Назад
Як позбутися від ревнощів і зрозуміти ступінь її об'єктивності??

Навигация по разделу
избавиться от ревности

Як позбутися від ревнощів?

Як позбутися від ревнощів назавжди? Що доведеться зрозуміти про це почуття, перш ніж приступати до боротьби з ним? Які методи при цьому краще вибрати?

Якщо до психотерапевта звернуться дві людини, один з яких усвідомлює причину своєї проблеми, а інший її в упор не бачить, то чи буде відрізнятися їх терапія? Звичайно, буде, адже пацієнти знаходяться на різних рівнях усвідомлення і готовності до лікування. Те ж стосується ревнощів, адже вона буває різною, так само як і ставлення до неї. Відповідно, навряд чи існує один метод усунення негативного почуття для всіх його видів. Як позбутися від ревнощів, знаючи про цю різницю?

Визначення причин ревнощів.

Прийменники для виникнення ревнощі завжди є. Однак одні з них засновані на об'єктивних факторах, реальних зовнішніх подразниках, а інші &8212; виключно на суб'єктивізмі. До перших відносяться ситуації, в яких:

  • Кохана людина відверто фліртує з кимось;
  • Він перестав звертати увагу на свого партнера;
  • Він вже зраджував (навіть якщо в минулих стосунках);
  • У ньому виникли помітні різкі зміни, для яких немає очевидних причин;
  • В парі раптом почали частішати і посилюватися безпідставні сварки .

У цих випадках можна говорити про виправданою ревнощів, адже вони несуть пряму загрозу для Союзу. Ревнивець, у якого немає перерахованих приводів для хвилювань, відчуває негативні емоції не з об'єктивних міркувань. Він "відчуває", ніби йому зраджують або його хочуть кинути, на інтуїтивному рівні. Виразно пояснити, чому виникають ці переживання, він не може. Нерідко його підозри з'являються під дією негативних емоцій іншого характеру & 8212; нудьги , дратівливості, смуток , заздрості .

Якщо в першому випадку ревнивого людини можна заспокоїти логічними доводами на користь партнерської вірності, то в другому це буде марно. Найчастішими причинами такого суб'єктивізму виявляються:

Методи боротьби з ревнощами залежать від того, мотивована вона чи ні. Якщо переплутати їх, то в кращому випадку результат буде мінімальним, в гіршому &8212; проблема посилиться.

Пройти тест на самооцінку

Як позбутися від обґрунтованої ревнощів?

1. Обговорити проблему з партнером.

Вміння домовлятися і взагалі спокійно обговорювати труднощі у відносинах & 8212; один з найважливіших навичок у будь-якому союзі. Іноді, щоб прояснити ситуацію з недовірою, досить просто поговорити про це. Цілком можливо, що партнер сам не розуміє, скільки болю приносить коханій людині своєю поведінкою. Наприклад, він не вважає свої дії фліртом або погано уявляє, як його вчинки і слова виглядають з боку.

У будь-якому випадку бажано поставити свою пару до відома про власні неприємні переживання і причини їх виникнення. Важливо також дати можливість коханому або коханій порозумітися, почути його/її точку зору з приводу конкретних ситуацій. Бесіда по душам також позбавить від непорозуміння, визначить, чи не замішані в ньому безглузді збіги. Наприклад, людина може» відсторонитися", стати більш потайливим, тому що готує сюрприз і не хоче, щоб його розкрили раніше покладеного часу.

2. Прийняти ревнощі.

Ревнощі, тим більше з об'єктивною причиною, &8212; це нормальна емоція, якої не варто соромитися. Це сигнал того, що в стосунках або у самої особистості щось пішло не так. Якщо ігнорувати це почуття, ситуація не виправиться самостійно, а придушення підозр тільки виллється в нові складнощі.

Першим кроком буде усвідомлення ревнощів і її прийняття. Немає сенсу картати себе за пережитий негатив або уникати його. Від цього він тільки накопичується і ризикує вилитися в істерику, хронічний невроз або депресію . Щоб знизити напруження емоцій, можна поділитися сумнівами з кращим другом або змінити обстановку, щоб розібратися в собі і зрозуміти, що робити далі. Як тільки буря всередині трохи вщухне, а голова проясниться, бажано повернутися до першого пункту &8212; обговорити проблему з партнером.

3. Дивитися на все тверезо.

Якщо тривожні думки раз у раз приходять в голову, в них краще відразу розібратися. Завдання може здатися досить складною. Лякає або невідомість, або ризик зіткнутися з чимось дуже неприємним. Однак після розбору страхів, підозр стане трохи легше, з'явиться ясність.

Щоб тверезо дивитися на свою ревнощі, потрібна мужність бути зрілою людиною. Ігнорувати реальність & 8212; означає уникати проблем, проявляти інфантильність і безвідповідальність. Ніхто не зможе вирішити проблему, крім самого ревнивця. Перед ним стоїть вибір &8212; закрити очі, забути, зробити вигляд, що все добре, або все ж проаналізувати ситуацію, зробити крок до примирення, подолання кризи.

Чоловік без пояснень перестав ночувати вдома? Дружина раптом почала, ніби спеціально, провокувати скандали і шукати приводи для критики? Повний штиль в ліжку? Поцілунки на стороні? Еротичні листування? Це не норма. Це привід як мінімум все обговорити.

4. Уникати ігор.

Найгірше, що можна зробити з ревнощами, &8212; обернути її в мстиву гру. "Якщо він фліртує з іншими, значить і я буду». "Якщо вона стала приділяти мені менше часу, значить, я взагалі позбавлю її своєї уваги». Це реакція скривдженого підлітка, який вибирає найлегший з можливих способів. Легше порушити вірність, ніж визнати проблеми у відносинах і піти до психотерапевту . Легше відірватися, ніж розпочати серйозну, важку, але корисну розмову для переходу на новий рівень близькості.

Нові помилки не принесуть полегшення. Роль "стерви всіх стерв» або" короля палкої помсти " &8212; вірний спосіб втратити себе, розірвати відносини, зіпсувати репутацію, в кінці кінців. А якщо причини для ревнощів виявляться просто непорозумінням, а не зрадою? Як тоді виправдовувати свої проступки, вчинені в Ревному пориві?

Пройти тест на зраду дружини
Пройти тест: чи зраджує мені чоловік?

5. Відвідати кабінет сімейного психолога.

Якщо ризик втратити партнера дійсно виправданий, важливо дізнатися, чи є у нього самого бажання виправляти ситуацію. Без цього прагнення старань одного тільки ревнивця буде, на жаль, недостатньо. Якщо людина не хоче або не готовий працювати над помилками разом, легше буде його відпустити. Майбутнє з ним виллється тільки в постійне підпорядкування жертви-ревнивця його витівок або сварки. Найрозумніший та найефективніший спосіб покращити стосунки &8212; записатися на консультацію до сімейного психолога.

Реакція партнера на цю пропозицію вже говорить багато про що. Він бурхливо реагує, вперто відмовляється? Є привід засумніватися в щирості його бажання відновити все. Однак можна дати йому шанс, якщо він не хоче йти до фахівця, але пропонує вирішити проблему удвох. При цьому він озвучує конкретний план, а не відбувається загальними фразами. В такому випадку краще домовитися: якщо через місяць/півроку ситуація не покращиться, похід до психолога стане обов'язковим. Це буде золотою серединою.

Як впоратися з невмотивованою ревнощами?

1. Перестати себе порівнювати.

Причиною ревного ставлення може бути погана самооцінка, яка змушує порівнювати себе з оточуючими і постійно програвати їм. Причому сам партнер може взагалі не здійснювати двозначних вчинків, залишатися на 100% вірним. Однак ревнивець все одно буде підозрювати його просто тому, що той знаходиться серед людей протилежної статі.

Щоб вирішити таку проблему, доведеться зупиняти себе кожен раз, коли захочеться подумки «позмагатися» з кимось. Важливо зрозуміти свою винятковість і припинити вимірювати особисті якості, риси чужими нормами або досягненнями. Крім того, краще відразу усвідомити: перемоги інших людей не применшують власних заслуг, а частіше &8212; взагалі не мають до них ніякого відношення. Якщо партнер говорить про чиїсь позитивні сторони, це не означає, що він ставить все в докір коханій людині.

2. Контролювати ревнощі.

Ревні думки в голові можна і бажано контролювати. Якщо вони дійсно безпідставні, а об'єктивних підтверджень невірності партнера немає, краще відволікатися від таких роздумів. Можливо, вони виникають через нудьгу, тоді досить знайти собі хобі , яке буде підняти настрій , займати весь вільний час. Воно ж створить нові завдання, цілі, теми для розмови , розширить коло знайомств.

Як ще контролювати ревнощі? Говорити про неї з партнером, але не в дорікає, а в довірчій манері, як спосіб поділитися наболілим. Ще краще піти до психолога і знайти причину негативного переживання в своєму минулому.

Пройти тест на ревнощі

3. Згадати про свої достоїнства.

У кожній людині є те, за що його можна любити, чим захоплюватися, що перейняти. Важливо знайти ці сторони і постійно собі про них нагадувати. Кому-то допомагають щоденні афірмації біля дзеркала: «я красива», «я розумний», «я творча», «я люблю себе», «я гідний кращого» і т.п. інші складають карту своїх якостей характеру так, щоб плюси перевершували мінуси. Треті просять у друзів підтримки, компліментів. Всі методи хороші, головне, щоб вони були комфортними.

Якщо відшукати свої достоїнства ніяк не виходить, з занадто мало, а всі плюси здаються незначними, вся справа не в низькій важливості людини, а в його самосприйнятті. Рішення одне &8212; консультація у психолога.

4. Направити фантазію в правильне русло.

У ревнивця дуже багате уява . І це добре, але тільки в тому випадку, якщо вміти перенаправляти свою фантазію на щось приємне чи корисне. Ревнивим людям дійсно можна писати книги, комікси, фанфіки. Чому б не вилити свої переживання і творчі пориви в мистецтво?

По-перше, це відверне від неприємних роздумів. По-друге, такий крок зробить людину більш цікавим для оточуючих (ще один спосіб закохати в себе свого партнера заново). По-третє, це нове хобі, спосіб самовираження, наступний етап саморозвитку . Шити костюми, малювати картини пальцями, випалювати по дереву, ліпити біжутерію з полімерної глини, вести блог, створювати страви з екзотичних продуктів &8212; вибір дуже великий.

5. "Фільтрувати" коло спілкування.

Подруги, у яких розмови тільки про «чоловіків-козлів-зрадників». Друзі з одноразовим негативним досвідом з минулого, які вважають, що всі жінки &8212; відьми та суки. Колеги по роботі, які пишаються своїми походами на сторону і в деталях описують кожен крок. Знайомі, які кажуть «вона точно тобі зраджує», «твої роги вже не поміщаються в квартирі», «100% він заводив інтрижку». Чи справді ці люди настільки важливі, щоб тримати їх поруч із собою чи слухати їхні плітки, вигадки та страхітливі застереження?

Такі розмови дійсно тиснуть, лякають, змушують з побоюванням озиратися на всі боки і підозрювати свого партнера.

  • " чи не зраджує він(а) мені? А то у Люсі / Васі теж все так починалося".
  • " а що якщо її / його небажання мити посуд сьогодні &8212; це ознака зради? Десь же він (а) її миє».
  • " а раптом він не потрапив в пробку, а півгодини розважався з коханкою?».
  • «троюрідний брат &8212; не рідний. Треба перевірити, чим ці родичі там займаються».

Якщо не виходить відсіяти таких підбурювачів, краще хоча б обмежити спілкування з ними або навчитися вміло змінювати теми.

Як позбутися від ревнощів? Для початку доведеться зрозуміти її природу, причини її виникнення, ступінь прояву. Якщо це почуття зароджується без провокації з боку партнера, мова йде про безпідставною ревнощів. І методи боротьби з нею будуть відрізнятися про тих, які використовуються з мотивованими емоціями. Якщо плутати ці категорії, ефективність позбавлення від негативних переживань виявиться меншою, а ревнивець і далі буде страждати, руйнуючи свої відносини.

Пройти тест: чи любить він мене?

Зараз читають
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Порожнеча в душі: що це і як її заповнити? 7 способів
Що робити, якщо на душі порожнеча? Як визначити, чи є порожнеча в душі і ...
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Цілеспрямованість: що це таке і як її розвинути??
Що таке цілеспрямованість і як вона допомагає впевнено рухатися в обрано ...
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з людьми: 8 правил
Як правильно розмовляти з оточуючими, щоб вони проявляли щирий інтерес? ...
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і що значить красива мова??
Як навчитися красиво говорити і в чому особливості красивої мови? 6 спос ...
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину? 10 швидких способів її вразити
Як підкорити дівчину, якщо часу не так багато? Чи доведеться готуватися ...
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Ласкаві слова чоловікові: як їх говорити і 50 прикладів
Як говорити ласкаві слова чоловікові? Які прізвиська краще вибирати для ...
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Когнітивний дисонанс: що це таке і в чому його причина??
Що таке когнітивний дисонанс і як наш мозок зменшує психологічну напругу ...
Новое youtube видео