Назад
Едіповий комплекс: що це таке, його ознаки і як позбутися??

Навигация по разделу
эдипов клмплекс

Що таке едіповий комплекс і коли варто бити тривогу?

Що таке комплекс Едіпа? В якому віці це норма, а в якому вже немає? Які основні симптоми та наслідки незакритого Едіпового комплексу?

Теплі обійми, поцілунки і щире слова: «Мама, я тебе люблю» &8212; завжди гріють серце. Але іноді це, як здається, переходить межі. Дитина у віці 4 років хоче спати в одному ліжку і бажає одружитися. Це прояви Едіпового комплексу і є етапом при нормальному розвитку малюка. Але іноді така поведінка може затягнутися довше, іноді набагато довше, ніж зазвичай. Давайте розбиратися.

Що таке едіповий комплекс?

Едіповий комплекс - це сексуальний потяг до батьків протилежної статі і почуття ревнощів до представника своєї статі. Був названий, описаний відомим психоаналітиком Зігмундом Фрейдом на честь міфу про Едіпа, який убив свого батька-царя і одружився на своїй матері.

Син відчуває сексуальне бажання і сильну любов до матері. До батька ж агресивні почуття, ревнощі . Прагне відсунути його в сторону, щоб зайняти місце батька . Намагається вести себе, як чоловік, наскільки це входить в дитячі несформовані поняття. Також дочка хоче стати на місце матері. Іноді для цього виділяють специфічну назву – комплекс Електри .

Фрейд стверджував, що комплекс Едіпа характерний для всіх дітей від 3 років-час становлення окремої особистості , окремого «я». І повинен в нормі пройти до 6-7 років. Якщо цього не відбувається, то варто говорити про порушення розвитку і його треба виправляти.

Пройти тест на тип особистості

Психологія комплексу Едіпа.

Не всі психологи спокійно прийняли фрейдовскую трактування легенди і оформлення теорії. Деякі взагалі її не сприймали і інтерпретували по-іншому. Адлер стверджував , що так проявляється бажання панувати над обома батьками.

Юнг говорив, що прагнення сина бути ближче до своєї матері – це ні що інше, як бажання повернутися в лоно. Там було тепло, затишно, обволікало постійне почуття захисту і любові. Від тебе нічого не було потрібно, як зараз в 3-4 роки.

Фромм стверджував , що так проявлятися бажання дитини повалити патріархальний режим в сім'ї. Райх додав: едіповий комплекс не буде постійним елементом розвитку. Коли в майбутньому зміняться ролі в сім'ї, він може зникнути. Так психологи і не дійшли до однієї точки зору, сучасні експерименти не можуть прийти до одного висновку.

Більше Фрейд припускав , що саме з виникненням цього комплексу пов'язана наявність заборон моралі , релігії та культури у вигляді інцесту. Оскільки сексуальне бажання з боку дитини має втілення в реальному житті.

Основні ознаки.

Залежно від того, який тип виховання в сім'ї, які взаємини між членами, основні симптоми можуть відрізнятися. До основних відносяться:

  1. Примхлива поведінка . Дитина намагається звернути на себе увагу батька протилежної статі. Тому намагається це зробити не тільки гарною поведінкою, але і капризами, істериками.
  2. Стресовий стан психіки . Знаходяться в постійній напрузі і роздратуванні, оскільки відчувають нові відчуття, які не розуміють. Також, навколо постійно знаходиться суперник, за якого треба бути краще.
  3. Почуття власності . Складно відпустити маму / тата на цілий день, якщо йде на роботу, в гості, по магазинах. Дитина сумує, нудьгує, поки не повернеться батько.
  4. Відсутність друзів . Відмовляється від спілкування і проведення часу зі своїми однолітками. Віддає перевагу і увагу тільки мамі / батькові.
  5. Сновидіння . Якщо розповість про свої сни, то часто можна почути еротичний підтекст щодо одного з батьків.

Наслідки порушення розвитку.

Комплекс повинен пройти до 6-7 років. Якщо ж ні, то це віддрукується на особистості підлітка, а потім і дорослої людини. Хлопець буде несамостійним, оскільки звик завжди бути біля мами, яка вирішує за нього всі питання і проблеми. Звідси випливає і невпевненість у своїх діях. Також і щодо тандему дочка-батько.

Діти знаходять риси батьків з протилежною статтю . Дівчата мають сильний і впертий характер , цілеспрямовані, іноді навіть агресивні. Такі особистості приваблюють чоловіків, ними цікавляться. Але складно побудує відносини, до них часто не можуть знайти правильний підхід.

Щодо сина, то ситуація гірша. Оскільки слабо характерний, жінкоподібний чоловік мало кого приваблює. І як наслідок, зовсім не складаються відношення з протилежною статтю. Стає замкнутим, посилене почуття самотності. Може зі свого боку розчаруватися в жінках, оскільки вони не схожі на його ідеальну Маму.

Пройти тест на темперамент

Як позбутися комплексу Едіпа?

Фрейд стверджував, що син починає боятися, що батько може його каструвати за бажання переспати з його дружиною. Тому комплекс сам собою відпадає під час появи цього страху. Він повинен адекватно пройти, а не зникнути з поля зору і заховатися в несвідоме. Щоб потім не вилилося в інші комплекси.

Тому, якщо не проходить самостійно, потрібно пам'ятати про увагу до дитини. Воно повинно бути направлено від обох батьків в рівній мірі. Відносини між ними повинні бути благополучними, у взаєморозумінні, без гучних сварок. Щоб діти бачили маму з батьком як окрему пару, яким добре удвох.

Не пускати спати з собою в ліжко і ванну кімнату, коли приймається душ. дитина повинна відчувати межі, відчувати сором . Якщо лізе цілуватися в губи, то потрібно м'яким, але впевненим рухом усунути і пояснити, що так робити не можна. Що є партнер, якого люблять як дорослого. А дитини теж, тільки по-іншому.

З дитиною потрібно багато спілкуватися . Особливо, коли він так активно пізнає світ, і багато питань залишаються не отвеченнимі. Тому варто самому розпитувати, що цікавить, що пояснити. Показати дітям, що це нормально-питати, і за це навіть хвалять. Можливо, поділиться своїми почуттями і переживаннями.

Дитина повинна спілкуватися з іншими дітьми і навіть дорослими поза сімейним колом. Щоб увага не акцентувалася виключно на батьках. Якщо сподобалася ровесниця протилежної статі, то це позитивна ознака, що проблема вичерпана.

Комплекс Едіпа – це природні етап розвитку особистості в ранньому віці. Після його проходження дитина бере на себе риси батька своєї статі, формується для входження в доросле життя. Якщо цього не сталося, то є поради, як направити в потрібному напрямку.

Пройти тест на психологічний вік

Зараз читають
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися? 7 ідей
Як кардинально змінитися і чи допоможе це наблизитися до успіху? Чому ва ...
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Чим зайнятися в житті? 10 перевірених способів дізнатися
Як зрозуміти, чим займатися в житті, щоб це приносило радість? 10 практи ...
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Позитивні емоції і негативні емоції: що це і як з'являються??
Що таке позитивні емоції і чи можна їх викликати? Чим корисні негативні ...
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Самоконтроль: що це таке і 7 способів його розвинути
Що таке самоконтроль і які є способи поліпшення цієї навички? Що таке що ...
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Внутрішня сила: що це таке і в чому її секрети??
Що таке внутрішня сила людини і звідки вона береться? Суть цього поняття ...
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві: 10 способів застати його зненацька
Каверзні питання хлопцеві змушують його задуматися, а дівчині говорять б ...
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Питання другу або подрузі: які можна задавати? 8 тим з прикладами
Які задати питання одному, щоб перевірити, міцні стосунки з ним на етапі ...
Новое youtube видео