Назад
Як перестати ревнувати? 10 необхідних послідовних кроків

Навигация по разделу
как перестать ревновать

Як перестати ревнувати? 10 кроків

Як перестати ревнувати і повернути мир, спокій, гармонію і довіру у відносини? Для цього є 10 послідовних кроків

Набридло переживати негативні, виснажливі емоції по відношенню до свого партнера? З'явилася важка втома від постійних сварок, підозр, страху, невпевненості? Якщо короткочасна рідкісна ревнощі тільки додає гостроти у відносини, то тривала, навпаки, забирає сили, підриваючи психологічне здоров'я. Як перестати ревнувати за 10 кроків? Пряма інструкція до дії для тих, хто хоче зберегти взаємини, а не втратити їх у нескінченному вирі скандалів.

1. Заспокоїти хвилю переживань.

Ревнивець — це завжди емоційний, імпульсивний, легко піддається на провокації людина. У ньому змішуються страх, злість, образа , жалість до себе і багато інших неприємних переживань. Чи можна в такому стані адекватно приймати рішення ?

Навряд чи, тому першим кроком буде релаксація . Однак мало кому на піку емоційних переживань захочеться сідати медитувати або повторювати перед дзеркалом афірмації. Тому в самий напружений момент краще просто змінити обстановку і потік думок, наприклад:

 • Вийти з приміщення на прогулянку, свіже повітря остудить запал;
 • Спробувати в деталях згадати якусь приємну подію;
 • Придумати Риму до будь-якої фрази, яка попадеться на очі;
 • Спробувати прочитати будь-який текст навпаки, від останньої літери до першої;
 • Займатися спортом &8212; і емоції Скинути вийде, і викластися по повній;
 • Складіть орігамі, кубик Рубіка, виконайте будь-яку монотонну заспокійливу дію;
 • Зробити серію повільних глибоких вдихів і різких видихів.

А ось чого небажано робити в такі моменти, так це заїдати стрес, накручувати інших людей (вони потім самі стануть накручувати оповідача навіть після того, як він заспокоїться). Коли гострі переживання вщухнуть, можливо, зміниться погляд на ситуацію. Деяким взагалі досить лягти спати, а вже після пробудження заново обміркувати свої почуття.

Пройти тест на ревнощі

2. Логічно осмислити ситуацію.

Як тільки з емоціями буде все залагоджено, дивитися на ситуацію об'єктивно стане трохи легше. Кому-то зручніше буде обмірковувати все про себе, іншим знадобиться проголошення думок вголос, третім до душі виявиться письмове роздум. Форма міркувань визначена? Чудово, пора задати собі кілька запитань. Але яких саме?

 • Що конкретно я відчуваю? Це тільки ревнощі або тут задіяний біль, заздрість , почуття несправедливості?
 • Що стало причиною виникнення таких переживань? Який епізод викликав бурхливу реакцію?
 • Чи траплялися подібні ситуації раніше? Чи були інші причини для ревнощів?
 • Як я реагував(а) минулого разу? Якими були результати?
 • Що мені робити далі? Чи Хочу я врегулювати конфлікт або я вже не зможу пробачити таку поведінку?

Питання бажано поглиблювати в міру їх виникнення, а відповіді сприймати в будь-якому вигляді, навіть якщо вони здаються безглуздими, дивними, страшними. Над деякими фразами доведеться поламати голову, для інших досить буде відповісти швидко, озвучивши або написавши ту думку, яка першою прийшла на розум.

3. Уявити себе на місці партнера.

Мотиви поведінки партнера буде легше визначити, якщо постаратися поглянути на ситуацію його очима. У кожної людини різні цінності, рамки пристойності, правил, розуміння одних і тих же речей. Наприклад, для одного зрада &8212; це сексуальний зв'язок на стороні, а для іншого &8212; навіть невинний флірт. Якщо такі межі не обговорювалися раніше, очевидно, що партнер навіть не буде підозрювати, що робить щось неправильно, заподіює біль коханій людині.

Якщо поставити себе на місце своєї пари не виходить, її мотиви або дії залишаються незрозумілими, можливо, справа в поганій якості спілкування або недовгому знайомстві. В такому випадку краще усунути прогалини в знаннях один про одного, постаратися ознайомитися з поглядами співрозмовника як мінімум на критично важливі для себе речі.

Пройти тест на зраду дружини
Пройти тест: чи зраджує мені чоловік?

4. Приміряти ситуацію на себе.

Люди навіть самі не завжди помічають, як практикують подвійні стандарти. Наприклад, хлопцеві не подобається, що його обраниця проводить час з друзями чоловічої статі. Хоча сам він теж спілкується з дівчатами і не бачить нічого поганого в цьому. Це не обов'язково говорить про цілеспрямований егоїзм чоловіка. Цілком можливо, що він просто не замислюється про тотожність цих ситуацій.

Щоб уникнути такої плутанини, досить перевернути ситуацію, уявивши, що сам ревнивець виконує дії, на які він ображається. Бажано постаратися при цьому не придумувати відомостей, яких немає.

Наприклад, якщо дружина ревнує свого чоловіка, тому що той пішов на корпоратив, де буде багато жінок, їй краще зупинитися тільки на цьому факті. Однак вона швидше почне уявляти, як її благовірний фліртує з іншими дамами, зраджує з ними. Хоча прямих передумов до таких фантазій немає. Якщо ж дружина постарається поставити себе в такі ж умови (піде на корпоратив з іншими чоловіками), вона буде сприймати це як нормальну поведінку. Напрошується питання: а в чому ж тоді різниця? Тільки в подвійних стандартах.

5. Знайти ознаки любові.

Іноді, щоб відкинути ревні думки, досить згадати вчинки партнера, які вказують на те, що він любить і цінує свою пару. Це не якісь захмарні або героїчні дії, а цілком звичайні дрібниці, які люди звикли недооцінювати або зовсім не помічати. Наприклад, якщо кохана людина заради Близького:

 • Виконав домашні обов'язки замість своєї половини, щоб полегшити її вечір;
 • Вислухав переживання з якогось питання без засуджень або моралей;
 • Робив дрібні подарунки на кшталт улюблених солодощів, які купував по дорозі з роботи, хоча теж був втомленим;
 • Вкривав вночі ковдрою, збивав подушку перед сном, щоб було м'якше лежати;
 • Без попередніх прохань готував чай або ходив за ліками в аптеку, коли його половина хворіла.

Зауваження таких деталей не тільки допоможе позбутися від безпричинної ревнощів, але також зміцнить зв'язок між закоханими, зробить їх ближче.

6. Перевірити самооцінку.

Не рідкість ревнощі &8212; це результат невпевненості в собі , побічний ефект особистих комплексів . В такому випадку поведінка партнера може взагалі бути ні при чому, адже суть проблеми криється в заниженої самооцінки ревнивця. Ось кілька питань на визначення її рівня:

 • Чи вважаю я себе успішною людиною як мінімум в одній сфері?
 • Чи виправдовується більшість моїх очікувань, планів?
 • Якби зараз проходив конкурс на моїй роботі, міг (ла) б я зайняти призове місце?
 • Чи часто я вірю в те, що зможу впоратися з майбутніми труднощами, і рішуче поринаю в справу з головою?
 • Я вважаю за краще ризикувати, якщо бачу в цьому вигоду, або ігнорувати надані шанси, боячись поразок, невдач?

Якщо хоча б на 2-3 питання прозвучала відповідь «ні», є проблеми з адекватним сприйняттям себе. Однак партнер не зобов'язаний вирішувати ці труднощі або виконувати роль психотерапевта. Для цього є фахівці, до яких бажано звертатися з такими негараздами. Це важливо як для майбутнього відносин, коханої людини, так і для власних перспектив, благополуччя.

Пройти тест на самооцінку

7. Покопатися в минулому.

Якщо людина в минулому був учасником ситуації зі зрадою, не дивно, що він буде шукати її навіть в нових взаєминах . При цьому зовсім не обов'язково він виявляється тим, кому змінили. Він сам міг бути зрадником, який зрозумів свої помилки, але не пропрацював їх до кінця, а тепер переносить свій минулий негативний досвід на нинішнього обранця або обраницю.

Приблизно те ж відбувається з дітьми, чиї батьки розлучилися через зраду, тим більше, якщо мати або батько потім звинувачували у всьому дитини. Це типові фрази:

 • "Ти такий же, як і твій батько", "всі мужики & 8212; сволочі";
 • " Якби ти добре поводився, то мама не кинула б тебе»;
 • " назавжди Ти виправдовуєш свого тата»;
 • " Яка мати &8212; Така і дочка, теж закінчить погано»;
 • «я намагалася врятувати відносини з ним і терпіла його зради тільки через тебе " і т» п .

Крім того, у таких «дорослих дітей» разом з невмотивованою ревнощами виникає також почуття провини, невміння адекватно висловлювати свої емоції. Внаслідок цього у них розвиваються неврози, які тільки погіршують ситуацію. Якщо самостійно впоратися зі своїм минулим не виходить, краще звернутися за допомогою до психолога або психотерапевту .

8. Відшукати заняття.

Ревнощі, хандра , нудьга , дивні думки часом виникають просто через те, що людині нічим зайнятися. Його день обмежується спілкуванням з партнером, парою друзів, максимум ще роботою. Хобі або відсутні, або їм не приділяється достатньо часу. Це недооцінена проблема, яка змушує особистість ставати залежною від коханого або коханої. Всі позитивні емоції, асоціації прив'язуються тільки до нього / неї.

Для початку доведеться усвідомити такий комплекс, а потім знайти своє захоплення, пристрасть в будь-якому занятті &8212; від екстремального спорту до рукоділля. Нові інтереси дозволять не зациклюватися на не вартих уваги моментах, навчать концентруватися тільки на джерелі задоволення, радості. Дуже бажано, щоб таких хобі було відразу кілька, щоб в разі недоступності одного, можна було легко переключитися на інше.

Пройти тест на психологічний вік

9. Додати в відносини іскри.

Ревнивий спалах виник у стосунках, які втратили свою гостроту, пристрасть? Все стало рутинним, обридлим, а тут раптом довелося ревнувати? Можливо, все навіть на краще. Такий сплеск емоцій піде на користь тривалому союзу. Однак грань між ревнощами-користю і ревнощами-проблемою дуже тонка, її легко упустити.

Бажано відшукати інші важелі пристрасті, оновити свої відносини, повернути в них більше позитиву , новизни. для цього можна:

 • Разом записатися на цікаві обом практичні курси (Верхова їзда, водіння квадроциклів, Екзотична кулінарія);
 • Поїхати кудись разом на кілька днів (похід, туризм і т. п.);
 • Влаштувати тиждень романтики (дарувати квіти, ходити на романтичні вечері);
 • Організувати один одному тижневий секс-марафон (кожен день як мінімум один раз займатися любов'ю, щодня змінюючи щось);
 • Переглянути старі спільні альбоми, зіграти за ролями перше побачення , пройтися по значущим для пари місцях.

Такі кроки позбавлять від ревнощів як спроби розігнати нудьгу, зміцнивши союз між закоханими.

10. Поговорити з партнером.

Іноді це найдієвіший, очевидний, але при цьому непростий спосіб. Страх залишитися незрозумілим, образа за минулі промахи, відвертість змушують уникати, здавалося б, легкої розмови. Виручить невелика схема бесіди, інструкція, як її почати:

 1. Мені не подобається, коли ти&8230; (перерахування вчинків або поведінки в цілому без звинувачень, образ).
 2. У такі моменти я відчуваю, що... (опис своїх емоцій).
 3. Ці почуття виникають, тому що... (розповідь про любов до партнера, небажання його втрачати).
 4. Мені було б легше, якби ти... (зміни, які хочеться бачити в парі).

В кінці можна подякувати за приділений час, розуміння і в такій же манері обговорити власні помилки, способи їх запобігання в подальшому.

Якщо людина хоче налагодити стосунки, але поки не знає, як перестати ревнувати, &8212; це півбіди. Набагато гірше, якщо негатив сварки , постійних підозр не усвідомлюється ревнивцем до кінця. Тільки повністю прийнявши факт проблеми, можна налаштуватися на її вирішення, відшукати способи, шляхи. Ці 10 кроків-порад допоможуть тим, хто зрозумів свої помилки, щиро бажає виправити їх, повернувши в свої відносини світ, щастя і благополуччя. Особливо важливий останній пункт, проте 9 попередніх полегшують його виконання.

Пройти тест на сумісність

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео