Назад
Мотивація на успіх: що це таке і 7 кращих способів

Навигация по разделу
мотивация на успех

Що таке мотивація на успіх і як її знайти?

Що робити, якщо потрібна мотивація на успіх? Де її шукати і які можна використовувати прийоми? Як перепрограмувати самого себе?

Думки матеріальні і світ люб'язно надає людині ту реальність, про яку він думає. Мотивація на успіх стає життєво важливим компонентом розвитку. Без неї неможлива самореалізація. Коли людина «заряджений» на перемогу, йому набагато легше рухатися до наміченої мети. Але як навчитися вірити в свої сили? Як чогось досягти, якщо раніше мали місце невдачі? Як перепрограмувати самого себе?  Де шукати натхнення? Що говорять про успіх відомі люди? Мотив для подальшого читання отримано.

Що таке мотивація до успіху?

Мотивація на успіх — це стимул до досягнення поставлених цілей, особистого і професійного зростання. З одного боку, все це виглядає очевидним. Навіщо взагалі когось мотивувати на таке? Люди і так повинні прагнути до успіху. Але не все так однозначно. Справа в тому, що багато з народження запрограмовані на невдачу. Їх сім'ї, друзі, колеги не вірять в успіх і підсвідомо нав'язують таку думку іншим. Людина, яка виросла в подібному оточенні, спочатку налаштований на провал. Саме в такому випадку особливо потрібна мотивація до успіху. Без неї розірвати «порочне коло» неможливо. Одні песимісти "зомбують" інших, а ті переносять негативний настрій на своє оточення, і так далі.

У певний момент людина усвідомлює, що його дитячі психологічні установки йому заважають, але зробити вже практично нічого не може. Чим старше він стає, тим міцніше вкорінюються в його підсвідомості ці стереотипи . Принцип зворотного зв'язку спрацьовує стовідсотково, формуючи ті події, які людина притягує. Дуже складно стає переконати його, підібрати слова, які стануть, як мотивація успіху. Ще складніше перевиховати себе, особливо, якщо оточуючі в цьому не помічники. Розберемося, що робити в такій ситуації?

Пройти тест на тип особистості

Алгоритм мотивації до успіху.

В першу чергу, в життя людини повинні відбутися якісь зміни, які змусять його переглянути своє ставлення до реальності. Припустимо, молода людина не відрізняється працьовитістю і кмітливістю. Він живе на гроші родичів і дохід від тимчасових підробітків. Його все влаштовує і нічого міняти в своїй поведінці він не хоче. В один прекрасний момент з'являється дівчина, в яку він закохується. Щоб завоювати її прихильність, цей хлопець починає працювати як Тато Карло і різко перетворюється на трудоголіка. Дівчина стає його особистою мотивацією до успіху.

По-друге, щоб людина захотіла стати успішніше, перед ним повинен виникнути образ, який послужить прикладом для наслідування . Розуміння, що мета реальна-найкраща мотивація досягнення успіху. Початківці спортсмени рівняються на олімпійських чемпіонів. Юні музиканти вибирають своїми кумирами відомих виконавців. Художники-аматори захоплюються роботами великих живописців.

Третій і найважливіший компонент успіху – віра у власні сили. Припустимо, дівчина мріє стати моделлю, дивиться регулярні покази мод, бачить успішних представниць цієї професії. Але толку нуль, оскільки вона не вірить у себе . Поки не зміниться внутрішня установка, мрії так і залишаться на рівні фантазій. Потрібна потужна мотивація на успіх, яка переконає в можливості його досягнення. Саме про неї зараз і поговоримо.

Способи мотивації на успіх.

Відомо багато прийомів, які допомагають людині самореалізуватися. Перш за все, це пов'язано з натхненням, у відповідь на яке починаються конкретні дії. Як же отримати це натхнення ? Як мотивувати на успіх себе і оточуючих? Розглянемо найефективніші методи:

  • Мудрі фрази;
  • Історії видатних людей;
  • Позитивне мислення ;
  • Візуалізація мети;
  • Афірмації;
  • Успішні друзі та знайомі;
  • Щоденник успіху.

Кожен з цих методів ефективний сам по собі, але якщо їх об'єднати, то результати з'являться швидше. Отже, розберемо їх по порядку.

1. Мудрі фрази.

Афоризми відомих людей часом роблять потужний мотивуючий вплив. Наприклад, надихають слова американського письменника і бізнес-консультанта Брайана Трейсі «ви можете мати все, про що здатні думати постійно». Заряджає енергетикою фраза найбільшого британця Вінстона Черчілля «успіх – не остаточний, невдачі – не фатальні, значення має лише мужність продовжувати». Колумбійський письменник і журналіст Габріель Гарсія Маркес помітив «кожну мить життя – ще одна можливість».

Французький письменник, сценарист і кінорежисер Жан Кокто говорив " Воля здатна змінити навіть лінії на наших долонях». Німецький драматург Крістіан Хеббель стверджував " хто вірить у свою удачу , пощастило"» Мотивують на успіх слова відомого американського диктора Девід Брінклі «щаслива людина – це та, яка здатна скласти міцну основу з каменів, які кидають на неї інші». Давньокитайський мудрець Лао Цзи сказав «шлях у тисячу миль починається з одного маленького кроку». Сподіваємося, що ця стаття стане тим самим першим кроком, з якого почнеться шлях до успіху кожного читача.

Пройти тест на впевненість у собі

2. Історії видатних людей.

Крім висловлювань, самі біографії багатьох відомих особистостей мотивують на успіх. Справа в тому, що далеко не всі багаті і знамениті люди отримали свій стан у спадок. Основна маса знаменитостей домоглися всього цього самі. Багато з них-вихідці з бідних сімей, які в дитинстві могли мріяти тільки про їжу.

Наприклад, зірка змішаних єдиноборств камерунського Походження Френсіс Нганну у спогадах про дитинство розповів, що у нього навіть не завжди було, що їсти. Культова американська телеведуча і найбагатша жінка в шоу-бізнесі Опра Вінфрі народилася у вкрай неблагополучній родині, і до першого класу у неї не було навіть особистих речей. Популярний комедійний актор Джим Керрі дитячі роки провів у злиднях. Починаючи з 15 років, він був змушений стати прибиральником, щоб хоч якось заробити своїй родині на їжу. Відомий кіногерой Джекі Чан народився в настільки бідній китайській родині, що батьки хотіли продати його акушеру.

Згадуючи важке дитинство, американський кіноактор Тома Круза зазначає, що встиг повчитися в 15 школах США і Канади. Крім того в дитинстві у нього були криві зуби, що явно не вписувалося в стандарти «голлівудської» посмішки. Один з найбагатших людей Америки Ендрю Карнегі народився в дуже бідній родині, пройшовши шлях від різноробочого до мультимільйонера. Магнат з Лас-Вегаса Шелдон Адельсон у дитячі роки ділив одну кімнату з трьома братами і своїми батьками. Щоб перерахувати приклади всіх видатних особистостей, не вистачить і величезної енциклопедії.

3. Позитивне мислення.

Велика мотивація до успіху-звичка позитивно мислити . Чим з більшим оптимізмом людина дивиться в своє майбутнє, тим частіше у нього все виходить. Принцип зворотного зв'язку спрацьовує у всіх сферах життя . Люди отримують ті результати, в які вони вірять. Якщо налаштуватися на успіх, то набагато більше шансів його досягти. Яскрава ілюстрація цього принципу-погляд на світ очима мухи і бджоли. Перша бачить суцільні смітники, а друга – квіткові галявини. Парадокс в тому, що обидві мають рацію. Залежно від точки зору, людина сама формує свою реальність. оптимісти частіше досягають успіху, ніж песимісти - це закон природи.

Пройти тест: оптиміст або песиміст

4. Візуалізація мети.

Хороший спосіб мотивувати себе на успіх – чітко представити результат. Навіщо це потрібно? Детальна уявна промальовування мрії допомагає викликати необхідні позитивні емоції , які підживлюють людину «гормонами щастя». Вони заряджають енергією на роботу. Крім того, завдяки сильним емоціям людина впливає на свою підсвідомість. Справа в тому, що логіка - це атрибут свідомості, тоді як емоційний інтелект зачіпає глибинні механізми психіки. Якщо задіяти своє підсвідомість для реалізації поставлених цілей, набагато більше шансів досягти успіху. Метод візуалізації якраз на це і спрямований. Людина стимулює появу сильних емоцій, які» включають " підсвідомість, тим самим активізуючи приховані резерви організму.

5. Афірмації.

Мотивуватися на успіх можна за допомогою самонавіювання. Адже Не дарма кажуть, що»вода камінь точить". Навіть, якщо людина абсолютно не вірить в себе, але буде регулярно повторювати собі зворотне, то стане набагато впевненіше. Поступово розум перестає чинити опір і почне сприймати нову психологічну установку, як істину.

Наприклад , дівчина довго не може знайти хлопця, вважаючи себе негарною і нецікавою. За принципом зворотного зв'язку, всі події в її житті тільки зміцнюють цю впевненість.  Якщо в певний момент вона вирішить все змінити, то на допомогу прийде техніка афірмацій – коротких позитивних фраз в позитивній формі. Скажімо, щоранку дивлячись у дзеркало, вона регулярно вимовлятиме "я подобаюся хлопцям". Через певний проміжок часу це твердження проникне в підсвідомість, зміцниться в ньому і почне формувати зовсім іншу реальність.

6. Успішні друзі та знайомі.

Ефективний прийом, що допомагає мотивувати на успіх – створити відповідне оточення. Якщо людина хоче стати кращим, йому необхідно спілкуватися з кращими, інакше друзі, знайомі і колеги будуть надавати гальмівну дію. Наприклад, хтось вирішив стати підприємцем, відкрити власний бізнес. Йому важливо оточити себе людьми з такими ж цінностями і пріоритетами. Якщо його оточення буде вважати бізнесменів "спекулянтами» і "баригами", то підсвідомо ця людина буде точно також розцінювати підприємницьку діяльність. Рано чи пізно, він відмовиться від своєї затії, поповнивши ряди «баригоненависників». Якщо ж буде спілкуватися з власниками бізнесу, то почне переймати їх образ мислення і манеру поведінки, тим самим перетворюючи мрію в реальність.

7. Щоденник успіху.

Життя людини складається з величезної кількості перемог і невдач. настрій залежить від того, на що більше звертати увагу. Песимісти "колекціонують" поразки. Оптимісти накопичують» багаж " успіхів. Саме для них винайшли щоденник успіху - блокнот, в який необхідно записувати всі свої щоденні Перемоги, від найменших до глобальних. Наприклад, пересилив себе і записався в спортивну секцію – досягнення. Вивчив уроки і отримав хорошу позначку – досягнення. Якісно виконав замовлення і заробив багато грошей – досягнення. Всі вони різні, але при цьому-перемоги. Чому б їх не вписати в свою особисту історію успіху, регулярне перегортання якої подарує натхнення і заряд енергії. нагадування про попередні перемоги - ефективна мотивація до успіху, що піднімає самооцінку навіть у випадках, коли щось йде не так. Як тільки з'явиться ентузіазм , успіх не змусить себе довго чекати.

Мотивація на успіх потрібна кожному, тільки в різній мірі. Одному достатньо раз в день нагадати собі, навіщо він все почав. Іншому потрібно цілий "курс" самонавіювання. Все залежить від психологічної установки і оточення. Чим глибше в підсвідомості вкоренилися комплекси і страхи, тим складніше їх викорінити. Але робити це необхідно, оскільки ціна перемоги-успіх. Переможцями не народжуються, а стають, і віра в свої сили – невід'ємний компонент цього становлення.

Пройти тест на самооцінку

Зараз читають
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя людини полягає і чи є у нього секрети??
У чому щастя? 8 дивовижних досліджень і 6 секретів щасливого життя, про ...
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Енергія людини: що це таке і як її підвищити??
Що таке енергія людини? 5 ефективних прийомів, як підвищити життєву енер ...
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися: 7 простих способів
Як навчитися розслаблятися з користю? 7 ефективних прийомів розслаблення ...
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Самопізнання: що це таке і з чого його почати??
Що таке самопізнання і які є етапи? Чек-лист з 44 питань для вивчення се ...
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Перебільшувати: що це означає І як правильно робити??
Що значить перебільшувати і чому це є навмисним спотворенням дійсності? ...
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Білий шум: що це таке, Чи безпечно його слухати і навіщо??
Що таке білий шум, як виникає і які у нього є природні джерела? Для чого ...
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Чоловіча і жіноча сексуальність: що це таке і в чому відмінність
Що таке сексуальність людини і як вона проявляється в його поведінці і з ...
Новое youtube видео