Назад
Вірність: що це таке, види і чи варто її зберігати??

Навигация по разделу
верность

Що таке вірність і чому її порушують?

Що таке вірність і якою вона буває? Чому для деяких зберігати її стає важким, а то й непосильним завданням? Чи можна якось з цим впоратися?

Чому вірність беззастережно сприймається суспільством як правило? Якщо вона настільки важлива, тоді навіщо люди, знаючи про її користь, все одно свідомо йдуть на зраду? Щоб розібратися в цій темі, доведеться спочатку зрозуміти, що таке вірність взагалі, якою вона буває, в чому полягають її переваги. Чому ж багатьом так важко дається відданість, незважаючи на всі її плюси?

Що таке вірність?

Вірність — це стійке безперервне прагнення дотримуватися правил, встановлених для конкретної ситуації або сфери. Відданість як категорія етики та моралі. У відносинах це бажання залишатися поруч з одним партнером, сприймати його як свій єдиний сексуальний інтерес у фізичному та емоційному плані.

Вірність вимагає високого рівня сили волі , усвідомленості. Відступництво від неї називають зрадою або зрадою. У суспільстві відданість звеличується, вважається однією з головних прикмет високоморальної особистості і міцних відносин. Незважаючи на це, вона досить часто ігнорується, навіть якщо зрадника раніше все влаштовувало в об'єкті вірності (в дружині, вірі, державі і т.п.).

Пройти тест на зраду дружини

Пройти тест: чи зраджує мені чоловік?

Види вірності.

Класифікації вірності відрізняються за рівнями та об'єктами. За першим критерієм відданість можна розділити на:

  1. Фізичну & 8212; виконання дій на користь об'єкта;
  2. Емоційну & 8212; чуттєва прихильність до нього;
  3. Ментальну &8212; інтерес, усвідомлений вибір.

Другий критерій дозволяє виділити ще більше різновидів вірності, так як залежить від того, ким або чим виявляється її об'єкт:

  • Дружня & 8212; збереження відносин між друзями, рідше знайомими;
  • Сімейна & 8212; тісний зв'язок між родичами, кланами, родом в цілому;
  • Любов (подружня) &8212; моногамія в романтичних відносинах (шлюбі);
  • Патріотична & 8212; любов до Батьківщини, її політико-економічних, природних, культурно-етнічних особливостей;
  • РЕЛІГІЙНА & 8212; стійкість віри, повага , дотримання її постулатів, традицій;
  • Особистісна &8212; прихильність своїм словами, поглядам, принципам.

Відданими можуть бути не тільки люди, але також деякі тварини. Найчастіше в їх число відносять собак, кішок, коней, дельфінів, мавп, інших представників фауни з добре розвиненою нервовою системою.

Однак найбільше суперечок, непорозумінь викликає саме вірність в любовних відносинах . Так чому ж її взагалі вважають настільки важливою?

Чому корисно зберігати вірність у стосунках?

1. "Чисті" аналізи.

Мабуть, сама банальна причина &8212; ризик отримання ВІЛ, ІПСШ при адюльтере. Далеко не всі статеві акти на стороні відбуваються навмисно. Часто &8212; це результат алкогольного сп'яніння, сильного емоційного спалаху або, нарешті, стрибка гормонів. Навряд чи в такі моменти хтось замислюється про «захист». І вже тим більше ніхто не стане вимагати медичного висновку від венеролога.

2. Спокійні нерви.

Компрометуючі листування, забута білизна, застереження, плутанина з іменами, організація таємних зустрічей &8212; це прямі провокатори стресу. Невірна людина весь час бачить загрозу викриття. По початку вона може навіть викликати азарт, приємне хвилювання, передчуття. Однак з часом все перетвориться в банальний невроз. Безсоння, дратівливість, тремор, проблеми з тиском, судоми, млявість, неуважність &8212; лише деякі з можливих проблем.

Пройти тест на невроз

3. Розвиток.

Зберігати вірність &8212; значить виховувати і зміцнювати в собі силу духу , дисципліну . Навряд чи вони виявляться зайвими в будь-якій сфері. Це не тільки робота над своїми внутрішньоособистісними якостями, але також розвиток соціальних навичок. Щоб залишатися відданим, доведеться вчитися ефективно взаємодіяти з партнером, разом успішно долати перешкоди.

4. Опора.

При втраті довіри коханої людини зрадник позбавляється всіх переваг здорових відносин &8212; підтримки, турботи, віри в нього. Для багатьох зрада &8212; непростимий злочин. Навіть дуже важка ситуація в житті зрадника не змусить колишнього партнера так просто йому допомогти, пробачити помилку. І навпаки &8212; вірна людина отримує повагу, вдячність, любов , відповідну відданість, тим більше у важкі часи.

Чому залишатися вірним важко?

1. Ілюзія кращого життя.

Після сварки або будь-якого неприємного випадку може виникати ілюзорне думку, ніби з іншим партнером таких проблем не буде. Хочеться спробувати зраду, так як там не буде траплятися схожих стресових ситуацій. Однак зв'язку на стороні або відступ від колишньої віри, принципів несуть за собою нові складності. І вони навряд чи виявляться меншими, ніж поточні.

2. Недомовленість.

Багато сучасних сімей розучилися вести конструктивний діалог, мирно вирішувати суперечки. При перших ознаках незгоди починаються скандали з егоїстичними спробами нав'язати свою думку. В результаті страждають бажання партнерів, залишаючись не тільки нереалізованими, але навіть невисловленими. Створюється враження, ніби в поточних відносинах не вийде домогтися підтримки, розуміння. Зате їх можна знайти на стороні.

Метод вирішення очевидний &8212; відверта шаноблива розмова. Якщо виключити зі звичайного діалогу крики, образи, узагальнені претензії, можна очистити свій союз від більшості проблем.

3. Неаргументований борг.

«зрада &8212; це погано» &8212; така фраза майже гравірується в свідомості ще в дитинстві. Так кажуть батьки, вчителі, реклама, книги, випадкові спікери. "Погано», «брудно», «непростимо», "ганебно" і ще десятки негативних епітетів.

Проблема в тому, що рідко хто пояснює, чому саме вірність настільки цінна. Дається один факт, що не терпить суперечок, але мало де зустрічаються аргументи. В результаті вже дорослі люди вбирають цю установку, не розуміючи її глибинного значення. А потім зрад уникають зовсім не через ризик зробити Близькому боляче або заплутатися в собі, а тому що «так не можна», «це неправильно», «будуть наслідки» &8212; які саме, Незрозуміло. Брак причин триматися за відданість змушує відкидати цю установку, внаслідок чого відбуваються адюльтери.

4. Зайвий "оптимізм".

На початку відносин, коли все легко, райдужно, оптимістично, дуже легко повірити в те, що так буде завжди. Що проблеми вирішуються швидко, без зайвих зусиль, вірність залишається непохитною, а любов і через 10 років йде в зв'язці зі пристрастю . Через брак досвіду або ігнорування можливих труднощів партнери виявляються беззахисними перед кризами, що насуваються. Замість того, щоб долати їх разом, пара обирає «легкий» шлях &8212; зради.

5. Рутина.

Чи вийде уникнути невірності, якщо сидіти вдома, не дивитися в бік потенційних коханців, відмовитися від спілкування з протилежною статтю? Навряд чи, так спокуса буде тільки рости. Пов'язано це буде зі нудьга , буденністю. Щоб вони не стали причиною зради, важливо навчитися заново розвивати інтерес до партнера, робити відносини різноманітними, емоційними в позитивному сенсі.

Зберігати вірність &8212; не завжди легке завдання навіть для психологічно зрілих, здорових людей. А все тому, що вона, навіть будучи результатом усвідомленого вибору, зустрічає на своєму шляху багато перешкод, які відчувають її, а також силу волі людини на міцність. Однак пам'ятаючи про її плюси, ризики її альтернатив, можна побороти в собі спокусу змінити партнеру, своїм принципам або собі в цілому.

Пройти тест на сумісність

Зараз читають
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Гнів: що це таке і його причини, 9 способів управління гнівом
Що таке гнів і чи є від нього користь? Які причини і наслідки його появи ...
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним: 9 простих порад
Як стати смішним і наскільки це складно? Які прийоми можна використовува ...
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Відповідальність: що це таке і як перестати її боятися??
Що таке відповідальність і які є її види? Основні причини чому люди уник ...
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті правильно? 9 правил
Як писати статті щоб їх читали? Секрети ефективного заголовка і найпошир ...
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки: 8 основних чоловічих потреб
Чого хочуть чоловіки від нас, жінок. Існує маса стереотипів, проте наспр ...
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Упереджене ставлення: що це таке і як побороти упередженість??
Що таке упереджене ставлення-це результат еволюції, виховання чи нав'яза ...
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Туга: що це таке і 8 способів її побороти??
Що таке туга і чому вона з'являється? 8 перевірених способів як побороти ...
Новое youtube видео