те, що може перешкодити досягти мети, в тому числі і саботаж.

Четверте питання: "Як ти зрозумієш, що ти досяг цього?"Він безпосередньо перетинається з першим. Якщо повернутися до прикладу з виставкою, то співробітник відповість:»я зрозумію, що досяг своєї мети, коли стенд буде оточений людьми, і іншим людям буде складно підійти до нього".

Важливо те, що коли ми мотивуємо людей, у них можуть виникати страхи, тому наступне питання, присвячений тому, як долати страхи.

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео